Dirigent

Dirigování studoval  na pražské konzervatoři mezi lety (1928–30) u Metoda Doležila a Pavla Dědečka, spolu s hrou na hoboj a kompozicí. Absolvoval koncertem v sále Slovanského ostrova dne 25. června 1930, kdy řídil Orchestr posluchačů konzervatoře a provedl skladbu Jaroslava Křičky: Scherzo idyllique pro orchestr.

více info...

První dirigentské zkušenosti získával, když řídil Orchestr hudebního odboru Sokola v Bubenči, který umělecky vedl jeho otec Rudolf Smetáček. Svou zkušenost sbormistra pražského Hlaholu později zúročil při provádění velkých vokálně symfonických děl, z nichž mnohá nahrál i na gramofonové desky.

Už jako hráč na hoboj v orchestru České filharmonie a Národního divadla si pečlivě všímal způsobu práce různých dirigentů, a tak se připravoval na budoucí dirigentskou dráhu.

Praxe orchestrálního hráče mu později také velmi pomáhala chápat mentalitu orchestru i to, jak je pro jeho výsledný výkon důležitá jasná koncepce a zřetelné gesto dirigenta.

O své dirigentské činnosti si vedl přesné záznamy. Kartotéka obsahuje 2000 lístků. Ty jsme převedli do databáze, kterou zde dáváme k dispozici. Je možné v ní vyhledat všechny zaznamenané koncerty podle různých kritérií: data, místa konání, autora, skladby, orchestru, případně sboru či jmen sólistů. Jména dalších spolupracujících umělců lze najít v POZNÁMCE, kde citujeme i různé drobné komentáře zapsané na kartotéčních lístcích.

Další informace o Smetáčkově dirigentském působení lze najít v menu DOKUMENTY. Tam jsou přepsané některé jeho rukopisné poznámky, jako např. přehled orchestrů a sólistů, se kterými spolupracoval, přehled koncertů, které dirigoval v rámci Pražského jara, atd.

Celou Smetáčkovu pozůstalost, včetně všech, programů, kritik, plakátů a korespondence převzal do svého fondu Národní archiv. Pouze deníkové záznamy a fotodokumentace zůstaly v držení rodiny, která je však ochotna poskytnout je k případným badatelským účelům.

DatumMístoAutorDíloOrchestrSborSóloDalší informace
26.01.1929Praha - Sokolovna Bubeneč

Václav Smetáček

V háji nymf a satyrů (Grove of Nymphs
and Fauns)
- scéna pro XXV. šibřinky Sokola Bubeneč

Orchestr hudebního odboru Sokol BubenečPREMIERA
21.04.1929Praha – Sokolovna Bubeneč

Bedřich Smetana (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2, 3)
Georges Bizet (4)
Achile Lango (5)
Josef Bohuslav Foerster (6)
Fréderic Chopin (7)
Ludwig van Beethoven (8)

1. Pochod ku slavnosti Shakespearově (Shakespeare Festival March)
2. Zauberflöte - aria Pamino
3. Zauberföte - aria Königin der Nacht
4. Carmen - aria Micaëla
5. Scenetta pastorale (ob., fl., cl., bass., piano)
6. Wind Quintet op. 95 - Allegro scherzando
7. Piano Concerto e moll - Allegro maestoso
8. König Stephan, Overture op. 117

Orchestr hudebního odboru Sokol Bubeneč

Zdenka Dítětová - soprano (2)
PDK (Prague Wind Q.) (3, 4)
Antonín Svoboda (5)
Ludmila Hradcová - piano (7)

PDK: R. Hertl – fl., V. Smetáček – ob., Vl. Říha – cl., O. Procházka – horn, K. Bidlo - bass.
01.12.1928Praha – Sokolovna Bubeneč

Ludwig van Beethoven (1)
Ivan Zajc (2)
Bedřich Smetana (3, 4, 7)
Johann Strauss (5)
Jacques Offenbach (6)

1. Triumph-Marsch C dur
2. Lizinka - Overture
3. Našim děvám (To our Girls), Polka
4. Fledermaus - Overture
5. Die Schöne Helena, Fantasy
6. Pochod studentské legie (March of the Prague Student Legion)
7. Tajemství (The Secret), Fantasy

Orchestr hudebního odboru Sokol Bubeneč
29.03.1930Praha - Sokolovna Bubeneč

Léo Delibes

Le roi l´a dit (Král to řekl) /
libretto: Edmond Gondinet

Orchestr hudebního odboru Sokol Bubeneč

Soubor sólistů Pivodovy operní školy

Dominik Štilip, Míla Kohoutková, Jiřina Durdová, Sláva Novotná, Lily Stuchlíková, Sáša Fišerová, Ing. Karel Karas, Vladimír Finger, Táňa Müllerová, Božena Chaurová, Josef Kraus, Zdenka Dítětová, Karel Ludvík,
Václav Špaček

Režie (direction): Marie Pivodová
15.05.1930Praha - divadelní sál Měšťanské besedy

viz (see) 29. 3. 1930

22.11.1930Praha - Sokolovna Bubeneč

?

?

Orchestr hudebního odboru Sokol BubenečJubilejní koncert na oslavu 25. let trvání hudebního odboru
25.06.1930Praha - Sál Slovanského ostrova

Ludwig van Beethoven (1, 4)
Giuseppe Verdi (2)
Gioachino Rossini (3)
Jan Schneeweis (5)
Jaroslav Křička (6)
Wolfgang Amadeus Mozart (7)
Antonín Dvořák (8)

1. Symphony No. 4, F dur, op. 60 - I.
2. Ballo in maschera - aria Renato
3. Il barbiere di Siviglia - aria
4. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
5. "Vánoce" (Christmas), Songs with Orchestra
6. Scherzo idyllique for Orchestra
Václav Smetáček - absoloventský výstup dirigování (Conservatory graduation performance - conducting)
7. "Bella mia fiamma, addio"
8. Symphony No. 9, e moll, op. 95 - I.

Orchestr posluchačů konservatořeDalší absoloventi:
Karel Ančerl - dirigent (prof. Pavel Dědeček) (1);
Rafael Momcélidze - baryton (prof. Egon Fuchs) (2, 3);
Isolda Lieblová - klavír (prof. Karel Hoffmeister) (4);
Věnceslava Sojková - zpěv (prof. D. Branbergrová) (5) ;
Jan Schneeweis - skladba (mistr. škola J. B. Foerstera) (5);
Ariadna Noviková-Ryžková - zpěv (prof. Doubravka Branbergrová) (7);
Mykola Kolessa - dirigent (prof. Pavel Dědeček) (8)
22.11.1931Praha - Sokolovna Bubeneč

Bedřich Smetana (1, 4)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Otakar Ostrčil (3)

1. Slavnostní (Festive) Overture D dur
2. Bassoon Concerto B dur
3. Suite G dur, op. 2 - I., II., IV.
4. Pochod ku slavnosti Shakespearově (Shakespeare Festival March)

Orchestr hudebního odboru Sokol Bubeneč

Karel Bidlo - bassoon (2)

04.05.1932Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 4)
Bohuslav Jeremiáš (2)
Josef Bohuslav Foerster (3)
Antonín Dvořák (5)
Josef Suk (6)

1. Slavnostní (Festive) Overture D dur
2. Hej Slované (Hey Slaves) (male chorus with percussions)
3. "Trikolora" (female chorus)
4. Česká píseň (Czech Song)
5. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46
- No. 4, 5
6. V nový život (Towards a New Life),
op. 35c

Spojené symfonické orchestry pražských sokolských jednot / Václav Smetáček (1, 6), Fr. Vřešťál (2), K. Jeřábek (3), Eduard Kubát (4), Karel Kroupa (5)

Spojené pěvecké odbory pražských sokolských jednot

SOKOLSTVO V HUDBĚ A ZPĚVU; IX. slet všesokolský v Praze 1932
06.05.1932Praha - zahrada Slovanského ostrova

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1)
Otto Nicolai (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Bedřich Smetana (4)
Richard Wagner (5)
Jules Massenet (6)
Antonín Dvořák (7)
Zdeněk Fibich (8)
Alexander K. Glazunov (9)

1. Sommernachtstraum - Hochzeitsmarch
2. Die lustige Weiber von Windsor - Overture
3. Eugene Onegin, Fantasy
4. Tajemství (The Secret) - Overture
5. Götterdämmerung - Einzug der Götter
in Walhall

6. Scénes pittoresques
7. Vanda -  Overture
8. V podvečer (Early Evening), Idyll
9. Waltz F dur, op. 51/2

Česká filharmonie
13.05.1932Praha - zahrada Slovanského ostrova

Johan Severin Svendsen (1)
Karel Kovařovic (2)
Oskar Nedbal (3)
Karel Weis (4)
Alexandr K. Glazunov (5)
Carl Maria von Weber (6)
Karl Goldmark (7)
Ambroise Thomas (8)
Antonín Dvořák (9)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (10)

1. Polonaise
2. Psohlavci - Voračky
3. Pohádka o Honzovi, Fantasy
4. Viola - Overture
5. Pas d´action
6. Aufforderung zum Tanz
7. Königin von Saba - Festive March
8. Mignon - Overture
9. 2 Slov. tance (2 Slav. Dances)
10. Der Nussknacker - Waltz

Česká filharmonie
15.07.1932Praha - zahrada Slovanského ostrova

Antonín Dvořák (1)
Felix Mendelssohn-Bartholdy (2)
Jacques Offenbach (3)
Michael William Balfe (4)
Bedřich Smetana (5)
Léo Delibes (6)
Vilém Blodek (7)
Johan Severin Svendsen (8)
Johann Strauss (9)

1. Polonaise Es dur
2. Ruy Blas, Overture op. 95
3. Les contes d´Hoffmann (Hoffmannovy povídky), Fantasy
4. Die Zigeunerin - Overture
6. Sylvia, Suite
7. V studni (In the Well) -  Overture
8. Norwegische Rhapsodie
9. Wein, Weib und Gesang

Česká filharmonie
04.12.1932Praha - sokolovna Bubeneč

Ivan Zajc (1)
Antonín Dvořák (2)
? (4)
Domorázek - Procházka (5)
Bedřich Smetana (6)
? (7)
Oskar Nedbal (8)

1. Die Hexe von Boissy (Hadačka z Boissy)
- Overture
2. Valčíky (Waltzes)
3. Proslov bratra starosty (speach)
4. Písně (songs)
5. Hlas sokolského srdce (Voice of the Sokol Heart)
5. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka
6. Písně (songs)
7. Polská krev (Polish Blood), Medley

Orchestr hudebního odboru Sokol Bubeneč

M. Dubská-Schmidová  (3, 6)
V. Schmid - piano (3, 6)

11.12.1932Praha - Stavovské divadlo (matinée)

Ludwig van Beethoven (1)
Johann Sebastian Bach (2)
Václav Smetáček (3, 5)
Bohuslav Martinů (4)

1. Ritterballet
2. Praeludia
3. Ze života hmyzu (From the Life of Insects)
4. Film en miniature
5. Podvečer parného dne (Un aprés midi d´un jour d´été)

Komorní orchestr členů České filharmonie (1, 2, 4, 5)

Taneční skupina Jarmily Kröschlové (2, 4, 5)

Pražské dechové kvinteto (3)

č. 3 čs. PREMIERA - balet obdržel cenu na Mezinárodní choreografické soutěži v Paříži
19.06.1934Praha - Divadlo Variété v Karlíně

Josef Richard Rozkošný

Popelka (Cinderella), opera / text:
Otakar Hostinský

Orchestr hudebního odboru Sokol Bubeneč

Filharmonický sbor a členové J.P.O.S.
baletní soubor Marty Aubrechtové

Princ: Dr. Josef Bartoš
Zeman Radoslav: Karel Votápek
Míla: Věra Rennetová
Běla: Jarmila Vavrdová
Popelka: Táňa Tomanová
Maršálek: Václav Špaček
Hlasatel: Dr. Prokop Toman
Komoří: Jan Suchánek
Poutník: Dr. Emanuel Kopecký

25.11.1934Praha - sokolovna Bubeneč

 František Škroup (1, 2)
 Bedřich Smetana (3 - 7, 10)
 Antonín Dvořák (8, 9, 11)

1. Fidlovačka - Overture
2. Kde domov můj, píseň (song - Czech Anthem)
3. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- aria Mařenka
4. Dvě vdovy (Two Widows) - aria Mumlal
5. Tajemství (The Secret) - aria Roza
6. Našim děvám (To our Girls), Polka
7. Venkovanka (Countrywoman), Polka
8. Jakobín - aria Terinka
9. Jakobín - aria purkrabí
10. Tajemství (The Secret) - Duet
11. Vanda - Overture

Orchestr hudebního odboru Sokol Bubeneč

M. Šmídová-Dubská - mezzo
Karel Votápek - bass

Slavnostní koncert ke 100. výročí národní hymyny, k 50. výročí úmrtí B. Smetany a 30. výročí úmrtí A. Dvořáka
09.03.1935Praha - sokolovna Dejvice

Antonín Dvořák (3, 6, 7)
František Škroup (4)
Bedřich Smetana (5, 8, 9, 10, 12)
František Pokorný (11)

1. Slavnostní proslov (speach)
2. Státní hymna (Anthem)
3. Slavnostní pochod (Festive March)
4. Fidlovačka - Overture
5. Dvě vdovy (Two Widows) - aria Mumlal
6. Jakobín -  arie purkrabí (Burgrave)
7. Slovanský tanec op. 46 - No. 1 
8. Libušin soud (Libusa´s Judgement), Symphonic Picture
9. Našim děvám (To our Girls), Polka
10. Venkovanka (Countrywoman), Polka
11. Naše Morava (Our Moravia), směs písní (medley of songs)
12. Pochod studentské legie (March of the Prague Student Legion)

Orchestr hudebního odboru Sokol Bubeneč

Karel Votápek - bass (5, 6, 11)

Koncert na oslavu 85. narozenin T. G. Masaryka
03.09.1935Praha - Umělecká beseda

Henk Badings (1)
Boleslaw Woytowicz (2)
Hans Walter Süsskind (3)
Fidelio Fritz Finke (4)
Alan Busch (5)
Luigi Dallapiccola (6)
Willy Burkhard (7)

1. Sonata (violin, piano)
2. Enfant va dormir / text: Doli Niecke
3. Čtyři zpěvy s doprovodem smyčc. kvarteta (4 Songs with String Q.)
4. Concertino (2 pianos)
5. Dialectic (string Q.)
6. Divertimento in quatro esercizi (soprano and 5 instruments)
7. Fantasy, op. 40

Pražské kvarteto (3); Nové maďarské kvarteto (5); Smyčcový orchestr Pražské rozhlasové stanice (7);

Olly Folge-Vondem - violin, Piet Ketting
- piano (1)
M. Budíková-Jeremiášová - soprano,
R. Hertl - fl., Vl. Říha - cl., K. Bidlo - bass.,
B. Dobrodinský - harp (2)
Olga Forrai - soprano (3)
Eugen Kalix, Franz Langer - pianos (4)
Ré Koster - voice, R. Hertl - fl., V. Smetáček
- ob., Vl. Říha - cl., Jar. Svoboda - viola,
Jar. Blažek - cello (5)

XIII. festival mezinárodní společnosti pro soudobou hudbu v Praze; Drigent: Václav Smetáček (2), Alfredo Casella (6), Hermann Scherchen (7)
25.10.1935Praha - Sokolovna Bubeneč

Bedřich Smetana (4 - 6)
Antonín Dvořák (7, 8)

1. Hymny (Anthems)
2. O Jugoslavii: bratr Jan Pohorec z Lublaně (speach)
3. Bronz - muži Sokola v Bubenči (gymnastics)
4. Libuše - slavnostní pochod (Festive March)
5. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- aria Mařenka
6. Tajemství (The Secret) - aria Roza
7. Slov. tanec (Slav. Dance) op. 46 - No. 6
8. Vanda - Overture

Orchestr hudebního odboru Sokol Bubeneč

Mariana Schmidová-Dubská - soprano (2, 3)

Sokolská župa Podbělohorská; JIHOSLOVANSKÝ VEČER;
Vzpomínáme J. V. krále Alexandra I. Sjednotitele
14.03.1936Praha - sokolovna Bubeneč

Jindřich Jindřich

1. Dokolečka, chodský tanec (South Bohemian Dance) (arr. Karel Moor)
2. Písně umělé (Composed Songs)
(arr. Karel Moor)
3. Můj první máj (My First May) / text:
Jan Neruda,
4. Oráčova píseň (Ploughman´s Song) / text: Antonín Klášterský
5. Lidové písně moravské a slovenské (Folk Songs)
6. Veselé namlouvání (Joyful Courting)
7. Holka má milá (My Dear Girl)
8. Lidové písně chodské (Folk Songs)
8. Pochod sibiřských legionářů (March of the Siberian Legionaries)

Orchestr hudebního odboru Sokol Bubeneč

Sokolský pěvecký kroužek (3, 4, 6)

Ella Musilová-Kreslová - voice (2, 5, 8)
Jar. Vojtek - piano (2, 5)
Ferdinand Pour - voice (6)

25.03.1936Praha - výstavní sál Mánes

Pavel Vranický (1)
Hans Krása (2)
Pavel Bořkovec (3)
František Bartoš (4)
Bohuslav Martinů (5)
Iša Krejčí (6)
Jaroslav Ježek (7)

1. Overture
2. Komorní hudba (Chamber Music) (harpsichord and 7 instruments)
3. Rozmarné písně (Capricious Songs)
4. Rozhlasová hudba (Radio Music)
5. Rondeau
6. Koncertantní hudba (Concertant Music) (piano, winds)
7. Symfonická báseň (Symph. Poem)

FOK

Frank Pollak - harpsichord, Václav Hozknecht - piano (6)

Orchestrální večer Mánesa;
č. 3, 4, 7 PREMIERY; č. 5 pražská PREMIERA
07.04.1936Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Josef Bohuslav Foerster (1)
Jaroslav Křička (2, 4, 6)
František Pícha (3)
Vítězslav Novák (5)
Josef Suk (7)

1. Trikolora, op. 115, No. 3
2. Slovenština (Slovak), op. 24, No. 3
3. Praha, op. 11, No. 3
4. Jdou zvířátka, jdou (Animals Marching), op. 64
5. 2 balady (2 Ballads), op. 28
6. "Loutková" (Marionette) Suite, op. 8
7. V nový život (Towards a New Life),
op. 35c

Česká filharmonie

Pěv. sdružení pražských učitelek / Metod Doležil (3)
Dětský sbor Pražského rozhlasu / Jan Kühn (4)

Marta Krásová - alto (5)

č. 4 orchestrální PREMIERA; komentář: Jaroslav Křička (1 - 4), Václav Smetáček (5 - 7)
06.05.1936Praha - Městská knihovna

František Škroup (1)
Heinrich Wilhelm Ernst (2)
Antonín Dvořák (3)
Gioachino Rossini (4)
Carl Maria von Weber (5)
Joseph Lanner (6)
Johann Strauss (7)
Bedřich Smetana (8)

1. Dráteník - Overture
2. Violin Concerto fis moll, op. 23
3. Česká (Czech) Suite, op. 39
4. La gazza ladra (Straka zlodějka)
- Overture
5. Aufforderung zum Tanz
6. Schönbrunner Walzer
7. Kaiser-Walzer
8. Pochody (Marches) z r. 1948
- Studentské legie, Národní gardy

FOK

Karel Šroubek - violin (2)

16.05.1936Praha - Smetanova síň

Josef Suk (1)
Adof Piskáček (2)
Jindřich Jindřich (3)
Ladislav Vycpálek (4)
Karel Bohuslav Jirák (5)
Karel Bendl (6)

1. 3 zpěvy (3 Chants), op. 19 - Mať moja
2. 4 sbory (4 Choruses), op. 4 - Neblahé sejití
3. Kouzlo letního dne (Charm of the Summer Day), chorus
4. Naše jaro (Our Spring), op. 15
5. Psalm 23, op. 19
6. Švanda dudák - arias

Česká filharmonie / Jaromír Herle (1, 2, 3, 6), Václav Smetáček (4, 5)

Zpěvácký spolek Hlahol

V. Kvapilová, Dr. Janko Blaho, Zdeněk Otava (6)

II. řádný koncert k 75. výročí založení Hlaholu v Praze II
13.06.1936Litoměřice - Národní dům

Josef Suk (1)
Adolf Piskáček (2)
Jindřich Jindřich (3)
Antonín Dvořák (4)
Karel Bendl (5, 7)
Ladislav Vycpálek (6)

1. 3 zpěvy (3 Choruses), op. 19 - Mať moja
2. 4 sbory (4 Choruses), op. 4 - Neblahé sejití
3. Kouzlo letního dne (Charm of the Summer Day), chorus
4. Ženské dvojzpěvy (Female duets)
5. Ženské dvojzpěvy (Female duets)
6. Naše jaro (Our Spring), op. 15
7. Švanda dudák (soli, mixed choir, piano)
/text: Jaroslav Vrchlický

Zpěvácký spolek Hlahol Praha / Jaromír Herle (1, 2, 3, 6), Václav Smetáček (4, 5)

Eva Žitná-Beranová - soprano (4, 5, 7)
Emilie Panochová - alto (4, 5)
Karel Slezák - tenor, Rudolf Rybka - barytone, V. Hanuš - piano (7)

18.06.1936Praha - Valdštejnská zahrada (odpoledne a večer)

Alexander Moyzes (1, 7, 12)
Zdeněk Fibich (2)
Viliam Figuš-Bystrý (3, 9)
Antonín Dvořák (4, 13)
Ján Levoslav Bella (5)
František Škroup (6)
Bedřich Smetana (8)
Anatol Provazník (10)
František Hilmar (11)
Boris Knyazev (14)
Antonín Kincl (15)

1. Slávnostný pochod (Festive March)
2. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle) - Overture
3. Detvan - Ballet Music
4. Slovanská (Slavonic) Rhapsody No. 1,
D dur, op. 45
5. "Hermania v skrýši Venušinej" - Overture
7. Na horách spievajů (Singing in the Mountains), směs (medley)
8. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- ballet music
9. Na dedine (In a Village), Idyll
10. Z Moravy (From Moravia) - Furiant
11. Staročeská (Old Czech) Polka
12. Náš prápor veje (Our Flying Flag), March
13. 4 Slov. tance (Slav. Dances)
14. Ecstasy - Gipsy Dance
15. Námluvy (Courting) - Dance Scene

FOK

Taneční skupina (dance group) Jelizavety Nikolské

Jelizaveta Nikolska, Boris Knyazev (Opéra comique Paris) - dancers

Slovenská gardenparty
11.09.1936Praha - zahrada Černínského paláce

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Hugo Wolf (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Serenade No.10, B dur, KV 361
2. Italienische Serenade (arr. Max Reger)
3. Serenade op. 22, E dur

Komorní orchestr Klubu orchestrálních umělců
17.02.1937Praha - dvorana Umělecké besedy

Antonín Rejcha

1. Proslov (speach): Dr. Jiří Dostál
2. Overture C dur, op. 24
3. Sapho - aria
4. Wind Quintet D dur, op. 9
5. Symphony Es dur, op. 41

Komorní orchestr Klubu orchestrálních umělců (2, 3, 5); PDK (4)

Jarmila Vavrdová - voice (3)

17.01.1950Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Violin Concerto a moll, op. 53
2. Piano Concerto g moll, op. 33
3. Cello Concerto h moll, op. 104

FOK

Bruno Bělčík - violin (1)
František Maxián - piano (2)
Rudolf Kirs - violoncello (3)

Tři koncerty Antonína Dvořáka
08.06.1937Praha- zahrada Valdštejnského paláce

Otakar Ostrčil (1)
Alexander Moyzes (2, 7)
Jovan Balan (3)
Jan Malát (4)
Jagov Gotovac (5)
Bedřich Smetana (6)
František Škvor (8)
Antonín Dvořák (9)
bis: V. Smetáček

1. Selská slavnost (Farmers Party),
Symphonic Picture
2. "Hore Váhom"
3. Humoreska
4. Slovanské děvy (Slavonic Girls)
- Valaška, Slovenka
5. "Morana", "Kolo"
6. Pochod národní gardy (National Guard March)
7. Jánošík - Overture
8. Čertovo koleso z filmu Zem spieva (film music)
9. Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72 - No. 7
bis: Vivat Olympia

FOK

Taneční skupina (dance group) Jelizavety Nikolské (8, 9)

Slovenská gardenparty (Spoločnosť Slovenského domu v Praze)
10.09.1937Praha - zahrada Černínského paláce

Joseph Haydn (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Divertimento C dur,  (2 ob., 2 cl., 2 bass.).
2. Serenade No. 2, c moll, KV 388
3. Serenade d moll, op. 44

Komorní orchestr Klubu orchestrálních umělců / Václav Smetáček (3)Komorní orchestr Klubu orchestrálních umělců: V. Smetáček, Fr. Hanták, Alois Štancl - oboes, Vlad. Říha, Alois Rybín - clarinets, K. Bidlo, Ant. Hotový - bassoons, O. Procházka, Oldřich Seligr, Rud. Drábek - horns, Miloslav Köch - cello, Fr. Hertl - double bass
28.10.1937Praha - Městská knihovna

Bedřich Smetana (2, 4, 5)
Otakar Jeremiáš (4, 6)
Josef Bohuslav Foerster (4)

1. Hymna (Anthem)
2. Libuše - Overture
3. T.G.M. - přednáška (lecture):
prof. Dr. Zdeněk Nejedlý
4. písně a arie s klavírem (songs and arias with piano)
5. Tábor
6. Jen dál (Further Ahead) / text:
J. Neruda

FOK

Smíšený sbor reálného gymnásia v Praze XII. / Josef Plavec

30.10.1937Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart

1. String Quartet C Dur, KV 465
2. A questo seno deh! vieni, KV 374
3. Non piú. Tutto ascoltai, KV 490
4. Bella mia fimma, addio, KV 528
5. Quintet g moll, KV 516 (2 violins, 2 violas, cello)

Komorní orchestr Klubu orchestrálních umělců; Pražské kvarteto

Maria Tauberová - soprano (2, 3, 4)

Český spolek pro komorní hudbu v Praze; Pražské kvarteto: V. Schwejda, H. Berger, L. Černý, Ivan Večtomov; Karel Moravec - viola (3)
26.11.1937Praha - Smetanova síň

Jaroslav Křička (1)
Bohumil Vendler (2)
Jaromír Herle (3)
Silvestr Hippmann (4)
Václav Kálik (5)
Jan Malát (6)
Vojtěch Říhovský (7)
Jindřich Hybler (8)
Otakar Zich (9)
Vítězslav Novák (10)
Kamil Šlapák (11)
Emil Axmanl (12)

1. Vlajka (Flag)
2. K životu (To the Life) op. 42
3. Psalm 142
4. Angelus
5. Oblaky (Clouds)
6. I. Kytice (I. Bouquet), 3 Choruses
7. Balada o starém hradu (Ballad of an Old Castle), op. 37
8. O písni sen (Dream of a Song), op. 48
9. Forman" (Coachman)
10. Jarní (Spring), op. 37
11. Tatry (Tatra Mountains)
12. Červená růžičko (Red Rosette)

Zpěvácký spolek Hlahol Praha / Jaromír Herle (1, 2, 7, 8, 11, 12); Václav Smetáček (4, 5, 6, 9, 10)

I. řádný koncert pražského Hlaholu
05.12.1937Praha - Městská knihovna

Zdeněk Fibich (1, 3, 4, 6, 7, 8)

1. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
2. Život a dílo Jar. Vrchlického, přednáška (lecture): Prof. Dr. Albert Pražák
3. "Hakon", Melodram, op. 30
4. Veseloherní (Comedy) Overture, op. 35
5. básně(poems): Spartakus, Hlas, Práce, Dělníci
6. Z hor (From the Mountains), op. 29, No. 1
7. Dojmy, nálady a upomínky (Moods, Impressions and Reminiscences), op. 41
8. Smrt (Death of) Hippodamie
- Slavnostní pochod (Festive March)

FOK

Vojta Novák, vrchní režisér ND - recitation (3)
Jaroslav Průcha - recitation (5)

VEČER JAROSLAVA VRCHLICKÉHO (Pražská odbočka Dělnické akademie)
28.04.1938Praha - Smetanova síň

Karel. Bendl (1, 2, 3)
Leoš. Janáček (4, 9)
Jaroslav Křička (5)
Theodor Kössl (6)
Boleslav Vomáčka (7)
Jaroslav Jeremiáš (8)
Jindřich Jindřich (10)
Josef Plavec (11)
Jaromír Herle (12)
Bjarnat Krawc (13)
František Pícha (14)

1. Zlatá hodinka (Golden Hour)
2. Pomsta víl (Nymphs´ Revenge)
3. Ztracené mládí (Lost Youth)
4. Otče náš (Pater Noster)
5. Domovu (To the Homeland)
6. Večerní (Evening) Ave
7. Podzimní opuštěná (Lonely in Autumn)
8. Jarní den (Spring Day)
9. Krásné oči tvé (Your Charming Eyes)
10. Pí, Honzíčku (Drink, Jack)
11. Stromu svobody (To the Tree of Liberty)
12. Krajina ledňáček (Countryside Kingfisher)
13. Idylka (Nice Idyll)
14. Dybych byla ptáčkem (If I Were
a Bird)
, Já mám holku (I Have a Girl)

Zpěvácký spolek Hlahol Praha / Václav Smetáček (1, 2, 5, 6, 11, 12), Jaromír Herle (3, 4, 7, 8, 9, 10, 13, 14)

Jindřich Blažíček - tenor (4)
Bedřich Dobrodinský, Jaroslava Němečková, František Šmejkal - harps (4)
Bedřich A.Wiedermann - organ

II. řádný koncert zpěváckého spolku Hlahol Praha
10.06.1938Praha - zahrada Valdštejnského paláce (odpoledne)

Josef Suk (1)
Bedřich Smetana (2)
Antonín Dvořák (3)
František Babušek (4)
Zdeněk Fibich (5)
Alexander Moyzes (6)

1. V nový život (Towards a New Life),
op. 35c
2. Hubička (The Kiss) - Overture
3. Jakobín - směs (medley) 
4. Slovenský tanec (Slovak Dance), Krakowiak
5. Dojmy, nálady a upomínky (Impressions, Moods and Reminiscences), op. 41
(arr. V. Smetáček) 
6. Náš prapor vlaje (Our Flag is Flying) March

FOKIV. slovenská gardenparty
14.06.1938Praha - zahrada Černínského paláce

Antonín Rejcha (1)
Jan Václav Hugo Voříšek (2)
Wolfgang Amadeus. Mozart (3, 5, 6, 7, 11)
Vojtěch Jírovec (4)
Ludwig van Beethoven (8)
Béla Bartók (9)
Bedřich Smetana (instr. O. Zich) (10)

1. Overture C dur, op. 24
2. Symphony D dur - Andante
3. Les petits riens, KV 299b
4. Symphony op. 8, No. 2 - Andante
5. Don Giovanni - Minuet
6. Le nozze di Figaro - Overture
7. Alla turca
8. Türkischer Marsch, op. 113
9. Rumunské tance (Romanian Dances)
10. Polka No. 3
11. Eine kleine Nachtmusik, No. 13, G dur, KV 525

Komorní orchestr Klubu orchestrálních umělců

Taneční soubor (dance group) Laurette Hrdinové (9, 10, 11)

GARDEN PARTY
20.06.1938Great Britain - London - Broadcasting House Concert Hall

Guillaume Landré (1)
P. Glanville Hicks (2)
Benjamin Britten (3)
František Bartoš (4)
Knudage Riisager (5)
Ernst Krenek (6)
Béla Bartók (7)

1. Suite for Strings and Piano
2. Suite for Female Voices, Oboe and Strings
3. Variations for String Orchestra on
a Theme of F. Bridge
4. Radio Music
5. Concerto for Trumpet and Strings
6. Cantata for Soprano, Choir and Strings
7. Sonata for 2 Pianos and Percussions

The Boyd Neel String Orchestra / Bertus van Lier (1), Sir Adrian Boult (2), Boyd Neel (3), Václav Smetáček (4), Thomas Jensen (5), Leslie Woodgate (7)

 B.B.C. Singers (2, 6)

Felix de Nobel - piano (1)
Joy Boughton - oboe (2)
Herbert Barr - trumpet (5) 
Colette Wyss - soprano, Ernst Krenek - piano (6)
Béla Bartók, Ditta Bartók - piano, Samuel Geldard, William Bradshaw - percussions (7)

PRVNÍ DIRIGENTSKÉ VYSTOUPENÍ V CIZINĚ
10.12.1938Praha - Smetanova síň

Bohuslav Jeremiáš (1)
Jan Kunc (2)
Antonín Dvořák (3)
Bedřich Smetana (4)

1. Český prapor (Czech Flag), op. 24 / text: Jan Neruda
2. "70.000" / text: Petr Bezruč
3. Hymnus, op. 30 / text: Vítězslav Hálek
4. Česká píseň (Czech Song) /
text: Jan z Hvězdy

Česká filharmonie / Václav Smetáček (1, 4)

Zpěvácký spolek Hlahol Praha / Jaromír Herle (2, 3)

I. řádný koncert zpěváckého spolku Hlahol v Praze II
22.05.1939Praha - Sál Legiobanky, Na Poříčí

Josef Plavec

1. Úvodní slovo: Dr. Josef Bartoš (speach)
2. Overture pro varhany (for Organ)
3. 3 písně (3 Songs) / text: A. S. Puškin (transl. V. A. Jung a Petr Křička)
4. Dva lidé (Two People), Chamber Scene
5. Letní (Summer) Overture
6. Života vteřiny (Seconds of Life) - 4 songs
7. Sub speciae mortis - Pohřeb (Funeral) / text:
W. Lewik (transl.:V. Závada)
8. Vlaky (Trains), melodram / text:
F. X. Šalda

FOK / Metod Vymetal (3), Bohumil Špidra (6), V. Smetáček (7)

Pěvecké sdružení pražských učitelek / Metod Vymetal (3)
Čeští madrigalisté / Bohumil Špidra (6)

Dr. Alois Michl - organ (2)
Zdeněk Otava - baritone (3)
Ing. Ferdinand Pujman - piano (3)
Alžběta Dostálová - mezzo (4)
Josef Kraus - tenor (4)
Marie Budíková - soprano (6)
Josef Kraus - tenor (6)
Zdeněk Otava - recitation (8)

Česká hudební společnost; koncert ze skladeb Josefa Plavce;
č. 2, 4, 6, 8 PREMIERY
13.12.1939Praha - Smetanova síň

Rudolf Karel (1)
Otakar Zich (2)
Emil Axman (3)
Josef Bohuslav Foerster (4)

1. Sladká balada dětská (Sweet Children´s Ballad), op. 29
2. Zimní balada (Winter Ballad), kantata
3. Stabat Mater, oratorium
4. Te Deum, op. 146

Česká filharmonie

Karel Leiss, Bořek Rujan (2)
Marie Vojtková-Paříková, Bořek Rujan (3)

Řádný koncert pražského Hlaholu;
č. 3. PREMIERA
01.01.1940Mělník - divadlo (odpoledne)

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKNový rok Mladého národního souručenství v Mělníce
01.01.1940Mělník - divadlo (večer)

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKNový rok Mladého národního souručenství v Mělníce; "zaskočil jsem za ochuravělého Otakara Jeremiáše"
07.01.1940Praha - Smetanova síň (matinée)

 Antonín Dvořák (1, 2, 5, 6)
 Bedřich Smetana (3, 4)

1. Karneval, op. 92
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
3. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture, Polka, Furiant, Skočná
4. Dvě vdovy (Two Widows) - Polka
5. Rusalka - Polonaise
6. Slov. tance (Slav. Dances) op. 72
- No. 2, 7

FOKRadost ze života (III. koncert Lidového cyklu)
29.01.1940Praha - Městská knihovna - velký sál

František Suchý (1)
Václav Kaprál (2)
Vítězslav Novák (3, 5)
Jaroslav Maštalíř (4)
Iša Krejčí (6)
Josef Suk (7)

1. Overture pro kom. orch. (Chamber Orch.)
2. Uspávanky (Lullabies)
3. Vzpomínky (Memories)
4. Duo concertante (2 clar., piano), op. 34
5. Písně zimních nocí (Winter Nights Songs), op. 30
6. Malý balet (Little Ballet) - I., II., III., IV.
7. Fantasie for String Orch. (1888)

Komorní orchestr Klubu orchestrálních umělců

Eva Marková - mezzo (2)
Dana Šetková - piano (3)
Josef Charvát, Rudolf Hřebec - clarinets, Jaroslav Maštalíř - piano (4)
Dana Šetková - piano (5)

Koncert spolku Přítomnost
č. 1 PRAŽSKÁ PREMIERA, č. 4 PREMIERA, č. 7 PRVNÍ KONCERTNÍ PROVEDENÍ
29.03.1940Praha - Sokol Nusle

Jaroslav Vrchlický (1) 
Antonín Dvořák (2, 3)

1. Za Antonínem Dvořákem (A. Dvořák Memorial)
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95 - Largo
3. Slov. tance (Slav. Dances)
- op. 46 & op. 72

FOK

Taneční skupina (dance group) rytmiky Sokola Nusle

Evžen R. Prokop  - recitation (1)

choreografie: V. Neumannová-Fialová (3)
19.04.1940Praha - Smetanova síň

Karel Boleslav Jirák (1)
Jaroslav Křička (2)
Vítězslav Novák (3)

1. Psalm 23
2. Tři hymnické zpěvy (3 Hymnal Chants)
3. Svatební košile (Wedding Shirts)

Česká filharmonie

Ada Nordenová - soprano, Zdeněk Otava - baryteone (3)

II. řádný koncert Pražského Hlaholu
04.05.1940Praha - Národní dům na Smíchově

Jaroslav Křička
etc.

1. Uvítací proslov (speach)
2. Tři hymnické zpěvy (3 Hymnal Chants)
etc.

Zpěvácký spolek Smetana Jindřichův Hradec
Zpěvácký spolek Hlahol Praha /
V. Smetáček (2)
První pěvecké obchodnické sdružení JPOS / Fr. Vřešťál

Zdeněk Otava - baritone

Koncert zpěváckého spolku Smetana - Jindřichův Hradec
05.05.1940Praha - Smetanova síň (matinée)

Zdeněk Fibich (1)
Bedřich Smetana (2, 6)
Jaroslav Křička (3)
Anatol Provazník (4)
Antonín Dvořák (5)

1. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture
2. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
3. Tři hymnické zpěvy (3 Hymnal Chants)
4. České tance (Czech Dances) - Okolo Třeboně, Já nechci žádného
5. Domov můj (My Home), Overture op. 62
6. Česká píseň (Czech Song)

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Zdeněk Otava - baritone (3)

IX. koncert lidového cyklu
25.05.1940Praha - Smetanova síň

Vítězslav Novák (1)
Julius Kalaš (2)
Josef Bohuslav Foerster (3, 6)
Karel Weis (4)
Karel Boleslav Jirák (5)

1. Primula veris, Velebná noc, Choruses
2. Jménem Páně (In nomine Patris), op. 33
3. Máj (May), op. 159
4. Triumfátor (Dramatic Scene)
5. Psalm 23
6. Sv. Václav - Final Apotheosis

Orchestr Českého rozhlasu / Metod Vymetal(1, 2), Metod Doležil (3), Bohumil Špidra (4), Václav Smetáček (5, 6)

Ženské sbory Velké Prahy (1, 2)
Pěvecké sdružení pražských učitelů (3)
Mužské sbory Velké Prahy (4)
Pražský a Vinohradský Hlahol (5)
Smíšené sbory Velké Prahy, dětský sbor gymnasia v Praze XIX (6)

Zdeněk Otava - baritone (3, 4)
Hubert Flanderka - tenor, Ing. Jaroslav Chvála - bass (4)

ČESKÝ HUDEBNÍ MÁJ; koncert ČESKÁ KANTÁTA (účinkuje 1000 pěvců)
03.11.1940Praha - Smetanova síň (matinée)

Johann Sebastian Bach (1)
Georges Bizet (2)
Edvard Hagerup Grieg (3)
Vítězslav Novák (4)
Oskar Nedbal (5)
Franz Liszt (6)
Antonín Dvořák (7)
Emmanuel Chabrier (8)

1. III. suite - Gavotte, Gigue
2. L'Arlésienne, I. suite - Introduction, Adagietto, II.suite - Minuet, Farandola
3. Peer Gynt
4. Slovácká (Slovak) Suite op. 32
- Zamilovaní, U muziky
5. "Pohádka (Fairytale) o Honzovi"
- Krakowiak, Valse triste, Polonaise
6. Rhapsodie hongroise No. 2
7. Slovanská (Slavonic) Rhapsody No. 1, op. 45
8. Espana

FOKRADOST ZE ŽIVOTA (XI. koncert lidového cyklu)
01.12.1940Praha - sál Hlaholu (matinée)

Bedřich Smetana (1)
Vítězslav Novák (3, 4)

1. Heslo (Motto) (festive chorus)
2. Projev starosty POČ Fr. Krofty (speach)
3. Magické půlnoci (Magical Midnights)
4. "Už to žito na souvrati" (folk song)

Pěvectvo Velké Prahy / Oldřich Hilmer (1)
Pražský Hlahol / V. Smetáček (3)
Pěvectvo Velké Prahy / V. B. Aim (4)

Slavnostní hold pěvectva k 70. narozeninám PhDr. h.c. Vítězslava Nováka
17.12.1940Praha - Smetanova síň

Pavel Křížkovský (1)
František Picka (2)
Emil Axman (3)
Vítězslav Novák (4)
Jaromír Herle (5)
Jindřich Jindřich (6)

1. Sv. Cyril a Metod, cantata /
text: Fr. Sušil
2. Zpěv pro mužský sbor (Male Chorus) / text: Sv. Čech
3. Otče náš (Pater Noster)
4. 4 básně (4 Poems) for mixed choir / text: Otokar Březina
5. Nevím, Slzy, Úsměvy, sbory (choruses) / text: J.V. Sládek
6. 14 chodských písní (14 Songs) - Za tou naší stodoličkou, Ičko vám děkuju, Má hubičko, Hdo to de k nám

Zpěvácký spolek Hlahol Praha / V. Smetáček

I. řádný koncert Pražského Hlaholu
29.12.1940Praha - Smetanova síň

Oskar Nedbal

1. Scherzo caprice, op. 5
2. Písně (Songs) - Dudák, Oči
3. Pohádka (Fairytale) o Honzovi, Ballet Suite
4. Cudná (Chaste) Barbora - Overture
5. Princezna Hyacinta, Waltz
6. Polská krev (Polish Blod), Medley
7. Vinobraní (Vintage) - Overture

FOKSlavnostní koncert k 10. výročí úmrtí Oskara Nedbala
16.01.1941Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK

Taneční skupina (dance group) Maryny Hradilové

21.02.1941Praha - Městská knihovna

Jarmil Burghauser (1)
Josef Plavec (2)
Jaroslav Křička (3)
Kamil Šlapák (4)

1. Májová pobožnost (May Worschip)
op. 41 B / text: K. Toman
2. Ukolébavka (Lullaby) I  text:
J. S. Machar
3. Angelus / text: author
3. Zde se skvíš (Here You Glare) / text: author

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Koncert komorních a sborových novinek;
č.1, 3, 4 PREMIERY
03.04.1941Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Missa D dur, op. 86
2. Psalm 149, op. 79
3. Hymnus, op. 30

Česká filharmonie

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Miluše Dvořáková - soprano
Duška Hanzalíková - alto
Karel Leiss - tenor
Jaroslav Veverka - bass
Jindřich Bubeníček - organ

II. řádný koncert Zpěváckého spolku Hlahol v Praze II
06.04.1941Praha - Smetanova síň (matinée)

Antonín Dvořák

1. Husitská (Hussite), Overture op. 67
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Vodník (Water Goblin), op. 107
4. Hymnus, op. 30

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha (4)

Evžen Prokop - violin (2)

RADOST ZE ŽIVOTA (Slavnostní koncert ke 100. výročí narození A. Dvořáka)
03.05.1941Praha - Divadlo na Vinohradech

Antonín Dvořák (1, 2)
Vojtěch Jírovec (3)
Bedřich Smetana (4)
Josef Suk (5)
Modest P. Mussorgsky (6)

1. Karneval, op. 92
2. Rusalka (Water Nymph) -  Polonaise
3. Kasace (Cassation)
4. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Furiant
5. Polonaise-Fantasie, op. 5
(arr. V. Smetáček)
6. Kartinki (arr. V. Smetáček)

FOK

Taneční skupina (dance group) Laurette Hrdinové (2, 6)

Dáša Budíková, Laurette Hrdinová, Věra Kotyzová, Beatrice Pokorná - dancers (3)
Laurette Hrdinová - dancer (5)

č. 5, 6 PREMIERA
06.05.1941Praha - Lucerna

Antonín Dvořák (1, 4)
Bedřich Smetana (2, 3, 5, 6)

1. Karneval, op. 92
2. Braniboři v Čechách (Brandenburgers in Bohemia) - aria Tausendmark
3. Tajemství (The Secret) - aria Kalina
4. Hymnus op. 30
5. Vltava
6. Česká píseň (Czech Song)

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Bořek Rujan - baritone (2, 3)

07.06.1941Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Svatá Ludmila, op. 71

Symfonický orchestr Českého rozhlasu Praha

Dalibor, Praha VII / Boh. Kudera
Pražský Hlahol / V. Smetáček
Vinohradský Hlahol / Karel Šejna
Lukes Smíchov / Josef Dostál
Lyra Žižkov / Václav Nelhýbel
Vítkov Žižkov / J. Horáček

Ludmila: Milada Formanová
Svatava: Marta Krásová
Bořivoj: Jindřich Blažíček
rolník: Hubert Flanderka
Ivan: Lubomír Višegonov

DVOŘÁKŮV JUBILEJNÍ ROK (Pěvecká obec česká)
29.06.1941Praha - Valdštejnská zahrada

Heinrich Biber (1)
Pavel Vejvanovský (2)
Johann Heinrich Schmelzer (3)
Leopold Koželuh (4)
Ignác Linek (5)

1. Intrade (brass insr., organ, kettledrums)
2. Z dějin Valdštejnské zahrady:
Dr. Jan Hofman (lecture)
3. Sonata venatoria, Sonata vespertina (for winds)
4. Balllet Suite for Winds
5. Parthia pro cassatione (for 6 winds)
6. Pochody (Marches)

Orchestr čs. rozhlasu; Pražští pozaunéři / Jar. Šimsa

Ladislav Vachulka - organ

STARÉ POCHODY A HUDBA TANEČNÍ
08.09.1941Praha - Národní divadlo

Antonín Dvořák (1, 4)

1. Domov můj (My Home), Overture op. 62
2. Projev Ing. Otakara Šourka (speach)
3: Slavnostní řeč Dr. Vítězslava Nováka (speach)
4. Hymnus, op. 30 / text: V. Hálek

Česká filharmonie / Karel Šejna (1), V. Smetáček (4)

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Slavnostní shromáždění napaměť 100. výročí narození Antonína Dvořáka
21.11.1941Praha - Lucerna

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Vyšehrad, Vltava, Z českých luhů a hájů
2. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46

FOK
29.11.1941Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Otakar Ostrčil (2)
Bedřich Smetana (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
2. Legenda o sv. Zitě (Legend of St. Zita)
3. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
4. Psalm 149, op. 79

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Karel Leiss - tenor (2)

I. řádný koncert Pražského Hlaholu
07.12.1941Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 2)
Antonín Dvořák (3)

1. Hubička (The Kiss) - overture
2. Vltava, Z českých luhů a hájů
3. Slov. tance (Slav. Dances) op. 72

FOK
14.12.1941Praha - Smetanova síň

Karl Maria von Weber (1)
Georges Bizet (2)
Gioachino Rossini (3)
Zdeněk Fibich (4)
Antonín Dvořák (5)
Bedřich Smetana (6)

1. Oberon - Overture
2. L´Arlésienne - Overture, Adagietto, Minuet, Farandole
3. Wilhelm Tell - Overture
4. V podvečer (Early Evening), op. 66
6. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture

FOK
16.12.1941Praha - obchodní spolek Merkur, Pařížská tř.

Vilém Blodek (1)
Bedřich Smetana (2)
Antonín Dvořák (3)
Gioachino Rossini (4)
Johann Strauss (5)
Zdeněk Fibich (6)
Karel Kovařovic (7)
Jan Malát (8)

1. V studni (In the Well) - Overture
2. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Furiant, Skočná
3. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46
- No. 1, 3, op. 72 - No. 2, 7
4. Wilhelm Tell - Overture
5. Kaiser-Walzer
6. Poem, op. 41/4
7. Havířská (Miners) Polka
8. Slavnostní pochod (Festive March)

FOK
19.12.1941Praha - Městská knihovna

Jindřich Jindřich

1. Vlasti (To the Homeland) (female choir)/
text: M. Přileská
2. O jedné lásce (About One Love) (songs) / text: F. Bořek-Dohalský
3. 2 písně (2 Songs) / text: A. Sova
4. 2 písně (2 Songs) / text: J.V. Sládek
5. Kouzlo letního dne (Charm of a Summer Day) / text: J. Vrchlický
6. 3 skladby (3 Pieces) (female choir)
7. Písně večera (Evening Songs)
- Andante, Ticho
8. Lidové písně moravské (Folk Songs from Moravia)
9. 6 lidových tanců (6 Folk Dances)
z Domažlicka

Pěvecké sdružení pražských učitelek / Metod Vymetal (1, 6)
Pražský Hlahol / V. Smetáček (5, 9)

Zdeněk Otava - baritone (2, 6)
Karel Šolc - piano (2, 6)
M. Jeremiášová-Budíková - soprano (3, 4, 7)
Václav Hozknecht - piano (3, 4, 7)
Jan Panenka - piano (5)

SDRUŽENÍ PRO SOUDOBOU HUDBU V PRAZE
23.01.1942Praha - Lucerna

Jindřich Jindřich

Kouzlo letního dne (Charm of a Summer Day)
Lidové písně (Folk Songs)

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

POŠUMAVSKÝ VEČER V LUCERNĚ; " V bohatém populárním programu zazpíval Hlahol v Praze za řízení Dr. Václ. Smetáčka"
21.02.1942Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

Missa solemnis D dur, op. 123

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Zdenka Ziková - soprano
Růžena Hořáková - alto
Jaroslav Gleich - tenor
Eduard Haken - bass
Jindřich Bubeníček - organ

24.02.1942Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

Missa solemnis D dur, op. 123

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Zdenka Ziková - soprano
Růžena Hořáková - alto
Jaroslav Gleich - tenor
Eduard Haken - bass
Jindřich Bubeníček - organ

27.02.1942Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

Missa solemnis D dur, op. 123

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Zdenka Ziková - soprano
Růžena Hořáková - alto
Jaroslav Gleich - tenor
Eduard Haken - bass
Jindřich Bubeníček - organ

03.03.1942Praha - Lucerna

Ludwig van Beethoven

Missa solemnis D dur, op. 123

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Zdenka Ziková - soprano
Růžena Hořáková - alto
Jaroslav Gleich - tenor
Eduard Haken - bass
Jindřich Bubeníček - organ

18.03.1942Praha - Lucerna

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Vyšehrad, Vltava, Z českých luhů a hájů
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
05.04.1942Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Ludwig van Beethoven

Missa solemnis D dur, op. 123

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Naďa Kejřová - soprano
Růžena Hořáková - alto
Jaroslav Gleich - tenor
Eduard Haken - bass
Jindřich Bubeníček - organ

12.04.1942Praha - Smetanova síň (matinée)

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK

Taneční skupina (dance group) Jarmily Kröschlové

Taneční matinée skupiny Jarmily Kröschlové
05.05.1942Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Emil Axman (2)
Leoš Janáček (3)
Bedřich Smetana (4)

1. Jarní (Spring) Romance, op. 23 / text:
J. Vrchlický
2. Moje matka (My Mother) / text:
O. Březina
3. Věčné evangelium (Eternal Gospel) /  text: J. Vrchlický
4. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Eva Beranová-Žitná (1)
Stanislav Ulrich (1)
Růžena Hořáková (1, 3)
Bořek Rujan (2)
Václav Krafek (3)

II. řádný koncert Pražského Hlaholu
07.05.1942Praha - Lucerna

Bedřich Smetana (1, 4)
Antonín Dvořák (2)
Zdeněk Fibich (3)

1. Tajemství (The Secret) - Overture
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
3. Jarní (Spring) Romance op. 13 / text:
J. Vrchlický
4. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Eva Beranová-Žitná - soprano (3)
Eduard Haken - bass (3)

09.05.1942Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

 Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK

Taneční skupina (dance group) Jarmily Kröschlové

Taneční večer skupiny Jarmily Kröschlové
19.05.1942Praha - sál Hlaholu

Antonín Dvořák

Svatá Ludmila, op. 71

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Sv. Ludmila: Marie Budíková
Svatava: B. Kozlíková-Havránková
Bořivoj a rolník: Karel Leiss
Ivan: Eduard Haken
J. Bubeníček - organ

23.05.1942Praha - sál Hlaholu

Antonín Dvořák

Svatá Ludmila, op. 71

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Sv.Ludmila: Eva Beranová-Žitná
Svatava: B. Kozlíková-Havránková
Bořivoj a rolník: Karel Leiss
Ivan: Eduard Haken
J. Bubeníček - organ

26.05.1942Praha

Antonín Dvořák (1, 4)
Wilhelm Friedemann Bach (2)
Josef Suk (3)
Maurice Ravel (5)
Vítězslav Novák (6)

1. Rusalka -  Polonaise
2. Orgel Konzert - Praeludium, Largo, Fuga
3. Polonaise-Fantasie (arr. V. Smetáček)
4. Slov. tance (Slav. Dances) op. 72
- No. 1, 7
5. Rhapsodie espagnole - Praeludium, Danse No. 1, 2
6. Slovácká (Slovak) Suite

FOK

Taneční skupina (dance group) Laurette Hrdinové

J. Bubeníček - organ (2)
Laurette Hrdinová - dance

Večer komorního tance Laurette Hrdinové se skupinou;
"Dílo Maurice Ravela hráno z gramof. desky, protože nebylo možno získat notový materiál."
10.09.1942Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances) op. 46 & op. 72

FOK

Taneční skupina (dance group) Jarmily Kröschlové

Taneční večer skupiny Jarmily Kröschlové
04.10.1942Praha - Smetanova síň

Gioachino Rossini (1)
Carl Maria von Weber (2)
Bedřich Smetana (3)
Jan Malát, V. Smetáček (4)
Johann  Strauss (5, 6, 7, 8, 9)

1. Wilhelm Tell - Overture
2. Aufforderung zum Tanz
3. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Furiant, Skočná
4. Od kolébky k oltáři (From Cradle to Altar)
5. Der Zigeunerbaron - Overture
6. Kaiser-Walzer
7. Anna-Waltzer
8. An der schönen blauen Donau
9. Fledermaus - Overture

FOKRADOST Z PRÁCE - lidový koncert
10.11.1942Praha - Smetanova síň

Franz Liszt (1)
Josef Klička (2)
Josef Bohuslav Foerster (3)

1. Missa pro organo (arr. Leoš Janáček)
2. Psalm 47
3. Te Deum

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Dr. Josef Kubáň - organ

Společnost pro duchovní hudbu v Praze
11.11.1942Praha - Smetanova síň

Franz Liszt (1)
Josef Klička (2)
Josef Bohuslav Foerster (3)

1. Missa pro organo (arr. Leoš Janáček)
2. Psalm 47
3. Te Deum

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Dr. Josef Kubáň - organ

Společnost pro duchovní hudbu v Praze
24.11.1942Praha - Lucerna

Bedřich Smetana (1)
Niccolo Paganini (2)
Richard Wagner (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Tajemství (The Secret) - Overture
2. Violin Concerto D dur
3. Lohengrin - Introduction to III. Act
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK

Ivan Kavaciuk - violin (2)

09.12.1942Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 2)
Antonín Dvořák (3)

1. Tajemství (The Secret) - Overture
2. Vltava, Z českých luhů a hájů
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
18.12.1942Praha - Smetanova síň

Jaromír Herle (1, 2, 3)
Ladislav Vycpálek (4)
Jaroslav Křička (5)

1. Sbory (Female Choruses) - Nevím, Slzy, Úsměvy / text:
J. V. Sládek
2. Až přijde den (When the Day Comes) - male chorus/ text J. V.Sládek
3. Modlitba Páně (Pater Noster) - mixed chorus, op. 108
4. Sirotek (Orphan) - mixed chorus, violas, cellos, op. 11b
5. Sbory (Choruses) - Angelus, Mateřídouška, V širém poli hruška stojí,
V tej Uherskej Skalici, Dycky mě maměnka říkávala, V dobrém jsme se sešli

Česká filharmonie (4)

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

I. řádný koncert Spolku Hlahol v Praze; "Ve Vycpálkově Sirotku spoluúčinkovali členové České filharmonie"
06.01.1943Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Antonín Dvořák (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Le nozze di Figaro - Overture
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symfonie No. 5, c moll, op. 67

FOK

Miloš Sádlo - violoncello (2)

02.02.1943Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Carl Maria von Weber (2)
Franz Schubert (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Egmont - Overture, op. 84
2. Bassoon Concerto F dur
3. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
4. Můj domov (My Home), op. 62

FOK

Karel Bidlo - bassoon (2)

17.02.1943Praha - Smetanova síň

Vítězslav Novák (1)
Josef Bohuslav Foerster (2, 3, 4, 5)
Karel Bendl (6)
Zdeněk Fibich (7, 8, 9)

1. Lady Godiva, op. 41
2. Písně soumraku (Early Evening Songs) op. 42, No. 6 - Modlitba (Prayer)
3. Démon láska (Daemon Love), op. 81
- Ave
4. Lacrimae Christi op. 81, No. 3
5. Tři zpěvy (3 Songs) op. 181, No. 1 - Hudba (Music)
6. Švanda dudák (Schwanda the Bagpiper)
7. Smrt (Death of) Hippodamie - slavnostní pochod (Festive March)
8. Smír Tantalův (Conciliation of Tantalus)
- IV. Act Finale
9. Jarní (Spring) Romance, op. 23

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Zdeněk Otava - baritone (2 - 5)
Ina  Vnoučková - soprano (6, 9)
Luboš Procházka - tenor (6)
Josef Urban - bass (6, 9)

č. 2. - 5. PREMIERA
Slavnostní koncert na paměť 90. výročí narozenin Jaroslava Vrchlického
26.02.1943Praha - Smetanova síň

Franz Liszt

Legende von der Heiligen Elisabeth / text: Otto Roquette

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Hermann: František Krčmář
Sophie: Růžena Hořáková
Ludwig: Václav Bednář
Elisabeth: Lída Červinková
Friedrich: Ferdinand Krčmář
ungarischer Magnat: Zdeněk Otava
der Senchal: Zdeněk Otava
Jindřich Bubeníček - organ

28.02.1943Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Antonín Dvořák

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
2. Slov. tance (Slav. Dances) op. 72
bis:           "               op. 72 - No. 7

FOKOdpoledne ze skladeb A. Dvořáka pro Sportovní sdružení PRAGA
11.03.1943Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Bedřich Smetana (1)
Franz Schubert (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Hubička (The Kiss) - Overture
2. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
3. Slov. tance (Slav. Dances) op. 72

FOKVI. koncert Levného cyklu
31.03.1943Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1, 4)
Johann Sebastian Bach (2)
Josef Suk (3)
Bedřich Smetana (5)
Vítězslav Novák (6)

1. Rusalka - Polonaise
2. Toccata and Fugue d moll
(arr. V. Smetáček)
3. Fantasie - Polonaise (arr. V. Smetáček)
4. Slov. tance (Slav. Dances) op. 72
- No. 1, 7
5. Polka F dur (arr. O. Zich)
6. Slovácká (Slovak) Suite, op. 32

Orchestr členů České filharmonie

Taneční soubor (dance group) Laurette Hrdinové

Jaroslav Vojtek - organ (2)

LIDOVÉ DIVADLO (Taneční večer Laurette Hrdinové)
16.05.1943Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1, 2)
Giuseppe Verdi (3)
Miroslav Krejčí (4)

1. O Mensch, bewein'dein Sünde gross
2. Fantasy and Fugue g moll (organ)
3. Stabat Mater
4. Smrt Kristova (Decease of Christ), op. 46

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Jesus: Zdeněk Otava - barytone
Evangelist: Bronislav Chorovič - tenor
Simon Petrus: František Kunc - bass
Judas: Václav Sazima - bass
Pilatus: Dr. Jaroslav Šafránek - bass
Hohepriester: Antonín Jeřábek - tenor
Jaroslav Vojtek - organ

II. řádný koncert Hlaholu Praha (Duchovní hudba)
20.05.1943Praha - Smetanova síň

Karel Šebor (1)
Zdeněk Fibich (2, 4)
Jan Kunc (3)

1. Concert Overture z r. 1863
2. Symphony No. 1, F dur, op. 17
3. "Stála Kačenka u Dunaja" (ballad on folk poetry)
4. Jarní (Spring) Romance op. 23 /text:
Jaroslav Vrchlický

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Růžena Hořáková - alto (3)
Eva Beranová-Žitná - soprano (4)
Stanislav Ulrich - bass (4)

č.1 ke 100. výročí skladatelových narozenin (pod záštitou Kulturní rady)
06.06.1943Praha - Smetanova síň

Jan Malát

1. -  6. sborová tvorba (choral compositions)
7. Předehra na motivy z českých zpěvů, Overture
8. Maličkosti (Little Nothings) No. 2
- Taneční rej
9. Naše děvy (Our Girls) - Češka, Hanačka, Valaška
10. V dobrém rozmaru (In a Good Mood), Symphonic Scherzo
11. Veselé námluvy (Joyful Courting)
- Cibulačka

Orchestr českého rozhlasu / J. Plavec, M. Vymetal, M. Říha, W.B. Aim, Lad. Svěcený (1 - 6); V. Smetáček (7 - 11)

Spojené smíšené sbory

SLAVNOSTNÍ KONCERT NA PAMĚŤ 100. VÝROČÍ NAROZENÍ JANA MALÁTA (Pěvecká obec česká v Praze, pod záštitou Kulturní rady)
10.06.1943Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Johannes Brahms (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Hubička (The Kiss) - Overture
2. Violin Concerto D dur, op. 77
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK

Ivan Kawaciuk - violin (2)

17.06.1943Praha - Smetanova síň

Josef Suk (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Pohádka (Fairytale), Suite op. 16
2. Slovanské tance (Slavonic Dances)
- op. 46 - No. 3, 6, 5;
op. 72 - No. 4, 2, 5, 8, 7

Orchestr Českých filharmoniků

Taneční skupina (dance group) Jarmily Kröschlové

Taneční večer skupiny Jarmily Kröschlové
23.07.1943Třešť - sál kina

Franz Schubert (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Carl Maria von Weber (3)
Bedřich Smetana (4)
Antonín Dvořák (5)
Vítězslav Novák (6)
Josef Suk (7)
Rudolf Smetáček (8)
Václav Smetáček (9)
Jan Malát (10)

1. Vojenský pochod (Military March)
2. Eine kleine Nachtmusik, No. 13, G dur, KV 525
3. Bassoon Concerto F dur
4. Hubička (The Kiss) - Overture
5. Slov. tanec (Slav. Dance) op. 46 - No. 6
6. Slovácká (Slovak) suita, op. 32
- Zamilovaní (Lovers)
7. "Sousedská"
8. "Polka slánských abiturientů"
9. "Senohrabská polka"
10. Slavnostní pochod (Festive March)
bis: poslední 2 čísla (last 2 compositions)

Symfonický orchestr Odborového sdružení hudebníků v Třešti

Karel Bidlo - bassoon (3)

č. 9. PREMIERA
16.09.1943Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK
30.09.1943Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKSPOLEK PRO PĚSTOVÁNÍ UMĚNÍ A HUDBY V PRAZE (Koncert pro mládež)
13.10.1943Praha - Smetanova síň

Josef Suk (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Pohádka (Fairytale), suite op. 16
2. Slov. tance (Slav. Dances)
op. 46 - No. 3, 6, 5;
op. 72 - 6, 2, 5, 3, 7

Orchestr Českých filharmoniků

Taneční skupina (dance group) Jarmily Kröschlové

Taneční večer skupiny Jarmily Kröschlové
20.10.1943Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Karneval, Overture op. 92
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Česká suita (Czech Suite), op. 39
4. Domov můj (My Home), Overture op. 62
bis:                  "              

FOK

Ivan Kawaciuk - violin (2)

VEČER ANTONÍNA DVOŘÁKA
26.10.1943Praha - Lucerna

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72
bis: op. 72 - No. 7

Velký symfonický orchestr (FOK + Prag-Film)
29.10.1943Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Antonín Dvořák

1. Čert a Káča (Kate and the Devil)
-
Overture
2. Česká suita (Czech Suite), op. 39
3. Pražské valčíky (Prague Waltzes)
4. Domov můj (My Home), Overture op. 62

FOKSpolek pro pěstování umění a hudby v Praze (II. koncert Levného cyklu)
05.12.1943Rtyně v Podkrkonoší (15.00 a 20.00)

Bedřich Smetana (1)
Bohuslav Leopold (2)
V. Smetáček, Jan Malát (3)
Oskar Nedbal (4)
Karel Koleta (5)

1. Slavnostní (Festive) Overture C dur
2. Směs ze skladeb A. Dvořáka (medley)
3. Od kolébky k oltáři (From Cradle to Altar)
4. Z pohádky do pohádky (From Fairytale to Fairytale) (medley)
5. Z horského kraje (From the Mountain Area), Overture

Hornická hudba Čeňka Kolety

Dětský sbor / Jaroslav Suchánek

"Další program řídil Čeněk Koleta. Skladbu Lípa s dětským sborem řídil Jaroslav Suchánek.""
10.12.1943Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi (1, 2, 7, 9)
Franz Schubert (3)
Giacomo Puccini (4)
Richard Wagner (5)
Pietro Mascagni (6)
Bedřich Smetana (8)
Gioachino Rossini (10)

1. La Traviata - Introduction
2. Un ballo in maschera - aria Renato
3. Rosamunde - Overture
4. Madame Butterfly - Un bel di, vedremo
5. Rienzi - Overture
6. Cavalleria rusticana - Intermezzo
7. Aida - O cieli azzurri
8. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Furiant, Skočná
9. La Traviata - aria Germont
10. Wilhelm Tell - Overture

Malý rozhlasový orchestr

Drahomíra Tikalová - soprano
Bořek Rujan - baritone

13.12.1943Praha - Lucerna

Josef Dobeš (1)
Jiří Srnka (3)
? (4, 5)
Bedřich Smetana (6)
Josef Suk (7)
Antonín Dvořák (8)

1. Znělka (Signature Tune) Lucernafilm
2. Dr. J. Procházka: Zahájení programu (speach)
3. "Mlhy na blatech", (film overture)
4. ?
5. ?
6. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- aria Jeník
7. Píseň lásky (Love Song)
8. Karneval, op. 92

Orchestr Prag-Film

Oldřich Kovář - tenor (6)
T. Vasil - violin (7)

VEČER A. C. LUCERNAFILM "Další dlouhý program zpívali a hráli mnozí další umělci"
30.12.1943Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 2)
Antonín Dvořák (3)

1. Hubička (The Kiss) - Overture
2. Vltava, Z českých luhů a hájů
3. Symphony No. 9 e moll, op. 95 
"Z nového světa"

FOKÚ.V.Z. ODBOROVÁ SKUPINA ZAMĚSTNANCŮ POŠTOVNÍ SPRÁVY
10.01.1944Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach

Missa in h moll

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Růžena Hořáková - mezzo
Marta Krásová - alto
Antonín Jeřábek - tenor
Eduard Haken - bass
Bedřich Wiedermann - organ
Jindřich Bubeníček - piano

15.01.1944Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach

Missa in h moll

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Růžena Hořáková - mezzo
Marta Krásová - alto
Antonín Jeřábek - tenor
Eduard Haken - bass
Bedřich Wiedermann - organ
Jindřich Bubeníček - piano

18.01.1944Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach

Missa in h moll

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Růžena Hořáková - mezzo
Marta Krásová - alto
Antonín Jeřábek - tenor
Eduard Haken - bass
Bedřich Wiedermann - organ
Jindřich Bubeníček - piano

22.01.1944Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK
02.02.1944Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK
11.02.1944Praha - Smetanova síň

Josef Suk (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Pohádka (Fairytale), op. 16
2. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46 - No. 3, 6, 5; op. 72 - No. 14, 10, 13, 16, 15

FOK

Taneční skupina (dance group) Jarmily Kröschlové

Taneční večer skupiny Jarmily Kröschlové
07.01.1945Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Franz Schubert (2)
Bedřich Smetana (3)
Zdeněk Fibich (4)
Antonín Dvořák (5)

1. Le nozze di Figaro - Overture
2. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
3. Vltava
4. V podvečer (Early Evening), Idyll
5. Domov můj (My Home), Overture op. 62

Orchestr Prag - Film
16.02.1944Praha - Lucerna

Johann Strauss

1. Waldmeister (Mařinka vonná) - Overture
2. An der schönen blauen Donau
3. La Favorite, Polka
4. Künstlerleben, Waltz
5. Indigo und die vierzig Räuber - Overture
6. Wein, Weib und Gesang, Waltz
7. Perpetuum mobile
8. Kaiser-Waltzer
9. Fledermaus - Overture

FOKVečer ze skladeb Johanna Strausse
25.02.1944Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Drahomíra Tikalová - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Vladimír Jedenáctík - bass

29.02.1944Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Drahomíra Tikalová - soprano
Růžena Hořáková - alto
Jaroslav Gleich - tenor
Vladimír Jedenáctík - bass

03.03.1944Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Drahomíra Tikalová - soprano
Růžena Hořáková - alto
Jaroslav Gleich - tenor
Vladimír Jedenáctík - bass

04.03.1944Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Drahomíra Tikalová - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Vladimír Jedenáctík - bass

05.03.1944Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK
16.03.1944Praha - Lucerna

Bedřich Smetana (1)
Vítězslav Novák (2)
Zdeněk Fibich (3, 4)

1. Libuše - Overture
2. V Tatrách (In the Tatras), op. 26
3. Vodník (Water Goblin), op. 15
4. Symphony No. 2, Es dur, op. 38

FOK

Miloš Nedbal  - recitation (3)

Ředitelství Spurný - Lucerna
09.04.1944Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Bedřich Smetana

1. Libuše - Overture
2. Hakon Jarl
3. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
4. Vyšehrad, Vltava, Z českých luhů a hájů

FOK
10.04.1944Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Bedřich Smetana

1. Libuše - Overture
2. Hakon Jarl
3. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
4. Vyšehrad, Vltava, Z českých luhů a hájů

FOK
12.04.1944Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

1. Modlitba (Preyer)
2. Tři jezdci (3 Riders)
3. 4 ženské sbory (4 female choruses) - Má hvězda, Ukolébavka, Západ slunce, Přiletěly vlaštovičky
4. Rolnická (Paesant Song)
5. Píseň na moři (Song of the Sea)
6. Věno (Dowry)
7. Slavnostní sbor (Festive Chorus)
8. Česká píseň (Czech Song)

Orchestr Prag-Film (8)

Pěvecké sdružení pražských učitelů / Metod Doležil (1)
Pražský pěvecký sbor Smetana / Oldřich Hilmera (2)
Pěvecké sdružení pražských učitelek / Metod Doležil (3)
Pěvecký sbor Křížkovský / Zdeněk Tomáš (4)
Pěvecký sbor Typografia / Bořivoj Aim (5)
spojené mužské sbory / Metod Doležil (6)
Hlahol Praha, Vinohradský Hlahol, Pražské učitelky, Sbor Smetana / V. Smetáček (8)

Koncert Smetanovy sborové tvorby
16.04.1944Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

1. Modlitba (Preyer)
2. Tři jezdci (3 Riders)
3. 4 ženské sbory (4 female choruses) - Má hvězda, Ukolébavka, Západ slunce, Přiletěly vlaštovičky
4. Rolnická (Paesant Song)
5. Píseň na moři (Song of the Sea)
6. Věno (Dowry)
7. Slavnostní sbor (Festive Chorus)
8. Česká píseň (Czech Song)

Orchestr Prag-Film (8)

Pěvecké sdružení pražských učitelů / Metod Doležil (1)
Pražský pěvecký sbor Smetana / Oldřich Hilmera (2)
Pěvecké sdružení pražských učitelek / Metod Doležil (3)
Pěvecký sbor Křížkovský / Zdeněk Tomáš (4)
Pěvecký sbor Typografia / Vojtěch Bořivoj Aim (5)
spojené mužské sbory / Metod Doležil (6)
Hlahol Praha, Vinohradský Hlahol, Pražské učitelky, Sbor Smetana / V. Smetáček (8)

Koncert Smetanovy sborové tvorby
25.04.1944Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Boleslav Vomáčka (2)
Leoš Janáček (3)
Bedřich Smetana (4)

1. Meluzina (Wailing Wind) op. 55 / text:
G. Kinkel (transl. A. Piskáček)
2. Živí mrtvým (The living to the Dead)
op. 16 / text: Stanislav Hanuš
3. Amarus / text: Jaroslav Vrchlický
4. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy
bis: Česká píseň - IV.

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Růžena Hořáková, Antonín Jeřábek, Stanislav Ulrich (1)
Antonín Jeřábek, Eva Beranová (3)

Jarní koncert Zpěváckého spolku Hlahol Praha
28.04.1944Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Joseph Haydn (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Die Zauberflöte - Overture
2. Cello Concerto D dur
3. Violin Concerto D dur, op. 61

FOK

Miloš Sádlo - violoncello (2)
Ivan Kawaciuk - violin (3)

04.05.1944Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
10.05.1944Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

1. Modlitba (Preyer)
2. Tři jezdci (3 Riders)
3. 4 ženské sbory (4 female choruses) - Má hvězda, Ukolébavka, Západ slunce, Přiletěly vlaštovičky
4. Rolnická (Paesant Song)
5. Píseň na moři (Song of the Sea)
6. Věno (Dowry)
7. Slavnostní sbor (Festive Chorus)
8. Česká píseň (Czech Song)

Orchestr Prag - Film (8)

Pěvecké sdružení pražských učitelů / Metod Doležil (1)
Pražský pěvecký sbor Smetana / Oldřich Hilmera (2)
Pěvecké sdružení pražských učitelek / Metod Doležil (3)
Pěvecký sbor Křížkovský / Zdeněk Tomáš (4)
Pěvecký sbor Typografia / Vojtěch Bořivoj Aim (5)
spojené mužské sbory / Metod Doležil (6, 7);
Hlahol Praha, Vinohradský Hlahol, Pražské učitelky, Sbor Smetana / V. Smetáček (8)

K 60. výročí úmrtí B. Smetany (Kuratorium pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě)
11.05.1944Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Vítězslav Novák (2)
Jaroslav Křička (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Slavnostní (Festive)Overture D dur
2. Slovácká (Slovak) Suite, op. 32
3. Symphony d moll, op. 3 "Mládí" (Youth)
4. Domov můj (My Home), Overture op. 62

FOKč. 3 PREMIERA; "Arrangement: Arte, K. A. Benda"
21.05.1944Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Karneval, Overture op. 92
2. Bohatýrská (Hero´s Song), op. 111
3. Domov můj (My Home), Overture op. 62
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKK 40. výročí úmrtí A. Dvořáka
02.06.1944Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 2)
Antonín Dvořák (3)

1. Libuše - Overture
2. Vltava, Tábor
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
17.06.1944Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Z českých luhů a hájů, Tábor, Blaník
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
28.06.1944Praha - Lucerna

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
07.07.1944Praha - Lucerna

Franz Schubert (1)
? Bůžek (2)
? Bobák (3)
etc.

1. Rosamunde - Overture
2. Lilie, Symphonic Poem
3. "Jen chtít", March
etc.

FOK (1, 2, 3)"Další čísla bohatého programu nebyla naším orchestrem hrána."
16.10.1944Praha - Lucerna

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKN.O.Ú.Z. (Nár. odborová ústředna zaměstnanecká)
17.10.1944Praha - Smetanova síň

Josef Bohuslav Foerster

 Sv. Václav, op. 140 / text: Antonín Klášterský

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha
Pražský sbor Křížkovský
Dětský sbor ÚVS

Sv.Václav: Beno Blachut
Sv. Ludmila: Růžena Hořáková
Boleslav: Josef Schwarz
Drahomíra: Ema Matoušková
Vladivoj: Ferdinand Krčmář
Radslav: Bořek Rujan
Hněvsa: Antonín Jeřábek
Česta: Xaver Lukeš
Tyra a Podiven: Vladimír Jedenáctík
Jindřich Bubeníček - organ

K pětaosmdesátinám autora
07.12.1944Písek - Městské divadlo

Antonín Rejcha (1)
Miroslav Weber (2)
Carl Maria von Weber (3)

1. Wind Quintet No. 9.
2. Wind Quintet
3. Bassoon Concerto F dur, op. 75

PDK (1, 2), Symfonický orchestr Smetana (3)

Karel Bidlo - bassoon (3)

PDK: R. Hertl - flute, V. Smetáček - oboe, Vl. Říha - clarinet, E. Kaucký - horn, K. Bidlo - bassoon; "Spolupal místní orchestr (dirigent Cyril Vymetal)"
08.12.1944Praha - Lucerna

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Franz Schubert (2)
Bedřich Smetana (3)
Zdeněk Fibich (4)
Antonín Dvořák (5)

1. Le nozze di Figaro - Overture
2. Symphony No. 8 h, moll "Unvollendete"
3. Vltava
4. V podvečer (Early Evening), Idyll
5. Domov můj (My Home), Overture op. 62

Orchestr Prag-Film
13.12.1944Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Giuseppe Verdi (2)
Zdeněk Fibich (3)
Richard Wagner (4)
Gioachino Rossini (5)
Bedřich Smetana (6)
Vilém Blodek (7)
Johann Strauss (8)
Antonín Dvořák (9)

OVERTURES:
1. Le nozze di Figaro
2. La Traviata - Prologue
3. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle)
4. Rienzi
5. Wilhelm Tell
6. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
7. V studni (In the Well)
8. Fledermaus
9. Karneval, op. 92

Orchestr Prag-FilmSLAVNÉ PŘEDEHRY
19.12.1944Praha - Smetanova síň

Josef Bohuslav Foerster

Sv. Václav, op. 140 / text: Antonín Klášterský

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha
Pražský sbor Křížkovský
Dětský sbor ÚVS

Sv.Václav: Beno Blachut
Sv. Ludmila: Růžena Hořáková
Boleslav: Josef Schwarz
Drahomíra: Ema Matoušková
Vladivoj: Ferdinand Krčmář
Radslav: Bořek Rujan
Hněvsa: Antonín Jeřábek
Česta: Xaver Lukeš
Tyra a Podiven: Vladimír Jedenáctík
Jindřich Bubeníček - organ

K výročí 85. narozenin J.B. Foerstera; Kuratorium pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě
20.12.1944Praha - Smetanova síň

Edvard Hagerup Grieg (1)
Bedřich Smetana (2, 7)
Joseph  Haydn (3)
Antonín Dvořák (4)
Wolfgang Amadeus Mozart (5)
Franz Schubert (6)

1. Sigurd Jorsalfal - March
2. Libuše - Overture
3. Kaiserquartett, Variations
4. Karneval, op. 92
5. Piano Concerto A dur
6. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
7. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)

Orchestr Prag - Film

Dana Šetková - piano (5)

Oslava 25 let činnosti továrny Letov
14.01.1945Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK (+ Prag-Film)
16.01.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKKuratorium pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě
28.01.1945Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Gioachino Rossini (1)
Bedřich Smetana (2)
Richard Wagner (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Wilhelm Tell - Overture
2. Hakon Jarl
3. Lohengrin - Introduction to II. Act
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Orchestr Prag-FilmN.O.Ú.Z. (Nár. odborová ústředna zaměstnanecká) RADOST Z PRÁCE
03.02.1945Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Gioachino Rossini (1)
Bedřich Smetana (2)
Richard Wagner (4)
Antonín Dvořák (4)

1. Wilhelm Tell - Overture
2. Hakon Jarl
3. Lohengrin - Introduction to II. Act
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Orchestr Prag-FilmN.O.Ú.Z. (Nár odborová ústředna zaměstnanecká) RADOST Z PRÁCE
10.02.1945Praha - Lucerna (odpoledne)

Zdeněk Fibich (1)
Bedřich Smetana (2)
Dvořák (3, 4)

1. Noc na Karlštejně (Night at Karlstein Castle), Overture
2. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - arias Jak možno věřit, Ach jaký žal, Věrné milování
3. Rusalka - Měsíčku na nebi (Moon-aria), aria Prince
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Orchestr Prag-Film

?

N.O.Ú.Z. (Nár. odborová ústředna zaměstnanecká) RADOST Z PRÁCE
10.02.1945Praha - Lucerna (večer)

Zdeněk Fibich (1)
Bedřich Smetana (2, bis 2)
Antonín Dvořák (3, 4, bis 1)

1. Noc na Karlštejně (Night at Karlstein Castle), Overture
2. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - arias Jak možno věřit, Ach jaký žal, Věrné milování
3. Rusalka - Měsíčku na nebi (Moon-aria), aria Prince
4. Symphony No. 9, e moll, op.95
"Z nového světa"
bis 1: Rusalka - Polonaise
bis 2: Tajemství (The Secret) - Overture

Orchestr Prag-Film

?

N.O.Ú.Z (Nár. odborová ústředna zaměstnanecká) RADOST Z PRÁCE
14.02.1945Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

Symphony No. 9, d moll, op. 125

Orchestr Prag-Film

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Drahomíra Tikalová - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Josef Schwarz - bass

20.02.1945Praha - Smetanova síň

 Ludwig van Beethoven

Symphony No. 9, d moll, op. 125

Orchestr Prag-Film

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Drahomíra Tikalová - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Josef Schwarz - bass

Kuratorium pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě
28.02.1945Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

Symphony No. 9, d moll, op. 125

Orchestr Prag-Film

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Drahomíra Tikalová - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Josef Schwarz - bass

N.O.Ú.Z. (Nár. odborová ústředna zaměstnanecká) RADOST Z PRÁCE
14.03.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Zdeněk Fibich (2)
Bedřich Smetana (3)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
2. Jarní (Spring) Romance, op. 23
3. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy

Orchestr Prag-Film

Zpěvácký spolek Hlahol Praha (2, 3)

Eva Beranová-Žitná - soprano
Josef Schwarz - bass

N.O.Ú.Z. (Nár. odborová ústředna zaměstnanecká) RADOST Z PRÁCE
22.03.1945Praha - Lucerna

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

Orchestr Prag-Film
25.03.1945Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 2)
Josef Suk (3)
Franz Liszt (4, 5)
Jan Kunz (6)
Leoš Janáček (7)
Emanuel Chvála (8)
Václav Smetáček (9)

1. Tajemství (The Secret) - Overture
2. Tajemství (The Secret) - aria Roza
3. Fantasie-Polonaise (arr. V. Smetáček)
4. Fantasie on Hungarian Tunes (piano, orch.)
5. Rhapsodie hongroise No. 2
6. "Stála Kačenka u Dunaja"
7. Lašské tance (Lachian Dances) - Pilky
8. "Sousedská"
9. Vivat Olympia

Orchestr Prag-Film

Marie Pixová - alto (2, 6)
Věra Řepková - piano (4)

N.O.Ú.Z. (Nár. odborová ústředna zaměstnanecká) RADOST Z PRÁCE
28.03.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Zdeněk Fibich (2)
Bedřich Smetana (3)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
2. Jarní (Spring) Romance op. 23 / text:
J. Vrchlický
3. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy

Orchestr Prag-Film

Zpěvácký spolek Hlahol Praha (2, 3)

Eva Beranová-Žitná - soprano
Josef Schwarz - bass

N.O.Ú.Z. (Nár. odborová ústředna zaměstnanecká) RADOST Z PRÁCE
04.04.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Čert a Káča (The Devil and Kate)
- Overture
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88 "English"

Orchestr Prag-Film

Miloš Sádlo - violoncello (2)

N.O.Ú.Z. (Nár. odborová ústředna zaměstnanecká) RADOST Z PRÁCE
18.04.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Alfredo d´Ambrosio (2)
Josef Slavík (3)

1. Čert a Káča (The Devil and Kate)
-
Overture
2. Violin Concerto h moll, op. 29
3. Violin Concerto fis moll

Orchestr Prag-Film

Josef Vaněček - violin (2, 3)

N.O.Ú.Z. (Nár. odborová ústředna zaměstnanecká) RADOST Z PRÁCE
19.04.1945Praha - Lucerna

Bedřich Smetana

1. Prodná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- aria Ach jaký žal
3. Dalibor - arias Krásný to cíl, Jak je mi, Jen jediná
4. Vyšehrad, Vltava, Z českých luhů
a hájů

Orchestr Prag-Film

Ludmila Červinková - soprano (2)
Zdeněk Otava - barytone (3)

N.O.Ú.Z. (Nár. odborová ústředna zaměstnanecká) RADOST Z PRÁCE
19.05.1945Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (2, 10)
Michail I. Glinka (3)
Rudolf Karel (4)
Alexander P. Borodin (5)
Antonín Dvořák (6)
Nikolaj Rimskij-Korsakov (7)
Leoš Janáček (8)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (9)
Alexander K. Glazunov (11)

1. Hymny (Anthems), projev Prof. Z. Nejedlého (speach)
2. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - Overture
3. Kamarinskaja
4. Slovanské (Slavonic) Scherzo Capriccio
5. Prince Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)
6. Karneval, op. 92
7. Scheherazade - II.
8. Lašské tance (Lachian Dances) - Pilky
9. Eugen Onegin - Waltz
10. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) -  Polka
11. Slavnostní průvod (Festive Procession)

FOK + Orchestr Prag-FilmKONCERT NA POČEST RUDÉ ARMÁDY; "Na přivítání Rusů promluvil prof. Zdeněk Nejedlý"
26.05.1945Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Bedřich Smetana

Česká píseň (Czech Song)
/ text: Jan z Hvězdy

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Národní slavnost ve prospěch pozůstalých po padlých v revoluci
31.05.1945Praha - Smetanova síň

Josef Suk

1. V nový život (Towards a new Life), op. 35c
2. "Náš nový úkol, směr a cíl", projev předsedy Ústředního národního tělovýchovného výboru v Praze Dr. Ant. Hřebíka (speach)
3. "Státně politický význam sjednocení čs. tělovýchovy", projev ministra školství a osvěty prof.Dr. Zd. Nejedlého (speach)
4. Pozdravný telegram presidentu republiky. Jaroslav Mecer, předseda kulturního a propagačního výboru ÚNTV (speach)
5. Československá a Sovětská hymna (Anthems CR, USSR)

FOK (1, 5)

Zpěvácký spolek Hlahol Praha (1)
Pražský pěvecký sbor Smetana (1)

Manifestace sjednocení česko-slovenské tělesné výchovy
02.06.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKSVAZ ČESKÉ MLÁDEŽE; choreografie: Jarmila Kröschlová
03.06.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKSVAZ ČESKÉ MLÁDEŽE;
choreografie: Jarmila Kröschlová
04.06.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKSVAZ ČESKÉ MLÁDEŽE;
choreografie: Jarmila Kröschlová
05.06.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKSVAZ ČESKÉ MLÁDEŽE;
choreografie: Jarmila Kröschlová
11.06.1945Praha - Lucerna

Karel Boj (Jos. Stanislav)
Otakar Jeremiáš
etc.

1. Partisans / text: Vítězslav Nezval
2. Jen dál (Let´s Go Ahead), slavnostní pochod
etc.
Proslovy Dr. J. Lang - předseda kult. komise ÚRO,
Lumír Čivrný - básník (speches)

FOK70 LET S.K. NEUMANNA; "POZOR na datum! 11. června (podle mého deníku) na pozvánce však je 16.6.45; dále řada účinkujících"
21.06.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK
23.06.1945Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Boleslav Vomáčka (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Jarní (Spring) Romance, op. 23
2. Romance svatojiřská (St. George´s)
/ text: Stanislav Hanuš
3. Hymnus "Dědicové Bílé hory"
(Heirs of the White Mountain
), op. 30

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha (1, 2, 3)
Dětský sbor ÚRO (2)

Eva Beranová-Žitná  - soprano (1, 2)
Vladimír Jedenáctík - bass (1)

27.06.1945Praha - Smetanova síň

Modest P. Musorgskij (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)

1. Kartinki (arr. V. Smetáček)
2. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK
28.06.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1, 5)
Jiří Půda (2)
Josef Suk (3)
Boleslav Vomáčka (4)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95 
- Largo
2. "17. listopad 1939" (poem)
3. V nový život (Towards a New Life)
4. Romance svatojiřská (St. George´s)
/ text: Stanislav Hanuš
5. Hymnus / text: Vítězslav Hálek

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha (4, 5)
Dětský sbor ÚRO (4)

Marie Burešová - recitation (2)
Eva Beranová-Žitná - soprano (4)

Pražský Hlahol a Svaz vysokoškolského studentstva - koncert ve prospěch persekvovaných studentů
29.06.1945Praha - Divadlo 5. května

Bedřich Smetana (1)
Leoš Janáček (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Z českých luhů a hájů
2. Mládí (Youth), sextet
3. 6 Slovanských tanců (6 Slavonic Dances)

FOK (1, 3); Pražské dechové kvinteto (2)

Taneční skupina (dance group) Milči Mayerové (1)
Taneční skupina (dance group) Jožky Šaršeové (2)
Taneční skupina (dance group) Jarmily Jeřábkové (3)

PDK: R. Hertl - fl., V. Smetáček - ob., Vl. Říha - cl., Em. Kaucký - horn, K. Bidlo - bass., A. Rybín - bass cl.; BALETNÍ VEČER
05.07.1945Praha - Smetanova síň

Modest P. Mussorgsky (1)
Petr I.Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)

1. Kartinki (instr. V. Smetáček)
2. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK
11.07.1945Praha - Valdštejnská zahrada

Václav Smetáček (1)
Antonín Dvořák (2)
Bedřich Smetana (3)
František Škvor (4)

1. Vivat Olympia
2. Slov. tance (Slav. Dances)
op. 46 - No. 1, 2, 3, 8, op. 72 - No. 7
3. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
-  Polka
4. film Zem spieva - Jarmark, Rej chlapců a děvčat, Čertovo kolo

FOK

Taneční skupina (dance group)
Jožky Šaršeové (2)

Město Praha se loučí se školním rokem
12.07.1945Praha - Lucerna

Bedřich Smetana (1, 3)
Karel Boj (Jos. Stanislav) (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)
Antonín Dvořák (5)
etc.

1. Tábor
2. Partizáni (Partisans) / text: Vítězslav Nezval
3. Festive Overture C dur
4. Symphony No. 6, h moll "Pathétique", III.
5. Slov. tanec (Slav. Dance) op, 72 - No. 7
etc.

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha (2)

"Program byl bohatý a FOK hrál jen tato čísla. (Večer utrpěl tím, že zřízenci nepřivezli notový materiál skladeb, při kterých měl tančit soubor J. Šaršeové)"
22.07.1945Plzeň - hřiště S. K. Plzeň

Bedřich Smetana (1)
Georges Bizet (2)
Alexandr P. Borodin (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Carmen, Suite
3. Prince Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKKoncert pro americkou armádu
27.07.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Domov můj (My Home), Overture op. 62
2. Serenade E dur, op. 22
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
30.07.1945Liberec - Divadlo

Antonín Dvořák (1, 4, 5)
Bedřich Smetana (2)
Alexandr P. Borodin (3)

1. Karneval, op. 92
2. Vltava
3. Prince Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)
4. Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72 - No. 7
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
06.09.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Emil Axman (2)
Leoš Janáček (3)
Arthur Honneger (4)
Josef Suk (5)

1. Domov můj (My Home), Overture op. 62
2. "Věnec písní z Moravského Slovácka" (songs)
3. Lašské tance (Lachian Dances)
4. Pacific 231
5. Praga, op. 26

FOK

Ing. Václav Krafek (2)

100 let dráhy olomoucko-pražské
13.09.1945Praha - Městská knihovna

Bedřich Smetana (1, 5)
Otakar Jeremiáš (3)
Josef Bohuslav Foerster (4)

1. Libuše - Overture
3. Chvíle slávy jsem měl (song)
/ text: O. Březina
4. Píseň vítězná (Victorious Chant)
/ text: F. X. Šalda
5. Tábor, Blaník

FOK

Marie Jeremiášová-Budíková - soprano
(3, 4)
Ing. Ferdinand Pujman - piano (4)

Umělecké večery pražské odbočky Dělnické akademie
18.09.1945Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)
Zdeněk Fibich (3)

1. Slavnostní (Festive)  Overture D dur
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony Es dur, No. 2, op. 38

FOK

Miloš Sádlo - violoncello (2)

I. ABO
30.09.1945Praha - Smetanova síň

Josef Bohuslav Foerster

Sv. Václav, op. 140 / text: A. Klášterský

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha
Pražský pěvecký sbor Křížkovský
Dětský sbor

Sv. Václav: Beno Blachut
Boleslav: Václav Bednář
Drahomíra: Drahomíra Tikalová
Sv. Ludmila: Růžena Hořáková
Vladivoj: Vladimír Jedenáctík
Podiven, Tyra: Stanislav Ulrych
Radslav: Bořek Rujan
Hněvsa: Antonín Jeřábek
Česta: Emil Bergman
Duch času: V. Hoblík
Jindřich Bubeníček - organ

Representační večer Svatováclavský
02.10.1945Praha - Smetanova síň

Michail I.Glinka (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2, 3)

1. Ruslan and Ludmila - Overture
2. Violin Concerto op. 35
3. Symphony No. 5, op. 64

FOK

Spytihněv Šorm - violin (2)

II. ABO
13.10.1945Praha - Smetanova síň

Hector Berlioz (1)
Albert Roussel (2)
César Franck (3)

1. Le carnaval romain
2. Suite F dur, op. 33
3. Symphony d moll

FOKIII ABO
19.10.1945Praha - Lucerna

? (1, 2)
Antonín Dvořák (3)
Zikmund Skyba (4)
Bedřich Smetana (5)
Jan Noha (7)
Josef Suk (8)

1. Vy za oběť padli jste (poem)
2. Listy z vězení (text)
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95 - Largo
4. "Památce padlých", báseň (poem)
5. Tábor
6. MEMORIAL CEREMONY
7. "Přísaha padlým", báseň (poem)
8. V nový život (Towards a New Life),
op. 35c
9. Státní hymna (State Anthem), Internacionála

FOK (3, 5, 8)

 Pěvecký sbor Typografia (1, 9)

Jarmila Kronbauerová - speaker (2)
Karel Třešňák - recitation (4, 7)

č. 6. TRYZNA - Vzpomínka mrtvým-připomínka živým; projev: Blažej Vilím (6)
28.10.1945Praha - Stavovské divadlo (matinée)

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKSlavnostní matinée Zemského národního výboru
07.11.1945Praha - chrám sv. Jakuba (dopoledne)

Josef Bohuslav Foerster

Glagolská mše (Glagolitic Mass)

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Dr. Josef Kubáň - organ

SLAVNOSTNÍ MŠE NA POČEST SSSR; celebroval Dr. Fiala a 4 kněží; "na konci zpívány státní hymny"
12.11.1945Praha - Městská knihovna (odpoledne)

Zdeněk Fibich

1. Symphony No. 2, Es dur, op. 38 - I.,  II.
2. Smrt (Death of) Hyppodamia - Festive March
3. Vesna (Spring), op. 13
4. V podvečer (Early Evening), op. 39
5. Noc na Karlštejně (Night at the Karstein Castle), op. 26

FOKÚvodní slovo: Dr. Josef Bartoš;
Pražská odbočka Dělnické akademie
14.11.1945Praha - Národní divadlo

Bjarnat Krawc (1)
Stanislaw Moniuszko (2)
Petar Krstič (4)
Antonín Dvořák (5)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (6)

1. Veselý návrat (Joyful Return)
2. Halka - Overture
3. Srbský tanec (Serbian Dance)
4. Slovanské tance (Slav. Dances)
op. 46 - No. 3, 8; op. 72 - No. 7
5. Slavnostní pochod (Festive March)

FOK Studiosorum Orbis Terrarum Pragae MCMXLV
17.11.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Requiem, op. 89

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha
Pěvecký sbor Hlahol Vinohrady

Milada Formanová - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Vladimír Jedenáctík - bass
Jindřich Bubeníček - organ

18.11.1945Praha - Smetanova síň

Josef Bohuslav Foerster (1)
Vítězslav Novák (2)
Josef Suk (3)

1. Slavnostní (Festive) Overture op. 70
2. Slovácká (Slovak) Suite, op. 32
3. Symphony E dur, op. 14

FOKIV. ABO
25.11.1945Praha - Smetanova síň

Vítězslav Novák

1. Domov (Home), op. 69
2. Bouře (The Storm), op. 42 / text:
Svatopluk Čech

FOK (2)

Pěvecké sdružení pražských učitelů / Metod Doležil (1)
Hlahol / V. Smetáček (2)

Marie Podvalová - soprano (2)
Zdeněk Otava - barytone (2)
Václav Krafek - ? (2)
Vladimír Jedenáctík - bass (2)
Stanislav Ulrych - tenor (2)

Na oslavu 75. narozenin skladatele V. Nováka; č. 1 PREMIERA souborného provedení
02.12.1945Praha - Smetanova síň

Vítězslav Novák

1. Domov (Home), op. 69
2. Bouře (The Storm), op. 42 / text:
Svatopluk Čech

FOK (2)

Pěvecké sdružení pražských učitelů / Metod Doležil (1)
Zpěvácký spolek Hlahol Praha / V. Smetáček (2)

Marie Podvalová - soprano (2)
Zdeněk Otava - barytone (2)
Václav Krafek - ? (2)
Vladimír Jedenáctík - bass (2)
Jan Rožánek - tenor (2)

Na oslavu 75. narozenin V. Nováka
15.12.1945Praha - Smetanova síň

Michail I. Glinka (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2, 3)

1. Ruslan and Ludmila - Overture
2. Violin Concerto D dur op. 35
3. Symphony No. 6, h moll "Pathétique"

FOK

Spytihněv Šorm - violin (2)

pořadatel: KSČ - kraj Praha
06.02.1951Praha - Smetanova síň

Alexander Moyzes (1)
Johennes Brahms (2)
Franz Schubert (3)

1. "Tance (Dances) z Pohronia", op. 43
2. Violin Concerto D dur, op. 77
3, Symphony No. 7, C dur

FOK

Tibor Gašparek - violin (2)

VI. ABO 2
26.12.1945Praha - Smetanova síň (večer)

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK
08.07.1945Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK

Taneční skupina (dance group)
Milči Majerové

Saša Grossová - Dance F dur
Milča Majerová - Dance B dur

30.04.1937Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Charles Francois Gounod (2)
Jan Václav Hugo Voříšek (3)
Bedřich Smetana (4, 9)
Otakar Ostrčil (5)
Karel Kovařovic (6)
Antonín Dvořák (7)
Gioachino Rossini (8)

1. König Stephan, op. 117
2. Faust - Aire de bijoux
3. Symphony D dur
4. Tajemství (The Secret) - aria Kalina
5. Selská slavnost (Farmers´ Feast)
6. Slovácká píseň (Slovak Song) (sopr., orch.)
7. Slovanská (Slavonic) Rhapsody No. 1,
D dur, op. 45
8. Le nozze di Figaro - Cavatina
9. Pochod ku slavnosti Shakespearově (Shakespeare Festival March)

FOK

Hana Čáchová - soprano (2, 6)
Hilbert Vávra - baritone (4, 8)

koncert spolku Opora domova
04.04.1940Praha - dvorana Umělecké besedy

Johann Sebastian Bach

1. Piano Concerto d moll
2. Flute Suite h moll
3. Violin Concerto No. 2, E dur

Komorní orchestr ARS, spolek mladých umělců v Praze

Evžen R. Prokop - violin (1)
Marie Knotková - piano (2)
Rudolf Hertl - flute (3)

Večer skladeb J. S. Bacha
29.11.1962BRD (Germany) - Stuttgart - Liederhalle

Antonín Dvořák (1, bis1, 2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Sergei S. Prokofiev (3)

1. Symphonic Variations, op. 78
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Symphony No. 7, cis moll, op. 131
bis 1: Karneval, op. 92
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
-  No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

16.12.1975Slovakia - Košice - Dom umenia

Bedřich Smetana

Má vlast

Štátna filharmónia KošiceKoncert pro: "Hudobná mladež"; průvodní slovo: Anna Kovářová
17.12.1975Slovakia - Košice - Dom umenia

Bedřich Smetana

Má vlast

Štátna filharmónia KošiceABO
09.11.1944Praha - Lucerna

TANEČNÍ VEČER SKUPINY LAURETTE HRDINOVÉ

24.02.1943Praha - Smetanova síň

Franz Liszt

Legende von der Heiligen Elisabeth / text: Otto Roquette

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Hermann: František Krčmář
Sophie: Růžena Hořáková
Ludwig: Václav Bednář
Elisabeth: Lída Červinková
Friedrich: Ferdinand Krčmář
ungarischer Magnat: Zdeněk Otava
der Senchal: Zdeněk Otava
Jindřich Bubeníček - organ

26.12.1945Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK
01.01.1946Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Symphony No. 6, h moll "Pathétique"
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
05.01.1946Praha - Smetanova síň

Nikolai A. Rimsky-Korsakov

1. Májová noc (May Night) - Overture
2. Sinfonietta a moll, op. 31
3. Piano Concerto cis moll, op. 30
4. Capriccio espagnol, op. 34

FOK

Zdeněk Jílek - piano (3)

V. ABO
08.01.1946Praha - Smetanova síň

Gioachino Rossini (1)
Lord Berners (2)
Igor Stravinsky (3)
Arthur Honegger (4)
Edouard Lalo (5)
Alexander P. Borodin (6)

1. Il barbiere di Siviglia - Overture
2. Fugue
3. Feu d´artifice (Ohňostroj), op. 4
4. Pacific 234
5. Rhapsody for Orchestra
6. Prince Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)

FOKVI. ABO
15.01.1946Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
29.01.1946Praha - Smetanova síň

Gioachino Rossini (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Wilhelm Tell - Overture
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

FOK

Jan Heřman - piano (2)

I. ABO
14.02.1946Praha - Smetanova síň

Karel Reiner (1)
Iša Krejčí (2)
Pavel Bořkovec (3)
František Bartoš (4)
Josef Bohuslav Foerster (5)

1. Předehra a tanec ke starofrancouzské (Overture and Dance to an Old French Comedy)
2. Suite for Orchestra
3. Rozmarné písně (Capricious Songs) (baritone and orch.)
4. Suita z hudby k frašce (Suite from Music to a Farce)
5. "1945", op. 187, Cantata

FOK

Pěvecké sdružení pražských učitelů (5)
Pěvecké sdružení pražských učitelek (5)

Zdeněk Otava - baritone (2, 5)
Marie Budíková - soprano (5)

PŘÍTOMNOST; č. 5 PREMIERA; dirigent: V. Smetáček (1 - 4), Metod Doležil (5)
17.02.1946Praha - Smetanova síň

Vítězslav Novák

1. "Dvanáct bílých sokolů" (12 White Falcons), op. 44
2. "Modlitba za vlast" (Prayer for Home Country), op. 71
3. "Primula veris", "Velebná noc"
4. "Ranoša", op. 19
5. "Neščasná vojna", op. 23
6. "3 české zpěvy" (3 Czech Chants), op. 53

FOK

Spojené mužské sbory pražské / Oldřich Hilmera (1, 6)
Hlahol Praha, Hlahol Vinohrady, Sbor V. Novák Rakovník / V. Smetáček (2)
Sdružení pražských a východočeských učitelek, Hlahol Praha a Nymburk / Dr. Jos. Plavec (3)
Hlahol Praha, Nymburk, Vinohrady, Sbor V. Novák Rakovník, Sbory Dalibor, Křížkovský, Lukes Praha / Zdeněk Tomáš (4, 5)

Slavnostní sborový koncert na paměť 75. výročí narození V. Nováka
19.02.1946Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Bjarnat Krawc (2)
Bedřich Dobrodinský (3)
Bedřich Smetana (4, 5, 6)

1. Overture, op. 92
2. W Kaponicy, Symphonic Poem
3. Harp Concerto, op. 16
4. Richard III.
5. Hakon Jarl
6. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)

FOK

Bedřich Dobrodinský - harp (3)

II. ABO; č. 3 PREMIERA
07.03.1946Praha - Lucerna

Bedřich Smetana (1, 2, 3, 5)
Antonín Dvořák (4)

1. Libuše - Overture
2. Libuše - Modlitba(Prayer), Proroctví (Prophecy)
3. Tábor
4. Hymnus, op. 14
5. Česká píseň (Czech Song)

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha (4, 5)

Marie Podvalová - soprano (2)

Slavnostní koncert k uctění památky presidenta Osvoboditele T.G.Masaryka
21.03.1946Praha - Smetanova síň

Alexander K. Glazunov (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Nikolai Rimsky-Korsakov (3)

1. Stenka Razin, op. 13
2. Variations, op. 33 "Rococo"
3. Scheherazade, suite op. 36

FOK

Bohuš Heran - violoncello (2)

III. ABO
31.03.1946Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 2)
Gioachino Rossini (3)
Alexander K. Glazunov (4)

1. Le nozze di Figaro, Overture
2. Eine kleine Nachtmusik, G dur, KV 525
3. Il barbiere di Siviglia - Overture
4. Stenka Razin, op. 13

FOKČeskoslovenská strana lidová
07.04.1946Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 2, 3)
Antonín Dvořák (4)

1. Libuše - Overture
2. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
3. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Furiant, Skočná
4. Slov. tance (Slav. Dances)
op. 46 - No. 1, 3, 7, 8; op. 72 - No. 3, 6, 7

FOKZemský národní výbor
11.04.1946Praha - Smetanova síň

Georges Bizet (1)
Marcel Bonard (2)
César Franck (3)
Hector Berlioz (4)

1. L´Arlésienne No. 1, Suite
2. Impressions de Prague, Suite
3. Amor et Psyche - IV.
4. Harold en Italie, op. 16

FOK

Antonín Hyksa - viola (4)

IV. ABO
20.04.1946Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Niccolo Paganini (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Le nozze di Figaro - Overture
2. Symphony No. 7, A dur, op. 92
3. Violin Concerto h moll, op 7 (cadenza: J. Vaněček)
4. "1812", op. 58

FOK, Hudba pražské posádky / škpt. Obruča (4)

Jaroslav Vaněček - violin (3)

Mimořádný koncert
23.04.1946Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKMladí národní socialisté
25.04.1946Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Josef Plavec (2)
César Franck (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture
2. Scherzo
3. Variations symphoniques
4. Symphony No. 6 h moll, op 74 "Pathétique"

FOK

Jindřich Bubeníček - organ (1)

V. ABO; č. 2 PREMIERA
30.04.1946Teplice - Šanov - divadlo (odpoledne)

Zdeněk Fibich (1)
Bedřich Smetana (2, 5)
Antonín Dvořák (3, 4)

1. Noc na Karlštejně (Night at Karlstein Castle) - op. 26
2. Vltava
3. Karneval, op. 92
4. Slov. tance (Slav. Dances)
op. 46 - No. 1, 5, 6; op. 72 - No. 2
5. Pochod studentské legie (March of the Prague Student Legion)

FOKSLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ PRVNÍ ČESKÉ LÁZEŇSKÉ SEZONY. Průvodní slovo: V. Smetáček
30.04.1946Teplice - Šanov - divadlo (večer)

Václav Smetáček (1)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Fanfary k zahájení lázeňské sezóny
2. Scheherazade, suita op. 35
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKSLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ PRVNÍ ČESKÉ LÁZEŇSKÉ SEZONY
01.05.1946Teplice - Šanov - pavilon v lázeňském parku (odpoledne)

Václav Smetáček (1)
Bedřich Smetana (2)
Antonín Dvořák (3)
Oskar Nedbal (4)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (5)
Georges Bizet (6)
Alexander K. Glazunov (7)
Josef Suk (8)

1. Fanfary k zahájení lázeňské sezóny
2. Libuše - Overture
3. Slov. tance (Slav. Dances)
op. 46 - No. 3, 8
4. Eugene Onegin - Overture
5. Carmen, Suite
6. Chopiniana
7. V nový život (Towards a New Life)

FOKSLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ PRVNÍ ČESKÉ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY
07.05.1946Praha - Smetanova síň

Stanislaw Moniuszko (1)
Antonín Dvořák (2)
Leoš Janáček (3)
Bedřich Smetana (4)

1. Halka - Overture
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Lašské tance (Lachian Dances)
4. Česká píseň (Czech Song)

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha (4)

Ivan Kawaciuk - violin (2)

VI. ABO
10.05.1946Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Requiem, op. 89

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha
Hlahol Vinohrady

Marie Budíková - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Vladimír Jedenáctík - bass
Jindřich Bubeníček - organ

SVAZ NÁRODNÍ REVOLUCE
21.05.1946Praha - Lucerna

Ludwig van Beethoven (1)
Alexander K. Glazunov (2)
Niccolo Paganini (3)

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67
2. Violin Concerto a moll, op. 82
3. Violin Concerto, op 7 (cadenza:
J. Vaněček)

FOK

Jaroslav Vaněček - violin (2, 3)

ČESKOSLOVENSKÁ STRANA LIDOVÁ
26.05.1946Praha - Smetanova síň

Jarmil Burghauser

Utrpení a vzkříšení (Martyrdom and Resurrection), Vocal Symphony on the Bible Text

FOK

Antonín Jeřábek - tenor
Zdeněk Otava - baritone
Vladimír Jedenáctík - bass
J. Vojtek - organ

PREMIERA
16.06.1946Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Václav Kálik (2)
Václav Smetáček (3)
Bedřich Smetana (5)
Vítězslav Novák (7)

1. V přírodě (In the Nature), op. 91
2. Můj kraj (My Province) - České lesy (Czech Woods) / text: J. Vrchlický, Horský kraj (Mountain Region) / text: A. Sova, Závěr (Conclusion) / text: V. Kálik
3. Slavnostní fanfára (Festive Fanfare)
4. Poselství čs. lesů (speach)
5. Z českých luhů a hájů
6. proslov "Čím jsou nám lesy" Ing. Dr. Beřich Rychlý (speach)
7. Jihočeská (South Bohemian) Suite, op. 64

FOK

Pražský pěvecký sbor Kříížkovský / Zdeněk Tomáš (2)

Karel Heger - speaker (4)

TÝDEN PROPAGACE VEŘEJNÉHO VÝZNAMU LESŮ (Ministerstvo zemědělství)
18.06.1946Praha - Rudolfinum

Karel Husa (1)
Jan Václav Kalivoda (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Gioachino Rossini (4)
Josef Procházka (5)
Georges Bizet (6)
Franz Schubert (7)

1. Overture for Big Orchestra, op. 3
2. Divertimento concertante (2 horns)
3. Piano Concerto G dur, op. 44 - II., III.
4. Il barbiere di Siviglia - arie Rosina
5. Violin Concerto d moll, op. 58
6. Carmen - Habanera, Seguidilla
7. Der Hirt auf dem Felsen, op. posth. 129

FOK / Karel Husa (1), Orchestr AUS / Dr. Karel Vašata (7)

Vladimír Kubát, Josef Vlasatý - horns (2)
Jan Drtina - piano (3)
Stanislava Součková - soprano (4)
Olga Čadková - violin (5)
Jaroslava Dobrá - mezzo (6)
Libuše Janochová - soprano, Jaroslav Jakoubek - clarinet (7)

č. 5 PREMIERA; VI. ABSOLOVENTSKÝ VEČER ST. KONSERVATOŘE PRAHA. "Poslední číslo programu hraje orchestr armádního uměleckého souboru Víta Nejedlého. Dirigent Dr. Karel Vašata"
19.06.1946Praha - Valdštejnská zahrada

Josef Bohuslav Foerster (1)
Bedřich Smetana (2)
Zdeněk Fibich (3)
Antonín Dvořák (4)
Vítězslav Novák (5)
Josef Suk (6)

1. Slavnostní (Festive) Overture C dur,
op. 70
2. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
3. V podvečer (Early Evening) op. 39, Idyll
4. Slovácká (Slovak) Suite, op. 32 - U muziky
5. V nový život (Towards a New Life),
op. 35c

FOKGARDEN PARTY Sparta - Slavia
21.06.1946Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 9)
Karel Bendl (2)
Karel Pospíšil (3)
verše Josef Hora (4)
Otakar Zich (5)
Josef Bohuslav Foerster (6)
Jan Benda (7)
Karel Stamic (8)
Josef Suk (10)

1. Věno (Dowry)  (male chorus)
2. "Svoji k svému"  (male chous)
3. "Náš cíl" (Our Aim) (male chous)
4. "Píseň o rodné zemi" (poem)
5. "Modlitba na Řípu" (mixed chorus)
6. "Sokole" (male choru
7. Il barbiere di Siviglia - Overture
8. Sinfonia No. 9
9. Festive Overture D dur
10. V nový život (Towards a New Life),
op. 35c

Orchestrální odbor Sokola Praha VII

Pěvecký sbor pražského sokolstva

Karel Höger - recitation (4)

ČESKOSLOVENSKÁ OBEC SOKOLSKÁ; Dirigent: Karel Krupa (7, 8)
23.06.1946Litoměřice - divadlo

Bedřich Smetana (1, 5)
Josef Bohuslav Foerster (2)
Václav Smetáček (3)
Zdeněk Fibich (4)

1. Heslo (Motto)
2. Česká píseň (Czech Song)
3. Od kolébky k oltáři (From Cradle to Altar)
4. Jarní (Spring) Romance / text:
J. Vrchlický
5. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy

Pražský Hlahol / Antonín Dolinský (1, 2)

ZÁJEZD PRAŽSKÉHO HLAHOLU
11.09.1946Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
23.09.1946Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
César Franck (2)
Claude Debussy (3)
Reingold M. Glier (4)
Anatolij K. Ljadov (5)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (6)

1. Dimitrij - Overture (původní)
2. Le chasseur maudit (Prokletý lovec)
3. Fantasie pour piano et orchestre
4. Shah Senem - Overture
5. Baba Yaga, op. 56
6. "1812", op. 49

FOK, Hudba pražské posádky / štkp. Rud. Obruča (6)

Gilles Guilbert - piano (3)

I. ABO
08.10.1946Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Egmont, op. 84
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Eva Prchlíková - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Josef Schwarz - bass

Pořadatel: Strana lidová
13.10.1946Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Egmont op. 84
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Eva Prchlíková - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Josef Schwarz - bass

Pořadatel: Strana lidová
14.10.1946Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Egmont op. 84
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Eva Prchlíková - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Josef Schwarz - bass

II. ABO
18.10.1946Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Egmont, op. 84
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Eva Prchlíková - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Josef Schwarz - bass

Pořadatel: Strana lidová
19.10.1946Praha - sokolovna Vršovice

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKOsvětový sbor ve Vršovicích
26.10.1946Praha - Rudolfinum

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKSpojené závody farmaceutické k 1. výročí znárodnění
11.11.1946Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Svatební košile (Wedding Shirts), op. 69

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Marie Budíková - soprano
Jaroslav Gleich - tenor
Zdeněk Otava - baritone

III. ABO
15.11.1946Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Svatební košile (Wedding Shirts), op. 69

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Marie Budíková - soprano
Beno Blachut - tenor
Vladimír Jedenáctík - bass

Pořádá Unie českých hudebních umělců
03.12.1946Praha - Smetanova síň

Alexander Moyzes (1)
Eugen Suchoň (2)
Jaroslav Kvapil (3)
Oldřich Pálkovský (4)

1. "Jánošík", Overture op. 12
2. Serenade op. 5
3. Burlesque for Chamber Orchestra
4. Symphony No. 2, op. 10

FOK

Dr. Jiří Novák - piano (3)

IV. ABO; č. 4 PREMIERA
12.12.1946Romania - Bucurest - Ateneul Roman

Antonín Dvořák (1, 4)
Jan Kapr (2)
Noccolo Paganini (3)

1. Karneval, op. 92
2. "Marathon", Scherzo
3. Violin Concerto No. 2, h moll
4. Symphony No. 8, G dur, op. 88

Societatea Romana de Radiodifuzione

Jaroslav Vaněček - violin (3)

19.12.1946Romania - Bucurest - Ateneul Roman

Bedřich Smetana (1)
Alfredo d´Ambrosio (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Violin Concerto No. 1, h moll
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Societatea romana de radiodifuzione

Jaroslav Vaněček - violin (2)

01.01.1947Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Piano Concerto b moll, op. 23
3. Capriccio italien, op. 45

FOK

Viktorie Švihlíková - piano (2)

07.01.1947Praha - Smetanova síň

Hector Berlioz (1)
Vincent d´Indy (2)
César Franck (3)
Antonín Dvořák (4)

1. La damnation de Faust - Menuet des Follets, Danse des Sylphes, Marche hongroise
2. Fantaisie sur des Thèmes Populaires Français, Op.31
3. Variations symphoniques
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK

Adof Kubát - oboe (2)
Viktorie Švihlíková - piano (3)

V. ABO
21.01.1947Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"
2. Symphony No. 7, A dur, op. 92

FOK
04.02.1947Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Gustav Mahler (3)
Otakar Ostrčil (4)
Josef Bohuslav Foerster (5)

1. Die Entführung aus dem Serail - Overture
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Kindertotenlieder
4. Osiřelo dítě (The Orphaned Child), Ballad
5. Mé mládí (My Youth), op. 44

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)
Růžena Hořáková - alto (3)

VI. ABO
16.02.1947Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 2, 3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Le nozze di Figaro - Overture
2. Don Giovanni - Overture
3. Symphony g moll, K. 550
4. Symphony No. 7, A dur, op. 72

FOKMimořádný koncert pro Stranu lidovou
25.02.1947Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Antonín Dvořák (2)
Václav Nelhýbel (3)
Karel Bendl (4)

1. Midasovy uši (Midas´s Ears), Overture op. 19
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Balada pro velký orchestr (Ballad for Big Orchestra)
4. Jihoslovanská rapsodie (South Slovanian Rhapsody), op. 60

FOK

Miloš Sádlo - violoncello (2)

VII. ABO; č. 3 PREMIERA
26.02.1947Praha - Rudolfinum

Ervin Schulhoff (1)
Václav Kaprál (2)
Jaroslav Tomášek (3)
Josef Bohuslav Foerster (4)

1. Suite No. 3
2. Koncertní etuda (Concert Étude)
3. Sonata op. 7
4. 2 klavírní skladby (2 Piano Pieces)
5. Divertimento (piano and chamber orch.)

Komorní soubor FOK

Otakar Hollman - piano

Večer pianisty Otakara Hollmana (levá ruka)
02.03.1947Austria - Wien - Konzerthaus

Bedřich Smetana (1)
Johannes Brahms (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Vltava
2. Violin Concerto D dur, op. 77
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Tonkünstlerorchester Wien

Henry Merckel - violin (2)

07.03.1947Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

1. Proslov: Doc. Dr. Frant. Kovárna (speach)
2. K. Čapek: výňatek z "Hovory s T.G.M."(reading from a book)
3. Má vlast

FOK

Jarmila Kronbauerová - speaker (2)

Vzpomínkový večer na T.G.M.; Klub socialistické kultury
11.03.1947Praha - Smetanova síň

Jan Václav Tomášek (1)
Franz Schubert (2)
Franz Liszt (3)
Camille Saint-Saëns (4)
Josef Suk (5)

1. Overture Es dur, op. 38
2. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
3. Piano Concerto No. 1, Es dur
4. Piano Concerto No. 4, c moll, op. 44
5. Scherzo fantastique, op. 25

FOK

Marie Aimée Warrót - piano (3, 4)

VIII. ABO
17.03.1947Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK
19.03.1947Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Domov můj (My Home), Overture op. 62
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Cello Concerto h moll, op. 104

FOK

Spytihnev Šorm - violin (2)
Bohuš Heran - violoncello (3)

Čs. strana lidová
04.04.1947Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Emilie Zachardová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

16.04.1947France - Marseille - Opéra municipal

Josef Suk (2)
Eugen Suchoň (3)
Bedřich Smetana (4)
Antonín Dvořák (5, 6)

1. Hymny (Anthems)
2. V nový život (Towards a new life),
op. 35c
3. Serenade op. 5
4. Z českých luhů a hájů
5. Karneval, op. 92
6. Symphony No. 8, G dur, op. 88

Orchestr opery rozšířený o členy rozhlasového orchestruAssociation artistique de Marseille - Concerts classiques
22.04.1947Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1, 2)
Bohuslav Martinů (3)
Bedřich Smetana (4)

1. König Stephan, Overture op. 117
2. Piano Concerto No. 3, c moll, op. 37
3. Divertimento - Serenade No. 4
4. Vltava

FOK

Viktorie Švihlíková - piano (2)
Ludvík Maštálko - violin, Alois Synek - viola (3)

X. ABO
25.05.1947Praha - Loreta

Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic (1)
Adam Michna z Otradovic (2)
Mohuslav Matěj Černohorský (3)
Česlav Vaňura (4)
František Václav Míča (5)
Šimon Brixi (6)
František Xaver Brixi (7)
Mikuláš František Xaver Wentzeli (8)
Jiří Antonín Benda (9)
Jan Václav Stamic (10)

1. Qui confidunt
2. Budiž zdráva Panno čistá (Salve virgo intacta)
3. Malé nešpory (Small Vespers)
- Psalm 112 
4. Intonuit de caelo
5. Pojď duše (Come, Soul), Aria de venerabili
6. Magnificat - finale
7. Snětí z kříže (Pieta) - aria
8. Salve Regina
9. Cantata Mariana - aria
10. Loretánské litanie (Loreto Litanies)

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Vlasta Zahálková (3, 8)
Dr. Jan Flajšhans (4, 8, 10)
Růžena Hořáková (5, 10)
Drahmíra Tikalová (5, 8, 9, 10)
Rudolf Petrák (7, 8, 10)
Dr. Ladislav Vachulka - varhany (2 - 10)

PRAŽSKÉ JARO; Dirigent: Jan Kühn (1, 2)
14.06.1947Praha - stadion Strahov

Václav Dobiáš

My děti z velkých měst (We, Children from Big Cities), sletová skladba mládeže

FOK"14., 15., 21., 22., 28. a 29. června 1947 účinkoval FOK jako orchestr při předsletových slavnostech čs. škol. Dvakrát byla provedena skladba V. Dobiáše My děti z velkých měst, při níž recitovala Míla Kočvarová. Do ní jsem se zamiloval a 14. 7. 1948 jsem si ji vzal za ženu."
25.06.1947Praha - Rudolfinum

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Bedřich Smetana (2, 6)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Maurice Ravel (4)
Josef Suk (5)

1. Piano Concerto c moll, K. 491
2. Libuše - Modlitba (The Preyer)
3. Violin Concerto D dur, op. 35 - I. mov.
4. Piano Concerto G dur
5. Fantasy for Violin and Orchestra, op. 30
6. Z českých luhů a hájů

FOK

Božena Jelínková - piano (1)
Marie Strossovaá-Steinerová - soprano (2)
Josef Vlach - violin (3)
Eva Glancová - piano (4)
Josef Homola - violin (5)

Absoloventský večer St. konservatoře; Dirigent: Josef Blacký (6)
09.09.1947Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKZahájení sezony
12.09.1947Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Franz Schubert (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
2. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
3. "1812", op. 49

FOK, Dechový orchestr hradní stráže / mjr. Rudolf Urbanec (3)
16.09.1947Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Franz Schubert (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
2. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
3. "1812", op. 49

FOK, Dechový orchestr hradní stráže / mjr. Rudolf Urbanec (3)
19.09.1947Karlovy Vary - Lázně III

Bedřich Smetana

Má vlast

Karlovarský symfonický orchestr
23.09.1947Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Leonora III., Overture op. 72a
2. Piano ConcertoNo. 4, G dur, op. 58
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK

Viktorie Švihlíková - piano (2)

Mimořádný koncert
27.09.1947Slovakia - Bratislava - Reduta

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"
2. Symphony No. 7, Adur, op. 92

FOK
28.09.1947Brno - Stadion

Ludwig van Beethoven

1. Egmont, Overture op. 84
2. Piano Concerto G dur, op. 58
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK

Viktorie Švihlíková - piano (2)

04.10.1947Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Libuše - Overture
2. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKKlub rodáků a přátel města Holic v Praze. K 100. výročí narození Dr. Emila Holuba
07.10.1947Praha - Smetanova síň

Dr. Emil Votoček (1)
Fréderic Chopin (2)
Edvard Hagerup Grieg (3)
Zdeněk Fibich (4)

1. Rhapsody
2. Piano Concerto No. 1 e moll, op. 21
3. Piano Concerto a moll, op. 16
4. Pád Arkuna (The Arkun´s Fall)
- Overture

FOK

Marie Aimée Warrót - piano (2, 3)

I. ABO; č. 1 PREMIERA k 75. narozeninám skladatele
20.10.1947Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Úvodní slovo (commentary)
2. Egmont, Overture op. 84
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOKUmělecká beseda - Koncert pro mládež
11.11.1947Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Zdenka Ziková - soprano
Růžena Hořáková - Alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

16.11.1947Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Zdenka Ziková - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

"K uctění památky umučeného Msgre ThDr. Antonína Bořka Dohalského, metropolitního kanovníka pražského a arcibiskupského kancléře"
18.11.1947Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Zdenka Ziková - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

III. ABO
07.12.1947Třešť - sál kina

Jan Křtitel Vaňhal (1, 3)
Georg Friedrich Händel (2)
Josef Mysliveček (4)

1. Sinfonia in C
2. Oboe Concerto
3. Flute Concerto A dur
4. Sinfonia in D

Orchestr Svazu lidových hudebníků, odbočka Třešť

Alois Štancl - oboe (2)
Rudolf Hertl - flute (3)

13.12.1947Praha - Smetanova síň

Jaroslav Seifert (4)
Bedřich Smetana (5 - 11)

1. Sletová znělka (fanfare)
2. Projev starosty ČOS Antonína Hřebíka (speach)
3. Hymna (Anthem)
4. "Okřídleni jasem" (Živým, padlým a umučeným sokolům) (poem)
5. Blaník
6. Libuše - Modlitba(Preyer), Proroctví (Prophecy)
7. Čtvero zpěvů (4 Chants)
8. Píseň na moři (Song of the Sea)
9. Libuše - aria Přemysl
10. Dalibor - aria King Vladislav
11. Česká píseň (Czech Song) / text: Jan z Hvězdy

FOK

Pěvecké sdružení pražských učitelek (7, 11)
Pěvecký sbor Smetana (8, 11)

Bedřich Karen - recitation (4)
Teodor Šrubař - baritone (9, 10)

Slavnostní zahajovací koncert XI. všesokolského sletu v Praze; dirigent: Bedřich Havlík (7), O. Hilmera (8)
01.01.1952Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Variations, op. 33 "Rococo"
3. Francesca da Rimini, op. 32

FOK

Rudolf Kirs - violoncello (2)

NOVOROČNÍ KONCERT
01.01.1948Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. "1812", op. 49

FOK, Dechová hudba pražské posádky / kpt. Jan Fadrhons (3)

Eva Bernáthová - piano (2)

Novoroční koncert
13.01.1948Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Václav Dobiáš (3)
Bohuslav Martinů (4)
Sláva Vorlová (5)

1. Don Giovanni - Overture
2. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
3. Mladým pionýrům (To Young Pioneers), March
4. Cello Concerto No. 1 H 196
5. Maličká země (Little Country), Cantata

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn (5)

Bohuš Heran - violoncello (4)

V. ABO; č. 3 PREMIERA
27.01.1948Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. "1812", op. 49

FOK, Dechová hudba hradní stráže / mjr. Rudolf Urbanec (3)

Eva Bernáthová - piano (2)

Opakování novoročního koncertu
24.02.1948Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Egmont, Overture op. 84
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Drahomíra Tikalová - soparno
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Jan Konstantin - bass

01.03.1948Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Egmont, Overture op. 84
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Drahomíra Tikalová - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Jan Konstantin - bass

02.03.1948Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. "1812, op. 49

FOK, Dechová hudba hradní stráže / mjr. Rudolf Urbanec (3)

Michele Boussinot - violin (2)

05.03.1948Poland - Wroclaw - městské divadlo

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 2)
Antonín Dvořák (3, bis)

1. Eine kleine Nachtmusik G dur, KV 525
2. Flute Concerto G dur, KV 285c (313)
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95 "Z nového světa"
bis:       "     IV. movement

Filharmonia Wroclaw (orchestr divadla)

Dr. Hynek Kašlík - flute (2)

10.03.1948Poland - Kraków - sál filharmonie

Bedřich Smetana (3)
Karol Karlowicz (5)

1. Proslovy (speaches)
2. Čs. hymna (CZ Anthem)
3. Z českých luhů a hájů
4. Polská hymna (PO Anthem)
5. ?

Panstwowa filharmonia w KrakowieOslava smlouvy československo - polské; dirigent: Walerian Bierdiajew (4, 5)
12.03.1948Poland - Kraków - sál filharmonie

Ludwig van Beethoven (1)
Jan Krenz (2)
Witold Maliszewski (3)
Bedřich Smetana (4)
Antonín Dvořák (5)

1. Symphony No. 7, A dur, op. 92
2. Toccata na fortepian i orkiestra smyczkowa
3. Fantazia Kujawska
4. Z českých luhů a hájů
5. Karneval, op. 92

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Wladyslaw Kedra - piano (2, 3)

XVII. koncert symfoniczny
19.03.1948Poland - Lodz - sál filharmonie

Stanislaw Moniuszko (1)
Fréderic Chopin (2)
Maurice Ravel (3)
Bedřich Smetana (4)
Antonín Dvořák (5, 6)

1. Halka - Overture
2. Allegro de concert, op. 46
3. Piano Concerto G dur
4. Z českých luhů a hájů
5. Karneval, op. 92
6. Slov. tance (Slav. Dances) op. 72
- No. 2, 7

Filharmonia Lodzka

Maria Wilkomirska - piano (3)

25.03.1948Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Zdeňka Ziková - soprano
Marta Krásová - alto
Jaroslav Gleich - tenor
Eduard Haken - bass

26.03.1948Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Zdeňka Ziková - soprano
Marta Krásová - alto
Jaroslav Gleich - tenor
Eduard Haken - bass

13.04.1948Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Leoš Janáček (2)
Bedřich Smetana (3)
Franz Liszt (4)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (5)

1. Violin Double Concerto d moll
2. Suite for String Orchestra
3. Triumfální (Triumphal) symfonie - Scherzo
4. Piano Concerto No. 2, A dur
5. "1812", op. 49

FOK, Dechová hudba hradní stráže / mjr. Rudolf Urbanec (5)

Bruno Bělčík, Karel Vronský - violins (1)
Zdeněk Jílek - piano (4)

VIII. ABO
14.04.1948Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Drahomíra Tikalová - soprano
Růžena Hořáková - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

Requiem k uctění památky zesnulého Dr. h.c. Jana Masaryka
12.05.1948Hungary - Budapest - radio studio

Ludwig van Beethoven (1)
Bohuslav Martinů (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Egmont, Overture op. 84
2. Cello Concerto No. 1
3. Symphony No. 4, G dur, op. 88

Orchestr Radio Budapest

Bohuš Heran - violoncello (2)

19.05.1948Praha - Smetanova síň

Emil Axman (1)
Bohuslav Martinů (2)
Antonín Dvořák (3)
Josef Suk (3)

1. Suite e moll (for Big Orch.)
2. Cello Concerto No. 1
3. Vodník (Water Goblin), op. 104
4. Dramatická (Dramatic) Overture, op. 4

FOK

Bohuš Heran - violoncello (2)

PRAŽSKÉ JARO
30.05.1948Praha - Belveder - zahrada (odpoledne)

Valerius Otto (1)
Pavel Josef Vejvanovský (2, 3, 4)
František Antonín Rössler-Rosetti (5)
František Tůma (6)
Jan Křtitel Vaňhal (7)
Václav Jan Tomášek (8)

1. Pražské renesanční tance (Prague Renaissance Dances)
2. Sonata A 5
3. Sonata A 4 B mollis (g moll) (clarina, trombone solo)
4. Sonata  A 6  (3 clarinas)
5. Horn Concerto Es dur
6. Partita (viola solo)
7. Flute Concerto
8. Overture for Orchestra

FOK

Václav Kaucký - clarina, Josef Stádník - trombone (2)
Emanuel Kaucký - horn (5)
Alois Synek - viola (6)
Rudolf Hertl - flute (7)

PRAŽSKÉ JARO
10.06.1948Praha - Rudolfinum

Gabriel Fauré (1, 4)
Albert Roussel (2)
Maurice Ravel (3)
Camille Saint-Saëns (5)

1. Impromptu (harp solo)
2. Concertino op. 57
3. Piano Concerto G dur
4. Ballade pour piano et orchestre, op 19 
5. Violin Concerto h moll

FOK

Kristina Zemancová - harp (1)
František Sláma - violoncello (2)
Dagmar Dobiášová - piano (3)
Olga Pitráková - piano (4)
Karel Strože - violin (5)

Absoloventský koncert St. konservatoře
16.06.1948Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)
Michail I. Glinka (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Libuše - Overture
2. Symphony No. 8, G dur, op. 88
3. Ruslan and Ludmila - Overture
4. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"

FOKSpolečnost pro nové vybudování Emauz
30.06.1948Praha - Smetanova síň

Mikuláš Moyzes (1)
Modest P. Musorgskij (2)
Nikolai A. Rimsky- Korsakov (3)
Jan Kapr (4)
Zdeněk Fibich (5)

1. Naše Slovensko (Our Slovakia), Overture
2. Noc na Lysé hoře (Night on the Bald Mountain)
3. Scheherazade, 1st part
4. Marathon
5. Symphony No. 2, Es dur, op. 38

FOKSletový koncert
03.07.1948Praha - Smetanova síň

Silvestr Hippman (1)
Eugen Suchoň (2)
Bedřich Smetana (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Slavnostní pochod (Festive March)
k XI. všesokolskému sletu
2. Serenade, op. 5
3. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95 "Z nového světa"

FOKSletový koncert
26.07.1948Slovakia - Trenčianské Teplice - kúpalisko Zelená žaba

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Capriccio italien, op. 45
3. "1812", op. 49 (s dělostřeleckou palbou)

Moravská filharmonie, Vojenská hudba z Trenčína (3)X. Hudobné leto v Trenčianských Tepliciach
31.07.1948Slovakia - Trenčianské Teplice - Kúpelná dvorana

Leoš Janáček (1)
Eduard Lalo (2)
Pablo de Sarasate (3)
Wolfgang Amadeus Mozart (4)
Václav Smetáček (5)

1. Suite for String Orchestra
2. Violin Concerto f moll, op. 20
3. Zigeunerweisen, op. 20
4. Symphony No. 40, g moll, K. 550
5. Svatební pochod (Wedding March)

Moravská filharmonie

Michéle Boussinot - violin (2, 3)

X. Hudobné leto v Trenčianských Tepliciach; č. 5. PREMIERA
10.09.1948Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKZahájení koncertní sezóny
14.09.1948Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Franz Schubert (2)
Antonn Dvořák (3)

1. Symphony No. 40, g moll, KV 550
2. Symphony No. 8, h moll, "Unvollendete"
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

FOKVečer slavných symfonií
21.09.1948Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Coriolanus, Overture op. 62
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
4. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK

František Rauch - piano (2)

Večer L. van Beethovena
24.09.1948Praha - autoopravna Karlín

Václav Smetáček (1)
Bedřich Smetana (2, 3)
Antonín Dvořák (4)
(Offenbach, Nedbal, Malát, Grossman, Trojan, Fučík)

1. Vivat Olympia
2. Vltava
3. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- aria Jeník
4. Slov. tance (Slav. Dances)
op. 46 - No. 3; op. 72 - No. 7

FOK

? - tenor (3)

BRIGÁDNÍ KONCERT, dirigent: Rudolf Pekárek (5 a dále):
05.10.1948Praha - Smetanova síň

Vincenzo Bellini (1)
Franz Liszt (2)
Georges Bizet (3)
Alexander P. Borodin (4)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (6)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (7)

1. Norma - Overture
2. Rhapsodie hongroise No. 2
3. Arlésienne, Suite No. 1 - I., II., III.
    Arlésienne, Suite No. 2 - III., IV.
4. Princ Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)
5. Capriccio espagnol, op. 34
6. Capriccio italien, op. 45

FOKKlub přátel staré katolické Prahy
12.10.1948Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Jan Seidel (2)
Zdeněk Folprecht (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. V milosti slunce (In the Mercy of Sun), song cycle
3. Scherzo fantastico, op. 19
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK

Marta Krásová (2)

I. ABO, č. 2. PREMIERA
16.10.1948Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Zdeněk Fibich (2)
Vilém Blodek (3)
Wolfgang Amadeus Mozart (4)
Carl Maria von Weber (5)
Alexander P. Borodin (6)
Hector Berlioz (7)

OVERTURES:
1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)

2. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
3. V studni (In the Well)
4. Karneval,  op. 92
5. Le nozze di Figaro
6. Oberon
7. Wilhelm Tell
8. Princ Igor
9. Le carnaval romain, op. 9

FOKSpolečnost pro nové vybudování Emauz v Praze II; Koncert slavných ouvertur
28.10.1948Praha - Divadlo uměni lidu

Jan Seidl (4)
Bedřich Smetana (5)

1. Hymna (Anthem)
2. Vyhlášení vítězů (announcement of winners)
3. Proslovy (J. Toman, red. E.A. Saudek - předseda poroty, V. Kopecký - ministr inf. a osvěty, J. Honzl - ředitel činohry ND) (speaches)
4. Kupředu levá, zpátky ni krok (Forwards Left, not a Step Back)
5. Vyšehrad, Vltava, Blaník

FOK

Pěvecký sbor SČM (4)

DIVADELNÍ ŽATVA (theatre competition), Ministerstvo informací a světy
05.11.1948Poland - Katowice - sál filharmonie

Bedřich Smetana (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Prodaná nevěsta (Sprzedana narzeczona) (The Bartered Bride)
- Overture
2. Piano Concerto No. 8, G dur, op. 58
3. Symphony No. 4, G dur, op. 88

Orkiestra symfoniczna Filharmonii Slaskej

Viktorie Švihlíková - piano (2)

09.11.1948Praha - Smetanova síň

Marcel Poot (1)
Emil Votoček (2)
Franz Liszt (3, 4, 5, 6)

1. Ouverture joyeuse
2. Od jitra do soumraku života (From Morning to Sunset of Life), symph. picture
3. Piano Concerto No. 1 Es dur
4. Piano Concerto No. 2, Adur
5. Dance macabre
6. Fantaisie hongroise

FOK

Aimée Warrót - piano (3, 4, 5, 6)

II. ABO, č. 2 PREMIERA
12.11.1948Poland - Kraków - sál filharmonie

Bedřich Smetana (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Piano Concerto No. 8, G dur, op. 58
3. Symphony No. 4, G dur, op. 88

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Viktorie Švihlíková - piano (2)

07.06.1949Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Joseph Haydn (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Die Entführung aus dem Serail
- Overture
2. Symphony No. 104, D dur "London"
3. Symphony No. 5, c moll, op. 67

FOKMimořádný koncert. Společnost pro nové vybudování Emauz v Praze II
26.11.1948Polska - Gdansk - Teatr Wielki

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Josef Suk (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Le nozze di Figaro - Overture
2. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58
3. Pohádka (Farytale), Suite op. 16
4. Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 72 - No. 2, 3, 6, 7

Filharmonia Baltycka

Viktorie Švihíková - piano (2)

07.12.1948Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Gustav Theodor Holst (2)
Robert Schumann (3)
Hector Berlioz (4)

1. König Stephan, Overture op. 117
2. Sommerset Rhapsody, op. 21
3. Piano Concerto a moll, op. 54
4. Symphony, op. 14 "Fantastique"

FOK

Eva Bernáthová - piano (3)

III. ABO
10.12.1948Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

1. Státní hymna (Anthem)
2. Má vlast

FOKOslava 130. výročí narození F. L. Riegra
11.12.1948Náchod - Městské divadlo Dr. J. Čížka (odpoledne)

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)
Wolfgang Amadeus Mozart (3)
Gioachino Rossini (4)
Václav Smetáček (5)

1. Z českých luhů a hájů, Blaník
2. Slovanské tance (Slavonic Dances) op. 72 - No. 2, 7
3. Le nozze di Figaro - Overture
4. Wilhelm Tell - Overture
5. Vivat Olympia

FOK
11.12.1948Náchod - Městské divadlo Dr. J. Čížka (večer)

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Bedřich Smetana (2)
Zdeněk Fibich (3)
Gioachino Rossini (4)
Franz Schubert (5)
Alexander P. Borodin (6)

1. Le nozze di Figaro - Overture
2. Prodaná nevěsta (The bartered Bride)
- Overture
3. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle),  op. 26
4. Wilhelm Tell - Overture
5. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
6. Prince Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)

FOKKomorní hudba v Náchodě (XXII. ročník)
14.12.1948Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Violin Concerto a moll, op. 53
2. Piano Concerto g moll, op. 33
3. Cello Concerto h moll, op. 104

FOK

Bruno Běčík - violin (1)
František Maxián - piano (2)
Bohuš Heran - violoncello (3)

Koncerty A. Dvořáka
04.06.1949Praha - na lodi mezi Karlovým a Mánesovým mostem

?

19.11.1948Poland - Poznan - Aula Universytetu poznanskiego

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Josef Suk (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Le nozze di Figaro - Overture
2. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58
3. Pohádka (Fairytale), Suite op. 16
4. Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 72 - No. 2, 3, 6, 7

Filharmonia Poznanska

Viktorie Švihlíková - piano (2)

01.01.1949Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Fréderic Chopin (2)
Bedřich Smetana (3)

1. Symphony No. 6, h moll, op 74 "Pathétique"
2. Piano Concerto No. 1, e moll
3. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)

FOK

Viktorie Švihlíková - piano (2)

Novoroční koncert
20.01.1949Praha - Rudolfinum

Bedřich Smetana (3)

1. Čs. a sovětská hymna (Anthems CR, USSR)
2. Projev předsedy NV Dr. Oldřicha Johna (speach)
3. Má vlast

FOKKoncert k 25. výročí úmrtí V. I. Lenina
08.02.1949Praha - Smetanova síň

Antonín Šatra (1)
Emil Axman (2)
Vítězslav Novák (3)
Antonín Dvořák (4)
Bedřich Smetana (5)

1. Veseloherní (Comedic) Overture
2. Moravské tance (Moravian Dances),
I. řada - Sedlácká, Malení, Kúlaná, Vrtěná, Verbuňk
3. V Tatrách (In the Tatras), op. 26
4. Hymnus, op. 30
5. Česká píseň (Czech Song)

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha (4, 5)

V. ABO, č. 1 PREMIERA
13.02.1949Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (2)

1. St. hymny (Anthems)
2. Má vlast

FOKKoncert ke 4. výročí náletu na Emauzy. Pořadatel: Společnost pro nové vybudování Emauz v Praze II
22.02.1949Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Symphony No. 7, A dur, op. 92

FOKPořádá klub přátel staré katolické Prahy
25.02.1949Praha - Smetanova síň

Václav Dobiáš (1)
Bedřich Smetana (2)
Petr. I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Budovatelský pochod (Builders March)
2. Tábor, Blaník
3. Symphony No. 4, f moll, op. 36

FOKPořádá Umění lidu
03.03.1949Praha - Slovanský ostrov

Bedřich Smetana

1. Pochod ku slavnosti Shakespearově (Shakespeare Festival March), op. 20
2. Blaník

FOKOslava Bedřicha Smetany, pořadatel Umělecká beseda
05.03.1949Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)
Jaroslav Křička (3)
Josef Richard Rozkošný (4)
Zdeněk Fibich (5)
Wolfgang Amadeus Mozart (6)
Michail I. Glinka (7)
Carl Maria von Weber (8)
Otto Nicolai (9)
Gioachino Rossini (10)

OVERTURES:
1. Tajemství (The Secret)
2. Čert a Káča (The Devil and Kate)
3. Bílý pán (The Gentleman in White)
4. Svatojanské proudy (St. John´s Streams)
5. Die Zauberflöte
6. Pád Arkuna (Arkun´s Fall)
7. Ruslan and Ludmila
8. Freischütz
9. Die lustigen Weiber von Windsor
10. Wilhelm Tell

FOKSLAVNÉ OUVERTURY; Pořádá Československý ústav zahraniční v Praze III.
12.03.1949Praha - Smetanova síň

Václav Smetáček (1)
Bedřich Smetana (2)

1. Znělka (Theme Tune) PVV
2. Vyšehrad
3. Čs. hymna (Anthem)

FOKZahájení Pražských vzorkových veletrhů
19.03.1949Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Coriolanus, Overture op. 62
2. Piano Concerto No. 3, c moll, op. 37
3. Piano Concerto No. 5,. Es dur, op. 73

FOK

Paul Baumgartner - piano (2, 3)

Mimořádný koncert
22.03.1949Praha - Smetanova síň

Hector Berlioz (1)
Noccolo Paganini (2)
Maurice Ravel (3)
Édouard Lalo (4)

1. Carnaval romain, op. 9
2. Violin Concerto No. 1, D dur - I. Allegro maestoso
3. Tzigane, Concert Rhapsody
4. Violin Concerto f moll, op. 20

FOK

Michéle Boussinot - violin (3, 4)

Mimořádný koncert
05.04.1949Praha - Smetanova síň

Anatolij K. Ljadov (1, 2, 3)
Aram Chačaturjan (Khachaturjan) (4)
Alexander P. Borodin (5)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (6)

1. Začarované jezero (The Enchanted Lake), op. 62
2. Baba Yaga, op. 56
3. Kikimora, op. 63
4. Violin Concerto D dur
5. Kreml, op. 30 (for 2 Orchestras)
6. "1812", op. 49

FOK, Hudba pražské posádky / škpt. Jan Fadrhonc (5, 6)

Bruno Bělčík - violin (4)

VII. ABO
11.04.1949Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKMimořádný koncert
14.04.1949Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor, Kühnův dětský sbor / Jan Kühn

Zdenka Ziková _ soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

15.04.1949Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor, Kühnův dětský sbor / Jan Kühn

Zdenka Ziková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

24.04.1949Praha - Smetanova síň (dopoledne)

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKpro Československý ústav zahraniční v Praze III
27.04.1949Praha - Smetanova síň

Radim Drejsl (1)
Václav Jiráček (2)
Karel Reiner (3)
Karel Husa (4)

1. Symphony for Strings - I., II.
2. "Vojna" (War), cyklus písní (songs) / text: Fráňa Šrámek
3. 14 písní (14 Songs) na slova staré čínské poesie, přebásnil B. Mathesius
4. 3 fresky (3 Frescos), op. 7 - Praeludium, Aria, Fugue

FOK

Beno Blachut  - tenor (2)
Věra Krilová - alto, Jiří Schiller - baritone (3)

č. 4. PREMIERA; pořádatel: PŘÍTOMNOST
07.05.1949Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKPořádá Dramatický odbor T.J. Sokol Žižkov - Divadlo radosti
10.05.1949Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

1. Pochod národní gardy (March of the National Guard)
2. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
3. Braniboři v Čechách (Brandenburgers in Bohemia) - Ballet Music
4. Hubička (The Kiss) - Overture
5. Dvě vdovy (Two Widows) - Overture
6. Pochod studentské legie (March of the Prague Student Legion)
7. Pochod k slavnosti Shakespearově (Shakespeare Festival March), op. 20
8. Svatební scény (Wedding Scenes)
9. Pražské valčíky (Prague Waltzes)
10. Našim děvám (To our Girls), Polka
11. Píseň válečná (War Song)
12. Česká píseň (Czech Song)

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Mimořádný koncert v rámci jubilejních oslav B. Smetany. Pořádá Společnost pro nové vybudování Emauz v Praze II
13.05.1949Slovakia - Bratislava - Vládní dům

Eugen Suchoň (1)
Edvard Hagerup Grieg (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Serenade, op. 5
2. Piano Concerto a moll, op. 16
3. Symphony No. 6, D dur, op. 60

Symfonický orchestr čs. rozhlasu v Bratislavě

Klára Clementisová - piano (2)

19.05.1949Karlovy Vary - Grandhotel Pupp

Bedřich Smetana (1)
Vítězslav Novák (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Hakon Jarl, op. 16
2. V Tatrách (In the Tatras), op. 26
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

Karlovarský symfonický orchestr
23.05.1949Praha - Divadlo umění lidu (Varieté)

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Pavel Bořkovec (2)
Leoš Janáček (3)

1. Les petit riens, KV 299b (Anh. 10) - Letní odpoledne
2. Krysař (Pied Piper)
3. Lašské tance (Lachian Dances)

FOKAbsoloventské představení IV. ročníku tanečního oddělení St. konservatoře; choreografie: Zora Šemberová (1, 3), Laurette Hrdinová (2)
27.05.1949Praha - Rudolfinum

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1, 5)
Alexander K. Glazunov (2)
Johannes Brahms (3, 4)

1. Violin Concerto D dur, op. 35 - II., III.
2. Violin Concerto a moll, op. 82
3. Violin Concerto D dur, op. 77 - I.
4. Violin Concerto D dur, op. 77 - II., III.
5. Violin Concerto D dur, op. 35 - II., III.

FOK

Michail Vaiman (1)
Marina Yashvili (2)
Alan Loveday (3)
Igor Bezrodnyj (4)
Viktor Piekaisen (5)

PRAŽSKÉ JARO; Poslední kolo Kubelíkovy houslové soutěže;
28.05.1949Praha - Rudolfinum

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1, 2)
Johannes Brahms (3)

FOK

Alan Loveday UK (1) - III. prize
Viktor Piekaisen USSR (2) - II. prize
Igor Bezrodnyj USSR (3) - I. prize

PRAŽSKÉ JARO; Koncert laureátů Kubelíkovy soutěže
29.05.1949Praha - Valdštejnská zahrada

Bedřich Smetana

1. Česká píseň (Czech Song)
2. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - Polka
3. Pochod národní gardy (March of the National Guard)
4. Našim děvám (To our Girls), Polka
5. Venkovanka (Countrywoman), Polka
6. Pochod k slavnosti Shakespearově (Shakespeare Festival March), op. 20
7. Pochod studentské legie (March of the Prague Studet Legion)

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn (1)

Brigáda Symfonického orchestru FOK. Dirigent:Josef Čech z N.D. (1, 2)
21.06.1949Praha - Valdštejnská zahrada

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Joseph Haydn (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Eine kleine Nachtmusik, G dur, KV 525
2. Symphony No. 104, D dur "London"
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica
- I. movement

FOK"Další věty pro značný déšť nehrány"
27.06.1949Praha - Rudolfinum

Joseph Haydn (1, 2)
František Vincenc Kramář-Krommer (3)
Emil Axman (4)
Arthur Honegger (5)
Christoph Willibald Gluck (6)
Zdeněk Fibich (7)
Antonín Dvořák (8)

1. Oboe Concerto? - I.
2. Cello Concerto ? - II., I.
3. Clarinet Concerto Es dur, op. 36
- II., III.
4. Violin Concerto
5. Concertino pour piano et orchestre
6. Orpheus und Euridike - aria Orpheus, II. Act
7. Nevěsta messinská (The Bride from Messina) - aria Isabella
8. Cello Concerto h moll, op. 104 - I.

FOK

Václav Vodička - oboe (1)
Vladimír Nedbálek - violoncello (2)
Jiří Kratochvíl - clarinet (3)
Milena Vlčková - violin (4)
Věra Hamplová - piano (5)
Zlatuše Skýpalová - alto (6, 7)
Pravoslav Sádlo - violoncello (8)

Absoloventský večer St. konservatoře
11.07.1949Praha - Smetanova síň

Franz Schubert (1, 2)
František Škroup (3)
Joseph Haydn (4)

1. Rosamunde - Ballet Music
2. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
3. Dráteník (The Tinker) - Overture
4. Symphony No. 45, fis moll "Abschied"

FOK
16.07.1949Sovakia - Trenčianske Teplice - Zelená žaba

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Symphony No. 6, op. 74 "Pathétique"
2. Capriccio italien, op. 45
3. "1812", op. 49

Moravská filharmonie, Vojenská hudba z Trenčína / npor. Jozef Balčík (3)
25.07.1949Praha - Rudolfinum

Vítězslav Novák

1. In memoriam, op. 65 - 1st song
2. V Tatrách, op. 26 - Finale

FOKROZLOUČENÍ S VÍTĚZSLAVEM NOVÁKEM (†18.7.1949)
30.07.1949Slovakia - Trenčianské Teplice - Kursalon

Ludwig van Beethoven

1. Egmont, op.84
2. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58
3. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73

Moravská filharmonie

Paul Baumgartner - piano (2, 3)

06.09.1949Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKZAHÁJENÍ SEZONY
15.09.1949Praha - Smetanova síň

Stanislaw Moniuszko (1)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (2)
Alexander P. Borodin (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Halka - Overture
2. Capriccio espagnol, op. 34
3. Princ Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)
4. Symphony No. 8, G dur, op 88

FOKU příležitosti 50. PVV (Pražské vzorkové veletrhy)
22.09.1949Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK
28.09.1949Praha - Lucerna

Johann Strauss
Josef Strauss

1. Fledermaus - Overture
2. Auf dem schönen blauen Donau
3. Pizzicato Polka
4. Dorfschwalben, op. 164
5. Künstlerleben
6. Der Zigeunerbaron - Overture
7. Weib, Leben und Gesang
8. Frühlingsstimmen
9. Perpetuum mobile
10. Kaiserwalzer
bis: Geschichten aus dem Wienerwald

FOK

Maria Tauberová - soprano (4, 8)

01.10.1949Praha - Smetanova síň

Johann Strauss
Josef Strauss

1. Fledermaus - Overture
2. Auf dem schönen blauen Donau
3. Pizzicato Polka
4. Dorfschwalben aus Österreich, op. 164
5. Künstlerleben
6. Der Zigeunerbaron
7. Weib, Leben und Gesang
8. Frühlingsstimmen
9. Perpetuum Mobile
10. Kaiserwalzer
bis: Erzehlungen aus dem Wienerwald

FOK

Libuše Vašátková soprano (4, 8)

04.10.1949Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1, 4)
Georges Bizet (2)
Franz Liszt (3)

1. Symphony No. 4, f moll, op. 36
2. L´Arlésienne I. - No. 1, 3; II. - No. 3, 4
3. Rhapsodie hongroise (arr. F. Doppler)
4. "1812", op. 49

FOK, Hudba pražské posádky / škpt. Jan Fadrhonc (4)Pořádá Klub přátel staré katolické Prahy
14.10.1949Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKPořádá Společnost pro nové vybudování Emauz - Praha II
18.10.1949Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Drahomíra Tikalová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

19.10.1949Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Drahomíra Tikalová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

22.10.1949Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Drahomíra Tikalová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduad Haken - bass

25.10.1949Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1, 2)
Antonín Dvořák (3, 4)
František Ondříček (5)

1. Egmont, Overture, op. 84
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Romance, op. 11,
4. Mazurek, op. 49
5. Česká (Czech) Rhapsody, op. 21

FOK

Břetislav Novotný - violin (2, 3, 4, 5)

Houslový koncert Břetislava Novotného
26.10.1949Náchod - Městské divadlo Dr. J. Čížka

Stanislaw Moniuszko (1)
Antonín Dvořák (2)
Franz Schubert (3)
Georges Bizet (4)
Bedřich Smetana (5, 6)
Oskar Nedbal (7)
Johann Strauss (8, 9)
J. K. Vejda (10)

1. Halka - Overture
2. Polonaise Es dur
3. Rosamunde - Ballet Music
4. L´Arlésienne I. - 1, 3; II. 3, 4
5. Minuet
6. "Galop bajaddérek"
7. "Poháka o Honzovi" - Polonaise
8. Kaiserwalzer
9. Weib, Leben und Gesang
10. Slavnostní pochod (Festive March)

FOKMimořádný koncert komorní hudby v Náchodě
27.10.1949Náchod - Městské divadlo Dr. J. Čížka (dopoledne)

Zdeněk Fibich (1)
Bedřich Smetana (2, 3)

1. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
2. Šárka
3. Pochod studentské legie (March of the Prague Student Legion)

FOKMimořádný koncert pro děti s ukázkami nástrojů, výklad: V. Smetáček
27.10.1949Náchod - Městské divadlo Dr. J. Čížka (večer)

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Joseph Haydn (3)

1. Symphony g moll, KV 550
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Symphony No. 45, fis moll "Abschied"

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

Mimořádný koncert komorní hudby v Náchodě
28.10.1949Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (2)

1. Hymna (Anthem)
2. Slovanské tance (Slavonic Dances) op. 46 & op. 72

FOKSlavnostní koncert
05.11.1949Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Fatum, op. 77
2. Piano Concerto No. 1 b moll, op. 23
3. Symphony No. 6 h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK

Věra Řepková - piano (2)

V rámci oslav čs.-sovětského přátelství a k výročí říjnové revoluce
08.11.1949Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Ludwig van Beethoven (2, 3)

1. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Symphony No. 3, Es dur op. 55 "Eroica"

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

II. ABO
12.11.1949Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Franz Schubert (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Don Giovanni - Overture
2. Symphony No. 4, c moll "Tragische"
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOKPořádá klub řátel staré katolické Prahy, Praha II
15.11.1949Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKPořádá tělocvičná jednota Sokol Žižkov
22.11.1949Praha - Smetanova síň

Stanislaw Moniuszko (1)
Franz Schubert (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Bajka (Fable), Concert Overture
2. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
3. Symphony No. 4, B dur, op. 60

FOKIII. ABO
06.12.1949Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 2, 3)
Vilém Boldek (4)
Antonín Dvořák (5, 6)
Karel Kovařovic (7)
Jan Seidl (8)
Václav Dobiáš (9)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overure, Chorus, Polka, Furiant, Skočná
2. Dvě vdovy (Two Widows) - Polka
3. Hubička (The Kiss) - Overture
4. V studni (In the Well) - Overture, Finale
5. Čert a Káča (The Devil and Kate)
- Overture
6. Rusalka - Polonaise
7. "Psohlavci" - Voračky
8. "Žižkův list, výzva k boji"
9. Pochod (March) 1948

FOKÚstřední referát závodních klubů. Dar II. všeodborovému sjezdu
14.12.1949Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKIV. ABO
17.12.1949Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Joseph Haydn (3)

1. Coriolanus, Overture op. 62
2. Symphony D dur, KV 504 "Prager"
3. Symphony Nr. 45, fir moll "Abschied"

FOKPořádá Klub přátel staré katolické Prahy
18.12.1949Jičín - sál Sokolovny (odpoledne)

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Symphony No. 5, e moll, op, 64
2. Slov. tance (Slavonic Dances) op. 72

FOK
18.12.1949Jičín - sál Sokolovny (večer)

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
20.12.1949Praha - Smetanova síň

Matvei I. Blanter (3)
Alois Hába (4, 5)
Alexander V. Alexandrov (6)
Isaak O. Dunayevsky (7)
Miroslav Barvík (8)
Bedřich Smetana (9, 10)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (11)

1. Úvodní slovo: V. Jaroš (speach)
2. Čs. a světská hymna (CR, USSR Anthems)
3. Píseň o Stalinovi (Song about Stalin)
4. Patero hvězd nad Kremlem (5 Stars above Kreml) / text: M. Pujmanová
5. Domove líbezný (Sweet Home) / text:Jan Ulda
6. Život je krásný (Life is Lovely)
7. Pochod veselých dětí (Joyful Children)
8. Zpěv o Stalinovi (Chant of Stalin) / text: Jan Noha
9. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Chorus
10. Česká píseň (Czech Song)
11. Symphony No. 5, e moll, op. 64

FOK

Dětský sbor, smíšený sbor /Jan Kühn

K 70. narozeninám generalissima J. V. Stalina. Pořadatel Umění lidu. Dirigent: Jan Kühn (1 - 8)
31.12.1949Praha - Smetanova síň (19.30 a 22.00)

Franz von Suppé (1)
Paul Lacombe (2)
Eman Schuster (3)
Saša Grossman (4)
Aram Chačaturjan (Kachaturian) (5)
Anton G. Rubinstein (6)
Pablo de Sarasate (7)
Johann Strauss (8)
James A. Bland (9)
George Gerschwin (10)
Joseph Haydn (11)
Josef Suk (12)

1. Slavnostní (Festive) Overture
2. Serenade (Dostaveníčko)
3. "Vlasti zdar", March
4. Ruský tanec (Russian Dance)
5. Masquerade - Galop
6. Romance (arr. Henryk Wieniawski)
7. Jota de Pablo
8. Erzehlungen, Trich-Trach Polka, Fledermaus - Overture
9. Černošská píseň (Negro Song)
10. Rhapsody in Blue
11. Symphony No. 45, fis moll "Abschied"
12. V nový život (Towards a New Life),
op. 43c

Dechový orchestr FOK (1, 2, 3); Symf. orch. FOK (4-7, 10, 11); Jazzový orchestr FOK (8, 9)

Jan Panenka - piano (9)

SILVESTR V RYTMU FOK
01.01.1950Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Piano ConcertoNo. 1, b moll, op. 23
3. Capriccio italien, op. 45

FOK

Michal Karin - piano (2)

Novoroční koncert
04.01.1950Praha - Lucerna

Antonín Dvořák (1, 4)
Saša Grossman (2)
Aram (Khachaturian) (3)
Bohuslav Leopold  (5)
Bedřich Smetana (6)
James A. Bland (7)
George Gershwin (8)
Johann Strauss (9, 10, 11)

1. Karneval, op. 92
2. Ruský tanec (Russian Dance) No. 5
3. Masquerade - Galop
4. Rusalka - Polonaise
5. Tarantella
6. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Furiant, Skočná
7. Černošská píseň (Negro Song)
8. Rhapsody in Blue
9. Erzehlungen aus dem Wienerwald
10. Trich-Trach Polka
11. Fledermaus - Overture

FOK

Jan Panenka - piano (8)

Pořádá Umění lidu
10.01.1950Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (2)

1. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"
2. Scheherazade, op. 35

FOKV. ABO
16.01.1950Praha - Lucerna

Antonín Dvořák (1, 4)
Saša Grossman (2)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (3)
Bohuslav Leopold (5)
Bedřich Smetana (6)
James A. Bland (7)
Georege Gershwin (8)
Johann Strauss (9, 10, 11)

1. Karneval, op. 92
2. Ruský tanec (Russian Dance) No. 5
3. Maškaráda - Galop
4. Rusalka - Polonaise
5. Tarantella
6. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Furiant, Skočná
7. Černošská píseň (Negro Song)
8. Rhapsody in Blue
9. Erzehlungen aus dem Wienerwald
10. Trich - Trach Polka
11. Fledermaus - Overture

FOK

Jan Panenka - piano (8)

Pořádá Umění lidu
23.01.1950Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95 "Z nového světa"

FOKMimořádný koncert
24.01.1950Praha - Smetanova síň

Johann Strauss

1. Fledermaus - Overture
2. Künstlerleben
3. Fledermaus - 2 songs
4. Trich - Trach Polka
5. Der Zigeunerbaron - Overture
6. La Favorite
8. Frühlingsstimmen
9. Perpetuum Mobile
10. Kaiserwalzer

FOK

Stanislava Lukařová (3, 8)

Večer skladeb Johanna Strausse
26.01.1950Praha - Lucerna

Antonín Dvořák (1, 4)
Saša Grossman (2)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (3)
Bohuslav Leopold (5)
Bedřich Smetana (6)
James A. Bland (7)
George Gershwin (8)
Johann Strauss (9, 10, 11)

1. Karneval, op. 92
2, Ruský tanec (Russian Dance) No. 5
3. Masquerade - Galop
4. Rusalka - Polonaise
5. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Furinat, Skočná
6. Tarantella
7. Černošská píseň (Negro Song)
8. Rhapsody in Blue
9. Erzehlungen aus dem Wienerwald
10. Trich-Trach Polka
11. Fledermaus - Overture

FOK

Jan Panenka - piano (8)

Pořádá Umění lidu
02.02.1950Praha - Rudolfinum

Nikolai A. Rimsky-Korsakov (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2, 3)

1. Capriccio espagnole, op. 34
2. Variations, op. 33 "Rococo"
4. Symphony No. 4, f moll, op. 36

Česká filharmonie

Miloš Sádlo - violoncello (2)

V. populární koncert
07.02.1950Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
César Franck (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Othello, op. 6
2. Psyché (without chorus)
3. Symphony No. 7, A dur, op. 92

FOKVI. ABO
14.02.1950Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Státní hymna (Anthem)
2. Symphony No. 6, h moll, op. 74
3. Symphony No. 5, e moll, op. 67

FOKPořádá Společnost pro nové vybudování Emauz v Praze k 5. výročí náletu na Emauzy
06.03.1950Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Leonora III., op. 72a
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. Symphony No. 8, F dur, op. 93

FOK

František Rauch - piano (2)

VII. ABO
10.03.1950Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Le nozze di Figaro - Overture
2. Symphony No. 7, A dur, op. 92
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95

FOKPořádá Společnost pro nové vybudování Emauz v Praze
14.03.1950Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (2)

1. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"
2. Scheherazade, op. 35

FOKPořádá Klub přátel staré katolické Prahy, Praha II
21.03.1950Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 1, C dur, op. 21
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Libuše Vašátková - soprano
Zlatuše Skýpalová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

24.03.1950Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 1, C dur, op. 21
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Libuše Vašátková - soprano
Zlatuše Skýpalová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

28.03.1950Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 1, C dur, op. 21
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Libuše Vašátková - soprano
Zlatuše Skýpalová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

06.04.1950Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

07.04.1950Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková- soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

18.04.1950Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 1, C dur, op. 21
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Libuše Vašátková - soprano
Zlatuše Skýpalová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

VIII. ABO
22.04.1950Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 5, 7)
Josef Bohuslav Foerster (2)
Zdeněk Fibich (3)
Antnín Dvořák (4, 8)
Vítězslav Novák (6)

1. Slavnostní (Festive) Overture C dur
2. Debora - Polka
3. Poem, No. 4, op. 41
4. Jakobín - duet
5. Tajemství - aria Blaženka "Což ta voda.."
6. Slovácká (Slovak) Suite - U muziky, Zamilovaní
7. Dalibor - duet
8. Domov můj (My Home), Overture op. 62

FOK

Marie Podvalová - soprano (4, 7)
Václav Bednář - baritone (4)
Miloslava Fidlerová - soprano (5)
Beno Blachut - tenor (7)

LIDOVÁ ESTRÁDA
24.04.1950Praha - Rudolfinum

Jaroslav Kvapil (1)
Saša Grossman (2)
Miroslav Krejčí (3)
Karel Reiner (4)
Jan Schneeweis (5)
Miloš Smatek (6)
Tibor Frešo (7)

1. Pochod milice (Militia March)
2. "Sousedská" Dance
3. Slovanské nálady (Slavonic Moods)
No. 2 - Z Polska (From Poland)
4. S veselou do práce (With Joy to Work), March; Prázdninová (Vacation) Polka
5. "Skočná" Dance
6. Studentská (Students´) Polka
7. Pochod mladých (March of the Youth)
8. Ruský tanec (Russian Dance)

FOKPřehrávka novinek na zasedání Svazu čs. skladatelů
25.04.1950Praha - Smetanova síň

Johann Strauss
Josef Strauss (4)

1. Waldmeister (Mařinka vonná)
- Overture
2. Morgenbläter, Waltz
3. Kriegs-Abenteuer, Galop
4. Dorfschwalben, Waltz
5. Persischer March
6. Der Zigeunerbaron - Overture
7. Du und Du, Waltz
8. Trich-Trach Polka
9. Frühlingsstimmen, Waltz
10. Perpetuum mobile
bis: Auf dem schönen Blauen Donau

FOK

Libuše Vašátková - soprano (4, 9)

Večer Johanna a Josefa Strausse
27.04.1950Praha - Lucerna

Johann Strauss
Josef Strauss (4)

1. Waldmeister (Mařinka vonná)
- Overture
2. Morgenblätter, Waltz
3. Kriegs Abenteuer, Galop
4. Dorfschwalben, Waltz
5. Persischer Marsch
6. Der Zigeunerbaron - Overture
7. Du und Du, Waltz
8. Trich-Trach Polka
9. Frühlingsstimmen, Waltz
10. Perpetuum Mobile

FOK

Libuše Vašátková - soprano (4, 9)

UMĚNÍ LIDU, Večer Johanna a Josefa Strausse
02.05.1950Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKLidová demokracie
04.05.1950Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Antonín Dvořák (2, 3)

1. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Domov můj (My Home), Overture op. 62

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

13.05.1950Praha - Valdštejnská zahrada (nocturno)

Antonín Dvořák (1, 2)
Bedřich Smetana (3)
Wladislaw Zelenski (4)
Jerzy Mlodziejowski (5)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (6)

1. Karneval, op. 92
2. Serenade E dur, op. 22
3. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
4. V Tatrách (In the Tatras), op 27
5. "Brzegowianskie" tance (Dances)
6. "1812", op. 49

FOK, Dechový orchestr hradní stráže / mjr. Rudolf Urbanec (6)PRAŽSKÉ JARO
21.05.1950Náchod - Městské divadlo Dr. J. Čížka (odpoledne)

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK
21.05.1950Náchod - Městské divadlo Dr. J. Čížka (večer)

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
22.05.1950Náchod - Městské divadlo Dr. J. Čížka (dopoledne)

Václav. Smetáček (1)
Aram (Khachaturian) (2)
Alfred d´Ambrosio (3)
Jan Malát (4)

1. Svatební pochod (Wedding March)
2. Masquerade - Galop
3. Canzonetta
4. Slavnostní pochod národní (Festive National March)

FOKKoncert pro mládež s výkladem
22.05.1950Náchod - Městské divadlo Dr. J. Čížka (večer)

Václav Jan Tomášek (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (3)
César Franck (4)
Antonín Dvořák (5)
Václav Smetáček (6)

1. Overture
2. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
3. Scheherazade, op. 35 - I. part
4. Variations symphoniques
5. Karneval, op. 92
6. Svatební pochod (Wedding March)

FOK
25.05.1950Praha - Rudolfinum

Antonín Dvořák (1, 6)
Luigi Boccherini (2, 5)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3, 4)
Edouard Lalo (7)

1. Cello Concerto h moll, op. 104 - I. věta
2. Cello Concerto B dur - I., II.
3. Variations, op. 33 "Rococo"
4. Variations, op. 33 "Rococo"
5. Cello Concerto B dur - II., III.
6. Cello Concerto h moll, op. 104 - I.
7. Cello Concerto D dur - II., III.

FOK

Alexej Lazko (1)
Alexandr (Saša) Večtomov (2)
Jakov Slobodkin (3)
Daniil Shafran (4)
Anna Marie Lafra (5)
Mstislav Rostropovic (6)
Hubert Varron (7)

PRAŽSKÉ JARO; Poslední kolo soutěže Hanuše Wihana
28.05.1950Praha - Rudolfinum

Edouard Lalo (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Robert Schumann (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Cello Concerto D dur
2. Variations, op. 33 "Rococo"
3. Cello Concerto a moll, op. 129
4. Cello Concerto h moll, op. 104

FOK

Hubert Varron - II. prize (1)
Jakov Slobodkin - II. prize (2)
Daniil Shafran - I. prize (3)
Mstislav Rostropovic - I. prize (4)

PRAŽSKÉ JARO; Koncert laureátů soutěže Hanuše Wihana
05.06.1950Praha - Valdštejnská zahrada

Antonín Dvořák (1, 2)
Bedřich Smetana (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Karneval, op. 92
2. Serenade E dur, op. 22
3. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
4. "1812", op. 49

FOK, Dechová hudba hradní stráže / mjr. Rudolf Urbanec (4)Umění lidu
06.06.1950Praha - Valdštejnská zahrada

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

FOK
13.06.1950Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Titus - Overture
2. Symphony C dur, KV 551 "Jupiter"
3. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"

FOK
20.06.1950Praha - Rudolfinum

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Vítězslava Kaprálová (3)
Jaroslav Křička (4)
Sergei V. Rachmaninov (5)

1. Horn Concerto No. 2, Es dur, KV 417
2. Variations op. 33 "Rococo"
3. Sbohem a šáteček (Waving Farewell) / text: V. Nezval
4. Jaro pacholátko (Spring the Baby)
5. Piano Concerto No. 2, c moll, op. 18

FOK

Vladimír Kubát  - horn (1)
Josef Pražák - violoncello (2)
Marie Jonášová - soprano (3, 4)
Jiří Hubička - piano (5)

AMU
21.06.1950Praha - Valdštejnská zahrada

Ludwig van Beethoven (1)
Antonín Dvořák (2)
Alexander K. Glazunov (3)

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
3. Slavnostní průvod (Festive Procession)

FOKUmění lidu
23.06.1950Praha - Rudolfinum

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Richard Wagner (2)
Jan Fischer (3)
Bedřich Smetana (4)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (5)

1. Clarinet Concerto A dur, K. 622
2. Fliegende Holländer - aria Senta
3. Lidová (Folk) Suite
4. Libuše - Modlitba (Preyer); Dalibor - aria Milada
5. Piano Concerto Des dur

FOK

Božena Kotlandová - clarinet (1)
Alena Nováková - soprano (2)
Ladislav Simon - piano (3)
M. Strnadová - soprano (4)
Jiří Vřešťál - piano (5)

Koncert absoloventů konservatoře
01.07.1950Trenčianské Teplice - ?

Eugen Suchoň (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Serenade, op. 5
2. Piano Concerto No. 3, c moll, op. 37
3. Symphony No. 4, f moll, op. 36

Česká filharmonie

Jelena Hodžová - piano (2)

XII. Hudobné leto
18.07.1950Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Joseph Haydn (2, 3, 4)

1. Le nozze di Figaro - Overture
2. "Kindersinfonie"
3. Symphony No. 74, D dur "La chasse"
4. Symphony No. 45, fis moll "Abschied"

FOKČs. strana lidová
25.07.1950Praha - Valdštejnská zahrada

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op, 72

FOKUmění lidu
12.09.1950Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKZahájení sezony
19.09.1950Praha - Smetanova síň

Luigi Cherubini (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Ludwig van Beethoven (3)
Carl Maria von Weber (4)
Antonín Dvořák (5)
Jiří Novák (6)
Nicolai A. Rimsky-Korsakov (7)
Michail I. Glinka (8)
Giuseppe Verdi (9)
Gioachino Rossini (10)

1. Les Deux journés ou Le Porteur d´eau (Vodař) - Overture
2. Cosi fan tutte - Overture
3. Egmont, op. 84
4. Oberon - Overture
5. Domov můj (My Home), Overture op. 62
6. Já to nejsem (It´s Not Me) - Overture
7. Le coq d´or - Overture
8. Ruslan and Ludmila - Overture
9. La Traviata - Overture
10. Wilhelm Tell - Overture

FOKSvětové předehry
21.09.1950Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKČs. strana lidová
03.10.1950Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi (1)
Anatolij K. Ljadov (2)
Alexander P. Borodin (3)
Antonín Dvořák (4)

1. I vespri siciliani - Overture
2. Kikimora
3. Princ Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
10.10.1950Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Johann Sebastian Bach (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Egmont, op. 84
2. Piano Concerto No. 1, d moll, BWV 1052
3. Symphony No. 5, e moll, op. 64

FOK

Dr. Otakar Vondrovic - piano (2)

I. ABO
11.10.1950Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Johann Sebastian Bach (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Egmont, op. 84
2. Piano Concerto No. 1 d moll, KWV 1052
3. Symphony No. 5, e moll, op. 64

FOK

Dr. Otakar Vondrovic - piano (2)

I. ABO 2
14.10.1950Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich

1. Komenius, Overture op. 34
2. V podvečer (Early Evening), Idyll, op. 39
etc.

FOKUmělecká beseda - slavnostní večer Zdeňka Fibicha; "FOK hrál za řízení Dr. V. Smetáčka č. 1 a 2"
17.10.1950Praha - Smetanova síň

Joseph Haydn

Die Jahreszeiten

FOK

Pěvecký sbor čs. rozhlasu / Jiří Pinkas

Ludmila Červinková - soprano
Antonín Votava - tenor
Vladimír Jedenáctík - bass

18.10.1950Praha - Smetanova síň

Joseph Haydn

Die Jahreszeiten

FOK

Pěvecký sbor čs. rozhlasu / Jiří Pinkas

Ludmila Červinková - soprano
Antonín Votava - tenor
Vladimír Jedenáctík - bass

21.10.1950Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi (1 - 4)
Wolfgang Amadeus Mozart (5)
Leone Sinigaglia (6)
Gioachino Rossini (7)
bis: Bedřich Smetana

1. La Traviata - Overture
2. Simone Boccanegra - aria Fiesco
3. Don Carlos - aria Filippo
4. I vespri siciliani - Overture, aria O tu Palermo
5. Don Giovanni - Overture, aria Leporello
6. La danza piemontese No. 1
7. Il barbiere di Siviglia - Overture, Intermezzo, La calunnia (Arie o pomluvě)
bis: Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - aria Kecal "Každý jen tu svou"

FOK

Tancredi Pasero - bass

22.10.1950Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi (1 - 3)
Wolfgang Amadeus Mozart (4)
Leone Sinigaglia (5)
Gioachino Rossini (6, bis)

1. La traviata - Overture
2. Simone Boccanegra - aria Fiesco
3. I vespri siciliani - Overture, aria O tu Palermo
4. Don Giovanni - Overture, aria Leporello
5. La danza piemontese No. 1
6. Il barbiere di Siviglia - Overture, Intermezzo, La calunnia (Arie o pomluvě)
bis: Wilhelm Tell - Overture

FOK

Tancredi Pasero - bass

12.11.1950Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (2)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Scheherazade, op. 35

FOK
13.11.1950Praha - Smetanova síň

Jaroslav Kvapil (1)
Fréderic Chopin (2)
Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (3)

1. Concert Overture "Jubilejní" (Jubilee)
2. Piano Concerto No. 1, e moll, op. 11
3. Symphony No. 1, f moll, op. 10

FOK

Viktorie Švihlíková - piano (2)

II. ABO 2
14.11.1950Praha - Smetanova síň

Jaroslav Kvapil (1)
Fréderic Chopin (2)
Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich)

1. Concert Overture "Jubilejní" (Jubilee)
2. Piano Concerto No. 1, e moll, op. 11
3. Symphony No. 1, f moll, op. 10

FOK

Viktorie Švihlíková - piano (2)

II. ABO 1
28.11.1950Praha - Smetanova síň

Michail I. Glinka (1)
Modest P. Mussorgsky (2)
Jiří Julius Fiala (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Ruslan and Ludmila - Overture
2. Kartinki (arr. V. Smetáček)
3. Soumrak a úsvit (Nightfall and Dawn), Symph. Epos
4. "1812", op. 49

FOK, Dechová hudba hradní stráže / mjr. Rudolf Urbanec (4)
04.12.1950Praha - Smetanova síň

Emil Hlobil (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Zdeněk Fibich (3)

1. 3 moravské tance (3 Moravian Dances), op. 32
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Symphony No. 2, Es dur, op. 38

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

IV. ABO 1; č. 1 PREMIERA
05.12.1950Praha - Smetanova síň

Emil Hlobil (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Zdeněk Fibich (3)

1. 3 moravské tance (3 Moravian Dances), op. 32
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Symphony No. 2, Es dur, op. 38

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

IV. ABO 2
07.12.1950Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Gioachino Rossini (3)
Edvard Hagerup Grieg (4)
Daniel (Francois Esprit) Auber (5)
František Škroup (6)
Francois Adrien Boïeldieu (7)
Vojtěch Hřímalý (8)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (9)
Richard Wagner (10)

OVERTURES:
1. Titus
2. Fidelio
3. La gazza ladra
4. Im Herbst
5. Fra Diavolo
6. "Fidlovačka"
7. La damme blanche
8. Zakletý (Enchanted) princ
9. Le coq d´or
10. Rienzi

FOKSlavné ouvertury
12.12.1950Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Joseph Haydn (3)

1. Symphony No. 7, A dur, op. 92
2. Eine kleine Nachtmusik, G dur, KV 525
3. Symphony No. 45, fis moll "Abschied"

FOKMimořádný koncert
16.12.1950Praha - kino Kijev - ÚDA

Bedřich Smetana

1. Úvodní slovo Prof. Dr. Mirko Očadlík (speach)
2. Má vlast

FOKÚDA = Ústřední dům armády
01.01.1951Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Variace op. 33 "Rococo"
3. Francesca da Rimini, op. 32

FOKNovoroční koncert
08.01.1951Praha - Smetanova síň

Gioachino Rossini (1)
Zdeněk Foprecht (2)
César Franck (3)

1. Wilhelm Tell - Overture
2. Piano Concerto op. 20
3. Symphony d moll

FOK

František Maxián - piano (2)

V. ABO 1
09.01.1951Praha - Smetanova síň

Gioachino Rossini (1)
Zdeněk Folprecht (2)
César Franck (3)

1. Wilhelm Tell - Overture
2. Piano Concerto op. 20
3. Symphony d moll

FOK

František Maxián - piano (2)

V. ABO 2
16.01.1951Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Violin Concerto a moll, op. 53
2. Piano Concerto g moll, op. 33
3. Cello Concerto h moll, op. 104

FOK

1. Bruno Bělčík - violin (1)
2. František Maxián - piano (2)
3. Miloš Sádlo - violoncello (3)

Koncerty Antonína Dvořáka
11.01.1951Praha - Rudolfinum

Ludwig van Beethoven (1)
Franz Liszt (2)
Hector Berlioz (3)
Richard Wagner (4)

1. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"
2. Mephisto - Valse
3. La Damnation de Faust - Menuet des Follets, Ballet des Sylphes, Marche hongroise
4. Meister Sänger von Nürnberg - Overture

Česká filharmonie
22.01.1951Praha - Lucerna

Johann Strauss

1. Indigo - Overture
2. Künstlerleben
3. Trich-Trach Polka
4. Erzehlungen aus dem Wienerwald
5. Kaiserwalzer
6. Der Zigeunerbaron - Overture
7. Wahrsagerin (Věštkyně)
8. Frühlingsstimmen
9. Perpetuum mobile
10. Fledermaus - Overture

FOK

Maria Tauberová - soprano (4, 8)

23.01.1951Praha - Smetanova síň

Nikolai A. Rimsky-Korsakov (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Scheherazade, op. 35
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKMimořádný koncert
28.01.1951Praha - Smetanova síň

Nikolai A. Rimsky-Korsakov (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Scheherazade, op. 35
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKMimořádný koncert
30.01.1951Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

1. Quatro pezzi sacri (a - d): 
a. Ave Maria (mixed choir)
b. Laudi alla Vergine Maria (female choir)
c. Stabat Mater (mixed choir, orch.)
d. Te Deum (mixed double choir, orch.)
2. Nabucco - Overture
3. La forza del destino - Overture
4. Ballo in maschera - Overture
5. I vespri siciliani - Overture

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Večer skladeb k 50. výročí úmrtí Giuseppe Verdiho
05.02.1951Praha - Smetanova síň

Alexander Moyzes (1)
Johannes Brahms (2)
Franz Schubert (3)

1. "Tance (Dances) z Pohronia", op. 43
2. Violin Concerto D dur, op. 77
3. Symphony No. 7, C dur

FOK

Tibor Gašparek - violin (2)

VI. ABO 1
09.02.1951Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Joseph Haydn (2, 3, 5)
Franz Schubert (4)

1. Don Giovanni - Overture
2." Kindersinfonie"
3. Cello Concerto D dur
4. Rosamunde - Ballet Music
5. Symphony No, 4, fis moll, op. 45
"Unvollendete"

FOK

Rudolf Kirs - violoncello (3)

Čs. strana lidová
13.02.1951Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKČs. strana lidová
15.02.1951Praha - Smetanova síň

Georg Friedrich Händel

Judas Maccabeus

Česká filharmonie

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Judas: Dr. Karel Bláha
Simon: Eduard Haken
Israelite women: Stanislava Součková, Gabriela Najmanová, Vlasta Linhartová-Nováková
Israelite man: Zdeněk Jankovský
Eupolemus: Eduard Haken
Messenger: V. Linhartová-Nováková
Dr. Jiří Reinberger - organ
Zdeněk Jílek - continuo

16.02.1951Praha - Smetanova síň

Georg Friedrich Händel

Judas Maccabeus

Česká filharmonie

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Judas: Dr. Karel Bláha
Simon: Eduard Haken
Israelite women: Stanislava Součková, Gabriela Najmanová, Vlasta Linhartová-Nováková
Israelite man: Zdeněk Jankovský
Eupolemus: Eduard Haken
Messenger: V. Linhartová-Nováková
Dr. Jiří Reinberger - organ
Zdeněk Jílek - continuo

20.02.1951Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOK
06.03.1951Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Saša Grossman (2)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (3)
Fréderic Chopin (4)
Franz Schubert (5)
Varl Maria von Weber (6)
Richard Wagner (7)
Franz Liszt (8)

1. Vanda - Overture
2. Ukrajinská (Ukrainian) Rhapsody
3. Fantasie for Violin, op. 33
4. Polonaise
5. Symphony N. 8, h moll "Unvollendete"
6. Aufforderung zum Tanz (arr. H. Berlioz)
7. Lohengrin - Overture III. Act
8. Rhapsodie hongroise

FOK

Bruno Bělčík - violin (3)

I. večer světových romantiků
13.03.1951Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Felix Medelsohn-Bartholdy (2)
Claude Debussy (3)
Wolfgang Amadeus Mozart (4)

1. Slavnostní (Festive) Overture D dur
2. Violin Concerto e moll, op. 64
3. L´aprés midi d´un faun
4. Symphony C dur, KV 551 "Jupiter"

FOK

Karel Šroubek - violin (2)

VII. ABO 1
14.03.1951Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Felix Medelsohn-Bartholdy (2)
Claude Debussy (3)
Wolfgang Amadeus Mozart (4)

1. Slavnostní (Festive) Overture D dur
2. Violin Concerto e moll, op. 64
3. L´apres midi d´un faun
4. Symphony C dur, KV 551 "Jupiter"

FOK

Karel Šroubek - violin (2)

VII. ABO 2
16.03.1951Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Max Bruch (2)
Johannes Brahms (3)

1. Violin Concerto A dur, K. 219
2. Violin Concerto No. 1, g moll, op. 26
3. Violin Concerto D dur, op. 77 (cadenza: Fr. Ondříček)

FOK

Břetislav Novotný - violin (1, 2, 3)

Břetislav Novotný hraje tři houslové koncerty
22.03.1951Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

23.03.1951Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

27.03.1951Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
2. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

FOK
29.03.1951Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. König Stephan, Overture op. 117
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK

Spitihněv Šorm - violin (2)

Čs. strana lidová
03.03.1943Praha - Smetanova síň

Franz Liszt

Legende von der Heiligen Elisabeth / text: Otto Roquette

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha

Hermann: František Krčmář
Sophie: Růžena Hořáková
Ludwig: Václav Bednář
Elisabeth: Lída Červinková
Friedrich: Ferdinand Krčmář
ungarischer Magnat: Zdeněk Otava
der Senchal: Zdeněk Otava
Jindřich Bubeníček - organ

20.12.1945Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
01.04.1951Praha - Smetanova síň

Nikolai A. Rimsky-Korsakov (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2, 3)

1. Le coq d´or - Introduction, Svatební pochod (Wedding March)
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK

Viktorie Švihlíková - piano (2)

Representační koncert
03.04.1951Praha - Smetanova síň

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1)
Carl Maria von Weber (2)
Georges Bizet (3)
Franz Schubert (4)
Silvestr Hippman (5)
Josef Suk (6)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (7)

1. Ein Sommernachtstraum - Overture
2. Bassoon Concerto F dur
3. Carmen, Suite
4. Wanderer-Fantasie C dur, op. 15
5. Valčíkové scény (Waltz Scenes)
6. Píseň lásky (Love Song) (arr. Boh. Leopold)
7. Capriccio italien, op. 45

FOK

Karel Pivoňka - bassoon (2)

II. večer světových romantiků
07.04.1951Praha - ÚDA

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKÚDA = Ústřední dům armády
10.04.1951Praha - Smetanova síň

Jiří Pauer (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Veseloherní (Comedic) Suite
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

FOK

František Rauch - piano (2)

VIII. ABO 1
11.04.1951Praha - Smetanova síň

Jiří Pauer (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Veseloherní (Comedic) Suite
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

FOK

František Rauch - klavír (2)

VIII. ABO 2
17.04.1951Praha - Smetanova síň

Hector Berlioz (1, 4)
Georges Bizet (2)
César Franck (3)

1. Le carnaval romain, Overture
2. L´Arlésienne I.
3. Variations symphoniques
4. Symphonie fantastique

FOK

František Rauch - piano (3)

Koncert francouzské hudby
20.04.1951Slovakia - Bratislava - Reduta

Michail I. Glinka (1)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (2)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (3)

1. Ruslan and Ludmila - Overture
2. Violin Concerto
3. Scheherazade, op. 35

Slovenská filharmónia

Bruno Bělčík - violin (2)

05.05.1951Praha - kino Kijev - ÚDA

Bedřich Smetana (1)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (2)
Alexander K. Glazunov (3)
Antonín Dvořák (4)
Jan Malát Josef Suk (5)
František Babušek (6)
Nikolai K. Čemberdži (Chemberdzhi) (7)
Eduard Kubát (8)
Jan Seidel (9)

1. Slavnostní (Festive) Overture D dur
2. Fantasie for Violin
3. Stenka Razin
4. Husitská (Hussite), op. 67
5. Festive March on Folk Songs
6. Vesnická (Village) Serenade
7. Slovenský tanec (Slovakian Dance)
8. Taneční (Dance) Suite
9. Slovanská družba (Slavonic Unity)
10. Kupředu levá, zpátky ni krok (Forwards Left, not a Step Back)

FOKSlavnostní koncert ke Dni vítězství
08.05.1951Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
12.05.1951Praha - Lucerna

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKČs. strana lidová
27.05.1951Praha - Bertramka

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 2, 3)
František Xaver Dušek (4)
Jan Václav Kalivoda (5)
František Škroup (6)
Bedřich Smetana (7)

1. Don Giovanni - Overture
2. Horn Concerto Es dur, KV 447
3. Symphony g moll, KV 183
4. Partita in D
5. Concert Piece for Cl. and Orch., op. 229 (arr. V. Smetáček)
6. Žižkova smrt (Zizka´s Death)
7. Slavnostní (Festive) Overtire D dur

FOK

Miroslav Štefek - horn (2)
Vladimír Říha - clarinet (5)

PRAŽSKÉ JARO
02.06.1951Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Johann Sebastian Bach (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovski) (3, 6)
Fréderic Chopin (4)
Robert Schumann (5)

1. České tance (Czech Dances) - Oves, Furiant
2. Chromatische Fantasie und Fuge
3. Sonata G dur, op. 37a - Scherzo, Finale
4. Piano Concerto No. 2, f moll, op. 21
5. Carnaval op. 9
6. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23

FOK (4, 6)

Pavel Štěpán - IV. prize (1)
Margarita Fjodorova - II. prize (2, 3)
Marina Slesarjeva - I. prize (4)
Jan Panenka - II. prize (5)
Gleb Axelrod - I. prize (6)

PREŽSKÉ JARO; Koncert laureátů II. mezinárodní soutěže Bedřicha Smetany
07.06.1951Praha - Valdštejnská zahrada (nocturno)

Leoš Janáček (1)
Antonín Dvořák (2)
Josef Suk (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Suite for String Orchestra
2. Serenade op. 44
3. Serenade op. 6
4. Capriccio italien

FOKPRAŽSKÉ JARO
12.06.1951Praha - Valdštejnská zahrada

Ludwig van Beethoven

1. Ritterballet
2. Romance G dur, op. 40
3. Romance F dur, op. 50
4. Symphony No. 7, A dur, op. 92

FOK

Bruno Bělčík - violin (2, 3)

16.06.1951Praha - Rudolfinum

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Rbert Schumann (2)
Vítězslav Novák (3)
Josef Suk (4)
Fréderic Chopin (5)

1. Flute Concerto No. 2, D dur, K. 314 - I., II.
2. Cello Concerto a moll, op 129
3. Údolí nového království (Valley of the New Kingdom) / text: A. Sova
4. Fantasy g moll, op. 24
5. Piano Concerto No. 2, f  moll,
op. 21 - II., III.

FOK

Lutoslav Hlavsa - flute (1)
Jan Hollinger - violoncello (2)
Vlasta Linhartová- Nováková - soprano (3)
Milan Škampa - violin (4)
Josef Hála - piano (5)

Absoloventský večer AMU
17.06.1951Praha - Rudolfinum

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Johannes Brahms (2)
Antonín Dvořák (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Piano Concerto D dur, KV 537 - II., III.
2. Violin Concerto D dur, op. 77 - I. (cadenza: Fr. Ondříček)
3. Cello Concerto h moll, op. 104 - II., III.
4. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58 - II., III.

FOK

Zuzana Růžičková - piano (1)
Josef Vlach - violin (2)
Rudolf Lojda - violoncello (3)
Eva Glancová - piano (4)

Absoloventský koncert AMU
19.06.1951Praha - Valdštejnská zahrada

Franz Schubert (1, 2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Rosamunde, Overture
2. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
3. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK
26.06.1951Praha - Rudolfinum

František Xaver Brixi (1)
Philippe Gaubert (2)
Jaroslav Ježek (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)
Georges Adolphe Huë (5)
Camille Saint-Saëns (6)

1. Organ Concerto
2. Fantasy for Flute and Orchestra
3. Fantasy for Piano and Orchestra
4. Eugen Onegin - dopisová scéna (Letter Scene)
5. Fantasy for Flute and Orchestra
6. Cello Concerto No. 1, a moll, op. 33

FOK

Jiří Matlas - organ (1)
Jaroslav Josífko - flute (2)
Marta Nedvědová - piano (3)
Zdeňka Talpová - soprano (4)
Miloslav Klement - flute (5)
Alexandr (Saša) Večtomov - violoncello (6)

Absoloventský večet St. konservatoře
03.04.1947Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Emilie Zachardová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

03.07.1951Praha - Valdštejnská zahrada

Nikolai A. Rimsky-Korsakov (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Scheherazade, op. 35
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95 "Z nového světa"

FOK
11.07.1951Praha - Valdštejnská zahrada

Antonín Dvořák (1, 2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Violin Concerto a moll, op. 35
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"

FOK

Bruno Bělčík - violin (1)
Rudolf Kirs - violoncello (2)

17.07.1951Praha - Valdštejnská zahrada

Antonín Šatra (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Franz Schubert (3)
Gioachino Rossini (4)
Václav Smetáček (5)
Johann Strauss (6 - 11)

1. Veseloherní (Comedic) Overture
2. Dorfmusikanten KV 522
3. Rosamunde - Ballet Music
4. Il barbiere di Siviglia - Overture
5. Svatební pochod (Wedding March)
6. Fledermaus - Overture
7. Trich-Trach Polka
8. Künstlerleben
9. Lustige Krieg
10. Perpetuum mobile
11. Russischer Marsch

FOKVečer humorné hudby
04.09.1951Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKZahájení sezony
11.09.1951Praha - Smetanova síň

Nikolai A. Rimsky-Korsakov (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)

1. Scheherazade, op. 35
2. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK
12.09.1951Praha - Smetanova síň

Nikolai A. Rimsky-Korsakov (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)

1. Scheherazade, op. 35
2. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK
18.09.1951Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Václav Jan Tomášek (3)
Carl Maria von Weber (4)
Richard Wagner (5)
Antonín Dvořák (6)
Franz Schubert (7)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (8)
Hector Berlioz (9)
Giuseppe Verdi (10)

OVERTURES:
1. Le nozze di Figaro
2. Egmont
3. Concert Overture
4. Freischütz
5. Fligende Holländer
6. Král a uhlíř (King and Charcoal Burner)
7. Rosamunde
8. Mazeppa
9. Le carnaval romain
10. I vespri siciliani

FOKVečer předeher
25.09.1951Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Vanda - Overture
2. Scherzo capriccioso, op. 66
3. Cello Concerto h moll, op. 104
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK

Rudolf Kirs - violoncello (3)

02.10.1951Praha - Smetanova síň

Josef Lanner (1)
Oskar Nedbal (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Charles Gounod (4)
Richard Strauss (5)
Antonín Dvořák (6)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (7)
Camille Saint-Saëns (8)
Émile Waldteufel (9)
Johann Strauss (10)

WALTZES:
1. Hofballtänze (Dvorní plesy)
2. Polská krev (Polish Blood)
3. Eugen Onegin
4. Faust
5. Rosenkavalier
6. Waltz A dur,  D dur (for strings)
7. Masquerade
8. Danse macabre
9. La pluie d´or (Zlatý déšť)
10. An der schönen blauen Donau

FOKI. večer nejkrásnějších valčíků
09.10.1951Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Domov můj (My Home), Overture op. 62
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK

Eva Bernáthová - piano (2)

I. ABO 1
10.10.1951Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Domov můj (My Home), Overture op. 62
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK

Eva Bernáthová - piano (2)

I. ABO 2
12.10.1951Praha - Smetanova síň

Josef Lanner (1)
Oskar Nedbal (2)
Petr. I. Čakjovskij (Tchaikovsky) (3)
Charles Gounod (4)
Richard Strauss (5)
Antonín Dvořák (6)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (7)
Camille Saint-Saëns (8)
Émile Waldteufel (9)
Johann Strauss (10)

WALTZES:
1. Hofballtänze (Dvorní plesy)
2. Polská krev (Polish Blood)
3. Eugen Onegin
4. Faust
5. Rosenkavalier
6. Waltz D dur, G dur (for strings)
7. Masquerade
8. Danse macabre
9. La pluie d´or (Zlatý déšť)
10. An der schönen blauen Donau

FOKII. večer nejkrásnějších valčíků
20.10.1951Praha - Smetanova síň

Albert Lortzing (1)
Carl Maria von Weber (2)
Edvard Hagerup Grieg (3)
Franz Liszt (4)
César Franck (5)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (6)

1. Der Waffenschmied (Zbrojíř) - Overture
2. Clarinet Concerto f moll, op. 73
3. Peer Gynt
4. Piano Concerto A dur
5. Danse macabre

FOK

Vladimír Říha - clarinet (2)
František Černoch - piano (4)

Večer světových romantiků
23.10.1951Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Egmont, Overture op. 84
2. Piano Concerto No. 3, c moll, op. 37
3. Violin Concerto D dur, op. 62 (cadenza: J. Joachim)

FOK

Ludmila Tržická - piano (2)
Břetislav Novotný - violin (3)

30.10.1951Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Joseph Haydn (2)
Visarion Šebalin (Shebalin) (3)
Modest P. Musorgskij (4)
Michail I. Glinka (5)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (6)

1. König Stephan, Overture op. 117
2. Cello Concerto D dur
3. Variace na ruskou nár. píseň (Variations on the Russian National Song) "Už ty pole", No. 3
4. Noc na lysé hoře (Night on the Bald Mountain)
5. Kamarinskaja
5. "1812", op. 49

FOK, Ústřední hudba čs. armády / mjr. Jindřich Praveček (5)

Rudolf Kirs - violoncello (2)

II. ABO 1
31.10.1951Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Joseph Haydn (2)
Visarion Šebalin (Shebalin) (3)
Modest P. Musorgskij (4)
Michail I. Glinka (5)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (6)

1. König Stephan, Overture op. 117
2. Cello Concerto D dur
3. Variace na ruskou nár. píseň (Variations on the Russian National Song) "Už ty pole", No. 3
4. Noc na lysé hoře (Night on the Bald Mountain)
5. Kamarinskaja
6. "1812", op. 49

FOK, Ústřední hudba čs. armády, mjr. Jindřich Praveček (6)

Rudolf Kirs - violoncello (2)

II. ABO 2
03.11.1951Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Romeo and Juliette, Overture-Fantasy
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

06.11.1951Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Jiří Pauer (2)
Kara Karajev (3)
Alexander P. Borodin (4)

1. Husitská (Hussite), Overture op. 67
2. Mládežnická (Young People) Suite
3. Sedm krasavic (Seven Beauties), Ballet Suite
4. Princ Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)

FOKOslava čs. - sov. přátelství
16.11.1951Praha - Rudolfinum

Antonín Dvořák

1. Thema con variazioni, op. 36
2. V národním tónu (In National Tune),
op. 73
3. Kvartet, op. 96
4. Serenade d moll, op. 44 (winds, cello, double bass)

Soubor profesorů a posluchačů konservatoře / V. Smetáček (4),

Arnošt Wilde - piano (1)
Zdeněk Váša - voice, Vladimír Sochor - piano (2)
Václav Benda, Jiří Kolář - violins, Jiří Hanzl - viola, Jan Širc - violoncello (3)

Sdružení rodičů a přátel při státní konservatoři v Praze. Večer Antonína Dvořáka
20.11.1951Praha - Lucerna

Josef Lanner (1)
Oskar Nedbal (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Richard Strauss (4)
Charles Gounod (5)
Antonín Dvořák (6)
Aram Chačaturjan (Thachaturian) (7)
Camille Saint-Saëns (8)
Émile Waldteufel (9)
Johann Strauss (10)

WALTZES:
1. Hofballtänze (Dvorní plesy)
2. Polská krev (Polish Blood)
3. Eugen Onegin
4. Rosenkavalier
5. Faust
6. Waltz A dur a G (for strings)
7. Masquerade
8. Danse macabre
9. La pluie d ´or (Zlatý déšť)
10. An der schönen blauen Donau

FOKIII. večer nejkrásnějších valčíků
27.11.1951Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

Missa solemnis D dur, op. 123

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Barbora Brožová - soprano
Vlasta Linhartová - alto
Dr. Karel Bláha - tenor
Zdeněk Kroupa - bass
Bruno Bělčík - violin
Stanislav Hojný - organ

III. ABO 1
04.12.1951Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

Missa solemnis D dur, op. 123

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Barbora Brožová - soprano
Vlasta Linhartová - alto
Dr. Karel Bláha - tenor
Zdeněk Kroupa - bass
Bruno Bělčík - violin
Stanislav Hojný - organ

10.12.1951Praha - Smetanova síň

Richard Wagner (1)
Franz Schubert (2)
Franz Liszt (3)
Wolfgang Amadeus Mozart (4, 5)

1. Rienzi - Overture
2. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
3. Piano ConcertoNo. 1, Es dur
4. Don Giovanni - Overture
5. Eine kleine Nachtmusik, KV 525

FOK

Dr. Karel Vinklát - piano (3)

Mimořádný koncert
11.12.1951Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Jan Kapr (2)
Josef Suk (3)
Jean Sibelius (4)
Antonín Dvořák (5, 6)

1. Leonora I, op. 138
2. Slovácká (Slovak) Rhapsody - Dožatá
3. Fantasie g moll, op. 24
4. Belshazzar´s Feast (Belsazarova hostina), Suite op. 51
5. Scherzo capriccioso, op. 66
6. Píseň bohatýrská (Hero Song), op. 111

FOK

Bruno Bělčík - violin (3)

IV. ABO 1
12.12.1951Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Jan Kapr (2)
Josef Suk (3)
Jean Sibelius (4)
Antonín Dvořák (5, 6)

1. Leonora I., Overture op. 138
2. Slovácká (Slovak) Rhapsody - "Dožatá"
3. Fantasie g moll, op 24
4. Belshazzar´s Feast (Belsazarova hostina), suita op. 51
5. Scherzo capriccioso op. 66
6. Píseň bohatýrská (Hero Song), op. 111

FOK

Bruno Bělčík - violin (3)

IV. ABO 2
16.12.1951Praha - Smetanova síň

Johann Strauss (1, 2, 5, 6, 7, 8, 9)
Eduard Strauss (3)
Josef Strauss (4)

1. Prinz Methusalem - Overture
2. Tausend un eine Nacht, Waltz
3. Schneeflocken, Polka
4. Zugesendet, Galop
5. Kusswalzer
6. Eine Nacht in Venedig - Overture
7. Nám patří neděle (Sunday is Ours?), March
8. Wo die Zitronen blühen, Waltz
9. Schatzwalzer (Poklad)

FOKDostaveníčko u bratří Straussů
18.12.1951Praha - Smetanova síň

Johann Strauss (1, 2, 5, 6, 7, 8, 9)
Eduard Strauss (3)
Josef Strauss (4)

1. Prinz Methusalem - Overture
2. Tausend und eine Nacht, Waltz
3. Schneeflocken (Sněhové vločky), Waltz
4. Zugesendet (Posláno), Galop
5. Kusswalzer (Polibky)
6. Eine Nacht in Venedig - Overture
7. Nám patří neděle (Sunday is Ours?), March
8. Wo die Zitronen blühen, Waltz
9. Schatzwalzer (Poklad)

FOKDostaveníčko u bratří Straussů
31.12.1951Praha - Rudolfinum (19.00 a 22.00)

Franz von Suppé (1)
Václav Smetáček (2, 16)
Jan Fadrhons (3)
Camille Saint-Saëns (4)
Václav Brada (5)
Juius Fučík (6)
Jerome Kern (7)
Gioachino Rossini (8)
Modest P. Mussorgsky (9)
Émile Waldteufel (10)
Johann Strauss (11)
Viktor Maria Šuman (12)
Sláva Vorlová (13)
James A. Bland (14)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (15)
Václav Smetáček (16)
Václav Trojan (17, 18)
Josef Suk (19)

1. Dichter und Bauer - Overture
2. V háji nymf a satyrů (Grove of Nymphs and Fauns) - Polka, Mazurka
3. Trubač jízdy (Cavalry Trumpeter), March
4. Tarantella (flute, clarinet)
5. Polka (double bass)
6. Der alte Brummbär (Starý bručoun), Polka (bassoon)
7. Missisipi
8. Il barbiere di Siviglia - aria Basilio
9. Píseň o bleše (Song of the Flea)
10. Espana
11. Perpetuum mobile
12. Serenade for Strings (blues)
13. Tango cantabile
14. Virginia
15. Sabre Dance (Šavlový tanec)
16. Sinfonia silvestrica
17. 5 flašinetů (5 Hurdy-Gurdys)
18. Čínský poštovský panáček (Chinese Postman)
19. V nový život (Towards a New Life), op. 35c

Dechový orchestr FOK (1, 2, 3), Symf. orch. FOK (10, 11, 16, 17, 18, 19), Jazz orch. FOK (12, 13, 14, 15)

Jaroslav Josífko - flute, Josef Vokatý - clarinet (4)
Václav Brada - double bass (5)
Otto Sluka - bassoon (6)
Eduard Haken - bass (7, 8, 9)

28.11.1951Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

Missa solemnis, D dur, op. 123

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Barbora Brožová - soprano
Vlasta Linhartová - alto
Dr. Karel Bláha - tenor
Zdeněk Kroupa - bass
Bruno Bělčík - violin
Stanislav Hojný - organ

III. ABO 2
08.01.1952Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Felix Mendelssohn-Bartholdy (3)
Dalibor Vačkář (4)
Ludwig van Beethoven (5)

1. Brandemburgisches Kozert No. 4, G dur
2. Eine kleine Nachtmusik G dur, KV 525
3. Ein Sommernachtstraum, op. 61
- Notturno, Scherzo
4. 2 symfonické věty (2 Symph. Movements) - Retrospekt (Variace), Capriccio allegro con fuoco
5. Symphony No. 8, F dur, op. 93

FOK

Bruno Bělčík - violin, Jaroslav Josífko, Miloslav Klement - flutes (1)
Václav Sýkora - piano (4)

V. ABO 1
09.01.1952Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Felix Mendelssohn-Bartholdy (3)
Dalibor Vačkář (4)
Ludwig van Beethoven (5)

1. Brandenburgisches Konzert No. 4, G dur
2. Eine kleine Nachtmusik G dur, KV 525
3. Ein Sommernachtstraum, op. 61
- Notturno, Scherzo
4. 2 symfonické věty (2. Symph. Movements) - Retrospekt (Variace), Capriccio allegro con fuoco
5. Symfonie No. 8, F dur, op. 93

FOK

Bruno Bělčík- violin, Jaroslav Josífko, Miloslav Klement - flutes (1)
Václav Sýkora - piano (4)

V. ABO 2
22.01.1952Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Josef Michl (2)
Claude Debussy (3)
Emmanuel Chabrier (4)
Viktor Maria Šuman (5)
George Gerschwin (6)
Franz Liszt (7)

1. Slovanská (Slavonic) Rhapsody No. 1, op. 45
2. Česká (Czech) Rhapsody
3. Rhapsodie pour saxophone
4. Espana
5. "Juan", Rhytmic Symph. Rhapsody
6. Rhapsody in Blue
7. Rhapsodie hongroise No 2

FOK

Josef Vokatý - saxophone (2)
Jan Panenka - piano (6)

Večer rapsodií
23.01.1952Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Josef Michl (2)
Claude Debussy (3)
Emmanuel Chabrier (4)
Viktor Maria Šuman (5)
Georege Gerschwin (6)
Franz Liszt (7)

1. Slovanská (Slavonic) Rhapsody  No. 1, op. 45
2. Česká (Czech) Rhapsody
3. Rhapsodie pour saxophone
4. Espana
5. "Juan", Rhytmic Symph. Rhapsody
6. Rhapsody in Blue
7. Rhapsodie hongroise No. 2

FOK

Antonín Vokatý - saxophone (2)
Jan Panenka - piano (6)

Večer rapsodií
28.01.1952Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Josef Michl (2)
Claude Debussy (3)
Emmanuel Chabrier (4)
Viktor Maria Šuman (5)
George Gershwin (6)
Franz Liszt (7)

1. Slovanská (Slavonic) Rhapsody No. 1, op. 45
2. Česká (Czech) Rhapsody
3. Rhapsodie pour saxophone
4. Espana
5. "Juan", Rhytmic Symph. Rhapsody
6. Rhapsody in Blue
7. Rhapsodie hongroise No. 2

FOK

Josef Vokatý - saxophone (3)
Jan Panenka - piano (6)

Večer rapsodií
30.01.1952Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

1. Nabucco - Overture
2. Nabucco - aria Nabucodonosor
3. La Traviata - Overture
4. Rigoletto - aria Duca
5. TIl Trovatore - aria Conte
6. Aida - Overture
7. Aida - aria Radames
8. Aida - Festive March, Ballet Music
9. La forza del destino - Overture
10. La forza del destino - duet ?
11. Ballo in maschera - Overture
12. Ballo in maschera - aria ?
13. Requiem - Ingemisco
14. I Vespri siciliani - Overture

FOK

Dr. Karel Bláha - tenor
Teodor Šrubař - barytone

Mimořádný koncert
05.02.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (2)
Čestmír Gregor (3)
Johannes Brahms (4)


1. Leonora III., op. 72b
2. Piano Concerto No. 1, c moll, op. 35
3. Radostná (Joyful) Overture
4. Symphony No. 2, D dur, op. 73

FOK

Dr. Otakar Vondrovic - piano (2)

VI. ABO 1
06.02.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (2)
Čestmír Gregor (3)
Johannes Brahms (4)

1. Leonora III., op. 72b
2. Piano Concerto No. 1, c moll, op. 35
3. Radostná (Joyful) Overture
4. Symphony No. 2, D dur, op. 73

FOK

Dr. Otakar Vondrovic - piano (2)

VI. ABO 2
10.02.1952Praha - Rudolfinum

František Hertl (1)
Viktor Kalabis (2)
Jiří Just (3)
Karel Risinger (4)
Zdeněk Folprecht (5)

1. Dramatická (Dramatic) Overture
2. Cello Concerto, op.  8
3. "Mír!" (Peace), 3 části z baletní hudby
4. "Píseň míru" (Song of the Peace), Symph. Poem
5. Symphony No. 3, op. 32 "Radostná" (Joyful)

FOK

Mloš Sádlo - violoncello (2)

Přehlídka nové tvorby pražských skladatelů
12.02.1952Praha - Smetanova síň

Johann Strauss (1, 9)
Oskar Nedbal (2)
Josef Suk (3)
Bedřich Smetana (4)
Antonín Dvořák (5)
Petr. I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (6)
Julius Fučík (7)
Jacques Offenbach (8)
Bohuslav Leopold (10)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (11)
Léo Delibes (12)
Franz von Suppé (13)
Rudolf Smetáček (14)

1. Fledermaus - Overture
2. Scherzo capriccio
3. Vesnická (Village) Serenade
4. Našim děvám (To our Girls), Venkovanka (Village Girl)
5. Furiant
6. Eugen Onegin - Waltz
7. Fantastischer Marsch
8. Orpheus aux Enfers - Overture
9. Kaiserwalzer
10. "Velvarská" Humoresque (bassoon)
11. Gayane - Gopak
12. Coppélia - Waltz
13. Die schöne Gallatee - Overture
14. Kvapík sportovců (Sportsmens´ Galop)

FOK

Otto Sluka - bassoon (10)

Večer masopustního veselí
14.02.1952Praha - Slovanský ostrov

Jaroslav Ježek

1. Pochod karnevalu (Carnival March) Umělecké besedy
2. Uvedení hudebního pořadu
- Dr. Václav Holzknecht (spech)
3. II. String Quartet (nedokončený / unfinished) - I. mov.
4. Symfonická báseň pro orchestr (Symph. Poem for Orch.)
5. Vyprávění o Jaroslavu Ježkovi - Jan Werich (speach)


V druhé části klavír. skladby, taneční čísla

orchestr Osvobozeného divadla, J. Ježek (1 - zvukový snímek), FOK (4), Orchestr divadla v Karlíně, Karel Vlach (druhá část)Ze života a díla Jaroslava Ježka (k 10. výročí úmrtí)
19.02.1952Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (3)

1. Státní hymny (Anthems)
2. Proslov s. V. Jaroše, ref. ÚNV pro školství, vědy a umění (speach)
3. Má vlast

FOKK výročí únorových událostí r. 1948
28.02.1952Gottwaldov (Zlín) - velké kino

Bedřich Smetana (1, 2, 3)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (4)

1. Richard III.
2. Hakon Jarl
4. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
5. Scheherazade, op. 35

Symfonický orchestr kraje gottwaldovského
01.03.1952Praha - Smetanova síň

Nikolai A. Rimsky-Korsakov (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Scheherazade, op. 35
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95

FOK

Bruno Bělčík - violin (1)

Mimořádný koncert
02.03.1952Praha - Smetanova síň

Nikolai A. Rimsky-Korsakov (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Scheherazade, op. 35
2. Symphony N, 9, e moll, op. 95

FOK

Bruno Bělčík - violin (1)

Mimořádný koncert
04.03.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 1, C dur, op. 21
2. Tripelkonzert C dur, op. 56 ()
3. Symphony No. 2, D dur, op. 36

FOK

Jiří Hubička - piano, Bruno Bělčík - violin, Rudolf Kirs - cello (2)

1. večer na paměť 125. výročí úmrtí L. van Beethovena
11.03.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Robert Schumann (2)
César Franck (3)
Paul Dukas (4)
Hector Berlioz (5)

1. Leonora III., op. 72a
2. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Le chasseur maudit (Prokletý lovec)
4. L´Apprenti sorcier (Učeň čaroděj)
5. La damnation de Faust - Menuet des Follets, Danse des Sylphes, Marche hongroise

FOK

Jan Panenka - piano (2)

VII. ABO 1
12.03.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Robert Schumann (2)
César Franck (3)
Paul Dukas (4)
Hector Berlioz (5)

1. Leonora III., op. 72b
2. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Le chasseur maudit (Prokletý lovec)
4. L´Apprenti sorcier (Učeň čaroděj)
5. La damnation de Faust - Menuet des Follets, Danse des Sylphes, Marche hongroise

FOK

Jan Panenka - piano (2)

VII. ABO 2
18.03.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"
2. Romance G dur, op. 40
3. Romance F dur, op. 50
4. Symphony No. 4, B dur, op. 60

FOK

Břetislav Novotný - violin (2)

II. večer L. van Beethovena
25.03.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Antonín Dvořák (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Die Weihe des Hauses (Svěcení domu),  op. 124
2. Symphony No. 7, d moll, op. 70
3. Symphony No. 4, f moll, op. 36

FOKVIII. ABO 1
26.03.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Antonín Dvořák (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Die Weihe des Hauses (Svěcení domu), op. 124
2. Symphony No. 7, d moll, op. 70
4. Symphony No. 4, f moll, op. 36

FOKVIII. ABO 2
30.03.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 3, Es dur, op. 55  "Eroica"
2. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"

FOKMimořádný koncert
01.04.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Egmont, op. 84
2. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
3. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

FOKIII. večer L. van Beethovena
10.04.1952Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Drahomíra Tikalová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

11.04.1952Praha - Smetanova síň (Velký pátek)

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Drahomíra Tikalová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

12.04.1952Praha - Smetanova síň (Bílá sobota)

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Drahomíra Tikalová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

22.04.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Fidelio - Overture, op. 72b
2. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58
3. Symphony No. 7, A dur, op. 92

FOK

František Rauch - piano (2)

IV. večer L. van Beethovena
28.04.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Slavnostní projev skladatele prof.Václava Dobiáše, laureáta Mezinárodní ceny míru (speach)
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Barbora Brožová - soprano
Ludmila Hanzalíková - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

Československý výbor obránců míru k 125. výročí úmrtí L. van Beethovena
29.04.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 8, F dur, op. 93
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Barbora Brožová - soprano
Ludmila Hanzalíková - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

V. večer L. van Beethovena
17.01.1952Praha - Rudolfinum

Josef Bohuslav Foerster (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Dalibor. C. Vačkář (3)

1. Slavnostní (Festive) Overture C dur,
op. 70
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. Symphony No. 4 "Mírová" (Peace)

Česká filharmonie

Eva Bernáthová - piano (2)

č. 3 PREMIERA
05.05.1952Olomouc - Reduta

Sergei S. Prokofiev (1)
Modest P. Mussorgsky (2)
Michail I. Glinka (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Symphony No. 1, op. 25 "Classical"
2. Noc na lysé hoře (Night on the Bald Mountain)
3. Ruslan and Ludmila - Overture
4. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"

Moravská filharmonie10. ABO
06.05.1952Olomouc - Reduta

Sergei S. Prokofiev (1)
Modest P. Musorgskij (2)
Michail I. Glinka (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Symphony No. 1, op. 25" Classical"
2. Noc na Lysé hoře (Night on the Bald Mountain)
3. Ruslan and Ludmila - Overture
4. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"

Moravská filharmonie10. ABO
14.05.1952Praha - Divadlo S. K. Neumanna v Libni

Antonín Dvořák

1. Král a uhlíř (King and Charcoal Burner)
- Overture
2. "Klid" (Silent Woods), Adagio No. 5, op. 68
3. Rondeau, op. 94
4. Symphony No. 9, e moll, op, 95
"Z nového světa"

FOK

Rudolf Kirs - violoncello (2, 3)

Večer Antonína Dvořáka; průvodní slovo: Václav Smetáček
25.05.1952Praha - Valdštejnská zahrada

Wolfgang Amadeus Mozart

1. Eine kleine Nachtmusik G dur, KV 252
2. Clarinet Concerto A dur, KV 622
3. Horn Es dur, KV 447
4. Symphony C dur, KV 551 "Jupiter"

FOK

Vladimír Říha - clarinet (2)
Edwin Gollnik - horn (3)

I. koncert jarního cyklu. Večer hudby W. A. Mozarta
02.06.1952Praha - Smetanova síň

Jan Seidel (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Rudolf Kubín (3)
E. Žukovskij (4)
Sergei S. Prokofiev (5)

1. Májová (May) Overture
2. Tripelkonzert C dur, op. 56
3. "Ostrava", Symp. Poem
4. "Sláva Ti, otčino má", Cantata
5. "Zdravitsa", op. 85

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn (4, 5)

České trio (Josef Páleníček - piano, Alexander Plocek - violin, Miloš sádlo - cello) (2)
Jan Konstantin - bass
Dr. Karel Bláha - tenor

PRAŽSKÉ JARO
13.06.1952Kolín nad Labem - Městské divadlo

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKKolínské hudební jaro
14.06.1952Turnov - Sokolovna

Ludwig van Beethoven

1. Egmont, op 84
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

80. turnovský hudební večer v Sokolovně. K 125. výročí úmrtí L. van Beethovena. Pořadatel: Antonín Dvořák, pěvecký a hudební odbor Osvětové besedy v Turnově.
15.06.1952Turnov - Sokolovna

Antonín Dvořák

1. Úvodní proslov: ing. Otakar Šourek (speach)
2. Svatební košile (Wedding Shirts), op. 69 / text: K. J. Erben

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha
Sbor A. Dvořák Turnov

Štěpánka Jelínková - soprano
Jaroslav Gleich - tenor
Teodor Šrubař - baritone

81. turnovský hudební večer v Sokolovně. Pořadatel: Antonín Dvořák, pěvecký a hudební odbor Osvětové besedy v Turnově.
24.06.1952Praha - Valdštejnská zahrada

Johann Strauss
Eduard Strauss (10)

1. Indigo - Overture
2. Fledermaus - Waltzes
3. Trich-Trach Polka
4. Donauweibchen (Dunajské žínky), Waltz
5. Der Zigeunerbaron - Overture
6. Waldmeister (Mařinka vonná)
- Overture
7. Künstlerleben, Waltz
8. Pizzicato Polka
9. Die Wahrsagerin (Věštkyně), Mazurka
10. Mit Dampf (Parou), Galop
11. Erzehlungen aus dem Wienerwald, Waltz

FOKVečer Johanna Strausse
25.06.1952Praha - Rudolfinum

Vítězslav Novák (1, 2)
Josef Suk (3)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (4)

1. Piano Concerto e moll
2. "Balada o duši Jana Nerudy" (Ballad for Jan Neruda's Soul), op. 29
3. Fantasy g moll, op. 24
4. Violin Concerto d moll

FOK

Ladislav Matějíček - piano (1)
Karel Průša - bass (2)
Ivo Krejčí - violin (3)
Jan Hölzel - violin(4)

Absoloventský koncert St. konservatoře v Praze
02.07.1952Praha - Valdštejnská zahrada

Joseph Haydn (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Ludwig van Beethoven (3)
Franz Schubert (4)

1. Sinfonia Concertante B dur, op. 84
2. Horn Concerto No. 2, Es dur, KV 417
3. Symphony No. 8, F dur, op. 93
4. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"

FOK

Bruno Bělčík - volin, Rudolf Kirs - cello, Václav Vodička - oboe, Otto Sluka - bassoon (1)
Emanuel Kaucký - horn (2)

Večer vídeňských klasiků
15.07.1952Praha - Smetanova síň

Vojtěch Jírovec (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Joseph Haydn (3)

1. Sinfonia Concertante in F
2. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
3. Symphony cis moll, op. 45 "Abschied"

FOK

Václav Smetáček - oboe (1)

Poslední letní koncert FOK
09.09.1952Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKZahajovací koncert sezony
15.09.1952Praha - Smetanova síň

Modest P. Mussorgsky

1. Khovanshchina (Chovanština) - Overture
2. Kartinki (arr. V. Smetáček)
3. Boris Godunov - monologue Boris, I. Act
4. Noc na lysé hoře (Night on the Bald Mountain)
5. Boris Godunov - Vision,  II. Act

FOK

Tancredi Pasero - bass (3, 5)

Večer Modesta Petroviče Musorgského. Sólista Tancredi Pasero, basista milánské Scaly.
16.09.1952Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Domov můj (My Home), Overture op. 62
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95 "Z nového světa"

FOK

Rudolf Kirs - violoncello (2)

Večer Antonína Dvořáka
19.09.1952Praha - Smetanova síň

Jaroslav Křička

1. Modrý pták (Blue Bird), op. 16
2. Jarní (Spring) Symphony No. 1, d moll "Mládí"(Youth)
3. Moravská (Moravian) Cantata v lidovém tónu, op. 65 / text: Jan Kárník

FOK

Zpěvácký spolek Hlahol Praha / Zdeněk Tomáš

Večer k 70.narozeninám Jaroslava Křičky
23.09.1952Praha - Smetanova síň

Sláva Vorlová (1)
Vítězslav Novák (2)
Zdeněk Fibich (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Symphonic Overture "FOK", op. 25
2. V Tatrách (In the Tatras), op. 26
3. Scherzo fantastique, op. 25
4. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture
5. Symphony No. 7, A dur, op. 92

FOKč. 1 PREMIERA (věnováno orchestru)
24.09.1952Praha - Národní divadlo

Rudolf Kubín
etc.

"Ostrava III", Symphonic Poem
etc.
(mimo jiného) Hymny čs. a sovětská (Anthems CS, USSR)

FOKOslava 80. narozenin básníka Petra Bezruče
26.09.1952Praha - Smetanova síň (16.00)

Sláva Vorlová

"Božena Němcová", Dramatic Suite op. 24

FOKKoncert pro mládež. Veřejná generálka
26.09.1952Praha - Smetanova síň

Sláva Vorová (1)
Karel Kovařovic (2)
František Škvor (3)
Bedřich Smetana (4)

1. "Božena Němcová", Dramatic Suite op. 24
2. "Na starém bělidle" (Opera) - Overture
3. "Ohlasy písní ruských" - I. Rozmluva noční, II. Mládenec koně pochvaluje, III. Dívčino plesání, IV. Píseň dětská
4. Z českých luhů a hájů

FOK

Zdeněk Otava - tenor (3 - I)
Stanislava Součková - soprano (3 - II, III)

Mimořádný koncert k uctění památky B. Němcové a F. L. Čelakovského. č. 1 PREMIERA, č. 3 KONCERTNÍ PREMIERA
30.09.1952Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Oskar Nedbal (2)
Jacques Offenbach (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)
Alexander K. Glazunov (5)
Nikolai P. Rakov (6)
Carl Maria von Weber (7)
Franz Schubert (8)
Johann Strauss (9)
Franz Lehár (10)

1. Waltzes
2. "Pohádka o Honzovi" - Valse triste
3. Hoffmanns Erzählungen - Waltz
4. Šípková Růženka (Sleeping Beauty)
- Waltz
5. Concert Waltz
6. Concert Waltz
7. Aufforderung zum Tanz, op. 65
(arr. H. Berlioz)
8. Das Dreimädrlhaus - Waltz
9. Morgenblätter, Waltz
10. Die Zigeunerliebe - Waltz

FOKVečer krásných valčíků
01.10.1952Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Oskar Nedbal (2)
Jacques Offenbach (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)
Alexander K. Glazunov (5)
Nikolai P. Rakov (6)
Carl Maria von Weber (7)
Franz Schubert (8)
Johann Strauss (9)
Franz Lehár (10)

1. Valčíky (Waltzes)
2. "Pohádka (Fairytale) o Honzovi" - Valse triste
3. Hoffmanns Erzehlungen - Waltz
4. Šípková Růženka (Sleeping Beauty)
- Waltz
5. Concert Waltz
6. Concert Waltz
7. Aufforderung zum Tanz, op. 65
8. Das Dreimädrlhaus - Waltz
9. Morgenblätter, Waltz
10. Die Zigeunerliebe - Waltz

FOKVečer krásných valčíků
08.10.1952Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach

1. Brandenburgisches Konzert No. 3, G dur
2. Violin Concerto E dur (strings, continuo)
3. Suite No. 2, h moll (fl., strings, continuo)
4. Toccata and Fugue d moll
(arr. V. Smetáček)

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)
Jaroslav Josífko - flute (3)
Stanislav Hojný - continuo (1, 2, 3, 4)

Večer Johanna Sebastiana Bacha
09.10.1952Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach

1. Brandenburgisches Konzert No. 3, G dur
2. Violin Concerto E dur (strings, contnuo)
3. Suite No. 2, h moll (fl., strings, continuo)
4. Toccata and Fugue d moll
(arr. V. Smetáček)

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)
Jaroslav Josífko - flute (3)
Stanislav Hojný - continuo (1, 2, 3, 4)

Večer Johanna Sebastiana Bacha
21.10.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Die Ruinen von Athen, op. 113 - Overture, Türkischer Marsch
2. Adelaide, op. 46 (arr. B. Leopold)
3. Die Geschöpfe des Prometheus, op. 43
- Overture
4. Lieder, op. 48 - Die Ehre Gottes aus der Natur, In questa tomba oscura (arr. V. Smetáček)
5. Ah, perfido, op. 65
6. Christus am Ölberge, op. 85

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn (6)

Antonín Votava - tenor (2, 6)
Eduard Haken  - bass (4, 6)
Maria Tauberová - soprano (5, 6)

II. ABO 1
22.10.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Die Ruinen von Athen, op. 113 - Overture, Türkischer Marsch
2. Adelaide, op. 46 (arr. Bohuslav Leopold)
3. Die Geschöpfe des Prometheus, op.43
- Overture
4. 2 Lieder, op. 48 - Die Ehre Gottes aus der Natur, In questa tomba oscura (arr. V. Smetáček)
5. Ah, perfido, op. 65
6. Christus am Ölberge, op. 85

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn (6)

Antonín Votava - tenor (2, 6)
Eduard Haken - bass (4, 6)
Maria Tauberová - soprano (5, 6)

II. ABO 2
25.10.1952Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 2)
Antonín Dvořák (3)
Boleslav Vomáčka (4)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (5)
Wolfgang Amadeus Mozart (6)
Gioachino Rossini (7)
Georges Bizet (8)
Giacomo Puccini (9)
Richard Wagner (10, 11)

1. Libuše - Overture
2. Dalibor - duet Dalibor - Milada
3. Rusalka - Polonaise, aria Vodník (Water Goblin)
4. Vodník (Water Goblin) - ballet music
5. Eugen Onegin - Dopisová scéna (Letter Scene), aria Lensky, aria Gremin
6. Die Zauberflöte - Overture, aria Sarastro
7. Il barbiere di Siviglia - La calunnia (Pomluva)
8. Carmen - Suite, aria Micaëla
9. La Boheme - aria Rodolfo
10. Tannhäuser - aria Elisabet
11. Lohengrin - aria Lohengrin,
Overture III. Act

FOK

Ludmila Červinková - soprano
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

Večer světové operní hudby
26.10.1952Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 2)
Antonín Dvořák (3)
Boleslav Vomáčka (4)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (5)
Wolfgang Amadeus Mozart (6)
Gioachino Rossini (7)
Georges Bizet (8)
Giacomo Puccini (9)
Richard Wagner (10, 11)

1. Libuše - Overture
2. Dalibor - duet Milada - Dalibor
3. Rusalka - Polonaise
4. Vodník - ballet music
5. Eugen Onegin - Dopisová scéna (Letter Scene), aria Lensky, aria Gremin
6. Die Zauberflöte - Overture, aria Sarastro
7. Il barbiere di Siviglia - La calunnia (Pomluva)
8. Carmen - Suite, aria Micaëla
9. La bohéme - aria Rodolfo
10. Tanhäuser - aria Elisabet
11. Lohengrin - aria Lohengrin,
Overture III. Act

FOK

Ludmila Červinková - soprano
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

Večer světové operní hudby
28.10.1952Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Violin Concerto E dur
2. Piano Concerto c moll, KV 491
3. Piano Concerto No. 3, c moll, op. 37

FOK

Josef Suk - violin (1)
Emma Kovárnová  - piano (2)
Ladislav Simon - piano (3)

Mimořádný koncert
30.10.1952Praha - Průmyslový palác na výstavišti (15.00)

Julius Fučík (1, 3)
Oskar Nedbal (2)
Johann Strauss (4)
Émile Waldteufel (5)
Jan Malát (6)

1. Florentiner Marsch
2. Polská krev (Polish Blood) - Valčík kavalírů
3. Marinarella, Overture op. 215
4. An der schönen blauen Donau
5. Espana, op. 236
6. Slavnostní pochod národní (National Festive March)

FOKKoncert pro nastupující nováčky
05.11.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Piano Concerto No. 3, c moll, op. 37
2. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58
3. Piano Concerto No.5, Es dur, op. 73

FOK

František Rauch - piano (1, 2, 3)

Koncerty Ludwiga van Beethovena
11.11.1952Praha - Smetanova síň

Petr. I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Romeo and Juliet - Overture-Fantasy
2. Piano Concerto No. 2, G due, op. 44
3. Symphony No. 5, e moll, op. 64

FOK

Jan Panenka - piano (2)

III. ABO 1; Večer Petra Iljiče Čajkovského
12.11.1952Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Romeo and Juliet - Overture-Fantasy
2. Piano Concerto No. 2, G dur, op. 44
3. Symphony No. 5, e moll, op. 64

FOK

Jan Panenka - piano (2)

III. ABO 2; Večer Petra Iljiče Čajkovského
25.11.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Franz Schubert (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
2. Symphony No. 8, h moll, "Unvollendete"
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKVečer oblíbených symfonií
26.11.1952Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Franz Schubert (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
2. Symfphony No. 8, h moll "Unvollendete"
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKVečer oblíbených symfonií
29.11.1952Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Gioachino Rossini (2)
Antonín Dvořák (3)
Giuseppe Verdi (4)
Zdeněk Fibich (5)
Ilja Hurník (6)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (7)
Ruggiero Leoncavallo (8)
Charles Gounod (9)
Richard Wagner (10)

1. Die Entführung aus dem Serail
- Overture, aria Constanze
2. Il barbiere di Siviglia - aria Rosina
3. Šelma Sedlák (Peasant a Rogue)
- aria Prince
4. Rigoletto - duet, aria Gilda, aria Rogoletto
5. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture
6. Pochod pro velký orchestr (March for Big Orch.)
7. La damme de pique - aria Jelecki
8. I pagliacci - duet Silvio - Meda
9. Faust - aria Valentin, Aire de bijoux
10. Rienzi - Overture

FOK

Maria Tauberová - soprano
Teodor Šrubař - baritone

Večer světové operní hudby
02.12.1952Praha - Smetanova síň

César Franck

1. Psyché:
- Le sommeil de Psyché
- Psyché portée par Zéphyrs
- Les jardins d´Eros
- Psyché et Eros
2. Variations symphoniques
3. Symphony d moll

FOK

Eva Bernáthová - piano (2)

IV. ABO 1; Večer ze skladeb Césara Francka
03.12.1952Praha - Smetanova síň

César Franck

1. Psyché:
- Le sommeil de Psyché
- Psyché portée par Zéphyrs
- Les jardins d´Eros
- Psyché et Eros
2. Variations symphoniques
3. Symphony d moll

FOK

Eva Bernáthová - piano (2)

IV. ABO 2; Večer skladeb Césara Francka
10.12.1952Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Gioachino Rossini (2)
Antonín Dvořák (3)
Giuseppe Verdi (4)
Zdeněk Fibich (5)
Ilja Hurník (6)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (7)
Ruggiero Leoncavallo (8)
Charles Gounod (9)
Richard Wagner (10)

1. Entführung aus dem Serail - Overture, aria Constanze
2. Il barbiere di Siviglia - aria Rosina
3. Šelma sedlák (Peasant a Rogue)
- aria Prince
4. Rogletto - duet, aria Gilda, aria Rogoletto
5. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture
6. Pochod pro velký orchestr (March for Big Orchestra)
7. La damme de pique - aria Jelecki
8. I pagliacci - duet Silvio - Meda
9. Faust - aria Valentin, Aire de bijoux
10. Rienzi - Overture

FOK

Maria Tauberová - soprano
Teodor Šrubař - baritone

Večer světové operní hudby
13.12.1952Praha - Smetanova síň

Johann Strauss otec a synové
(J. S. Father and Sons)

1. Radetzky-Marsch
2. Millionen Walzer
3. Indigo - Overture
4. Trich-Trach Polka
5. Künstlerleben
6. Perpetuum mobile
7. Waldmeister (Mařinka vonná) - Overture
8. Donauweibchen, Waltz
9. Mit Dampf (Parou), Galop
10. Wahrsagerin (Věštkyně), Mazurka
11. Fledermaus - Overture
12. Kaiserwalzer

FOKVečer Johanna Strausse otce a synů
14.12.1952Praha - Smetanova síň

Johann Strauss otec a synové
(J. S. Father and Sons)

1. Radetzky-Marsch
2. Millionen Walzer
3. Indigo - Overture
4. Trich-Trach Polka
5. Künstlerleben
6. Perpetuum mobile
7. Waldmeister (Mařinka vonná) - Overture
8. Donauweibchen
9. Mit Dampf (Parou), Galop
10. Wahrsagerin (Věštkyně), Mazurka
11. Fledermaus - Overture
12. Kaiserwalzer

FOKVečer Johanna Strausse otce a synů
16.12.1952Praha - Smetanova síň

František Škvor (1)
Bedřich Voldan (2)
Josef Suk (3)
František Ondříček (4)

1. Violin Concerto
2. Svatební (Wedding) Suite op. 8
3. Fantasie op. 24
4. Česká (Czech) Rhapsody

FOK

Václav Vacek - violin (1)
Břetislav Novotný - violin, Ludmila Tržická - piano (2)
Marie Holubová - violin (3)
Břetislav Novotný - violin (4)

Večer Bedřicha Voldana k jeho šedesátce
20.12.1952Praha - Smetanova síň

Alexander K. Glazunov (1)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (2)
Sergei S. Prokofiev (3)
Miloslav Ištván (4)

1. Slovanská slavnost (Slavonic Festival) op. 26, No. 4
2. Violin Concerto D dur
3. Symphony op. 25 "Classical"
4. Československá (Czechoslovak) Suite

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

Na počest 73. narozenin generalissima Stalina
06.01.1953Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Violin Concerto a moll, op. 53
2. Piano Concerto g moll, op. 33
3. Cello Concerto h moll, op. 104

FOK

Bruno Bělčík - violin (1)
František Maxián - piano (2)
Rudolf Kirs - violoncello (3)

13.01.1953Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart

1. Symphony Es dur, KV 543
2. Violin Concerto A dur, KV 219
3. Symphony g moll, KV 550

FOK

Břetislav Novotný - violin (2)

V. ABO 1; Večer Wolfganga Amadea Mozarta
14.01.1953Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart

1. Symfonie Es dur, KV 543
2. Violin Concerto A dur, KV 219
3. Symfonie g moll, KV 550

FOK

Břetislav Novotný - housle (2)

V.ABO 2; Večer Wolfganga Amadea Mozarta
26.01.1953Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Giuseppe Verdi (2, 3)
Giacomo Puccini (4, 10)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (5)
Petr. I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (6)
Carl Maria von Weber (7)
Richard Wagner (8)
Albert Lortzing (9)
Georges Bizet (11)
Gioachino Rossini (12)

1. Vanda - Overture
2. Don Carlos - aria Philip
3. Il ballo in maschera - aria Amelia
4. Tosca - duet
5. Sadko - Píseň varjažského kupce (Song of the Varagian Guest)
6. La damme de pique - aria Hermann
7. Freischütz - aria Agatha
8. Meister Sänger von Nürnberg - aria Walther von Stolzing
9. Zar und Zimmermann - aria van Beit
10. Madama Butterfly - aria Cho-Cho-san
11. Carmen - aria Don José
12. Wilhelm Tell - Overture

FOK

Ludmila Červinková - soprano
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

Večer světové operní hudby
27.01.1953Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Giuseppe Verdi (2, 3)
Giacomo Puccini (4, 10)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (5)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (6)
Carl Maria von Weber (7)
Richard Wagner (8)
Albert Lortzing (9)
Georges Bizet (11)
Gioachino Rossini (12)

1. Vanda - Overture
2. Don Carlos - aria Philip
3. Il ballo in machera - aria Amelia
4. Tosca - duet
5. Sadko - Píseň varjažského kupce (Song of the Varagian Guest)
6. La damme de pique - aria Hermann
7. Freischütz - aria Agatha
8. Meister Sänger von Nürnberg - aria Walther
9. Zar und Zimmermann - aria van Beit
10. Madama Butterfly - aria Cho-Cho-san
11. Carmen - aria Don José
12. Wilhelm Tell - Overture

FOK

Ludmila Červinková - soprano
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

Večer světové operní hudby
28.01.1953Praha - Rudolfinum

Lubor Bárta (1)
Jaroslav Kvapil (2)
Dalibor C. Vačkář (3)

1. Violin Concerto
2. Oboe Concerto
3. Piano Concerto

FOK

Václav Snítil - violin (1)
František Hanták - oboe (2)
Dr. Otakar Vondrovic - piano (3)

IV. předsjezdový koncert; č. 3 PREMIERA
03.02.1953Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Antonín Dvořák (2, 3)
Jiří Pauer (4)
Vítězslav Novák (5)
Josef Suk (6)

1. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture
2. Klid (Silent Woods), Adagio, op. 68
3. Rondeau g moll, op. 94
4. Scherzo
5. V Tatrách (In the Tatras), op. 26
6. Symphony E dur

FOK

Rudolf Kirs - violoncello (2)

IV. ABO 1
04.02.1953Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Antonín Dvořák (2, 3)
Jiří Pauer (4)
Vítězslav Novák (5)
Josef Suk (6)

1. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture
2. Klid (Silent Woods), Adagio op. 68
3. Rondeau g moll, op. 94
4. Scherzo
5. V Tatrách (In the Tatras), op. 26
6. Symphony E dur

FOK

Rudolf Kirs - violoncello (2)

IV. ABO 2
12.02.1953Brno - Stadion

Nikolai J. Myaskovsky (1)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Slovanská (Slavonic) Rhapsody
2. Cello Concerto e moll
3. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

Symfonický orchestr kraje brněnského

Miloš Sádlo - violoncello (2)

18.02.1953Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Johannes Brahms (3)

1. Violin Concerto E dur
2. Violin Concerto D dur, op. 61
(cadenza: F. Kreisler)
3. Violin Concerto D dur, op. 77

FOK

Bruno Bělčík - violin

24.02.1953Kutná Hora - Divadlo

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
03.03.1953Praha - Smetanova síň

Modest P. Mussorgsky  (1, 2, 3)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (4, 5, 6)

1. Kartinki (arr. V. Smetáček)
2. Songs and Dances of Death (Písne a tance smrti) - Trepak, Lullaby, Serenade, Field Marshal / text: A. Goleničev-Kutuzov
3. Song of the Flea (Píseň o bleše)
4. Le coq d ´or (Zlatý kohoutek) - Overture, March
5. Russian Easter (Ruské velikonoce), Overture op. 36
6. Capriccio espagnol, op. 34

FOK

Zdeněk Otava - baritone (2, 3)

VII. ABO 1
04.03.1953Praha - Smetanova síň

Modest P. Mussorgsky (1, 2, 3)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (4, 5, 6)

1. Kartinki (instr. V. Smetáček)
2. Songs and Dances of Death (Písně a tance smrti) - Trepak, Lullaby, Serenade, Field Marshal) / text: A. Goleničev-Kutuzov
3. Song of the Flea (Píseň o bleše)
4. Le coq d´or (Zlatý kohoutek) - Overtura, March
5. Russian Easter (Ruské velikonoce), Overture op. 36
6. Capricco espagnol, op. 34

FOK

Zdeněk Otava - baritone (2, 3)

VII. ABO 2
12.03.1953Gottwaldov (Zlín) - velké kino

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)
Richard Strauss (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)
Charles Gounod (5)
Émile Waldteufel (6)
Oskar Nedbal (7)
Léo Delibes (8)
Johann Strauss (9, 10)

1. Valčíky (Waltzes)
2. Pražské (Prague) Waltzes
3. Rosenkavalier - Waltz
4. Sleeping Beauty (Šípková Růženka) - Waltz
5. Faust - Waltz
6. Espana
7. Polská krev (Polish Blood) - Gallant Waltz
8. Coppélia - Waltz
9. Künstlerleben
10. Keiserwalzer

Symfonický orchestr kraje gottwaldovskéhoVečer slavných valčíků
20.03.1953Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

1. Nabucco - Overture
2. Troubadour - aria Leonora, duet Leonora - Count
3. Il ballo in maschera - Introduction, aria Amelia, aria Renato
4. La forza del destino - Overture
5. La traviata - Introduction, aria Germont
6. Aida - March, Ballet Music, aria Aida
7. Othello - aria Jago
8. I vespri siciliani - Overture

FOK

Miluše Dvořáková - soprano
Teodor Šrubař - baritone

Večer Giuseppe Verdiho (přeloženo ze 7. 3.)
21.03.1953Praha - Smetanova síň

Franz Liszt (1)
César Franck (2)
Bedřich Smetana (3)
Anatoly G. Svečnikov (Svechnikov) (4)
Paul Ducas (5)
Richard Strauss (6)

1. Torquato Tasso
2. Le chasseur maudit (Prokletý lovec)
3. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
4. Shchors, Symph. Poem
5. L´apprenti sorcier (Učeň čaroděj)
6. Tyll Eulenspiegel

FOKVečer symfonických básní
22.03.1953Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

1. Nabucco - Overture
2. Troubadour - aria Leonora,  duet Leonora-Count
3. Un ballo in maschera - Introduction, aria Amelia, aria Renato
4. La forza del destino - Overture
5. La traviata - Introduction, aria Germont
6. Aida - March, Ballet Music, aria Aida
7. Othello - aria Jago
8. Vespri siciiani - Overture

FOK

Miluše Dvořáková - soprano
Teodor Šrubař - baritone

Večer Giuseppe Verdiho (přeloženo z 8.3)
31.03.1953Praha - Smetanova síň

Johannes Brahms (1, 2)
Leoš Janáček (3)

1. Akademische Festouvertüre c moll,
op. 80

2. Doppelkonzert a moll, op. 102
3. Taras Bulba

FOK

Bruno Bělčík - violin, Miloš Sádlo - violoncello (2)

VIII. ABO 1
01.04.1953Praha - Smetanova síň

Johannes Brahms (1, 2)
Leoš Janáček (3)

1. Akademische Festouvertüre c moll,
op. 80

2. Doppelkonzert a moll, op. 102
3. Taras Bulba

FOK

Bruno Běčík - violin, Miloš Sádlo - violoncello (2)

VIII. ABO 2
02.04.1953Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

03.04.1953Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

04.04.1953Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

11.04.1953Praha - Smetanova síň

Nikolai J. Myaskovsky (1)
Alexander K. Glazunov (2)
Štěpán Martínek (3)
Franz Liszt (4)
George Gershwin (5)

1. Slovanská (Slavonic) Rhapsody
2. Orientální (Oriental) Rhapsody
3. Rhapsody
4. Rhapsodie hongroise No. 1
5. Rhapsody in Blue

FOK

Jan Panenka - piano (5)

Večer rapsodií
25.04.1953Hradec Králové - Střelnice (odpoledne)

Johann Strauss
Eduard Strauss (bis)

1. Fledermaus - Overture
2. Erzehlungen aus dem Wienerwald
3. Trich-Trach Polka
4. Pizzicato Polka
5. Kaiserwalzer
6. Zigeunerbaron - Overture
7. Wein, Weib und Gesang
8. Die Wahrsagerin (Věštkyně), Mazurka
9. Perpetuum mobile
10. An der Schönen blauen Donau
bis: Mit Dampf (Parou)

FOKSkladby Johanna Strause
25.04.1953Hradec Králové - Střelnice (večer)

Nikolai A. Rimsky-Korsakov (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Scheherazade, op. 35
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95 "Z nového světa"

FOK
21.04.1953Praha - Smetanova síň

Nikolai J. Myaskovsky (1)
Alexander K. Glazunov (2)
Štěpán Martínek (3)
Franz Liszt (4)
George Gershwin (5)

1. Slovanská (Slavonic) Rhapsody
2. Orientální (Oriental) Rhapsody
3. Rhapsody
4. Rhapsodie hongroise No. 1
5. Rhapsody in Blue

FOK

Jan Panenka - piano (5)

Večer rapsodií
27.04.1953Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 - No. 1, 2, 3, 4, 8;
op. 72 - No. 2, 7

FOKKoncert pro karlínské školy
28.04.1953Praha - Smetanova síň

Camille Saint-Saëns (1)
Dmitri Kabalevsky (2)
Johannes Brahms (3)

1. Violin Concerto h moll, op. 61
2. Cello Concerto No. 1, g moll, op. 40
3. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 83

FOK

Bruno Bělčík - violin (1)
Rudolf Kirs - violoncello (2)
Jan Panenka - piano (3)

Festival světových koncertů (IV. večer - poslední)
01.05.1953Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1, 9)
Bedřich Smetana (2)
Johann Strauss (3)
Oskar Nedbal (4)
Karel Komzák (5)
Giuseppe Verdi (6)
Petr. I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (7)

1. Čert a Káča (The Devil and Kate) - Overture III. Act
2. Našim děvám (To our Girls), Polka
3. Fledermaus - Overture
4. Polská krev (Polish Blood) - Gallant Waltz
5. "Defilé", March
6. La Traviata - Introduction
7. Eugen Onegin - Waltz
8. Polonaise Es dur

FOK / Dr. Štěpán Koníček (6, 7, 8)Koncert při otevřených dveřích
12.05.1953Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
14.05.1953Kolín nad Labem - Kulturní dům

Michail I. Glinka (1)
Johannes Brahms (2)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (3)

1. Ruslan and Ludmila - Overture
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 83
3. Scheherazade, op. 35

FOK

Jan Panenka - piano (2)

18.05.1953Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
02.06.1953Praha - Valdštejnská zahrada

Josef Lanner (1)
Johann Strauss (2)
Oskar Nedbal (3)
Alexander K. Glazunov (4)
Charles Gounod (5)
Antonín Dvořák (6)
Nikolai P. Rakov (7)
Richard Strauss (8)
Carl Maria von Weber (9)
Émile Waldteufel (10)

1. Schönbrunner Walzer
2. An der schönen blauen Donau
3. Polská krev (Polish Blood) - Waltz
4. Concert Waltz
5. Faust - Waltz
6. Waltz A dur, G dur
7. Concert Waltz
8. Rosenkavalier - Waltz
9. Aufforderung zum Tanz (instr. H. Berlioz)
10. Espana

FOKVečer nejkrásnějších valčíků
06.06.1953Praha - Maltézská zahrada

Johann Sebastian Bach (1)
Karel Stamic (2)

1. Concerto for 4 Harpsichords
2. Concerto for Viola d´Amore

Orchestr sestavený ze členů České filharmonie a FOK

Ema Doležalová, Jitka Snížková, Václav Sýkora, Ladislav Vachulka - harpsichords (1)
Antonín Müller - viola d´amore (2)

08.06.1953Praha - Rudolfinum

Josef Procházka (1)
Josef Frcek (2)
Evžen Illín (3)
Bedřich Smetana (4)
Richard Strauss (5)

1. Serenade for Small Orchestra
2. Suite
3. Fantasy (viola, orchestra)
4. Dvě vdovy (Two Widows) - aria Karolína
5. Horn Concerto op. 11 - II., I.

FOK

Jaroslav Kroft - viola (3)
Helena Tattermuschová - soprano (4)
Rudolf Beránek - horn (5)

Absoloventský večer Státní konservatoře
10.06.1953Praha - Valdštejnská zahrada

Ludwig van Beethoven

1. Egmont, Overture op. 84
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK

František Rauch - klavír (2)

Večer Ludwiga van Beethovena
01.07.1953Praha - Rudolfinum

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 4)
František Kramář-Krommer (2, 3)
Carl Maria von Weber (5)
Claude Debussy (6)
Richard Strauss (7, 8)
Jacques Ibert (9)

1. Horn Concerto No. 2, Es dur, KV 417
- Andante, Rondo
2. Oboe Concerto F dur, op. 52 - Allegro
3. Oboe Concerto F dur, op. 52 - Adagio
4. Flute Concerto D dur, KV 314 - Allegro aperto
5. Bassoon Concerto F dur op. 75
- Adagio, Allegro ma non troppo
6. Rhapsodie pour clarinette
7. Horn Concerto No 2, Es dur, Op. 132
- Allegro
8. Horn Concerto No 2, Es dur, Op. 132
- Andante

9. Flute Concerto

FOK

Vitalij Bujanovski - horn (1) - I. prize
Vítězslav Hanus - oboe (2) - II. prize
Stanislav Duchoň - oboe (3) - I. prize
Alexander Kornieiev - flute (4) - I. prize
Jaroslav Řezáč - bassoon (5) - II. prize
Michail Izmailov - clarinet (6) - II. prize
Rudolf Beránek - horn (7) - II. prize
Vladimír Černý - horn (8) - II. prize
František Čech - flute (9) - I. prize

PRAŽSKÉ JARO; 1. koncert vítězů soutěže hry na dechové nástroje Antonína Rejchy
02.07.1953Praha - Rudolfinum

Georg Friedrich Händel (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2, 5)
Jan Antonín Koželuh (3)
Joseph Haydn (4)
Carl Maria von Weber (6)
Vilém Blodek (7)
Alexander  F. Goedicke (8)

1. Oboe Concerto g moll
2. Flute Concerto G dur, KV 313 - Allegro maestoso
3. Bassoon Concerto C dur
4. Oboe Concerto C dur
5. Clarinet Concerto A dur, KV 622
- Allegro
6. Bassoon Concerto F dur, op. 75
- Adagio-Allegro
7. Flute Concerto D dur  - Adagio, Allegro molto vivace
8. Horn Concerto

FOK

Tivadar Bántay - oboe (1) - I. prize
Václav Žilka - flute (2) - II. prize
Aschot Abadzian - bassoon (3) - I. prize
Vladimir Kurlin - oboe (4) - I. prize
Božena Kubicová - clarinet (5) - I. prize
Lev Peschersky - bassoon (6) - I. prize
Lev Perepiolkin - flute (7) - I. prize
Stiepan Vishnievsky - horn (8) - I. prize

PRAŽSKÉ JARO; 2. koncert vítězů soutěže na dechové nástroje Antonína Rejchy;
08.09.1953Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)
Zdeněk Fibich (3)
Josef Suk (4)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
3. V podvečer (Early Evening), Idyll op. 39
4. "Praga", op. 26

FOKZahájení nové sezony
15.09.1953Praha - Smetanova síň

Hector Berlioz (1)
Camille Saint Saëns (2)
Claude Debussy (3)
César Franck (4)
Maurice Ravel (5)

1. Le Carnaval romain, op. 9
2. Piano Concerto No. 2, g moll, op. 22
3. L´aprés midi d´un faun
4. Le chasseur maudit (Prokletý lovec)
5. Bolero

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

Večer francouzské hudby
25.09.1953Praha - Rudolfinum

Antonín Dvořák (1)
Leoš Janáček (2)
Franz Liszt (3)
César Franck (4)
Paul Dukas (5)

1. Zlatý kolovrat (Golden Spinning Wheel), op. 109
2. Šumařovo dítě (Fiddler´s Child)
3. Les Préludes
4. Psyché (without the final chorus)
5. L´apprenti sorcier (Učeň čaroděj)
- Scherzo

Česká filharmonie
29.09.1953Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1, 2)
Dalibor C. Vačkář (3)
Nikolai A Rimsky-Korsakov (4)

1. Egmont, op. 84
2. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58
3. Scherzo for Big Orchestra
4. Scheherazade, op. 35

FOK

František Rauch - piano (2)

I. mimořádný koncert
02.10.1953Praha - Rudolfinum

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
František Kramář- Krommer (2)
Joseph Haydn (3)
Josef Suk (4)

1. Flute Concerto G dur, KV 313
2. Concerto Es dur, op. 35 (2 clarinets)
3. Organ Concerto
4. Fantasy, op. 24

FOK

Václav Žilka - flute (1)
Milan Etlík, Jiří Kratochvíl - clarinets (2)
? (3)
Nora Grumlíková - violin (4)

Absoloventský koncert AMU
08.10.1953Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Jaroslav Křička (2)
Josef Suk (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture
2. Variace pro fagot na téma Boccheriniho (Variations for Bassoon on Boccherini´s Theme)
3. Scherzo fantastique, op. 25
4. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK

Karel Bidlo - bassoon (2)

II. mimořádný koncert; č. 3 PREMIERA
10.10.1953Praha - Smetanova síň

Carl Maria von Weber (1)
Jiří Mihule (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Oberon - Overture
2. Oboe Concerto
3. Capriccio italien
4. Symphony No. 7, A dur, op. 92

FOK

Václav Vodička - oboe (2)

III. mimořádný koncert
20.10.1953Praha - Smetanova síň

Christoph Willibald Gluck (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Iphigenie in Aulis - Overture
(arr. R. Wagner)
2. Sinfonia Concertante Es dur, KV 543
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK / Dr. Štěpán Koníček (1, 2)

V. Smetáček - oboe, Vladimír Říha - clarinet, Miroslav Štefek - horn, Karel Bidlo - bassoon (2)

I. ABO
24.10.1953Praha

César Franck (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Symphony d moll
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKI. večer světových symfonií
25.10.1953Praha - Smetanova síň

César Franck (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Symphony d moll
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK1. večer světových symfonií
27.10.1953Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKK 8. výročí znárodnění
10.11.1953Praha - Smetanova síň

Jean Sibelius (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2, 3)

1. Finlandia No. 7, op. 26
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 4, f moll, op. 36

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

II. ABO
18.11.1953Praha - Smetanova síň

Franz Schubert

1. 3 Militärmärsche (3 vojenské pochody)
2. Rosamunde - Overture, Interudium
3. Die Schöne Müllerin - Wohin?, Der
Neugierige, Der Müler und der Bach
(arr. Dr. Š. Koníček)
4. Schwanngesang - Frühlingsglaube,
Ständchen (arr. Dr. Š. Koníček)
5. Alfonso und Estrella - Overture
6. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"

FOK

Jiřina Náhůnková - soprano (3, 4)

Večer k 125 výročí úmrtí Franze Schuberta
08.12.1953Praha - Smetanova síň

Hector Berlioz (1, 2)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (3)

1. Le roi Lear, op. 4
2. Symphony op. 16 "Harold en Italie"
3. Scheherazade, op. 35

FOK

Bohumil Klabík - viola (2)
Bruno Bělčík - violin (3)

III. ABO
15.12.1953Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Joseph Haydn (3)

1. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"
2. Symphony C dur, K.551 "Jupiter"
3. Symphony cis moll, op. 45 "Abschied"

FOKII. večer světových symfonií
05.01.1954Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Franz Schubert (2)
Josef Suk (3)

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
2. Symphony No. 8, h moll, op. 46 "Unvollendete"
3. Symphony E dur, op. 14

FOKIII. večer světových symfonií (č. 3: 4. 1. 1874 - k 80. výročí narozenin Josefa Suka)
12.01.1954Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Karneval, op. 92
2. Piano Concerto g moll, op. 33
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95 "Z nového světa"

FOK

František Maxián - piano (2)

I. večer Antonína Dvořáka (k 50. výročí úmrtí)
19.01.1954Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Miluše Dvořáková - soprno
Marta Krásová - alto
Antonín Zlesák - tenor
Eduard Haken - bass

20.01.1954Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Miluše Dvořáková - soprano
Marta Krásová - alto
Antonín Zlesák - tenor
Eduard Haken - bass

26.01.1954Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Miluše Dvořáková - soprano
Marta Krásová - alto
Antonín Zlesák - tenor
Eduard Haken - bass

09.02.1954Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1, 2)
Josef Suk (3, 4)

1. Domov můj (My Home), Overture op. 62
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Serenade Es dur, op. 6
4. Praga, op. 26

FOK

Dr. Milan Škampa - violin (2)

V. ABO
16.02.1954Praha - Rudolfinum

Rudolf Kubín (1)
Ctirad Kohoutek (2)
Sláva Vorlová (3)
Osvald Chlubna (4)

1. "Julius Fučík", Dramatic Overture
2. "Únor (February) 1948", Symphonic Poem
3. Horn Concerto a moll, op. 32
4. "Karneval podzimu" (Autumn Carnival), op. 82

FOK

Ivo Preis - horn (3)

III. přehlídka nové tvorby československých skladatelů
09.03.1954Praha - Smetanova síň

Franz Liszt (1)
Edouard Lalo (2)
Zdeněk Fibich (3)

1. Torquato Tasso, op. 2
2. Symphony op. 21 "Espagnole"
3. Symphony No. 2, Es dur, op. 38

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

VI. ABO
16.03.1954Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Dimitrij - Overture
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony No. 6, D dur, op. 60

FOK

Josef Chuchro - violoncello (2)

III. večer Antonína Dvořáka (k 50 výročí úmrtí)
26.03.1954Slovakia - Bratislava - Reduta

Christoph Willibald Gluck (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Alexander Moyzes (3)

1. Iphigenie in Aulis - Overture
(arr. R. Wagner)
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Symphony No. 4

Slovenská filharmónia

Enrico Campaiola - violin (2)

V. ABO
31.03.1954Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Vítězslav Novák (2)
Johann Severin Svendsen (3)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (4)
George Gershwin (5)

1. Slovanská (Slavonic) Rhpsody, No. 1,
D dur, op. 45
2. Slovácká (Slovak) Suite, op. 32
3. Norwegian Rhapsody, No. 3, op. 21
4. Gayane, Suite
5. Rhapsody in Blue

FOK

Jan Panenka - piano (5)

Večer rapsodií a suit
30.03.1954Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Vítězslav Novák (2)
Johann Severin Svendsen (3)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (4)
George Gershwin (5)

1. Slovanská (Slavonic) Rhapsody, No. 1,
D dur, op. 45
2. Slovácká (Slovak) Suite, op. 32
3. Norwegian Rhapsody, No. 3, op. 21
4. Gayane, Suite
5. Rhapsody in Blue

FOK

Jan Panenka - piano (5)

Večer rapsodií a suit
06.04.1954Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Josef Bohuslav Foerster (2)
Vítězslav Novák (3)
Camille Saint-Saëns (4)
Richard Strauss (5)
Richard Wagner (6)

1. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
2. Mé mládí (My Youth), op. 44
3. Piano Concerto e moll, op.
4. Danse macabre, op. 40
5. Don Juan, op. 20
6. Meister Sänger von Nürnberg - Overture

FOK

František Rauch - klavír (3)

VII. ABO
10.04.1954Praha - Smetanova síň

Emil Hlobil (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Richard Strauss (3)
František Brož (4)

1. Jaro v pražských zahradách (Spring in the Gardens of Prague), op. 35
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Burlesque d moll
4. Symphony for Big Orchestra

FOK

Stanislav Knor - piano (2, 3)

Mimořádný koncert; č. 1 a 4 PREMIERY
14.04.1954Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

15.04.1954Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

16.04.1954Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

22.04.1954Brno - Stadion

Michail I. Glinka (1)
Segei V. Rachmaninov (2)
Paul Dukas (3)
Claude Debussy (4)
Johann Sebastian Bach (5)

1. Kamarinskaja
2. Piano Concerto No. 2, c moll, op. 18
3. L´apprenti sorcier (Učeň čaroděj)
4. L´aprés midi d´un faun
5. Toccata and Fugue d moll
(arr. V. Smetáček)

Symfonický orchestr kraje brněnského

Jaroslav Sháněl - piano (2)

VII. ABO
27.04.1954Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach

1. Suite No. 1, C dur (arr. Felix Weigartner)
2. Brandenburgisches Konzert No. 5
3. Tripelkonzert a moll
4. Toccata and Fugue d moll
(arr. V. Smetáček)

FOK

Viktorie Švihlíková - piano (2, 3)
Milan Munclinger - flute (2, 3)
Břetislav Novotný - violin (2, 3)

VIII. ABO
11.05.1954Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 2)
Robert Schumann (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Slavnostní (Festive) Overture D dur
2. Triumfální (Triumphal) Symphony
- Scherzo
3. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Symphony No. 6, h moll, op. 75 "Pathétique"

FOK

Eva Bernáthová - piano (3)

Mimořádný koncert
16.05.1954Praha - Rudolfinum

Richard Wagner (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Alexander P. Borodin (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)
Michail I. Glinka (5)
Camille Saint-Saëns (6)
Modest P. Mussorgsky (7)
Antonín Dvořák (8, 16)
Wolfgang Amadeus Mozart (9)
Charles Gounod (10)
Gioachino Rossini (11)
Bedřich Smetana (12)
Giuseppe Verdi (13)
Giacomo Puccini (14, 15)
Bedřich Smetana (17)

1. Tannhäuser - aria
2. Fidelio - aria
3. Prince Igor - aria
4. Eugen Onegin - aria
5. Ivan Susanin - aria
6. Samson et Dalila - aria
7. Boris Godunov - aria
8. Když mne stará matka (My Mother Taught Me)
9. Le nozze di Figaro - aria
10. Faust - aria
11. Il barbiere di Siviglia - aria
12. Tajemství (The Secret) - aria
13. Troubadour - aria
14. La fanciulla del west - aria
15. Tosca - aria
16. Rusalka (The Water Nymph) - aria
17. Dvě vdovy (Two Widows) - aria

FOK

Christa Zeise - soprano (1, 2) - I. prize
Alexander Milkovski - bass (3, 4) - I. prize
Radka Petrova Gajeva - alto (5, 6) - I. prize
Václav Halíř - bass (7, 8) - I. prize
Stefania Woytowicz - soprano (9) - I. prize
Nicolae Herlea - baritone (10, 11) - I. prize
Aarika Anelli - alto (12, 13) - I. prize
Lubomir T. Bodurov - tenor (14, 15) - I. prize
Milada Šubrtová - soprano (16, 17) - I. prize

PRAŽSKÉ JARO; I. koncert vítězů mezinárodní soutěže Emy Destinové a Karla Buriana
27.05.1954Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Antonín Zlesák - tenor
Eduard Haken - bass

PRAŽSKÉ JARO
04.06.1954Praha - Valdštejnská zahrada

Ludwig van Beethoven

1. Egmont, op. 84
2. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"
3. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"

FOKVečer Ludwiga van Beethovena
08.06.1954Praha - Valdštejnská zahrada

Charles Gounod (1, 8)
Giacomo Mayerbeer (2)
Jules Massenet (3)
Giuseppe Verdi (4, 5, 10, 11)
Giacomo Puccini (6)
Pietro Mascagni (7)
Jacques Fromental Halévy (9)
Gioachino Rossini (12)

1. Faust - Ballet Music
2. L´Africaine - aria
3. Manon - aria
4. La forza del destino - Overture
5. Othello - modlitba (The Prayer)
6. La Bohéme - aria Rodolfo
7. Cavaleria rusticana - duet Santuzza-Turidu
8. Faust - duet Faust-Mephisto
9. La Juive - aria Cardinal
10. La forza del destino - duet
11. Don Carlos - aria Philip
12. Barbiere di Siviglia - La calunnia (Pomluva)

FOK

Ludmila Červinková - soprano (2, 5, 7, 10)
Beno Blachut - tenor (3, 6, 7, 8)
Eduard Haken - bass (8, 9, 10, 11, 12)

Večer francouzské a italské operní hudby
12.06.1954Praha - Rudolfinum

Jiří F. Novák (1)
Camille Saint-Saëns (2)
Karel Sodomka (3)
Ernest Chausson (4)
Josef Matěj (5)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (6)

1. Rondo (bass horn, orchestra)
2. Morceau de concert, op. 154
3. Trumpet Concerto
4. Poëm (violin, orchestra)
5. Trombone Concerto
6. Piano Concerto

FOK

Václav Hoza - bass horn (1)
Jana Müttermüllerová - harp (2)
Ivo Preis - trumpet (3)
Zdeněk Brož - violin (4)
Zdeněk Lébl - trombone (5)
Arnošt Wilde - piano (6)

Absoloventský večer st. konservatoře v Praze
25.06.1954Praha - Valdštejnská zahrada

Johann Strauss (1)
Carl Maria von Weber (2)
Michail I. Glinka (3)
Richard Strauss (4)
Charles Gounod (5)
Oskar Nedbal (6)
Anton G. Rubinstein (7)
Julius Fučík (8)
Franz Lehár (9)
Émile Waldteufel (10)

1. Kaiserwalzer
2. Aufforderung zum Tanz (arr. H. Berlioz)
3. Valse fantasie
4. Rosenkavalier - Waltz
5. Faust - Waltz
6. Valse triste
7. Valse caprice
8. Tanz der Millionen, Waltz
10. Espana

FOKVečer nejkrásnějších valčíků
26.06.1954Kolín nad Labem - Městské divadlo

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
30.06.1954Praha - Maltézská zahrada

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 2, 4, 5, 6)
František Xaver Dušek (3)

1. Eine kleine Nachtmusik, G dur, KV 525
2. "Bella mia fiamma, addio"
3. Sinfonia in Dis
4. Le nozze di Figaro - arie Susanne
5. Don Giovanni - aria Zerlina
6. Symfonie D dur, KV 504 "Prager"

Komorní orchestr FOK

Maria Tauberová - soprano (2, 4)

200 let české pěvkyně Josefíny Duškové
02.07.1954Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Leoš Janáček (2)
Jean Absil (3)
George Gershwin (4)

1. Slovanská (Slavonic) Rhapsody, No. 3, op. 45
2. Taras Bulba
3. Rhapsodie flamande
4. Rapsody in Blue

FOK

Jan Panenka - piano (4)

(přeloženo z Valdštejnské zahrady); č. 2 k 100. výtočí narození L. Janáčka
07.07.1954Praha - Valdštejnská zahrada

Antonín Dvořák (1)
Franz Schubert (2)
César Franck (3)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
2. Symphony N. 8, h moll "Unvollendete"
3. Symphony d moll

FOKVečer oblíbených symfonií
03.09.1954Poland - Katowice - sál filharmonie

Bedřich Smetana

Má vlast

Panstwowa filharmonia Slaska
04.09.1954Poland - Bialsko

Bedřich Smetana

Má vlast

Panstwowa filharmonia Slaska
11.09.1954Poland - Bytom - Dom kultury

Johann Sebastian Bach (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Claude Debussy (3)
Paul Dukas (4)
Franz Liszt (5)

1. Toccata and Fugue d moll
(arr. V. Smetáček)
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. L´aprés midi d´un faun
4. L´apprenti sorcier (Učeň čaroděj)
5. Les préludes

Panstwowa filharmonia Slaska

Marja Judina - piano (2)

10.09.1954Poland - Katowice - sál filharmonie

Johann Sebastian Bach (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Claude Debussy (3)
Paul Dukas (4)
Franz Liszt (5)

1. Toccata and Fugue d moll
(arr. V. Smetáček)
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. L´aprés midi d´un faun
4. L´apprenti sorcier (Učeň čaroděj)
5. Les préludes

Panstwowa filharmonia Slaska

Marja Judina - piano (2)

12.09.1954Poland - Katowice - sál filharmonie

Johann Sebastian Bach (1)
Bedřich Smetana (2)
Claude Debussy (3)
Paul Ducas (4)
Franz Liszt (5)

1. Toccata and Fugue d moll
(arr. V. Smetáček)
2. Vltava, Blaník
3. L´aprés midi d´un faun
4. L´apprenti sorcier (Učeň čaroděj)
5. Les préludes

Panstwowa filharmonia Slaska
17.09.1954Poland - Kraków - sál filharmonie

Dezider Kardoš (1)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (2)
Gražina Baczewicz (3)
Alexander K. Glazunov (5)

1. Východoslovenská (East Slovakian) Overture
2. Violin Concerto
3. Symphony No. 4
4. Stenka Razin

Panstwowa filharmonia Slaska

Wanda Wilkomirska - violin (2)

18.09.1954Poland - Zabrze

Dezider Kardoš (1)
Aram Chačaturjan (Khachaturjan) (2)
Bedřich Smetana (3)
Paul Dukas (4)
Franz Liszt (5)

1. Východoslovenská (East Slovakian) Overture
2. Violin Concerto
3. Blaník
4. L´apprenti sorcier (Učeň čaroděj)
5. Les préludes

Panstwowa filharmonia Slaska

Wanda Wilkomirska - violin (2)

19.09.1954Poland - Kraków - sál filharmonie

Alexander K. Glazunov (1)
Bedřich Smetana (2)
Richard Wagner (3)
Claude Debussy (4)
Paul Dukas (5)
Franz Liszt (6)
Antonín Dvořák (bis)

1. Stenka Razin
2. Blaník
3. Rienzi - Overture
4. L´aprés midi d´un faun
5. L´apprenti sorcier (Učeň čaroděj)
6. Les préludes
bis: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 46
- No. 3

Panstwowa filharmonia Slaska
22.09.1954Poland - Katowice - sál filharmonie

Alexander K. Glazunov (1)
Richard Wagner (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Stenka Razin
2. Rienzi - Overture
3. Slov. tanec (Slav. Dance), op. 46
- No. 3

Panstwowa filharmonia SlaskaPolední koncert pro mládež; Průvodní slovo Jan Dunikowski
24.09.1954Poland - Katowice - sál filharmonie

Modest P. Mussorgsky (1)
Mieczyslav Karlowicz (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Khovanshchina (Chovanština)
- Overture
2. Stanislav i Anna Oświencimowie
3. Liška Bystrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
4. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Panstwowa filharmonia Slaska
25.09.1954Poland - Katowice - sál filharmonie

Modest P. Mussorgsky (1)
Mieczyslav Karlowicz (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Khovanshchina (Chovanština)
- Overture
2. Stanislav i Anna Oświencimowie
3. Liška Bystrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
4. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Panstwowa filharmonia SlaskaKoncert pořádán ve prospěch Fondu pro obnovu Varšavy
01.10.1954Poland - Kraków - sál filharmonie

Ludwig van Beethoven (1)
Leoš Janáček (2)
Richard Wagner (3)
bis: Antonín Dvořák

1. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"
2. Liška Bystrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
3. Meister Sänger von Nürnberg - Overture
bis: Slov. tanec (Slav. Dance), op. 46
- No. 4

Panstwowa filharmonia w Krakowie
02.10.1954Poland - Kraków - sál filharmonie

Ludwig van Beethoven (1)
Leoš Janáček (2)
Richard Wagner (3)

1. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"
2. Liška Bastrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
3. Meister Sänger von Nürnberg - Overture

Panstwowa filharmonia w Krakowie
05.10.1954Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Piano Concerto No. 3, c moll, op. 37 (cadenza: V. Kalabis)
2. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58
3. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73

FOK

František Rauch - piano

František Rauch hraje 3 klavírní koncerty Ludwiga van Beethovena
12.10.1954Praha - Smetanova síň

Antonín Rejcha (1)
Jan Hugo Voříšek (2)
Bedřich Smetana (3)
Ludwig van Beethoven (4, 5)

1. Overture C dur, op. 24
2. Variazioni di bravure
3. Triumfální (Triumphal) Symphony - Scherzo
4. Prometheus, Overture op. 43
5. Symphony No. 1, C dur, op. 21

FOK

Ilja Hurník - piano (2)

15.10.1954Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Felix Mendelssohn-Bartholdy (2)
Niccolo Paganini (3)
Carl Maria von Weber (4)
Michail I. Glinka (5)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (6)
Franz Liszt (7)
Richard Wagner (8)

1. Toccata and Fugue d moll
(arr. V. Smetáček)
2. Sommernachtstraum - Nocturno, Scherzo
3. Moto perpetuo
4. Konzertstück f moll, op. 79
5. Divertimento (piano, orchestra)
6. Rhapsodie hongroise No. 2
7. Rienzi - Overture

FOK

Arnošt Wilde - piano (4, 5)

Symfonický kaleidoskop
26.10.1954Praha - Smetanova síň

František Václav Míča (1)
Joseph Haydn (2)
Ludwig van Beethoven (3, 4)

1. Symphony D dur
2. Sinfonia concertante b moll
3. Fidelio - Overture op. 72b
4. Symphony No. 2, D dur, op. 36

FOK

Bruno Bělčík - violin, Zdeněk Koníček - cello, Václav Vodička - oboe, Otto Sluka - bassoon (2)

II. ABO
12.11.1954Slovakia - Bratislava - Reduta

Antonín Dvořák (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Alexander A. Glazunov (3)

1. Slovanská (Slavonic) Rhapsody No. 3,
op. 45
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Symphony No. 7, F dur, op. 77

Slovenská filharmónia

Jiří Trávníček - violin (2)

16.11.1954Praha - Smetanova síň

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (1)
Sergei V. Rachmaninov (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Suite for String Orchestra No. 4
2. Piano Concerto No. 2, c moll, op. 18
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK

Dr. Otakar Vondrovic - piano (2)

III. ABO
27.11.1954Praha - Smetanova síň

Václav Dobiáš (1)
Bedřich Smetana (2)
Franz Liszt (3)
Richard Wagner (4)
etc.

1. "Budujeme" (We are Building), March
2. Hubička (The Kiss) - Overture
3. Les préludes
4. Rienzi - Overture
etc.

FOKKoncert při otevřených dveřích; "a tak dále pod jiným dirigentem"
01.12.1954Praha - Smetanova síň

Bohuslav Martinů (1)
George Gershwin (2)
Fréderic Chopin (3)

1. Sinfonietta giocosa (piano, orch.)
2. Piano Concerto F dur
3. Piano Concerto No. 1, e moll, op. 11

FOK

Satnislav Knor - piano (1, 2, 3)

Tři klavírní koncerty
07.12.1954Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Vítězslav Novák (2)
Josef Suk (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Bouře (The Storm), op. 46
2. O věčné touze (Eternal Longing), op. 33
3. Pohádka (Fairytale), Suite op. 16
4. Symphony No. 4, B dur, op. 60

FOKIV. ABO
01.01.1955Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (3)

1. Libuše - Overture
2. Symphony N. 6, h moll, op. 74 "Pathétique
3. Scheherazade, op. 35

FOKNovoroční koncert
11.01.1955Praha - Smetanova síň

Miloslav Kabeláč (1)
Klement Slavický (2)
Antonín Dvořák (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Overture op. 17
2. Přírodě (To the Nature), 2 chants for higher voice
3. Zlatý kolovrat (Golden Spinning Wheel), op. 109
4. Symphony No. 5, c moll, op. 65 "Schicksal"

FOK

Drahomíra Tikalová - soprano (2)

V. ABO
04.01.1955Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1, 3, 5)
Wilhelm Friedemann Bach (2)
Philipp Emanuel Bach (4)
Johann Christian Bach (6)

1. Concerto a moll (flute, violin, piano)
2. Symphony d moll
3. Piano Concerto f moll
4. Symphony D dur
5. Brandenburgisches Konzert No. 4, G dur
6. Symphony B dur, op.18

FOK

Milan Munclinger - flute (1, 5)
Břetislav Novotný - violin (1, 5)
Viktorie Švihlíková - piano (1, 3, 5)
Miloslav Klement - flute (5)

Večer rodiny Bachovy
25.01.1955Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

Missa solemnis, d moll, op. 123

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Milada Šubrtová - soprano
Alena Španihelová - alto
Antonín Zlesák - tenor
Eduard Haken - bass
Jan Krais - organ

VI. ABO
26.01.1955Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

Missa solemnis d moll, op. 123

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Milada Šubrtová - soprano
Alena Španihelová - alto
Antonín Zlesák - tenor
Eduard Haken - bass
Jan Krais - organ

Mimořádný koncert
28.01.1955Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

Missa solemnis d moll, op. 123

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Milada Šubrtová - soprano
Alena Španihelová - alto
Antonín Zlesák - tenor
Eduard Haken - bass
Jan Krais - organ

Mimořádný koncert
01.02.1955Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Sláva Vorlová (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Capriccio italien, op. 45
2. Concerto pastorale Es dur, op. 28
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK

Václav Vodička - oboe (2)

Mimořádný koncert
06.02.1955Praha - Smetanova síň

Fréderic Chopin

1. Piano Concerto No. 2, f moll, op. 21
2. Piano Concerto No. 1, e moll, op. 11
3. Piano Concerto No. 2, f moll, op. 21

FOK

Dagmar Baloghová (1)
Mirka Pokorná (2)
Zdeněk Kožina (3)

Koncert vítězů vylučovacího kola V. mezinárodní soutěže Fréderica Chopina ve Varšavě
15.02.1955Praha - Smetanova síň

Carl Maria von Weber (1)
Rudolf Karel (2)
Bedřich Dobrodinský (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Eurynanthe - Overture
2. Slovanské (Slavonic) scherzo capriccioso, op. 6
3. Harp Concerto e moll
4. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

FOK

Bedřich Dobrodinský - harp (3)

VII. ABO
01.03.1955Praha - Smetanova síň

František Pícha (1)
Sergei V. Rachmaninov (2)
Hector Berlioz (3)

1. "Ščěpančikovo", Overture op. 20
2. Piano Concerto No. 3, d moll, op. 30
3. Symphony op. 14 "Fantastique"

FOK

Eva Bernáthová - piano (2)

08.03.1955Praha - Smetanova síň

Hector Berlioz (1)
Ottorino Respighi (2)
César Franck (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Le corsaire, Overture op. 21
2. Variations symphoniques
3. Symphony No. 7, A dur, op. 92

FOK

František Rauch - piano (2)

VIII. ABO
14.03.1955Praha - Smetanova síň

? (1)
Bedřich Smetana (2)
Vilém Blodek (3)
Antonín Dvořák (4)
? (5)

1. 1. část programu (1st part of the programme)
2. Pochod studentské legie (Prague Student Legion March)
3. V studni (In the Well) - Overture
4. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46
- No. 3; op. 72 - No. 7
5. 3. část programu (3rd part of the programme)

Symfonický orchestr konservatoře / Alois Klíma (1), Dechový orchestr posluchačů konservatoře (2, 3, 4), ? / Jaroslav Kofroň (5)"Alois Klíma řídil 1. část programu se symf. orchestrem konservatoře. Já jsem řídil s dechovým orchestrem posluchačů 2. 3, 4. Zbytek programu řídil Jaroslav Kofroň."
21.03.1955Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 8, F dur, op. 93
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn (2)

Maria Tauberová - soprano (2)
Vlasta Linhartová-Nováková - alto (2)
Beno Blachut - tenor (2)
Jan Soumar - bass (2)

Veřejná generální zkouška na Večer Ludwiga van Beethovena
22.03.1955Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 8, F dur, op. 93
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn (2)

Maria Tauberová - soprano (2)
Vlasta Linhartová-Nováková - alto (2)
Beno Blachut - tenor (2)
Jan Soumar - bass (2)

IX. ABO
23.03.1955Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 8, F dur, op. 93
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn (2)

Maria Tauberová - soprano (2)
Vlasta Linhartová-Nováková - alto (2)
Beno Blachut - tenor (2)
Jan Soumar - bass (2)

Mimořádný koncert
28.03.1955Ostrava - Divadlo Zdeňka Nejedlého

Otakar Jeremiáš (1)
Zdeněk Folprecht (2)
César Franck (3)
Modest P. Mussorgsky (4)

1. Jarní (Spring) Overture
2. Violin Concerto op. 33
3. Le chasseur maudit (Prokletý lovec)
4. Kartinki (instr. V. Smetáček)

Ostravský symfonický orchestr

Spytihněv Šorm - violin (2)

03.04.1955Praha - Smetanova síň

Johannes Brahms (1)
Béla Bartók (2)
Bedřich Smetana (3)
Antonín Dvořák (4)
etc.

1. Danses hongroises - No, 5, 6
2. Obrázky z Uher (Hungarian Pictures)
- No. 2, 3, 5
3. Vltava
4. Domov můj (My Home), op. 62
etc.

FOKOslava maďarského státního svátku. "Druhá půlka programu obsazena jinak."
06.04.1955Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Drahomíra Tikalová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass
Dr. Ladislav Vachulka - organ

07.04.1955Praha - Smetanova síň (Zelený čtvrtek)

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor, Jan Kühn

Drahomíra Tikalová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass
Dr. Ladislav Vachulka - organ

08.04.1955Praha - Smetanova síň (Velký pátek)

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Drahomíra Tikalová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass
Dr. Ladislav Vachulka - organ

24.04.1955Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Bedřich Smetana (1, 4)
Vilém Blodek (2)
Antonín Dvořák (3)
V. Smetáček (5)
Jan Fadrhons (6)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (7)
Stanislaw Moniuszko (8)
Jaroslav Kofroň (9)
Antonín Dvořák 10)
Isaak O. Dunayevsky (11)

1. Pochod studentské legie (Prague Student Legion March)
2. V studni (In the Well) - Overture
3. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46
- No. 3; op. 72 - No. 7
4. Ze studentského života (From the Students´Life), Polka
5. Vivat Olympia
6. Směs ruských písní (Russian Songs - medley)
7. Gayane - Gopak
8. Halka - Tanec horalů (Mountaineers Dance)
9. Serenade
10. Čert a Káča (The Devil and Cate) - Pekelný tanec (Infernal Dance)
11. film Cirkus - Pochod (March)

Dechový orchestr posluchačů konservatoře / Jaroslav Kofroň (6 - 11)"Řídil jsem první polovinu programu. Druhou polovinu řídil prof. Jaroslav Kofroň."
26.04.1955Praha - Smetanova síň

Aram Chačaturjan (Khachaturian) (1)
Johannes Brahms (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Violin Concerto
2. Piano Concerto No. 1, d moll, op. 15
3. Cello Concerto h moll, op. 104

FOK

Bruno Bělčík- violin (1)
František Maxián - piano (2)
František Smetana - violoncello (3)

Večer světových koncertů
30.04.1955Praha - Rudolfinum

Joseph Haydn (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Carl  Maria von Weber (3)
Miloš Grepl (4)
Otakar Ostrčil (5)
Marco Enrico Bossi (6)

1. Trumpet Concerto - I., II.
2. Clarinet Concerto A dur - II., III.
3. Bassoon Concerto - II., I.
4. Bassoon Concerto d moll, op. 8
5. Osiřelo dítě (Orphan Child),
Ballad, op. 9
6. Organ Concerto, a moll, op. 100

FOK

Zdeněk Pelc - trumpet (1)
Miroslav Janda - clarinet (2)
Karel Synek - bassoon (3)
Miloslav Masier - bassoon (4)
Alena Španihelová - mezzo (5)
Miroslav Šimáně - organ (6)

Absoloventský koncert st. konservatoře; č. 4 PREMIERA
10.05.1955Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKSlavnostní koncert k 10. výročí osvobození naší republiky
13.05.1955Praha - Rudolfinum

Antonín Dvořák (1, 4)
Camille Saint-Saëns (2, 3)
Joseph Haydn (5)

1. Cello Concerto h moll, op.104 - II., I.
2. Cello Concerto No. 1, a moll, op. 33
3. Cello Concerto No. 1, a moll, op. 33

4. Cello Concerto h moll, op. 104 - II., III.
5. Cello Concerto D dur

FOK

Josef Chuchro  (1)
Michail E. Chomicer (2)
Tatiana A. Primenko (3)
Medea V. Abramjanova (4)
Alexandr (Saša) Večtomov (5)

PRAŽSKÉ JARO; 3. kolo mezinárodní violoncellové soutěže Hanuše Vihana
15.05.1955Praha - Rudolfinum

Camille Saint-Saëns (1, 4)
Antonín Dvořák (2, 5)
Joseph Haydn (3)

1. Cello Concerto No. 1, a moll, op. 33
2. Cello Concerto h moll, op. 104 - II., III.
3. Cello Concerto D dur - II., I.

FOK

Tatiana A. Primenko (1) - II. prize
Medea V. Abramjanova (2) - II. prize
Alexandr (Saša) Večtomov (3) - I. prize
Michail E. Chomicer (4) - I. prize
Josef Chuchro (5) - I. prize

PRAŽSKÉ JARO; Vyhlášení soutěže a koncert laureátů violoncellové soutěže Hanuše Vihana
18.05.1955Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Klement Slavický (3)
Josef Suk (4)

1. Pád Arkuna (Arkun´s Fall)) - Overture
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Maravské taneční fantasie (Moravian Dance Fantasies)
4. "Praga", op. 26

FOK

Alfredo Campoli - violin (2)

PRAŽSKÉ JARO
10.06.1955České Budějovice - Sokolovna

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKZahajovací koncert jihočeského turné FOK
11.06.1955Český Krumlov - jízdárna v zámeckém parku

Bedřich Smetana (1, 3)
Nikolai Rimsky-Korsakov (2)
Antonín Dvořák (4)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Capriccio espagnol, op. 34
3. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46
- No. 3; op. 72 - No. 8, 7

FOK2. koncert zájezdu FOK do Jižních Čech
12.06.1955Prachatice - Divadlo

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK3. koncert zájezdu FOK do Jižních Čech
13.06.1955Soběslav - Dům kultury

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2, 3, bis)

1. Vltava
2. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46
- No. 1, 3; op. 72. - No. 8, 7
bis:       "   op. 72 - No. 7
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa

FOK4. koncert zájezdu FOK do Jižních Čech
14.06.1955Vodňany

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK5. koncert zájezdu FOK do Jižních Čech
15.06.1955Strakonice

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK6. koncert zájezdu FOK do Jižních Čech
16.06.1955Písek - Divadlo

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK7. koncert zájezdu FOK do Jižních Čech
17.06.1955Tábor - kino

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK8. koncert zájezdu FOK do Jižních Čech
18.06.1955Jindřichův Hradec - Střelnice

Antonín Dvořák

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
2. Slovanské tance (Slav. Dances) op. 72

FOK9. koncert zájezdu FOK do Jižních Čech. Večer Antonína Dvořáka
19.06.1955Třeboň - Divadlo

Antonín Dvořák (1, 3)
Bedřich Smetana (2)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
2. Vltava
3. Slovanské tance (Slav. Dances) op. 46

FOK10. koncert zájezdu FOK do Jižních Čech
20.06.1955Vimperk - sál restaurace

Michail I. Glinka (1)
Bedřich Smetana (2)
Antonín Dvořák (3)
Gioachino Rossini (4, 5)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (6)
Johann Strauss (7)

1. Ruslan and Ludmila - Overture
2. Vltava
3. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46
- No. 3; op. 72. - No. 7
4. Italiana in Algeri - Overture
5. La gazza ladra (Straka zlodějka)
- Overture
6. Eugen Onegin - Waltz
7. Auf dem schönen blauen Donau

FOK11. koncert zájezdu FOK do Jižních Čech
21.06.1955Týn nad Vltavou - Kulturní dům

Antonín Dvořák (1, 4)
Michail I. Glinka (2)
Bedřich Smetana (3)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
2. Ruslan and Ludmila - Overture
3. Vltava
4. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46
- No. 8; op. 72 - No. 2, 7

FOK12. koncert zájezdu FOK do Jižních Čech
24.06.1955Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Symphony No. 9, e moll, op. 95
" Z nového světa"

FOKKoncert v rámci I. celostátní spartakiády
29.06.1955Praha - Valdštejnská zahrada

Ludwig van Beethoven (1)
Franz Schubert (2)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (3)

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
2. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
3. Scheherazade, op. 36

FOK
01.07.1955Praha - studio stadion Strahov

?

Rej krojovaných skupin

FOK

Český pěvecký sbor

Generální zkouška
02.07.1955Praha - studio stadion Strahov

?

Rej krojovaných skupin

FOK

Český pěvecký sbor

I. celostátní spartakiáda
03.07.1955Praha - studio stadion Strahov

?

Rej krojovaných skupin

FOK

Český pěvecký sbor

I. celostátní spartakiáda
08.07.1955Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Karel Šebor (2)
Julius Fučík (3)
Silvestr Hippman (4)
Oskar Nedbal (5)
Léo Delibes (6)
Nicolai P. Rakov (7)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (8)
Émile Waldteufel (9)
Johann Strauss (10)

1. Valčíky (Waltzes)
2. Spanilé Pražanky (Charming Prague Ladies)
3. Donausagen (Dunajské pověsti)
4. Valčíkové scény (Waltz Scenes)
5. Polská krev (Polish Blood) - Waltz
6. Sylvia - Waltz
7. Concert Waltz
8. Louskáček (The Nutcracker) - Waltz
9. Dans le bois (Lesní večer)
10. Auf dem schönen blauen Donau

FOKVečer krásných valčíků (koncert měl být včera ve Valdštejnské zahradě, ale byl pro špatné počasí přeložen na dnešek)
29.08.1955Jihlava - Dům osvěty

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
30.08.1955Jaroměřice - Sokolovna

František Václav Míča (1)
Alexander P. Borodin (2)
Franz Liszt (3)
Antonín Dvořák (4)
Bedřich Smetana (5)

1. Symphony D dur
2. Princ Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)
3. Les préludes
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95 - Largo
5. Vltava, Šárka

FOK
31.08.1955Pelhřimov - Divadlo

Bedřich Smetana (1, 2)
Antonín Dvořák (3)
Michail I. Glinka (4)
Gioachino Rossini (5)
Émile Waldteufel (6)
Charles Gounod (7)
Johann Strauss (8)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Vltava
3. Slov. tance (Slav. Dances) op. 72
- No. 8, 7
4. Ruslan and Ludmila - Overture
5. L´italiana in Algeri - Overture
6. Espana
7. Faust - Waltz
8. Auf dem Schönen blauen Donau

FOK
02.09.1955Havlíčkův Brod - Dům osvěty

Bedřich Smetana (1)
Alexander P. Borodin (2)
Franz Liszt (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Vyšehrad, Vltava
2. Prince Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)
3. Les Préludes
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
06.09.1955Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (2)

1. Státní hymna (State Anthem)
2. Má vlast

FOKSlavnostní koncert k dvacítiletí FOK
13.09.1955Praha - Smetanova síň

Claude Debussy (1)
Ernest A. Chausson (2)
Maurice Ravel (3)
Paul Dukas (4)
César Franck (5)

1. L´aprés midi d´un faun
2. Poéme, op. 25
3. La tzigane, Rhapsody
4. L´apprenti sorcier (Učeň čaroděj)
5. Symphony d moll

FOK

Břetislav Novotný - violin (2, 3)

Večer francouzské hudby
27.09.1955Poland - Katowice - sala Filharmonii Slaskiej

Josef Mysliveček (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Witold Lutoslawski (3)
Antonín Dvořák (4, bis)

1. Symphony C dur
2. Eine kleine Nachtmusik No. 13, G dur, KV 525
3. Malá (Small) Suite
4. Symphony No. 8, G dur, op. 88
bis: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 2

Wielka orkiestra symfoniczna na radia polskiego
28.09.1955Poland - Katowice - sala Filharmonii Slaskiej

Josef Mysliveček (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Witold Lutoslawski (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Symphony C dur
2. Eine kleine Nachtmusik No. 13, G dur, KV 525
3. Malá (Small) Suite
4. Symphony No. 8, G dur, op. 88

Wielka orkiestra symfoniczna na radia polskiego
11.10.1955Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Bedřch Smetana (2)
Antonín Dvořák (š)
Vítězslav Novák (4)
Josef Suk (5)

1. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
2. Pražský karneval (Prague Carnival)
- Introduction, Polonaise
3. Violin Concerto a moll, op. 53
4. V Tatrách (In the Tatras), op. 26
5. "Praga", op. 26

FOK

Bruno Bělčík - violin (3)

I. ABO
29.10.1955Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Karel Bendl (2)
Rudolf Vohanka (3)
Antonín Dvořák (4, 5)
Giuseppe Verdi (6)
Alexander P. Bordin (7)
Otakar Ostrčil (8)
Otto Nicolai (9)
Gioachino Rossini (10)

1. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture,
1st part Helga - aria Dargun
2. Leila - aria Almamen
3. Balada o sv. Petru (Ballad of st. Peter)
/ text Ant. Klášterský
5. Rusalka (The Water Nymph) - aria vodník (Water Goblin)
6. Jakobín - aria purkrabí (Burgrave)
7. Simone Boccanegra - aria Fiesco
8. Prince Igor - aria Nonciak
9. "Balada o mrtvém ševci a mladé tanečnici" (Ballad of the Dead Shoemaker and the Young Ballerine), melodrama / text Karel Leger
10. Die lustigen Weiber von Windsor - aria Falstaff
11. Il barbiere di Siviglia - aria Don Basiglio

FOK

Marie Glázrová - recitation (4, 9)
Eduard Haken - bass ( 2, 5, 6, 7, 8, 10, 11)

Večer melodramů a árií
18.11.1955Slovakia - Bratislava - Reduta

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1, 3)
Sergei S. Prokofiev (2)

1. Symphony No. 6, h moll, op.74 "Pathétique"
2. Piano Concerto No. 1, d moll, op. 10
3. "1812", op. 49

Slovenská filharmónia, Posádková hudba Bratislava (3)

Lazar N. Berman - piano (2)

IV. ABO
20.11.1955Bratislava - Reduta (matinée)

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Symhony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Violin Concerto D dur, op. 35
4. "1812", op. 49

Slovenská filharmónia, Posádková hudba Bratislava (3)

Tibor Gašparok - violin (2)

Matinée z děl P. I. Čajkovského
22.11.1955Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Manuel de Falla (2)
Sergei V. Rachmaninov (3)

1. Piano Concerto No. 2, G dur, op. 44
2. Noci ve španělských zahradách (Nights in the gardens of Spain)
3. Piano Concerto No. 1, fis moll, op. 1

FOK

Jan Panenka - piano

26.11.1955Praha - Smetanova síň

Richard Wagner

1. Fliegende Holländer - Overture, Sentas Ballade
2. Tanhäuser - Rom Erzählung, aria Elisabeth
3. Lohengrin - Overtura III. Act (2x), Graalerzählung
4. Tristan und Isolde - Overture, Liebestod
5. Meistersänger von Nürnberg - Overture, aria Eva, Wettbewerbsgesang
6. Rienzi - Overture

FOK

Ludmila Červinková - soprano
Jaroslav Stříška - tenor

Večer Richarda Wagnera
29.11.1955Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 35, D dur, KV 385 "Haffner"
2. Piano Concerto No. 1, C dur, op. 15
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

FOK

Jan Panenka - piano (2)

III. ABO
15.11.1955Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Arno A. Babadjanian (2)
Milij A. Balakirev (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Symphony D dur, KV 279 "Paris"
2. Heroická balada (Heroic Ballad), Symphonic Variations
3. Islamey, Oriental Phantasy (arr. A. Casella)
4. Francesca da Rimini, op. 32

FOK

František Maxian - piano (2)

II. ABO; č. 2 čs. PREMIERA
06.12.1955Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Bohuslav Martinů (3)

1. Brandenburgisches Konzert No. 1, F dur
2. Sinfonia concertante Es dur, K. 364 (cadenza: Jar. Maštalíř)
3. Symphony No. 4

FOK

Břetislav Novotný - violin, Bohumil Klabík - viola (2)

iV. ABO
12.12.1955Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Franz Schubert (2)
Joseph Haydn (3)

1. Symphony No, 5, e moll, op. 64
2. Symphony No, h moll "Unvollendete"
3. Symphony No. 45, fis moll "Abschied"

FOKVečer světových symfonií
14.12.1955Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Franz Schubert (2)
Joseph Haydn (3)

1. Symphony No. 5, e moll, op. 64
2. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
3. Symphony No. 45, fis moll "Abschied"

FOKVečer světových symfonií
20.12.1955Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Jean Sibelius (3)
Jan Hanuš (4)

1. Symphony No. 36, C dur, K. 425 "Linzer"
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 19
3. Swan of Tuonela (Labuť z Tuonely),
op. 22, No. 3
4. Sůl nad zlato (Salt over Gold), II. Suite,
op. 28b

FOK

Eva Bernáthová - piano (2)
Arnošt Bartoš - English horn (3)

V. ABO
30.12.1955Poland - Bytom - Dom Gornik

Johann Strauss
Eduard Strauss (9)

1. Fledermaus - Overture
2. Wein, Weib und Gasang, Waltz
3. Trich-Trach Polka
4. Künstlerleben, Waltz
5. Der Zigeunerbaron - Overture
6. Morgenblätter, Waltz
7. Perpetuum mobile
8. Kaiserwalzer
9. Mit Dampf (Parou), Galop
11. Auf dem schönen blauen Donau

Panstwowa filharmonia Slaska
31.12.1955Poland - Katowice - sala Filharmonii Slaskiej

Johann Strauss
Eduard Strauss (9)

1. Fledermaus - Overture
2. Wein, Weib und Gasang, Waltz
3. Trich-Trach Polka
4. Künstlerleben, Waltz
5. Der Zigeunerbaron - Overture
6. Morgenblätter, Waltz
7. Perpetuum mobile
8. Kaiserwalzer
9. Mit Dampf (Parou), Galop
11. Auf dem schönen blauen Donau
bis: Erzehlungen aus dem Wienerwald

Panstwowa filharmonia Slaska
03.01.1956Poland - Katowice - sala Filharmonii Slaskiej

Johann Strauss
Eduard Strauss (9)

1. Fledermaus - Overure
2. Wein, Weib und Gesang, Waltz
3. Trich-Trach Polka
4. Künstlerleben, Waltz
5. Der Zigeunerbaron - Overture
6. Morgenblätter, Waltz
7. Perpetuum mobile
8. Kaiserwalzer
9. Mit Dampf (Parou), Galop
10. Auf dem schönen blauen Donau

Panstwowa filharmonia Slaska
05.01.1956Poland - Gliwice - Teatr muzyczny (Operetka)

Józef Elsner (1)
František Václav Míča (2)
Wolfgang Amadeus Mozart (3)
Josef Suk (4)

1. Leszek Bialy - Overture
2. Symphony D dur
3. Symphony D dur, KV 504 "Prager"
4. Pohádka (Fairytale), Suite op. 16

Panstwowa filharmonia Slaska
06.01.1956Poland - Katowice - sala Filharmonii Slaskiej

Józef Elsner (1)
František Václav Míča (2)
Wolfgang Amadeus Mozart (3)
Josef Suk (4)

1. Leszek Bialy - Overture
2. Symphony D dur
3. Symphony D dur, KV 504 "Prager"
4. Pohádka (Fairytale), Suite op. 16

Panstwowa filharmonia Slaska
13.01.1956Poland - Warszawa - sala Filharmonii Narodowej

Klement Slavický (1)
Witold Lutoslawski (2)
Leoš Janáček (3)
Josef Suk (4)

1. Moravské taneční fantazie (Moravian Dance Fantasies)
2. Malá (Small) Suite
3. Liška Bystrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
4. Praga, op. 26

Orkiestra symfoniczna Filharmonii Narodowej
17.01.1956Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 2)
Giuseppe Verdi (3, 4)
Gioachino Rossini (5)

1. Ave verum, KV 618
2. Exsultate, jubilate, KV 165
3. Stabat Mater
4. Te Deum
5. Stabat Mater (instr. V. Smetáček)

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Maria Tauberová - soprano (1, 3)
Štěpánka Štěpánová - alto (3)
Antonín Zlesák - tenor (3)
Antonín Švorc - bass (3)

18.01.1956Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 2)
Giuseppe Verdi (3, 4)
Gioachino Rossini (5)

1. Ave verum, KV 618
2. Exsultate, jubilate, KV 165
3. Stabat Mater
4. Te Deum
5. Stabat Mater (instr. V. Smetáček)

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Maria Tauberová - soprano (1, 3)
Štěpánka Štěpánová - alto (3)
Antonín Zlesák - tenor (3)
Antonín Švorc - bass (3)

24.01.1956Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart

1. Symphony g moll, KV 188
2. Sinfonia concertante Es dur, KV 297 B
3. Violin Concerto G dur, K 216
4. Symphony D dur, K. 504 "Prager"

FOK

Josef Shejbal - oboe, Vladimír Říha - clarinet, Miroslav Štefek - horn, Karel Vacek - bassoon (2)
Josef Suk - violin (3)

Večer W. A. Mozarta k 200. výročí narození
26.01.1956Praha - Divadlo Jiřího Wolkera

Wolfgang Amadeus Mozart

1. Les petit riens, KV. 299 B
2. Zaida, KV 336 B

Orchestr posluchačů konservatoře

Pěvecký sbor posluchačů konservatoře
Baletní sbor posluchačů konservatoře

Zaida: Jarmila Rudolfová
Alonso: Jindřich Čapek
Juan: Jindřich Čapek
Zaram: Jan Lepší
Allazim: Jiří Bedrych
Sultan Soleman: Pavel Růžička
První Španěl (First Spaniard): Petr Kořán
Druhý Španěl (Second Spaniard): Zdeněk Jelen
Posel (Messenger): Josef Roušar

choreografie: Zora Šemberová (1); režie: Hanuš Thein, výtvarník: Fr. Tichý, kostýmy: Jan Kropáček, korepetice: Vladivoj Jankovský (2)
31.01.1956Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Martian Negrea (3)
Béla Bartók (4)
Zygmunt Noskowski (5)

1. Symphony D dur, K. 504 "Prager"
2. Piano Concerto No. 3, c moll, op. 37
3. Rapsodia Romana
4. Tance ze Sedmihradska (Danses of Transylvania)
5. Step (Steppe), op. 66

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

ABO
15.01.1956Poland - Warszawa - sala Filharmonii Narodowej (matinée)

Klement Slavický (1)
Witold Lutoslawski (2)
Leoš Janáček (3)
Josef Suk (4)

1. Moravské taneční fantazie (Moravian Dance Phantasy)
2. Malá (Small) Suite
3. Liška Bystrouška (Cunning Little Vixen), Suite
4. Praga, op. 26

Orkiestra symfoniczna Filharmonii Narodowej
04.02.1956Praha - Městská knihovna

Jan Augustin Vitásek (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Vojtěch Jírovec (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Overture
2. Eine kleine Nachtmusik, G dur. KV 525
3. Sinfonia concertante F dur (oboe)
4. Symphony No. 2, D dur, op. 36

FOK

Vlastimil Žoha - oboe (3)

Večer českých a vídeňských klasiků
13.02.1956Praha - Divadlo Jiřího Wolkera

Wolfgang Amadeus Mozart

1. Les petit riens, KV 299 B
2. Zaida, KV 336 B


see: 26. 1. 1956

Zaram: Hanuš Thein (zaskočil za posluchače, který nepřišel)

14.02.1956Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Jiří Pauer (3)
César Franck (4)
Hector Berlioz (5)

1. Symphony No. 41, C dur, K. 551 "Jupiter"
2. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58
3. Scherzo pro orchestr (for Orchestra)
4. Le chasseur maudit (Prokletý lovec)
5. Le carnaval romain

FOK

Jiří Hubička - piano (2)

ABO
21.02.1956Olomouc - Reduta (Fučíkův sál)

Sergei S. Prokofiev (1)
Reinhold M. Glier (2)
Witold Lutoslawski (3)
Antonín Dvořák (4)
Zdeněk Fibich (5)
Béla Bartók (6)
Richard Wagner (7)

1. Romeo and Juliet, II. Suite - Montékové a Kapuleti (Montagues and Capulets)
2. Concerto for Coloratura Soprano f moll, op. 82
3. Malá (Small) Suite
4. Karneval, op. 92
5. Vesna (Spring), op. 13
6. Tance ze Sedmihradska (Dances of Transylvania)
7. Rienzi - Overture

Moravská filharmonie

Drahomíra Královcová - coloratura soprano (2)

22.02.1956Olomouc - Reduta

Sergei S. Prokofiev (1)
Reinhold M. Glier (2)
Witold Lutoslawski (3)
Antonín Dvořák (4)
Zdeněk Fibich (5)
Béla Bartók (6)
Richard Wagner (7)

1. Romeo and Juliet, II. Suite - Montékové a Kapuleti (Montagues and Capulets)
2. Concerto for Coloratura Soprano f moll, op. 82
3. Small Suite
4. Karneval, op. 92
5. Vesna (Spring), op. 13
6. Tance ze Sedmihradska (Danses of Transylvania)
7. Rienzi - Overture

Moravská filharmonie

Drahomíra Královcová - coloratura soprano (2)

23.02.1956Přerov - Dům osvěty

Sergei S. Prokofiev (1)
Reinhold M. Glier (2)
Witold Lutoslawski (3)
Antonín Dvořák (4)
Zdeněk Fibich (5)
Béla Bartók (6)
Richard Wagner (7)

1. Romeo and Juliet, II. Suite - Montékové a Kapuleti (Montagues and Capulets)
2. Concerto for Coloratura Soprano f moll, op. 82
3. Malá (Small) Suite
4. Karneval, op. 92
5. Vesna (Spring), op. 13
6. Tance ze Sedmihradska (Danses of Transylvania)
7. Rienzi - Overture

Moravská filharmonie

Drahomíra Královcová - coloratura soprano (2)

24.02.1956Prostějov - Divadlo Jiřího Wolkera

Sergei S. Prokofiev (1)
Reinhold M. Glier (2)
Witold Lutoslawski (3)
Antonín Dvořák (4)
Zdeněk Fibich (5)
Béla Bartók (6)
Richard Wagner (7)

1. Romeo and Juliet, II. Suite - Montékové a Kapuleti (Montagues and Capulets)
2. Concerto for Coloratura Soprano f moll, op. 82
3. Malá (Small) Suite
4. Karneval, op. 92
5. Vesna (Spring), op. 13
6. Tance ze Sedmihradska (Danses of Transylvania)
7. Rienzi - Overture

Moravská filharmonie

Drahomíra Královcová - coloratura soprano (2)

28.02.1956Praha - Smetanova síň

Wofgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Witold Lutoslawski (3)
Anatolij K. Ljadov (4, 5)

1. Symphony No. 40, g moll, op. 550
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Malá (Small) Suite
4. Začarované jezero (Enchanted Lake), op. 62
5. Baba Yaga, op. 63

FOK

Josef Suk - violin (2)

ABO
02.03.1956Slovakia - Bratislava - Reduta

Witold Lutoslawski (1)
Richard Strauss (2)
Wolfgang Amadeus Mozart (3)

1. Malá (Small) Suite
2. Oboe Concerto
3. Serenade No. 7, KV 250 "Haffner"
- I., II., III., VIII., VII., IV.

Slovenská filharmónia

Ing. Rudolf Novák - oboe (2)
Vojtěch Gabriel - violin (3)

13.03.1956Praha - Smetanova síň

Dezider Kardoš (1)
Jan Kapr (2)
Ludwig van Beethoven (3)
Wolfgang Amadeus Mozart (4)

1. Východoslovenská (East Slovakian) Overture
2. Domov (Home), Symphonic Pictures
3. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
4. Symphny No. 38, Es dur, KV 543

FOK

František Rauch - piano (3)

ABO
21.03.1956Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Symphony No. 41, C dur, KV 551 "Jupiter"
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

Česká filharmonie

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Milada Musilová - soprano
Věra Krilová - alto
Antonín Zlesák - tenor
Ladislav Mráz - bass

22.03.1956Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Symphony No. 41, C dur, KV 551 "Jupiter"
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

Česká filharmonie

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Milada Musilová - soprano
Věra Krilová - alto
Antonín Zlesák - tenor
Ladislav Mráz - bass

23.03.1956Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Symphony No. 41, C dur, KV 551 "Jupiter"
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

Česká filharmonie

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Milada Musilová - soprano
Věra Krilová - alto
Antonín Zlesák - tenor
Ladislav Mráz - bass

25.03.1956Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Symphony No. 41, C dur, KV 551 "Jupiter"
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

Česká filharmonie

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Milada Musilová - soprano
Věra Krilová - alto
Antonín Zlesák - tenor
Ladislav Mráz - bass

27.03.1956Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Vlasta Linhartová-Nováková - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass
Dr. Ladislav Vachulka - organ

28.03.1956Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Ludwig van Beethoven (1)
Oskar Nedbal (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Egmont, op. 84
2. Pohádka (Faitytale) o Honzovi
- Polonaise
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKSlavnostní koncert pro pražské učitele. Průvodní slovo: prof. Dusbaba
29.03.1956Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Vlasta Linhartová-Nováková - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass
Dr. Ladislav Vachulka - organ

30.03.1956Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Vlasta Linhartová-Nováková - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass
Dr. Ladislav Vachulka - organ

09.04.1956Praha - Rudolfinum

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 2, 3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Violin Concerto No. 3, G dur, KV 216
2. Ch´io mi scordi di te, KV 505
3. Doppelkonzert No. 10, e moll, KV 365
4. Variations, op. 33 "Rococo"

Orchestr konservatoře

František Vokál - violin (1)
Jarmila Rudolfová - soprano (2)
Soňa Hokešová, Jaroslav Čermák - pianos (3)
Petr Šimek - violoncello (4)

10.04.1956Praha - Smetanova síň

Otakar Jeremiáš (1)
Ludwig van Beethoven (2)
César Franck (3)

1. Jarní (Spring) Overture, op. 9
2. Tripelkonzert C dur, op. 56
3. Symphony d moll

FOK

Jan Panenka- piano, Bruno Bělčík - violin, Josef Šimandl - violoncello (2)

ABO
17.04.1956Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Robert Schumann (2)

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
2. Piano Concerto a moll, op. 54

FOK

František Rauch - piano (2)

27.04.1956Polska - Kraków - sál filharmonie

Bedřich Smetana (1)
Tadeusz Paciorkiewicz (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Tajemství (The Secret) - Overture
2. Piano Concerto No. 2
3. Symphony No. 4, B dur, op. 60

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Wladyslaw Kedra - piano (2)

28.04.1956Poland - Kraków - sál filharmonie (v poledne)

Bedřich Smetana (1)
Tadeusz Paciorkiewicz (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Tajemství (The Secret) - Overture
2. Piano Concerto No. 2 - III.
3. Symphony No. 4, B dur, op. 60 - IV.

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Wladyslaw Kedra - piano (2)

Koncert pro školy
28.04.1956Poland - Kraków - sál filharmonie (večer)

Bedřich Smetana (1)
Tadeusz Paciorkiewicz (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Tajemství (The Secret) - Overture
2. Piano Concerto No. 2
3. Symphony No. 4, B dur, op. 60

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Wladyslaw Kedra - piano (2)

08.05.1956Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72
bis:     "    op. 72 - No. 7

FOK
10.05.1956Praha - Lucerna

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72

FOKKoncert pro vojáky
11.05.1956Praha - Rudolfinum

Johannes Brahms (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)

1. Violin Concerto D dur, op. 77
2. Violin Concerto D dur, op. 35

FOK

Valerij Klimov - violin (1)
Joszev Sivo - violin (2)

PRAŽSKÉ JARO; 3. kolo houslové soutěže Slavíkovy a Ondříčkovy (1. večer)
12.05.1956Praha - Rudolfinum

Felix Mendelssohn Bartholdy (1)
Antonín Dvořák (2)
Johannes Brahms (3)

1. Violin Concerto e moll, op. 64
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Violin Concerto D dur, op. 77

FOK

Jiří Šumpík - violin (1)
Štefan Czapáry - violin (2)
Boris Gutnikov - violin (3)

PRAŽSKÉ JARO; 3. kolo houslové soutěže Slavíkovy a Ondříčkovy (2. večer)
13.05.1956Praha - Rudolfinum

Aram Chačaturjan (Khachaturjan) (1)
Johannes Brahms (2)

1. Violin Concerto d moll
2. Violin Concerto D dur, op. 77

FOK

Zhan Ter-Merkerjan - violin (1)
Ladislav Jásek - violin (2)

PRAŽSKÉ JARO; 3. kolo houslové soutěže Slavíkovy a Ondříčkovy (3. večer)
15.05.1956Praha - Rudolfinum

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Josef Slavík (2)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (3)
Johannes Brahms (4)

1. Violin Concerto No. 5, A dur, KV 219 - I.
2. Violin Concerto a moll
3. Violin Concerto - II., III.
4. Violin Concerto D dur, op. 77

FOK

Štefan Czapáry - II. prize (1)
Ladislav Jásek - II. prize (2)
Zhan Ter-Merkerjan - II. prize (3)
Valerij Klimov - I. prize (4) - I. movement
Boris Gutnikov - I. prize (4) - II., III. mov.

PRAŽSKÉ JARO; koncert laureátů Slavíkovy a Ondříčkovy houslové soutěže
26.05.1956Praha - Rudolfinum (odpoledne)

František Kramář-Krommer (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Harmonie F dur, op. 57 (2 ob., 2 cl., 2 horn, 2 bass., contra bass.)
2. Les petit riens, KV 299 b
3. Serenade for Winds d moll, op. 44

Orchestr posluchačů konservatoře (2)

Komorní sdružení profesorů konservatoře (1, 3)
Taneční soubor posluchačů konservatoře / choreografie: Zora Šemberová (2)

Pražská konservatoř na PRAŹSKÉM JARU; Václav Smetáček - 1st oboe (1), - 2nd oboe (3)
28.05.1956Praha - Smetanova síň

Josef Mysliveček (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Bedřich Smetana (3)
Zdeněk Fibich(4)

1. Symfonie-Overture op. 5 "Máj" (May)
2. Violin Concerto No. 3, G dur, KV 216
3. Triumphal Symphony - Scherzo
4. Symphony No. 1, F dur, op. 17

FOK

Arthur Grumiaux - violin (2)

PRAŽSKÉ JARO
03.06.1956Slovakia - Bratislava - Reduta (matinée)

Bedřich Smetana (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Hubička (The Kiss) - Overture
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Slovenská filharmónia

Julius Katchen - piano (2)

06.06.1956Praha - Rudolfinum

Josef Matěj (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Bedřich Smetana (3)
Charles Gounod (4)
Felix Mendelssohn-Bartholdy (5)

1. Trombone Concerto No. 2
2. Oboe Concerto C dur, K. 314
3. Čertova stěna (The Devil's Wall) - aria Vok
4. Faust - aria Valentin
5. Violin Concerto e moll, op. 64

FOK

Zdeněk Pulec - trombone (1)
Miloslav Hašek - oboe (2)
Stanislav Zajíček - baritone (3, 4)
Eva Červenková - violin (5)

Absoloventský večer konservatoře
07.06.1956Čáslav - Dusíkovo divadlo

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
08.06.1956Kolín nad Labem - Městské divadlo

Franz Schubert (1)
Franz Liszt (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
2. Les préludes
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
09.06.1956Pardubice - sál Grand-hotelu

Franz Schubert (1)
Franz Liszt (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
2. Les Préludes
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
10.06.1956Kutná Hora - Divadlo (odpoledne)

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKKoncert pro mládež
10.06.1956Kutná Hora - Divadlo (večer)

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
11.06.1956Zruč nad Sázavou - Divadlo pro pracující

Antonín Dvořák (1)
Bedřich Smetana (2)
Franz Liszt (3)
Johann Strauss (4, 5, 7, 8, 9)
Eduard Strauss (6)

1. Karneval, op 92
2. Vltava
3. Les préludes
4. Fledermaus - Overture
5. Pizzicato Polka
6. Mit Dampf (Parou), Galop
7. Kaiserwalzer
8. Auf dem schönen blauen Donau
9. Perpetuum mobile

FOK
15.06.1956Sezimovo Ústí - Společenský dům (odpoledne)

Antonín Dvořák (1)
Bedřich Smetana (2)
Franz Liszt (3)
Johann Strauss (4, 5, 6, 8, 9)
Eduard Strauss (7)

1. Karneval, op. 92
2. Vltava
3. Les préludes
4. Fledermaus - Overture
5. Pizzicato Polka
6. Kaiserwalzer
7. Mit Dampf (Parou), Galop
8. Auf dem schönen blauen Donau
9. Perpetuum mobile

FOK
15.06.1956Tábor - kino Svět (večer)

Franz Schubert (1)
Franz Liszt (2)
Antnín Dvořák (3)

1. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
2. Les préludes
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
18.06.1956Praha - Rudolfinum

Domenico Dragonetti (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Joseph Haydn (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)
Anton Rubinstein (5)

1. Double Bass Concerto, ?
2. La Clemenza di Tito - aria Sesto
3. Flute Concerto D dur
4. Eugen Onegin - Dopisová scéna (Letter Scene)
5. Piano Concerto No. 4, d moll

Orchestr posluchačů konservatoře

Václav Fuka - double bass (1)
Zdenka Kareninová - mezzo (2)
Petr Brock - flétna (3)
Milada Horálková - soprano(4)
Eva Švecová - klavír (5)

dirigent: František Hertl (1)
19.06.1956Praha - Valdštejnská zahrada

Ludwig van Beethoven

1. Egmont, Overture op. 84
2. Symphony No. 7, A dur, op. 92
3. Symphony No. 8, F dur, op. 93

FOK
20.06.1956Turnov - Sokolovna

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony D dur, KV 504 "Prager"
2. Violin Concerto No. 5, A dur, KV 219
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK

Břetislav Novotný - violin (2)

21.06.1956Liberec - Dům stavbařů

Petr I. Čajkovskj (Tchaikovsky) (1)
Bedřich Smetana (2)
Alexander P. Borodin (3)
Franz Liszt (4)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Vyšehrad
3. Prince Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)
4. Les préludes

FOK
22.06.1956Rumburk - Okresní dům osvěty

Bedřich Smetana (1, 4)
Antonín Dvořák (2)
Franz Liszt (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46
- No. 3, 5, 6; op. 72 - No. 7
3. Vltava, Z českých luhů a hájů, Blaník

FOK
23.06.1956Česká Lípa

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
24.06.1956Nový Bor - Divadlo (odpoledne)

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
25.06.1956Trutnov

Antonín Dvořák (1)
Franz Liszt (2)
Johann Strauss (3 - 7)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
2. Les préludes
3. Fledermaus - Overture
4. Kaiserwalzer
5. Pizzicato Polka
6. Auf dem schönen blauen Donau
7. Perpetuum mobile

FOK
26.06.1956Janské Lázně - sál v léčebném areálu (odpoledne)

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)
Franz Liszt (3)

1. a) Vltava, Z českých luhů a hájů, Blaník
    b) Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - Overture
2. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46
- No. 3, 5; op. 72 - No. 7
3. Les préludes

FOK
26.06.1956Žacléř - Národní dům (večer)

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)
Franz Liszt (3)
bis: Johann Strauss (bis)

1. a) Vltava, Z českých luhů a hájů, Blaník
    b) Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - Overture
2. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46 - No. 3, 5, op. 72 - No. 7
3. Les préludes
bis: Kaiserwalzer

FOK
27.06.1956Náchod - Divadlo

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 2)
Ludwig van Beethoven (3)
Franz Liszt (4)

1. Le nozze di Figaro - Overture
2. Symphony D dur, KV 504 "Prager"
3. Symphony No. 7, A dur, op. 92
4. Les préludes

FOK
29.06.1956Praha - Lucerna

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Nikolai R. Korsakov (2)

1. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"
2. Scheherazade, op. 35

FOKmísto Valdštejnské zahrady
18.09.1956Praha - Smetanova síň

Jaroslav Maštalíř (1)
Jaroslav Ježek (2)
František Hertl (3)
Augustin Vránek (4)
Alexander Moyzes (5)

1. Variace na téma ruské lidové písně (Variations on a Russian Song), op. 23
2. Jeppe s kopečku (Jeppe of the Hill), Suite
3. Symfonietta (oboe, orchestra)
4. Rondo melancolico, Scherzo disperato
5. Tance (Dances from) z Pohronia, op. 43

FOK

Miloslav Hašek - oboe (3)

Večer jubilantů padesátníků
25.09.1956Praha - Smetanova síň

Camille Saint-Saëns (1)
Sergei S. Prokofiev (2)
Béla Bartók (3)

1. Piano Concerto g moll, op. 22
2. Piano Concerto No. 1, d moll, op. 10
3. Piano Concerto No. 3, e moll

FOK

Stanislav Knor - piano (1)
Mirka Pokorná - piano (2)
Eva Bernáthová - piano (3)

5. koncert celostátní přehlídky koncertního umění. (Rachmaninov odpadl pro nemoc Jana Panenky)
26.09.1956Praha - Smetanova síň

Jaroslav Ježek

a) Jeppe s kopečku (Jeppe of the Hill), Suite
b) Piano concerto
etc.

FOK

Jan Vedra - piano (2)

Jubilejní koncert z díla Jaroslava Ježka - 50. narozeniny. Mimo řady jiných skladeb s jinými interprety hrál FOK se mnou jako dirigentem a), b).
29.09.1956Praha - Smetanova síň

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 9, op. 70
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK

Julius Katchen - piano (2)

Koncert k padesátinám Václava Smetáčka
05.10.1956Poland - Kraków - sál filharmonie

Ludwig van Beethoven (1, bis)
Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 1, C dur, op. 21
2. Symphony No. 9, op. 70
3. Karneval, op. 92
bis: Symphony No. 1 C dur, op. 21
- Scherzo

Panstwowa filharmonia w Krakowie
06.10.1956Poland - Kraków - sál filharmonie (v poledne)

Ludwig van Beethoven (1)
Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 1, C dur, op. 21 - II., I.
2. Symphony No. 9, op. 70 - II.
3. Karneval, op. 92

Panstwowa filharmonia w KrakowieKoncert pro školní mládež
06.10.1956Poland - Kraków - sál filharmonie (večer)

Ludwig van Beethoven (1, bis)
Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 1, C dur, op. 21
2. Symphony No. 9, op. 70
3. Karneval,  op. 92
bis: Symphony No. 1, C dur, op. 21
- Scherzo

Panstwowa filharmonia w Krakowie
13.11.1956Praha - Smetanova síň

Sergei I. Taneyev (1)
Dmitri B. Kabalevsky (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Overture on Russian Themes
2. Toccata for Orchestra, op 10
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 10

FOKABO
22.11.1956Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

1. projevy (speaches)
2. Z českých luhů a hájů, Tábor, Blaník

FOKOslavný večer k 60. narozeninám Klementa Gottwalda
01.12.1956Praha - Smetanova síň

Silvestr Hippman (1)
Bohuslav Martinů (2)
Zdeněk Fibich (3)
Josef Suk (3)

1. Menuety z (Minuets from) "F. L. Věka"
2. Sinfonia concertante  B dur
3. V podvečer (Early Evening), Idyll op. 39
4. Praga, op. 26

FOK

Břetislav Novotný - violin, Zdeněk Koníček - violoncello, Jiří Mihule - oboe, Otto Sluka - bassoon (2)

3. večer Lidového cyklu; č. 1 PREMIERA
19.12.1956Praha - Rudolfinum

Robert Schumann (1)
Franz Schubert (2)
Zdeněk Fibich (3)

1. Symphony No. 4, d moll, op 12
2. Du bist die Ruh, Aufenthalt, Heidenröslein (instr. V. Smetáček)
3. Symphony No. 2, Es dur, op. 38

Orchestr posluchačů konservatoře / Michal Baranowski (1, 2), V .Smetáček (3) (2)

Jarmila Krásová - soprano (2)

04.12.1956Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Piano Concerto No. 3, c moll, op. 37
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58

FOK

František Rauch - piano (1, 2, 3)

Večer Beethovenových klavírních koncertů
08.01.1957Praha - Smetanova síň

Georg Friedrich Händel (1)
Jan Hanuš (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Viola Concerto h moll
2. Chvalozpěv (Ode), Fantasy, op. 16 / text: Ladislav Stehlík
3. Symphony No. 6, D dur, op. 60

FOK

Miloslav Klabík - viola (1)
Miluše Dvořáková - soprano (2)

ABO; č. 2 PREMIERA
12.01.1957Praha - Rudolfinum

Marek Kopelent (1)
Emil Hlobil (2)
Jarmil Burghauser (3)

1. Overture
2. Violin Concerto
3. Symphonic Suite

FOK

Karel Šroubek - violin (2)

Koncert Svazu čs. skladatelů
22.01.1957Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Zdeňka Ziková - soprano
Vlasta Linhartová-Nováková - alto
Antonín Zlesák (za Beno Blachuta) - tenor
Eduard Haken - bass

23.01.1957Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Zdeňka Ziková - sprano
Vlasta Linhartová-Nováková - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

25.01.1957Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Zdeňka Ziková - soprano
Vlasta Linhartová-Nováková - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

31.01.1957Brno - Stadion

Michail I. Glinka (1)
Alexander P. Borodin (2)
Ladislav Vycpálek (3)

1. Ruslan and Ludmila - Overture
2. Symphony No. 1, Es dur
3. Cantata (of the Last Things of Man)
o posledních věcech člověka

Státní filharmonie Brno

Filharmonický sbor Besedy brněnské /
Dr. Zbyněk Mrkos

Alena Nováková - soprano (3)
Eduard Hrubeš - bass-baritone (3)

ABO
01.02.1957Brno - Stadion

Michail I. Glinka (1)
Alexander P. Borodin (2)
Ladislav Vycpálek (3)

1. Ruslan and Ludmila - Overture
2. Symphony No. 1, Es dur
3. Cantata (of the Last Things of Man)
o posledních věcech člověka

Státní filharmonie Brno

Filharmonický sbor Besedy brněnské /
Dr. Zbyněk Mrkos

Alena Nováková - soprano (3)
Eduard Hrubeš - bass-baritone (3)

ABO
05.02.1957Praha - Smetanova síň

Michail I. Glinka (1)
Paul Constantinescu (2)
Camille Saint-Saëns (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Ruslan and Ludmila - Overture
2. Braul
3. Piano Concerto No. 4, c moll, op. 44
4. Symphony No. 7, d moll, op. 70

FOK

Eva Bernáthová - piano (3)

ABO
18.02.1957Iceland - Reykjavik - Divadlo

Jan Václav Stamic (1)
Iša Krejčí (2)
Zdeněk Fibich (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Symphony No, 212, D dur
2. Serenade
3. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
4. Symphony No. 8, G dur, op. 88

Iceland National Symphony Orchestra
28.02.1957Iceland - Reykjavik - Divadlo

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Entführung aus dem Serail - Overture
2. Symphony D dur, KV 504 "Prager"
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

Iceland National Symphony Orchestra
05.03.1957Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Fidelio - Overture
2. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"
3. Symphony No. 4, B dur, op. 60

FOKII. večer skladeb L. van Beethovena
06.03.1957Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Fidelio - Overture
2, Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"
3. Symphony No. 4, B dur, op. 60

FOKII. večer skladeb L. van Beethovena
09.03.1957Praha - Rudolfinum

Witold Lutoslawski (2)
Fréderic Chopin (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Hymny (Anthems)
2. Malá (Small) Suite
3. Piano Concerto No. 2, f moll, op. 21
4. Symphony No. 8, G dur, op. 88

FOK

Lydia Grychtolowna - piano (2)

Slavnostní večer k 10. výročí podepsání smlouvy mezi ČSSR a Polskem
15.03.1957Poland - Kraków - sál filharmonie

Marcel Poot (1)
Béla Bartók (2)
Ludwig van Beethoven (3, bis)

1. Ouverture joyeuse
2. Piano Concerto No. 3
3. Symphony No. 8, F dur, op. 93
bis:          "             - II. movement

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Eva Bernáthová - piano (2)

16.03.1957Poland - Kraków - sál filharmonie (v poledne)

Marcel Poot (1)
Béla Bartók (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Ouverture joyeuse
2. Piano Concerto No. 3 - III.
4. Symphony No. 8, F dur, op. 93 - II., IV.

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Eva Bernáthová - piano (2)

Koncert pro školní mládež
16.03.1957Poland - Kraków - sál filharmonie (večer)

Marcel Poot (1)
Béla Bartók (2)
Ludwig van Beethoven (3, bis)

1. Ouverture joyeuse
2. Piano Concerto No. 3
3. Symphony No. 8, F dur, op. 93
bis:        "             - IV. movement

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Eva Bernáthová - piano (2)

22.03.1957Poland - Kraków - sál filharmonie

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Chor Panstwowej Filharmonii w Krakowie

Stefania Woytowicz - soprano
Irena Winiarska - alto
Bogdan Paprocki - tenor
Adam Szybowski - bass

23.03.1957Poland - Kraków - sál filharmonie

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Chor Panstwowej filharmonii w Krakovie

Stafania Woytowicz - soprano
Irena Winiarska - alto
Bogdan Paprocki - tenor
Adam Szybowicz - bass

29.03.1957Poland - Katowice - sál filharmonie

Miloslav Kabeláč (1)
Bohuslav Martinů (2)
Ludwig van Beethoven (3, bis)

1. Overture op. 17
2. Violin Concerto No. ?
3. Symphony No. 8, F dur, op. 93
bis:         "              - IV. movement

Panstwowa filharmonia Slaska

Bruno Bělčík - violin (2)

30.03.1957Poland - Katowice - sál filharmonie

Miloslav Kabeláč (1)
Bohuslav Martinů (2)
Ludwig van Beethoven (3, bis)

1. Overture op. 17
2. Violin Concerto No. ?
3. Symphony No. 8, F dur, op. 93
bis:           "           - II. movement

Panstwowa filharmonia Slaska

Bruno Bělčík - violin (2)

04.04.1957Poland - Warszawa - sala Filharmonii Narodowej (odpoledne)

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (1)
Tadeusz Zygfryd Kassern (2)
César Franck (3)

1. Symphony No. 9, op. 70 - I.
2. Concerto for Soprano and Orchestra
3. Symphony d moll - III.

Filharmonia Narodowa

Ewa Bandrowska-Turska - soprano (2)

Koncert pro školní mládež
05.04.1957Poland - Warszawa - sala Filharmonii Narodowej

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (1)
Tadeusz Zygfryd Kassern (2)
César Franck (3)

1. Symphony No. 9, op. 70
2. Concerto for Soprano and Orchestra
3. Symphony d moll

Filharmonia Narodowa

Ewa Bandrowska-Turska - soprano (2)

07.04.1957Poland - Warszawa - sala Filharmonii Narodowej (matinée)

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (1)
Tadeusz Zygfryd Kassern (2)
César Franck (3)

1. Symphony No. 9, op. 70
2. Concerto for Soprano and Orchestra
3. Symphony d moll

Filharmonia Narodowa

Ewa Bandrowsak-Turska - soprano (2)

12.04.1957Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Violin Concerto a moll, op. 53
2. Piano Concerto g moll, op. 33
3. Cello Concerto h moll, op. 194

FOK

Bruno Bělčík - violin (1)
František Maxián - piano (2)
František Smetana - violoncello (3)

Tři koncerty Antonína Dvořáka
16.04.1957Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - ato
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

17.04.1957Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

18.04.1957Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

12.05.1957Praha - Rudolfinum

Franz Liszt (1)
Robert Schumann (2, 4)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Piano Concerto No. 1, Es dur
2. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Piano Concerto No, 3, c moll, op. 37
4. Piano Concerto a moll, op. 54

FOK

Alexei Skavronsky - piano (1)
Anton Ginsburg - piano (2)
Li Ming-Quiang - piano (3)
Jan Novotný - piano (4)

PRAŽSKÉ JARO; 3. kolo klavírní soutěže Bedřicha Smetany (1. večer)
13.05.1957Praha - Rudolfinum

Antonín Dvořák (1)
Franz Liszt (2)
Petr I. Čakjovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Piano Concerto h moll, op. 33
2. Piano Concerto No. 1, Es dur
3. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23

FOK

Zdeněk Hnát - piano (1)
Aleš Bílek - piano (2)
Valerij Šackij - piano (3)

PRAŽSKÉ JARO; 3. kolo klavírní soutěže Bedřicha Smetany (2. večer)
16.05.1957Praha - Rudolfinum

Franz Liszt (1)
Robert Schumann (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Piano Concerto No. 1, Es dur
2. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Piano Concerto g moll, op. 33

FOK

Alexei Skavronskij (SSSR) - piano - I. prize
Anton Ginsburg (SSSR) - piano - I. prize
Zdeněk Hnát (CR) - piano - I. prize

PRAŽSKÉ JARO; Koncert laureátů klavírní soutěže Bedřicha Smetany
25.05.1957Praha - na lodi mezi Karlovým a Mánesovým mostem (nocturno)

Pavel Josef Vejvanovský (1)
Heinrich Ignaz Franz Biber (2)
Georg Friedrich Händel (3)
Jiří Ignác Linek (4)
Bedřich Smetana (5)
Antonín Dvořák (6)
Zdeněk Fibich (7)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (8)

1. Sonata vespertina
2. Intrada
3. Water Music - Allegro, Allegro deciso (instr. Hamilton Harty)
4. Korunovační (Coronation) Fanfare
5. Slavnostní (Festive) Overture D dur
6. Slavnostní pochod (Festive march)
7. Poem, op. 41/4
8. "1812", op. 49

FOK (1, 3, 5, 7, 8); Ústřední hudba čs. armády, mjr. Hynek Sluka (2, 4, 6, 8)

Pěvecký sbor Typografia / Zdeněk Stárek (8)

"Noční koncert na Vltavě mezi Karlovým a Mánesovým mostem. Pražský Hrad osvětlen. Obecenstvo na dvou parnících, na nábřeží a na obou mostech."
29.05.1957Praha - Smetanova síň

Otakar Zich (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Witold Lutoslawski (3)
Ottorino Respighi (4)

1. "Preciésky" - Overture
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
4. Concerto for Orchestra
5. Le fontane di Roma

FOK

Arturo Benedetti-Michelangeli - piano (2)

PRAŽSKÉ JARO
07.06.1957Praha - Rudolfinum

Joseph Haydn (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Ludwig van Beethoven (3, 4)
Franz Liszt (5)

1. Oboe Concerto C dur
2. Bassoon Concerto B dur, KV 191
3. Ah, perfido, op. 65
4. Violin Concerto D dur, op. 61 - I.
5. Piano Concerto No. 2, A dur

FOK

Karel Fiala - oboe (1)
Karel Karták - fbassoon (2)
Jarmila Rudolfová - soprano (3)
Jan Vacek - violin (4)
Václav Zelený - piano (5)

Absoloventský večer Pražské konzervatoře
11.06.1957Praha - Valdštejnská zahrada

Ludwig van Beethoven

1. Coriolanus, op. 62
2. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOKVečer Ludwiga van Beethovena
15.06.1957Praha - Valdštejnská zahrada

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKKoncert pod záštitou Čs. výboru obránců míru
23.06.1957Sezimovo Ústí - Ústřední dům, dvorana

Antonín Dvořák (1, 3)
Bedřich Smetana (2)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
2. Z českých luhů a hájů
3. Slov. tance (Slav. Dances) op. 46
- No. 3, 4; op. 72 - No. 8, 7

FOK
19.06.1957Poland - Kraków - Wawel (open air)

Jan Václav Stamic (1)
Wolfgang Amadus Mozart (2)
Ludwig van Beethoven (3, bis)

1. Symphony No 12, D dur
2. Symphony D dur, KV 504
3. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"
bis: Coriolanus, Overture op. 62

FOK
20.06.1957Poland - Kraków - Wawel (open air)

Felix Mendesohn Bartholdy (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Artur Malawski (3)
Antonín Dvořák (4)
Bedřich Smetana (bis)

1. Ein Sommernachtstraum, Overture op. 21
2. Piano Concerto No. 3, c moll, op. 37 (cadenza: V. Kalabis)
3. Uwertura
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Šárka

FOK

František Rauch - piano (2)

18.06.1957Poland - Warszawa - sala Filharmonii Narodowej

Jan Václav Stamic (1)
Édouard Lalo (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 12, D dur
2. Symphonie espagnole, op. 21
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK

Bruno Bělčík - Violin (2)

17.06.1957Poland - Warszawa - sala Filharmonii Narodowej

Ludwig van Beethoven (1 - 3)
Bedřich Smetana (bis)

1. Coriolanus, Overture op. 62
2. Piano Concerto No. 3. c moll, op. 37 (cadenza: V. Kalabis)
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"
bis: Šárka

FOK

František Rauch - piano (2)

24.06.1957Týn nad Vltavou - Sokolovna

Antonín Dvořák (1, 3)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Domov můj (My Home), op. 62
2. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

FOK
25.06.1957Tábor - Městské divadlo

Antonín Dvořák (1, 2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Domov můj (My Home), op. 62
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"

FOK

František Smetana - violoncello (2)

II. Táborské hudební jaro
26.06.1957Písek - Divadlo

Antonín Dvořák (1, 3)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Domov můj (My Home), op. 62
2. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
27.06.1957Vodňany

Antonín Dvořák (1, 3)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Domov můj (My Home), op. 62
2. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
29.06.1957Praha - Městská knihovna

František Kramář-Krommer (1)
Otakar Ostrčil (2)
Paul Dukas (3)
Sergei S. Prokofiev (4)
Bohuslav Martinů (5)

1. Concerto for Two Clarinets No. ?
2. Osiřelo dítě (Orphan Child)
3. L´apprenti sorcier (Učeň čaroděj)
4. Piano Concerto No. 1, d moll, op. 10
5. Violin Concerto No. ?

FOK / Michal Baranowski (1 - 3)

Karel Čeleda, Josef Waldmann - clarinet (1)
Vladimír Ševčík - piano (4)
Ivan Štraus - violin (5)

Absolventský koncert pražské konzervatoře. "První polovinu programu řídil můj žák Michal Baranowski z Krakova. Druhou polovinu já."
12.08.1957Yugoslavia (Croatia) - Split - Kaštelet Meštrovič

Ludwig van Beethoven (1)
Edvard Hagerup Grieg (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Egmont, Overture op. 84
2. Piano Concerto a moll, op. 16
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Filharmonie Split

Darko Lukič - piano (2)

Splitske ljetne priredbe
03.09.1957Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKZahájení sezóny
07.09.1957Praha - Smetanova síň

Jiří F. Novák (1)
Dagmar Šárová (2)
Jindřich Feld (3)
Luboš Sluka (4)
Tomáš Svoboda (5)

1. "Vojnarka" op. 40 - Overture
2. Scherzo for Symphonic Orchestra
3. Divertimento for Strings
4. Oravská balada (Ballad from Orava)
5. Symphony přirodě (to the Nature)

FOKVečer mladých skladatelů
25.09.1957Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Requiem, op. 89

FOK

Akademický pěvecký sbor Moravan / Josef Veselka
Lýskův dětský sbor / Dr. František Lýsek

Drahomíra Tikalová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass
Dr. Ladislav Vachulka - organ

26.09.1957Austria - Linz - Diesterwegschule

Antonín Dvořák

Requiem, op. 89

FOK

Akademický pěvecký sbor Moravan / Josef Veselka
Lýskův dětský sbor / Dr. František Lýsek

Drahomíra Tikalová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass
Dr. Ladislav Vachulka - organ

28.09.1957Italy - Perugia - Teatro comunale Morlacchi

Zdeněk Fibich (1)
Josef Suk (2)
Otakar Ostrčil (3)
Josef Bohuslav Foerster (4)
Bedřich Smetana (bis)

1. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture
2. Meditace na chorál (Meditation on the Chorale), op. 35
3. Křížová cesta (Via Crucis), op. 24
4. Symphony No. 4, c moll, op. 54 "Veliká noc" (Easter)
bis: Vltava

FOKXII. SAGRA MUSICALE UMBRA
29.09.1957Italy - Perugia - Sant Agostino

Antonín Dvořák

Requiem, op. 89
bis: Agnus Dei

FOK

Akademický pěvecký sbor Moravan / Josef Veselka
Lýskův dětský sbor / Dr. František Lýsek

Drahomíra Tikalová - sprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass
Dr. Ladislav Vachulka - organ

XII.SAGRA MUSICALE UMBRA; italská PREMIERA
30.09.1957Italy - Citta di Castello - s. Domenico

Antonín Dvořák

Requiem op. 89

FOK

Akademický pěvecký sbor Moravan / Josef Veselka
Lýskův dětský sbor / Dr. František Lýsek

Drahomíra Tikalová - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass
Dr. Ladislav Vachulka - organ

XII. SAGRA MUSICALE UMBRA
01.10.1957Italy - Sulmona - Teatro comunale

Ludwig van Beethoven (1)
Albert Pek (2)
Antonín Dvořák (3, bis)

1. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"
2. Oslava míru (Praise of Peace) / text:
P. Ovidius Naso
3. Requiem, op. 98 - II.
bis: Tuba mirum

FOK

Akademický pěvecký sbor Moravan / Josef Veselka (3)
Lýskův dětský sbor / Dr. František Lýsek (3)

Drahomíra Tikalová - soprano (3)
Marta Krásová - alto (3)
Beno Blachut - tenor (2, 3)
Eduard Haken - bass (2, 3)
Dr. Ladislav Vachulka - organ (3)

"Zde se narodil před 2000 roky básník Publius Ovidius Naso."
02.10.1957Italy - Arezzo - Teatro Petrarca

Bedřich Smetana (1, bis)
Antonín Dvořák (2, 3)

1. Vltava
2. Requiem, op. 98 - Requiem aeternam
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Šárka

FOK

Akademický pěvecký sbor Moravan / Josef Veselka (2)
Lýskův dětský sbor / Dr. František Lýsek (2)

Drahomíra Tikalová - soprano (2)
Marta Krásová - alto (2)
Ben Blachut - tenor (2)
Eduard Haken - bass (2)
Dr. Ladislav Vachulka - organ (2)

03.10.1957Italy - Firenze - Teatro comunale

Antonín Dvořák (1, 2)
Bedřich Smetana (bis 1, 2)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis 1: Vltava
2. Requiem, op. 89 - Graduale
bis 2: Česká píseň (Czech Song)

FOK

Akademický pěvecký sbor Moravan / Josef Veselka (2, bis 2)
Lýskův dětský sbor / Dr. Frantšek Lýsek (2)

Drahomíra Tikalová - soprano (2)
Marta Krásová alto (2)
Beno Blachut - tenor (2)
Eduard Haken - bass (2)
Dr. Ladislav Vachulka - organ (2)

04.10.1957Milano - Teatro del´arte

Leoš Janáček (1)
Antonín Dvořák (2)
Bedřich Smetana (3, bis)

1. Taras Bulba
2. Requiem, op. 89 - Tuba mirum, Recordare, Offertorium
3. Česká píseň (Czech Song)
bis: Vltava

FOK

Akademický pěvecký sbor Moravan / Josef Veselka (2, 3)
Lýskův dětský sbor / Dr. František Lýsek (2)

Drahomíra Tikalová - soprano (2)
Marta Krásová - alto (2)
Beno Blachut  - tenor (2)
Eduard Haken - bass (2)
Dr. Ladislav Vachulka - organ (2)

XI. TRIENALE
06.10.1957Italy - Venezia - Teatro La Fenice

Antonín Dvořák
Bedřich Smetana (bis)

1. Requiem, op. 89
bis: Česká píseň (Czech Song)

FOK

Akademický pěvecký sbor Moravan / Josef Veselka (1, bis)
Lýskův dětský sbor / Dr. František Lýsek (1)

Drahomíra Tikalová - soprano (1)
Marta Krásová - alto (1)
Beno Blachut - tenor (1)
Eduard Haken - bass (1)
Dr. Ladislav Vachulka - organ (1)

07.10.1957Austria - Wien - Musikverein

Antonín Dvořák
Bedřich Smetana (bis)

1. Requiem, op. 89
bis: Česká píseň (Czech Song)

FOK

Akademický pěvecký sbor Moravan / Josef Veselka (1, bis)
Lýskův dětský sbor / Dr. František Lýsek (1)

Drahomíra Tikalová - soprano (1)
Marta Krásová - alto (1)
Beno Blachut - tenor (1)
Eduard Haken - bass (1)
Dr. Ladislav Vachulka - organ (1)

10.10.1957Praha - Smetanova síň

Josef Suk (1)
Otakar Ostrčil (2)
Zdeněk Fibich (3)
Josef Bohuslav Foerster (4)

1. Meditace na chorál (Meditation on the Chorale), op. 35a
2. Křížová cesta (Via Crucis), op. 24
2. Pád Arkuna (Arkun´s Fall), op. 60
4. Symphony No. 4, c moll, op. 54 "Veliká noc" (Easter)

FOK

Dr. Ladislav Vachulka - organ (2)

20.10.1957DDR (Germany) - Leipzig - Kongresshalle

Antonín Dvořák (1, 7, bis 1, 2)
Bedřich Smetana (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Carl Maria von Weber (4)
Leoš Janáček (5)
Johannes Brahms (6)
Bedřich Smetana (8)

1. Karneval, op. 92
2. Vltava
3. Capriccio italien
4. Oberon - Overture
5. Lašské tance (Lachian Dances)
- Starodávný 1, Pilky
6. Danses hongroises - No. 5, 6
7. Slov. tance (Slav. Dances) - op. 46
- No. 5, 6;
bis 1:          "             op. 72 - No. 3, 4
8. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOKSender Leipzig - organizátor koncertu
22.10.1957DDR (Germany) - Leipzig - Kongresshalle

Bedřich Smetana (1, bis)
Jiří Pauer (2)
Franz Liszt (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Blaník
2. Scherzo
3. Piano Concerto No. 1, Es dur
4. Symphony No. 7, d moll, op. 70
bis: Vltava

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

Sender Leipzig - organizátor koncertu
24.10.1957DDR (Germany) - Jena - Volkshaus

Antonín Dvořák

1. Karneval,  op. 92
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

Musikfest Jena 1957
26.10.1957Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Piano Concerto No. 1, C dur, op. 15
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 19
3. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58

FOK

Paul Baumgartner - piano (1, 2, 3)

Cyklus klavírních koncertů L. van Beethovena
27.10.1957Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven

1. Piano Concerto No. 3, c moll, op. 37
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73

FOK

Paul Baumgartner - piano (1, 2)

Cyklus klavírních koncertů L. van Beethovena (2. večer)
05.11.1957Praha - Smetanova síň

Joseph Haydn (1)
Mieczyslaw Karlowicz (2)
Sabin V. Dragoi (3)
Claude Debussy (4)
Paul Dukas (5)

1. Symphony No. 8, G dur "Le soir"
2. Violin Concerto op. 8
3. Lidová slavnost (Folk Feast), Suite
4. Nocturnes - Nuages, Fetes
5. L´apprenti sorcier (Učeň čaroděj)

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

ABO
06.11.1957Praha - Smetanova síň

Michail I. Glinka (1)
Alexander P. Arutiunian (2)
Ludwig van Beethoven (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Ruslan and Ludmila - Overture
3. Trupet Concerto
3. Egmont, op. 84, Overture, Monologue
4. Symphony No. 5, e moll, op. 64

FOK

Václav Junek - trumpet (2)
Vsevolod N. Aksianov (nár. umělec RSFSR) - recitation (3)

Koncert k 40. výročí velké říjnové revoluce
15.11.1957Poland - Poznan - Aula Universytetu poznanskiego

Jan Václav Stamic (1)
Robert Schumann (2)
Bohuslav Martinů (3)

1. Symphony No. 12, D dur
2. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Symphony No. 4

Panstwowa filharmonia v Poznaniu

Tadeusz Zmundzinski - piano (2)

Jubilejní festival orchestru 1947 - 1957
16.11.1957Poland - Poznan - Aula Universytetu poznanskiego

Jan Václav Stamic (1)
Robert Schuman (2)
Bohuslav Martinů (3)

1. Symphony No. 12, D dur
2. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Symphony No. 4

Panstwowa filharmonia v Poznaniu

Tadeusz Zmudzinski - piano (2)

Jubilejní festival orchestru 1947 - 1957
27.11.1957Italy - Mestre - Teatro Corso di Mestre

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Jindřich Feld (2)
Bedřich Smetana (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Symphony No, 38, D dur, KV 504 "Prager"
2. Veseloherní (Comedic) Overture
3. Vltava
4. Symphony No. 5, e moll, op. 64

Orchestra del Teatro La Fenice
01.01.1959Olomouc - Fučíkův sál

Bedřich Smetana

Má vlast

Moravská filharmonie
21.01.1958Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Carl Orff (2)

1. Symphony No. 1, F dur, op. 17
2. Carmina Burana

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Milada Šubrtová - soprano (2)
Teodor Šrubař - baritone (2)
Antonín Votava - tenor (2)

ABO
22.01.1958Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Carl Orff (2)

1. Symphony No. 1, F dur, o. 17
2. Carmina Burana

FOK

Český pěvecký sbor / Jan Kühn

Milada Šubrtová - soprano (1)
Teodor Šrubař - baritone (2)
Antonín Votava - tenor (2)

ABO
28.01.1958Praha - Smetanova síň

Jaromír Ludvík Hruška (1)
Dalibor C. Vačkář (2)
Emil Hlobil (3)
Jan Novák (4)
Osvald Chlubna (5)
Zdeněk Folprecht (6)

1. Overture
2. Šumařovo dítě (Fiddler´s Child) - II. Suite
3. Rhapsody for Clarinet, op. 51
3. Carmina Sulamitis
4. Fantasy c moll, op. 44 (viola, orch.)
5. Slavnostní (Festive) Overture, op. 24

FOK

Vladimír Říha  clarinet (3)
Alena Španihelová - mezzo (4)
Bohumil Klabík - viola (5)

Novinky české symfonické hudby
31.01.1958Praha - Rudolfinum

Jan Václav Stamic (1)
Ivan Večtomov (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Symphony D dur, op 5
2. Cello Concerto
3. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

Česká filharmonie

Alexandr (Saša) Večtomov - violoncello (2)

17.02.1958Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
César Franck (2)
Josef Bohuslav Foerster (3)

1. Slavnostní (Festive) Overture D dur
2. Variations symphoniques
3. Symphony No. 3, D dur, op. 36

Orchestr posluchačů konzervatoře

Vlasta Kühnelová - piano (2)

25.02.1958Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
04.03.1958Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Maurice Ravel (2)
Sergei V. Rachmaninov (3)
Leoš Janáček (5)

1. Symphony No. 3, e mll, op. 53
2. Concerto pour piano D dur pour la main gauche (pro levou ruku)
3. Rhapsody on a Theme of Paganini
4. Taras Bulba

FOK

Wladyslaw Kedra - piano (2, 3)

18.03.1958Iceland - Reykjavík - National Theatre

Jan Klusák (1)
Antonín Dvořák (2)
Witold Lutoslawski (3)
Jan Václav Hugo Voříšek (4)

1. Symphony No. 1, C dur
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Malá (Small) Suite
4. Symphony D dur

Iceland National Symphony Orchestra

Björn Ólafsson (konc. mistr) - violin (2)

č. 2 islandská PREMIERA
25.03.1958Iceland - Reykjavík - National Theatre

Ludwig van Beethoven

1. Prometheus, Overture op. 43
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. Symphony No. 8, F dur, op. 93

Iceland National Symphony Orchestra

Gudrun Kristinsdóttir - piano (2)

01.04.1958Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Markéta Kühnová

Miluše Dvořáková - soprano
Irena Wyniarska - alto
Bogdan Paprocki - tenor
Jan Kyzlink - bass

02.04.1958Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Markéta Kühnová

Miluše Dvořáková - soprano
Irena Wyniarska - alto
Bogdan Paprocki - tenor
Jan Kyzlink - bass

03.04.1958Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Markéta Kühnová

Miluše Dvořáková - soprano
Irena Wyniarska - alto
Bogdan Paprocki - tenor
Jan Kyzlink - bass

08.04.1958Romania - Targu Mures - Palác kultury

Zdeněk Fibich (1)
Claude Debussy (2)
Johannes Brahms (3)
Bedřich Smetana (4, bis)

1. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
2. L´aprés midi d´un faun
3. Symphony No. 3, F dur, op. 90
4. Vltava
bis: Vltava

Filarmonica de stat Targu Mures
12.04.1958Romania - Bucharest - Ateneul Roman

Zdeněk Fibich (1)
Jiří Pauer (2)
Leoš Janáček (3)
Johannes Brahms (4)

1. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
2. Scherzo
3. Taras Bulba
4. Symphony No. 4, e moll, op. 98

Filarmonica de stat "George Enescu"
13.04.1958Romania - Bucharest - Ateneul Roman (matinée)

Zdeněk Fibich (1)
Jiří Pauer (2)
Leoš Janáček (3)
Johannes Brahms (4)

1. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
2. Scherzo
3. Taras Bulba
4. Symphony No. 4, e moll, op. 98

Filarmonica de stat "George Enescu"
18.04.1958Romania - Arad - Kulturní palác (odpoledne)

Zdeněk Fibich (1)
Bedřich Smetana (2)
Domenico Cimarosa (3)
bis: Arcangelo Corelli
Johannes Brahms (4)

1. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
2. Vltava
3. Oboe Concerto
bis: Oboe Concerto - 2 movements (arr. Sir John Barbirolli)
4. Symphony No. 1, c moll, op. 68

Filarmonica de stat Arad

Pavel Tornea - oboe (3, bis)

Odpolední koncert pro mládež
19.04.1958Romania - Arad - Kulturní palác

Zdeněk Fibich (1)
Bedřich Smetana (2)
Domenico Cimarosa (3)
bis: Arcangelo Corelli
Johannes Brahms (4)

1. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
2. Vltava
3. Oboe Concerto
bis: Oboe Concerto - 2 movements (arr. Sir John Barbirolli)
Symphony No. 1. c moll, op. 68

Filarmonica de stat Arad

Pavel Tornea - oboe (3, bis)

09.08.1958Yugoslavia (Croatia) - Split - Kaštelet Meštrovič

Bedřich Smetana (1)
Pál Kadosa (2)
Hector Berlioz (3)

1. Hubička (The Kiss) - Overture
2. Piano Concerto No. 3
4. Symphonie fantastique, op. 14

Filharmonie Split

Pál Kadosa - piano (2)

V. Letní hry ve Splitu
12.09.1958Karlovy Vary - Lázně III

Jindřich Feld (1)
Jan Klusák (2)
Emil Hlobil (3)
Ivan Jirko (4)

1. Veseloherní (Comedic) Overture
2. Symphony No. 1 in Do
3. Rhapsody op. 51
4. Symphony

Karlovarský symfonický orchestr

Vladimír Říha - clarinet (3)

Současná česká tvorba
28.09.1958Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Svatá Ludmila, op. 71

FOK

Český pěvecký sbor / Markéta Kühnová

Drahomíra Tikalová - soprano
Vlasta Linhartová - alto
Gustáv Papp - tenor
Eduard Haken - bass
Dr. Ladislav Vachulka - organ

04.10.1958Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Fréderic Chopin (2, 3, 4)

1. Piano Concerto A dur KV 488
2. Andante spienato
3. Grande polonaise Es dur, op. 22
4. Piano Concerto No. 1, e moll, op. 11

FOK

Halina Czerny-Stefanska - piano

Slavnostní koncert k ustavení Kruhu přátel Fréderica Chopina
09.10.1958Austria - Linz - Kaufmännisches Vereinshaus

Leoš Janáček (1)
Luigi Boccherini (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Říkadla (Children´s Rhymes)
2. Concerto for Flute and Strings, ?
3. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

Orchester des Linzner Landestheatres

Inge Neubauer, Erika Holzner, Annerose Weber, Maria Beisl - soprano (1)
Dr. Günther Schmidt, Dr. Herbert Schopper - tenor (1)
Alfred Neubauer, Georg Grondinger - bass (1)
Dr. Günther Rathuber - piano (1)
Dr. Werner Tripp - flute (2)

10.10.1958Austria - Linz - Kaufmännisches Vereinshaus

Leoš Janáček (1)
Luigi Boccherini (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Říkadla (Children´s Rhymes)
2. Concerto for Flute and Strings, ?
3. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

Orchester des Linzner Landestheatres

Inge Neubauer, Erika Holzner, Annerose Weber, Maria Beisl - soprano (1)
Dr. Günther Schmidt, Dr. Herbert Schopper - tenor (1)
Alfred Neubauer, Georg Grondinger - bass (1)
Dr. Günther Rathuber - piano (1)
Dr. Werner Tripp - flute (2)

11.10.1958Austria - Linz - Kaufmännisches Vereinshaus (odpoledne)

Leoš Janáček (1)
Luigi Boccherini (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Říkadla (Children´s Rhymes)
2. Concerto for Flute and Strings, ?
3. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

Orchester des Linzner Landestheatres

Inge Neubauer, Erika Holzner, Annerose Weber, Maria Beisl - soprano (1)
Dr. Günther Schmidt, Dr. Herbert Schopper - tenor (1)
Alfred Neubauer, Georg Grondinger - bass (1)
Dr. Günther Rathuber - piano (1)
Dr. Werner Tripp - flute (2)

Koncert pro mládež
31.10.1958Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Antonín Šídlo

Miluše Dvořáková - soprano
Jolanda Rodio (DK) - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

Veřejná generální zkouška pro Kruh přátel hudby
01.11.1958Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Antonín Šídlo

Miluše Dvořáková - soprano
Jolanda Rodio (DK) - alto
Bano Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

1. koncert sobotního lidového cyklu
02.11.1958Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor / Antonín Šídlo

Miluše Dvořáková - soprano
Jolanda Rodio (DK) - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

03.11.1958Praha - Smetanova síň

Joseph Haydn

1. Die Jahreszeiten - Overture
2. Piano concerto D dur
3. Trumpet Concerto, ? - II., I.
4. Symphony D dur "Paukenschlag"

Symfonický orchestr posluchačů konzervatoře

František Kůda - piano (2)
Josef Svejkovský - trumpet (3)

Večer Josepha Haydna
05.11.1958Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Václav Dobiáš (2)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (3)

1. Piano Concerto No. 1, b moll, op 23
2. Sonata (piano, wind q., kettle-drums, string orch.)
3. Scheherazade, op. 35

FOK

Eva Bernáthová - piano (1)
Jan Panenka - piano, Jaroslav Josífko - flute, Vlastimil Žoha - oboe, Karel Dvořák - clarinet, Otto Sluka - Bassoon, Jaroslav Čermák - horn, ? - kettle-drums (2)

13.11.1958Poland - Warszawa - sala Filharmonii Narodowej (odpoledne)

Leoš Janáček

1. Šumařovo dítě (The Fiddler's Child)
2. Taras Bulba

Fiharmonia narodowa WarszawaOdpolední koncert pro školní mládež s výkladem
14.11.1958Poland - Warszawa - sala Filharmonii Narodowej

Leoš Janáček

1. Šumařovo dítě (The Fidler´s Child)
2. Taras Bulba
3. Glagolská mše (Glagolitic Mass)

Filharmonia narodowa

Chór Filharmonii narodowej / Roman Kuklewicz

Jadwiga Dzikówna - soprano (3)
Maria Zaleska - alto (3)
Jerzy Kobza-Orlowski - tenor (3)
Witold Pilewski - bass (3)
Tadeusz Jarzecki - organ (3)

Koncert k roku Leoše Janáčka
16.11.1958Poland - Warszawa - sala Filharmonii Narodowej

Leoš Janáček

1. Šumařovo dítě (The Fidler´s Child)
2. Taras Bulba
3. Glagolská mše (Glagolitic Mass)

Filharmonia Narodowa

Chór Filharmonii narodowej / Roman Kuklewicz

Jadwiga Dzikówna - soprano (3)
Maria Zaleska - alto (3)
Jerzy Kobza-Orlowski - tenor (3)
Witold Pilewski - bass (3)
Tadeusz Jarzecki - organ (3)

Koncert k roku Leoše Janáčka
21.11.1958Poland - Poznan - sala Universytetu poznanskiego

Jan Klusák (1)
Antonín Dvořák (2)
Leoš Janáček (3)
Zdeněk Fibich (4)

1. Sinfonia No. 1 in Do
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Liška Bystrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
4. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture

Panstwowa filharmonia v Poznaniu

Kazimierz Wilkomirski - violoncello (2)

22.11.1958Poland - Poznan - sala Universytetu poznanskiego

Jan Klusák (1)
Antonín Dvořák (2)
Leoš Janáček (3)
Zdeněk Fibich (4)

1. Synfonia No. 1 in Do
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Liška Bystrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
4. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture

Panstwowa filharmonia v Poznaniu

Kazimierz Wilkomirski - violoncello (2)

28.11.1958Poland - Kraków - sál filharmonie

Jan Klusák (1)
Johannes Brahms (2)
César Franck (3)

1. Synfonia No. 1 in Do
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 83
3. Symphony d moll

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Julius Katchen - piano (2)

29.11.1958Poland - Kraków - sál filharmonie (v poledne)

Jan Klusák (1)
Cesar Franck (2)
Johannes Brahms (3)

1. Synfonia No. 1 in Do
2. Symphony d moll - III.
3. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 83 - I., IV.

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Julius Katchen - piano (3)

Koncert pro školní mládež
29.11.1958Poland - Kraków - sál filharmonie (večer)

Jan Klusák (1)
Johannes Brahms (2)
César Franck (3)

1. Synfonia No. 1 in Do
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 83
3. Symphony d moll

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Julius Katchen - piano (2)

11.05.1958Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKPRAŽSKÉ JARO - zahajovací koncert
19.05.1958Ostrava - Divadlo Zdeňka Nejedlého

Hector Berlioz (1)
Camille Saint-Saëns (2)
Ján Ciker (3)
Leoš Janáček (4)

1. Le carnaval romain, op. 9
2. Piano Concerto e moll, op. 44
3. Spomienky (Memories)
4. Taras Bulba

Ostravský symfonický orchestr

Pierre Barbizet - piano (2)

28.05.1958Praha - Smetanova síň

Vladimír Sommer (1)
Bohuslav Martinů (2, 3)

1. Antigona, Overture
2. Cello Concerto
3. Epos o Gilgameši (The Epic of Gilgamesh)

FOK

Český pěvecký sbor / Markéta Kühnová

Josef Chuchro - violoncello (2)
Milada Šubrtová - soprano (3)
Jaroslav Střížka - tenor (3)
Přemysl Kočí - bariton (3)
Eduard Haken - bass (3)
Bedřich Bobek - recitace (3)

PRAŽSKÉ JARO; č. 3 ČS. PREMIERA
10.06.1958Praha - Smetanova síň

Jan Zdeněk Bartoš (1)
Alois Hába (2)
Miloslav Kabeláč (3)

1. Příběhy jednoho dne (One Day Episodes)
2. Valašská (Lachian) Suite, op. 77
3. Symphony No. 2, op. 15

FOKVečer jubilantů: Bartoš - 50, Hába - 65, Kabeláč - 50
12.06.1958Praha - Smetanova síň

Jiří Mihule sr. (1)
Emil Hlobil (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Oboe Concerto No. 3
2. Violin Concerto, op. 47
3. Cello Concerto, h moll, op. 104

FOK

Jiří Mihule jr. - oboe (1)
Jiří Šéna - violin (2)
Jan Poláček - violoncello (3)

Absoloventský koncert konzervatoře
14.06.1958Liberec - Divadlo

Giuseppe Verdi (1)
Antonín Dvořák (2)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (3)

1. I vespri siciliani - Overture
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Scheherazade, op. 36

FOK

Miloš Sádlo - violoncello (2)

15.06.1958Janské Lázně - zasklená kolonáda (matinée)

Giuseppe Verdi (1)
Antonín Dvořák (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. I vespri siciliani - Overture
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK

Miloš Sádlo - violoncello (2)

15.06.1958Hradec Králové - Dům odborů (večer)

Giuseppe Verdi (1)
Antonín Dvořák (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. I vespri siciliani - Overture
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK

Miloš Sádlo - violoncello (2)

16.06.1958Náchod - Dům osvěty

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
17.06.1958Chrudim - Dům osvěty

Giuseppe Verdi (1)
Antonín Dvořák (2)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (3)

1. I vespri siciliani - Overture
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Scheherazade, op. 36

FOK

Miloš Sádlo - violoncello (2)

23.06.1958Praha - Městská knihovna

Milan Iglo (1)
František Antonín Rössler-Rosetti (2)
César Franck (3)
Felix Mendelssohn-Bartholdy (4)

1. Piano Concerto - I.
2. Horn Concerto (?)
3. Variations symphoniques
4. Piano Concerto g moll, op. 23

Orchestr posluchačů konzervatoře

Milan Iglo - piano (1)
Ota Vojáček - horn (2)
Magda Jenčová - violin (3)
Lumír Kábrle - piano (4)

Absoloventský koncert konzervatoře; č. 1. PREMIERA
26.06.1958Praha - Městská knihovna

František Kramář-Krommer (1)
César Franck (2)
Camille Saint-Saëns (3)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (4)
Franz Liszt (5)

1. Clarinet Concerto, op. 36 - II., I.
2. Variations symphoniques
3. Morceau de concert, op. 154
4. Piano Concerto cis moll
5. Piano Concerto No. 1, Es dur

Orchestr posluchačů konzervatoře

Bohumil Měšťan - clarinet (1)
Vlastimil Tichý - violin (2)
Alena Dubská - harp (3)
Alfred Kumpf - piano (4)
Karel Friest - piano (5)

Absoloventský koncert konzervatoře
27.06.1958Praha - Smetanova síň

Stanislaw Moniuszko (1)
Alexander P. Borodin (2)
Bedřich Smetana (3, 9)
bis 1: Georges Bizet
Antonín Dvořák (4)
Giuseppe Verdi (5, 6, 11, bis 2)
Giacomo Puccini (7)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (8, 13)
Georges Bizet (10, bis 3)
Gioachino Rossini (12, bis 4)

1. Halka - Overture
2. Prince Igor - aria Igor
3. Čertova stěna (The Devil´s Wall) - aria Vok
bis 1: Carmen - aria Escamillo
4. Rusalka (The Water Nymph) - aria Rusalka
5. La Traviata - aria Traviata I. Act
6. I vespri siciliani - Overture
7. La Bohéme - aria Rodolfo
8. Eugen Onegin - aria Lenski
bis 2: Troubadour - aria Luna
9. Tajemství (The Secret) - aria Roza
10., bis 3: Carmen - Habanera
11. Don Carlos - aria Filippo
12., bis 4: Il barbiere di Siviglia - La calunnia (Pomluva)
13. Capriccio italien, op. 45

FOK

Antonín Švorc - tenor (2, 3, bis 1)
Helena Tattermuschová - soprano (4, 5)
Andrej Kucharský - tenor (7, 8, bis 2)
Ivana Mixová - mezzo (9, 10, bis 3)
Václav Halíř - bass (11, 12, bis 4)

Representační koncert VEČERNÍ PRAHY u příležitosti 1000. čísla listu. Přeloženo z Valdštejnské zahrady.
05.12.1958Poland - Katowice - sala Filharmonii Slaskiej

Leoš Janáček

1. Suite op. 3
2. Liška Bystrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
3. Šumařovo dítě (Fidler´s Child)
4. Taras Bulba

Panstwowa filharmonia SlaskaKoncert k poctě Leoše Janáčka
07.12.1958Praha - Rudolfinum

Jean Sibelius (1, 2)
Antonín Dvořák (3)

1. Finlandia No. 7, op. 26
2. Violin Concerto d moll, op. 47
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK

Ladislav Jásek - violin (2)

Slavnostní koncert k výročí Jeana Sibelia
09.12.1958Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Eugen Suchoň (2)
Johannes Brahms (3)

1. Komenský (Comenius), Overture op. 34
2. "Metamorfózy", Symphonic Variations
3. Symphony No. 1, c moll, op. 68

FOKABO
10.12.1958Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Eugen Suchoň (2)
Johannes Brahms (3)

1. Komenský (Comenius), Overture op.34
2. "Metamorfózy", Symphonic Variations
3. Symphony No. 1, c moll, op. 68

FOKABO
15.12.1958DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Vladimír Sommer (1)
Bedřich Smetana (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Antigona, Overture
2. Tábor, Vltava
3. Symphony No. 7, d moll, op. 70

Berliner Sinfonie Orchester"Místo klavírního dvojkoncertu Bohuslava Martinů, jehož orchestrální materiál nepřišel jsme hráli: Tábor a Vltavu"
25.12.1958DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Bedřich Smetana

Má vlast

Dresdner Philharmonie
26.12.1958DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Bedřich Smetana

Má vlast

Dresdner Philharmonie
06.01.1959Praha - Smetanova síň

Tadeusz Szelikowski (1)
Johannes Brahms (2, 3)

1. Epitafium na smierc Karola Szymanowskiego
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 83
3. Symphony No. 4, e moll, op. 98

FOK

Paul Baumgartner - piano (2)

ABO
07.01.1959Praha - Smetanova síň

Tadeusz Szeligowski (1)
Johannes Brahms (2, 3)

1. Epitafium na smierc Karola Szymanovskiego
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 83
3. Symphony No. 4, e moll, op. 98

FOK

Paul Baumgartner - piano (2)

ABO
09.01.1959Praha - Smetanova síň (18.00)

Bedřich Smetana (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2, 3)

1. Vltava
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

Veřejná generální zkouška pro Hudební mládež
10.01.1959Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Petr I. Čajkovskij (2, 3)

1. Vltava
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

Lidový cyklus
15.01.1959Gottwaldov (Zlín) - Dům umění

Bedřich Smetana (1)
Leoš Janáček (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Vltava
2. Liška Bystrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
3. Symphony No. 7, d moll, op. 70

Filharmonie pracujících GottwaldovABO
16.01.1959Bystřice pod Hostýnem - kulturní dům

Bedřich Smetana (1)
Leoš Janáček (2)
Antonín Dvořák (3, bis)

1. Vltava
2. Liška Bystrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
3. Symphony No. 7, d moll, op. 70
bis: Slov. tanec (Slav. Dance) - Op. 72
- No. 7

Filharmonie pracujících Gottwaldov
03.02.1959Praha - Smetanova síň

Hector Berlioz (1)
Alfredo d´Ambrosio (2)
William Schuman (3)

1. Benvenuto Cellini, Overture
2. Violin Concerto h moll, op. 29
3. Symphony No. 3

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

ABO
04.02.1959Praha - Smetanova síň

Hector Berlioz (1)
Alfredo d´Ambrosio (2)
William Schuman (3)

1. Benvenuto Cellini, Overture
2. Violin Concerto h moll, op. 29
3. Symphony No. 3

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

ABO
02.03.1959Praha - Rudolfinum (15.00)

Antonín Dvořák (1)
Bedřich Smetana (2)

1. Symphony No. 8, G dur, op.88
2. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy

Orchestr posluchačů konzervatoře (s některými profesory) (2)

Pěvecký sbor konzervatoře posílený členy rozhl. sboru a členy Typografia (2)

HAMU, Konzervatoř, AVU a Vysoká škola UMPRUM. Oslava Vítězného února 1948
07.03.1959DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Bedřich Smetana

Má vlast
bis: Blaník

Dresdner Philharmonie
08.03.1959DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Bedřich Smetana

Má vlast

Dresdner Philharmonie
07.04.1959Praha - Smetanova síň

Andreas Nezeritis (1)
Pavel Vranický (2)
Leoš Janáček (3)

1. Symphony No. 1, g moll
2. Cello Concerto C dur, op 27
3. Sinfonietta

FOK

Josef Šimandl - violoncello (2)

Jarní cyklus III.
17.03.1959Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Markéta Kühnová

Ludmila Červinková - sprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

18.03.1959Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Markéta Kühnová

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

19.03.1959Praha - Smetanova síň

Antoín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor / Markéta Kühnová

Ludmila Červinková - soprano
Marta Krásová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

12.04.1959Praha - Smetanova síň

Otakar Jeremiáš

I. směs národních písní (I. Medley
of National Songs)

FOK

Pražský dětský sbor / Čestmír Stašek

Slavnostní koncert k 10. výročí založení PRAŽSKÉHO DĚTSKÉHO SBORU. "První dva oddíly koncertu řídil Čestmír Stašek, třetí díl jsem řídil já."
14.04.1959Praha - Smetanova síň

Sláva Vorlová (1)
Pavel Bořkovec (2)
Silvestr Hippman (3, 4)
Sergei S. Prokofiev (5)

1. Symphonic Overture "FOK", op. 25 (věnováno orchestru)
2. Cello Concerto
3. Vogézské náměstí (La place a Vosges), op. 33
4. Moře a palmy (The Sea and the Palm Trees), op. 34
5. Symphony op. 25 "Classic"

FOK

Jan Erml - piano (4)

Mimořádný koncert
19.04.1959Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Sergei V. Rachmaninov (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Egmont, Overture op. 84
2. Piano Concerto No. 2, c moll, op. 18
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

FOK

Sviatoslav Richter - piano (2)

Mimořádný koncert
02.06.1966Praha - Smetanova síň

Antonín Rejcha (1)
Jiří Pauer (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Overture C dur
2. Symphony
3. Piano Concerto g moll, op. 33

FOK

Sviatoslav Richter - piano (2)

PRAŽSKÉ JARO
15.05.1959Praha - Rudolfinum

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Jacques Ibert (2)
Claude Debussy (3)
Carl Maria von Weber (4)

1. Oboe Concerto C dur, KV 314
2. Flute Concerto
3. Rhapsodie pour clarinette
4. Concertino op. 45 (horn)

FOK

Lothar Koch (BRD) - oboe (1) - I. prize
Zdeněk Bruderhans (CR) - flute (2) - I. prize
Peter Rieckoff (DDR) - clarinet (3) - I. prize
Boris Afanasjev (USSR) - horn (4) - I. prize

PRAŽSKÉ JARO; 1. koncert laureátů dechové soutěže
16.05.1959Praha - Rudolfinum

Wolfgang Amadeus Mozart (1, 3)
František Vincenc Kramář-Kommer (2)
Joseph Haydn (4)
Richard Sttrauss (5)

1. Flute Concerto D dur, KV. 314
2. Clarinet Concerto op. 36
3. Bassoon Concerto B dur, KV. 191
4. Oboe Concerto C dur
5. Horn Concerto op. 11

FOK

Michel Debost - flute (1) - I. prize
Aurelian Octav Popa - clarinet (2) - I prize
Miloslav Maiser - bassoon (3) - II. prize (I. nebyla udělena)
Jacques Vandeville - oboe (4) - I. prize
Anatoli Demin - horn (5) - I. prize

PRAŽSKÉ JARO; 2. koncert laureátů dechové soutěže
26.05.1959Praha - Smetanova síň

Erwin Schulhoff (1)
Frank Martin (2)
Josef Bohusav Foerster (3)

1. Konzert für Streichquartett und Blasorchester
2. Ballade, pour violoncelle et petit orchestre
3. Cyrano de Bergerac, op. 55

FOK

Kvarteto města Prahy: B. Novotný, K. Přibyl - violins, H. Šimáček - viola, Z. Koníček - cello (1)
Erling Blondal - cello (2)

PRAŽSKÉ JARO
06.06.1959France - Paris - sál ERARD - studio Radio Paris

Vladimír Sommer (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Leoš Janáček (3)

1. Antigona, Overture
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Sinfonietta

L´Orchestre Radio Symphonique

Jean Fournier - violin (2)

Poloveřejná nahrávka
12.06.1959České Budějovice - Sokolovna

Giuseppe Verdi (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Nicolai A. Rimsky-Korsakov (3)

1. I vespri siciliani - Overture
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Scheherazade, op. 35

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

13.06.1959Soběslav - Divadlo

Franz Liszt (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Giuseppe Verdi (3)
Johann Strauss (4, 5)
Jacques Offenbach (6)

1. Les Préludes
2. Capriccio italien, op. 45
3. I vespri siciliani - Overture
4. Auf dem schönen blauen Donau
5. Kaiserwalzer
6. Orpheus in der Unterwelt - Overture

FOK
14.06.1959Strakonice - Kulturní sál ÚRO

Franz Liszt (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Giuseppe Verdi (3)
Johann Strauss (4, 5)
Jacques Offenbach (6)

1. Les préludes
2. Capriccio italien, op. 45
3. I vespri siciliani - Overture
4. Auf dem schönen blauen Donau
5. Kaiserwalzer
6. Orpheus in der Unterwelt - Overture

FOK
15.06.1959Vimperk - kino

Franz Liszt (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)  (2)
Giuseppe Verdi (3)
Johann Strauss (4, 5)
Jacques Offenbach (6)

1. Les préludes
2. Capriccio italien, op. 45
3. I vespri siciliani - Overture
4. Auf dem schönen blauen Donau
5. Kaiserwalzer
6. Orpheus in der Unterwelt - Overture

FOK
16.06.1959Tábor - Městské divadlo

Giuseppe Verdi (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (3)

1. I vespri siciliani - Overture
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Scheherazade, op. 35

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

17.06.1959Praha - Rudolfinum

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Ernest Chausson (3)
César Franck (4)

1. Bassoon Concerto B dur
2. Piano Concerto No. 1, C dur, op. 15
3. Poème pour violon et orchestre, op. 25
4. Les djinns (Džinové)

Orchestr posluchačů konzervatoře / Vlasta Kühnelová (1), Stanislav Hondlík (2), Jaroslav Vodňanský (4)

Josef Brožek - bassoon (1)
Jana Karasová - piano (2)
Zdeněk Vodička - violin (3)
Magda Šnajdrová - piano (4)

"V tomto absoloventském koncertu konzervatoře absolvovali moji žáci dirigenti s výjimkou 3. čísla."
13.07.1959Greece - Athens - Herodeon

Jan Klusák (1)
Antonín Dvořák (2)
Bedřich Smetana (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Symphony No. 1, in Do
2. Scherzo capriccioso, op. 66
3. Vltava
4. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

State Symphony Orchestra
22.07.1959Hungary - Budapest - Károlyi-Kert

Bedřich Smetana (1)
Aram Chačaturjan (Khachaturjan) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Vltava
2. Violin Concerto
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

State Symphony Orchestra

Bruno Bělčík - violin (2)

27.07.1959Hungary - Szolnok

Bedřich Smetana (1´)
Ludwig van Beethoven (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Vltava
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Symphony No. 5, e moll, op. 64

Debrecen Railway Workers Philharmony

Bruno Bělčík - violin (2)

07.09.1959DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Richard Strauss (1)
Antonín Dvořák (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Don Juan, op. 20
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony No. 7, A dur, op. 92

Berliner Sinfonie Orchester

Paul Tortelier - violoncello (2)

15.09.1959Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (2)
Petr I.Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Bohuslav Martinů (4)
Antonín Dvořák (5)

1. Hymna (Anthem)
2. Libuše - Overture
3. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
4. Památník Lidicím (Memorial to Lidice)
5. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK

Stanislav Knor - piano (3)

Slavnostní koncert k 25. výročí založení orchestru FOK
21.09.1959DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
Bohuslav Martinů (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Romeo and Juliet, Overture-Fantasy
2. Violin Concerto
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

Berliner Sinfonie Orchester

Bruno Bělčík - violin (2)

16.10.1959Poland - Kraków - sál filharmonie

Bohuslav Martinů (1)
Sergei V. Prokofiev (2)
Antonín Dvořák (1)

1. Památník Lidicím (Memorial to Lidice)
2. Violin Concerto No. 1, D dur, op. 19
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Eugenia Umińska - violin (2)

17.10.1959Poland - Kraków - sál filharmonie (v poledne)

Sergei V. Prokofiev (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Piano Concerto No. 1, D dur, op. 19
2. Symphony No. 8, G dur, op. 88 - III., IV.

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Eugenia Umińska - piano (1)

Koncert pro školní mládež
17.10.1959Poland - Kraków - sál filharmonie (večer)

Bohuslav Martinů (1)
Sergei V. Prokofiev (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Památník Lidicím (Memorial to Lidice)
2. Piano Concerto No. 1, D dur, op. 19
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Eugenia Umińska - piano (2)

04.01.1960DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

George Gershwin

1. Cuban ouverture
2. Piano Concerto F dur
3. Rhapsody in Blue
4. An Americn in Paris

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester

Josef Hála - piano (2, 3)

Večer George Gershwina
28.10.1959Praha - Smetanova síň

Sergei Prokofiev (1)
Felix Mendelssohn-Bartholdy (2)
Franz Schmidt (3)

1. Symphony No. 7, Cis moll, op. 131
2. Violin Concerto e moll, op. 64
3. Variationen über ein Husarenlied (Variace na husarskou píseň)

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

ABO
27.10.1959Praha - Smetanova síň

Sergei Prokofiev (1)
Felix Mendelssohn-Bartholdy (2)
Franz Schmidt (3)

1. Symphony No. 7, cis moll, op. 131
2. Violin Concerto e moll, op. 64
3. Variationen über ein Husarenlied (Variace na husarskou píseň)

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

ABO
02.11.1959DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Fidelio Friedrich Finke (1)
Robert Schumann (2)
César Franck (3)

1. Suite for Orchestra No. 3
2. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Symphony d moll

Berliner Sinfonie Orchester

Gerhard Berge - piano (2)

07.11.1959Praha - Smetanova síň

Leoš Janáček (1)
Sergei V. Prokofiev (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Taras Bulba
2. Piano Concerto No. 1, Des dur, op. 10
3. Symphony No. 5, e moll, op. 64

FOK

Ivan Moravec - piano (2)

13.11.1959Praha Jinonice - jídelna Motorlet (15.00)

Michail I. Glinka (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Bedřich Smetana (4)
Aram Chačaturjan (Khachaturjan) (5)
Antonín Dvořák (6)

1. Hymny (Anthems) - čs. a sovětská, proslovy: (speaches) V. Dobiáš a další
2. Ruslan and Ludmila - Overture
3. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
4. Vltava
5. Sabre Danse
6. Slov. tanec (Slav. Dance), op. 72
- No. 7

FOK

Grigorij Ginsburg - piano (2)

Koncert pro dělníky, oslava čs.-sovětského přátelství
25.11.1959Austria - Linz - Kaufmännisches Vereinshaus

Sergei V. Prokofiev (1)
Antonín Dvořák (2, bis 2)
Franz Schmidt (3)
Bedřich Smetana (bis 1),

1. Symphony No. 7, cis moll, op. 131
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Variationen über ein Husarenlied (Variace na husarskou píseň)
bis 1: Vltava
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Jiří Šumpík - violin (2)

26.11.1959Austria - Linz - Kaufmännisches Vereinshaus

Sergei V. Prokofiev (1)
Antonín Dvořák (2, bis 2)
Franz Schmidt (3)
Bedřich Smetana (bis 1)

1. Symphony No. 7, cis moll, op. 131
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Variationen über ein Husarlied
(Variace na husarskou píseň)
bis 1: Vltava
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Jiří Šumpík - violin (2)

15.12.1959Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Richard Strauss (2)
Carl Orff (3)

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67
2. Oboe Concerto
3. Carmina Burana

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

František Hanták - oboe (2)
Milada Šubrtová - soprano (3)
Teodor Šrubař - baritone (3)
Jaroslav Tománek - tenor (3)

ABO
16.12.1959Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Richard Strauss (2)
Carl Orff (3)

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67
2. Oboe Concerto
3. Carmina Burana

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

František Hanták - oboe (2)
Milada Šubrtová - soprano (3)
Teodor Šrubař - baritone (3)
Jaroslav Tománek- tenor (3)

ABO
18.12.1959Karlovy Vary - Lázně III

Jan Václav Stamic (1)
Fréderic Chopin (2)
Bohuslav Martinů (3)

1. Symphony No. 12, D dur
2. Piano Concerto No. 2, f moll, op. 21
3. Symphony No. 4

Karlovarský symfonický orchestr

Dagmar Šimonková - piano (2)

19.12.1959Praha - Smetanova síň

Franz Schubert (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Páll Isólfssón (3)
Joseph Haydn (4)

1. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
2. Piano Concerto C dur, KV 503
3. Passacaglia
4. Symphony No. 45, fis moll "Abschied"

FOK

Luis Batle Ibanez (URY) - piano (2)

20.12.1959Praha - Smetanova síň

Franz Schubert (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Páll Isólfsson (3)
Joseph Haydn (4)

1. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
2. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58
3. Passacaglia
4. Symphony No. 45, fis moll "Abschied"

FOK

Pierre Barbizet - piano (2)

12.10.1959DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Max Butting (1)
Felix Mendelssohn-Bartholdy (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 5, op. 43
2. Piano Concerto g moll, op. 25
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Berliner Sinfonie Orchester

Valentin Georghiu - piano (2)

11.01.1960DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Bedřich Smetana

Má vlast

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester
19.01.1960Praha - Smetanova síň

Dezider Kardoš (1)
František Brož (2)
Jan Václav Hugo Voříšek (3)

1. Concerto for Orchestra
2. Bohatýrská tryzna (Heroic Remembrance Ceremony)
3. Symphony D dur

FOKABO
20.01.1960Praha - Smetanova síň

Dezider Kardoš (1)
František Brož (2)
Jan Václav Hugo Voříšek (3)

1. Concerto for Orchestra
2. Bohatýrský tryzna (Heroic Remembrance Ceremony)
3. Symphony D dur

FOKABO
01.02.1960DDR - Berlin - Metropol-Theater

Jan Václav Hugo Voříšek (1)
Václav Dobiáš (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Symphony D dur
2. Sonata (piano, wind q., kettle-drums, strings)
3. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester

Jan Panenka - piano (2)

05.02.1960DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Josef Suk (1)
Ludwig van Beehoven (2)

1. Symphony c moll, op. 27 "Asrael"
2. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

Dresdner PhilharmonieKoncert pro mládež
06.02.1960DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Josef Suk (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Symphony c moll, op. 27 "Asrael"
2. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

Dresdner Philharmonie
07.02.1960DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Josef Suk (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Symphony c moll, op. 27 "Asrael"
2. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

Dresdner Philharmonie
08.02.1960DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Josef Suk (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Symphony e moll, op. 27
2. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

Dresdner Philharmonie
16.02.1960Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Pavel Bořkovec (2)
Josef Bohuslav Foerster (3)
Igor Stravinsky (4)

1. Symphony No. 8, F dur, op. 93
2. Piano Concerto No. 1
3. Cyrano de Bergerac, op. 55
4. L´oiseau de feu (Pták Ohnivák), Suite

FOK

Dr. Otakar Vondrovic - piano (2)

X. ABO
17.02.1960Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
Pavel Bořkovec (2)
Josef Bohuslav Foerster (3)
Igor Stravinsky (4)

1. Symphony No. 8, F dur, op. 93
2. Piano Concerto No. 1
3. Cyrano de Bergerac, op. 55
4. L´oiseau de feu (Pták Ohnivák), Suite

FOK

Dr. Otakar Vondrovic - Piano (2)

25.02.1960Praha - Jinonice - závodní jídelna Motorlet

Jan Seidel (1)
Antonín Dvořák (2)
Zdeněk Fibich (3)
Giuseppe Verdi (4, 5)
Bedřich Smetana (6)
Vilém Blodek (7)
Gioachino Rossini (8)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (9)

1. Kupředu levá, zpátky ni krok (Forwards Left, noz a Step Back)
2. Karneval, op. 92
3. Poëm, op. 41
4. I vespri siciliani - Overture
5. La Traviatta - aria Violetta
6. Hubička (The Kiss) - Skřivánčí píseň (Lark Song)
7. V studni (In the Well) - aria Janek
8. Il Barbiere di Siviglia - La calunnia (Pomluva)
9. Capriccio italien, op. 45

FOK

Maria Tauberová - soprano (5, 6)
Eduard Haken - bass (7, 8)

Brigádní koncert FOK
09.03.1960Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Antonín Dvořák (2)
Eugen Suchoň (3)
Bohuslav Martinů (4)
Josef Suk (5)

1. Noc na Karlštejně (Night at the Karlstein Castle), op. 26
2. Piano Concerto g moll, op. 33
3. Serenade for Strings, op. 5
4. Veselohra na mostě (Comedy on the Bridge), Suite
5. Praga, op. 26

FOK

Zdeněk Hnát - piano (2)

22.03.1960Praha - Smetanova síň

Max Butting (1)
František Kramář-Krommer (2)
Ludwig van Beethoven (3)
bis: Richard Wagner (4)

1. Symphony No. 5
2. Clarinet Concerto No. ?
3. Symphony No. 7, A dur, op. 92
bis: Meister Sänger von Nurnberg
- Overture

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester

Vladimír Říha - clarinet (2)

23.03.1960Praha - Smetanova síň

Max Butting (1)
František Kramář-Krommer (2)
Ludwig van Beethoven (3)
bis: Richard Wagner (4)

1. Symphony No. 5
2. Clarinet Concerto No. ?
3. Symphony No. 7, A dur, op. 92
bis: Meister Sänger von Nurnberg
- Overture

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester

Vladimír Říha - clarinet (2)

04.04.1960DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Johannes Paul Tilman (1)
Aram Chačaturjan (Khachaturjan) (2)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (2)

1. Symphonic Inventions op. 77
2. Violin Concerto
3. Scheherazade, op. 35

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester

Albert Markov - piano (2)

10.04.1960DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

César Franck (1)
Eduard Lalo (2)
Sergei V. Rachmaninov (3)

1. Psyché (bez sborových částí - without the chorus parts)
2. Cello Concerto d moll
3. Piano Concerto No. 2, c moll, op. 18

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester

Eeva Liisa Hirvonen - violoncello (2)
Helene Boschi - piano (3)

29.04.1960Iceland - Reykjavik - National Theatre

Jindřich Feld (1)
Hallgrimur Helgason (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Veseloherní (Comedic) Overture
2. Intrada and Canzona for strings
3. Moravské tance (Moravian Dances)
- Kožich, Kalamajka, Trojky, Silnice, Rožek
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Iceland National Symphony Orchestra
06.05.1960DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Bedřich Smetana (2)

1. Státní hymny NDR a ČSR (Anthems)
2. Má vlast

FOK
08.05.1960DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKStátní oslava čs. státního svátku
09.05.1960DDR - Berlin - Metropol-Theater

Johannes Brahms (2)
Bedřich Smetana (3, 5)
Antonín Dvořák (4, 6, 7)

1. Státní hymny (Anthems)
2. Symphony No. 1 - IV.
3. Vltava
4. Rusalka (Water Nymph) - aria Rusalka
5. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- duet Kecal-Jeník
6. Slov. tanec (Slav. Dance) op. 46 - No. 3
7. Symphony No. 9, e moll, op. 95 - IV. Allegro con fuoco

FOK

Členové Státní opery v Berlíně (members of the State Opera Berlin) (3, 4)

Státní akt - oslava čs. dne osvobození
15.05.1960DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Antonín Dvořák (1)
Leo Spies (2)
Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (3)

1. Scherzo capriccioso, op. 66
2. Violin Concerto
3. Piano Concerto No. 2

Stätisches Berliner Sinfonie Orchester

Werner Scholz - violin (2)
Eberhard Rebling - piano (3)

20.05.1960Iceland - Reykjavik - National Theatre

Christoph Willibald Gluck (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Robert Schumann (3, bis)

1. Iphigenie in Aulis - Overture
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Symphony No. 4, d moll, op. 120
bis:                  "                      - IV.

Iceland National Symphony Orchestra

Björn Ólafsson - violin (2)

04.06.1960Iceland - Reykjavik - National Theatre

Bedřich Smetana

Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)

Iceland National Symphony Orchestra

Iceland National Theatre Choir /
Dr. Robert Abraham Otlosson
Students of the ballet school

Mařenka: Miluše Fiedlerová
Jeník: Zdeněk Švehla
Kecal: Eduard Haken
Krušina: Jan Konstantin
Ludmila: Štěpánka Štěpánová
Mícha: Zdeněk Otava
Háta: Milada Čadíkovičová
Vašek: Oldřich Kovář
Principál (Circus Owner): Aevar Kvarun
Esmeralda: Eygló Sveinsson
Indian: Egill Sveinsson

Režie: Luděk Mandaus, výprava: Oldřich Šimáček, choreografie: František Halmazňa. ISLANDSKÁ PREMIERA; česky a islandsky
06.06.1960Iceland - Reykjavík - National Theatre (odpoledne)

Bedřich Smetana

Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)

see: 4. 6. 1960

06.06.1960Iceland - Reykjavík - National Theatre (večer)

Bedřich Smetana

Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)

see: 4. 6. 1960

07.06.1960Iceland - Reykjavík - National Theatre

Bedřich Smetana

Prodaná Nevěsta (The Bartered Bride)


see: 4. 6. 1960

08.06.1960Iceland - Reykjavík - National Theatre

Bedřich Smetana

Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)

Iceland National Symphony Orchestra

Iceland National Theatre Choir /
Dr. Robert Abraham Otlosson
Taneční soubor baletní školy

see: 4. 6. 1960

Režie: Luděk Mandaus, scéna: Oldřich Šimáček, choreografie: František Halmazňa. 4. REPRISA
10.06.1960Iceland - Reykjavík - National Theatre

Giuseppe Verdi

Rigoletto

Iceland National Symphony Orchestra

Iceland National Theatre Choir

Il duca di Mantova: Nicolai Gedda
Rigoletto: Gudmundur Jónsson
Gilda: Stina Britta Melander
Sparafucile: Hjálmar Kjartasson
Maddalena: Sigurveig Hjaltested
Giovanna: Gudrun Thorsteinsdóttir
Conte di Monterone: Kristinn Hallsson
Conte di Ceprano: Sigurdur Ólafsson
Contessa di Ceprano: Svala Nielsen
Mateo Borsa: Erlingur Vigfússon
Marullo: Gunnar Kristinsson
Il portiere: Ívar Helgasson
Il valletto: Eygló Victorsdóttir

Režie: Símon Edwardsen, scéna: Lárus Ingólfsson, choregrafie: František (Fáňa) Halmazňa
11.06.1960Iceland - Reykjavík - National Theatre

Giuseppe Verdi

Rigoletto


see: 10. 6. 1960

12.06.1960Iceland - Reykjavík - National Theatre

Giuseppe Verdi

Rigoletto


see: 10. 6. 1960

Il duca di Mantova: Sven Erik Vikstöm

17.06.1960Iceland - Reykjavík - National Theatre

Giuseppe Verdi

Rigoletto


see: 10. 6. 1960

Il duca di Mantova: Sven Erik Vikström

20.07.1936Praha - rozhlas

Henry Purcell

Dido and Aeneas

FOK

Kühnův pěvecký sbor / Jan Kühn

Dido: Aša Slavická
Belinda: M. Šímová
Aeneas: Zdeněk Knittl
kouzelník (magician): Jan Kühn

živé vysílání
18.06.1960Iceland - Reykjavík - National Theatre

Giuseppe Verdi

Rigoletto


see: 10. 6. 1960

Iceland National Theatre Choir

Il duca di Mantova: Sven Erik Vikström

19.06.1960Iceland - Reykjavík - National Theatre

Giuseppe Verdi

Rigoletto


see: 10. 6. 1960

Il duca di Mantova: Sven Erik Vikström

21.06.1960Iceland - Reykjavík - National Theatre

Giuseppe Verdi

Rigoletto


see: 10. 6. 1960

Il duca di Mantova: Sven Erik Vikström

22.06.1960Iceland - Reykjavík - National Theatre

Giuseppe Verdi

Rigoletto


see: 10. 6. 1960

Il duca di Mantova: Sven Erik Vikström

03.07.1960Iceland - Akureyri - chrám (Church)

Bedřich Smetana (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Robert Schumann (3)

1. Vltava
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Symphony No. 4, d moll, op. 120

Iceland National Symphony Orchestra

Björn Ólafsson - violin (2)

07.07.1960Iceland - Thingeyri

Sveinbjörn Sveinbjörnsson (1, 6)
Wolfgang Amadeus Mozart (2, 3)
Pál Isólfsson (4)
Thór Gudmundsson (5)
Sláva Vorlová (7)
Bedřich Smetana (8)

1. Islandská státní hymna (National Anthem)
2. Le nozze di Figaro - Overture
3. Le nozze di Figaro - aria Figaro
4. Lyrická suita (Lyric Suite)
5. Vor hinnsti dagur er hniginn / text:
Halldór K. Laxness
6. Sprettur (Galop) / text: Hannes Hafstein
7. 3 české tance (3 Czech Dances)
8. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Skočná

Iceland National Symphony Orchestra

Kristinn Hallson - tenor ? (5, 6)

08.07.1960Iceland - Isafjördur

Sveinbjörn Sveinbjörnsson (1, 6)
Wolfgang Amadeus Mozart (2, 3)
Pál Isólfsson (4)
Thór Gudmundsson (5)
Sláva Vorlová (7)
Bedřich Smetana (8, bis 2)
bis 1: Jónas Tomasson

1. Islandská státní hymna (National Anthem)
2. Le nozze di Figaro - Overture
3. Le nozze di Figaro - aria Figaro
4. Lyric Suite
5. Vor hinnsti dagur er hniginn / text:
Halldór K. Laxness
6. Sprettur (The Galop) / text: Hannes Hafstein
7. 3 české tance (Czech Dances)
8. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Skočná
bis 1: Isafjördur, Song for orchestra
bis 2: Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Furiant

Iceland National Symphony Orchestra

Kristinn Hallsson - tenor ? (5, 6)

09.07.1960Iceland - Sudureyri

Sveinbjörn Sveinbjörnsson (1, 6)
Wolfgang Amadeus Mozart (2, 3)
Pál Isólfsson (4)
Thór Gudmundsson (5)
Sláva Vorlová (7)
Bedřich Smetana (8, bis 2)
bis 1: Jónas Tomasson

1. Islandská státní hymna (National Anthem)
2. Le nozze di Figaro - Overture
3. Le nozze di Figaro - aria Figaro
4. Lyric Suite
5. Vor hinnsti dagur er hniginn / text:
Halldór K. Laxness
6. Sprettur (The Galop) / text: Hannes Hafstein
7. 3 české tance (3 Czech Dances)
8. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Skočná
bis 1: Isafjördur, Song for Orchestra
bis 2: Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Furiant

Iceland National Symphony Orchestra

Kristinn Hallsson - tenor ? (5, 6)

10.07.1960Iceland - Patrexfjördur

Sveinbjörn Sveinbjörnsson (1, 6)
Wolfgang Amadeus Mozart (2, 3)
Pál Isólfsson (4)
Thór Gudmundsson (5)
Sláva Vorlová (7)
Bedřich Smetana (8, bis 2, 3)
bis 1: Jónas Tomasson

1. Islandská státní hymna (National Anthem)
2. Le nozze di Figaro - Overture
3. Le nozze di Figaro - aria Figaro
4. Lyric Suite
5. Vor hinnsti dagur er hniginn / text:
Halldór K. Laxness
6. Sprettur (The Galop) / text: Hannes Hafstein
7. 3 české tance (3 Czech Damces)
8. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Skočná
bis 1: Isafjördur, Song for orchestra
bis 2: Ingalo, Song
bis 3: Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Furiant

Iceland National Symphony Orchestra

Kristinn Hallsson - tenor ? (5, 6, bis 2)

12.07.1960Iceland - Bolungavík

Sveinbjörn Sveinbjörnsson (1, 6)
Wolfgang Amadeus Mozart (2, 3)
Pál Isólfsson (4)
Thór Gudmundsson (5)
Sláva Vorlová (7)
Bedřich Smetana (8, bis 3)
bis 2: Jónas Tomasson

1. Islandská státní hymna (National Anthem)
2. Le nozze di Figaro - Overture
3. Le nozze di Figaro - aria Figaro
4. Lyric Suite
5. Vor hinnsti dagur er hniginn / text:
Halldór K. Laxness
6. Sprettur (The Galop) / text: Hannes Hafstein
7. 3 české tance (3 Czech Dances)
8. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Skočná
bis 1: Ingalo, Song
bis 2: Isafjördur, Song for orchestra
bis 3: Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Furiant

Iceland National Symphony Orchestra

Kristin Hallsson - tenor ? (5, 6, bis 1)

13.07.1960Iceland - Núpur (odpoledne)

Sveinbjörn Sveinbjörnsson (1, 6)
Wolfgang Amadeus Mozart (2, 3)
Pál Isólfsson (4)
Thór Gudmundsson (5)
Sláva Vorlová (7)
Bedřich Smetana (8)
bis 2: Jónas Tomasson

1. Islandská státní hymna (National Anthem)
2. Le nozze di Figaro - Overture
3. Le nozze di Figaro - aria Figaro
4. Lyric Suite
5. Vor hinnsti dagur er hniginn / text:
Halldór K. Laxness
6. Sprettur (The Galop) / text: Hannes Hafstein
7. 3 české tance (3 Czech Dances)
8. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Skočná
bis 1: Ingalo, Song
bis 2: Isafjördur, Song for Orchestra

Iceland National Symphony Orchestra

Kristinn Hallsson - tenor ? (5, 6, bis 2)

13.07.1960Iceland - Flateyri (večer)

Sveinbjörn Sveinbjörnsson (1, 6)
Wolfgang Amadeus Mozart (2, 3)
Pál Isólfsson (4)
Thór Gudmundsson (5)
Sláva Vorlová (7)
Bedřich Smetana (8, bis 3)
bis 2: Jónas Tomasson

1. Islandská státní hymna (National Anthem)
2. Le nozze di Figaro - Overture
3. Le nozze di Figaro - aria Figaro
4. Lyric Suite
5. Vor hinnsti dagur er hniginn / text:
Halldór K. Laxness
6. Sprettur (The Galop) / text: Hannes Hafstein
7. 3 české tance (3 Czech Dances)
8. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, Skočná
bis 1: Ingalo, Song
bis 2: Isafjördur, Song for Orchestra
bis 3: Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Furiant

Iceland National Symphony Orchestra

Kristinn Hallson - tenor ? (5, 6, bis 1)

11.09.1960DDR - Dresden - Hygiene Museum

Antonín Dvořák

1. Symphony No. 1, c moll, op. 3 "Zlonické zvony"
2. Polednice (The Noon Witch), op. 108
3. Symphonic Variations, op. 78

Dresdner Philharmonie
10.09.1960DDR (Germany) - Dresden - Hygiene Museum

Antonín Dvořák

1. Symphony No. 1, c moll, op. 3 "Zlonické zvony"
2. Polednice (The Noon Witch), op. 108
3. Symphonic Variations, op. 78

Dresdner Philharmonie
13.09.1960Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Sergei I. Taneyev (2)
Leoš Janáček (3)

1. Missa D dur, op. 86
2. Jan z Damašku (John of Damascus)
3. Glagolská mše (Glagolitic Mass)

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Drahomíra Tikalová - soprano (1, 3)
Ivana Mixová - alto (1, 3)
Beno Blachut - tenor (1, 3)
Eduard Haken - bass (1, 3)
Milan Šlechta - organ (3)

Veřejná generálka na zájezd
14.09.1960Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1, 3)
Antonín Dvořák (2)

1. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symhony No. 5, c moll, op. 64

FOK

Stanislav Knor - piano (1)
Josef Chuchro - violoncello (2)

Veřejná generálka na zájezd
15.09.1960Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 3)
Vadimír Sommer (2)
Leoš Janáček (4)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Antigona, Overture
3. Triumfální (Triumphal) Symphony
- Scherzo
4. Sinfonietta

FOKVeřejná generálka na zájezd FOK
16.09.1960Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Svatá Ludmila, op. 71

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Drahomíra Tikalová - soprano
Ivana Mixová - alto
Beno Blachut - tenor
Vladimír Krejčík - tenor
Eduard Haken - bass

Veřejná generálka na zájezd FOK
19.09.1960Italy - Torino - Teatro Nuovo

Bedřich Smetana (1, bis)
Leoš Janáček (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Sinfonietta
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88
bis: Vltava

FOK"Anglickou" symfonii natáčela italská televise - viz deník
25.09.1960Italy - Perugia - Teatro Morlacchi

Antonín Dvořák

Svatá Ludmila, op. 71

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Drahomíra Tikalová - soprano
Ivana Mixová - alto
Beno Blachut - tenor
Vladimír Krejčík - tenor
Eduard Haken - bass

italská PREMIERA; koncert natáčel rozhlas RAI Roma - viz deník
26.09.1960Italy - Perugia - Teatro Morlacchi

Antonín Dvořák (1)
Sergei I. Taneyev (2)
Leoš Janáček (3

1. Missa D dur, op. 86
2. Jan z Damašku (John of Damascus)
3. Glagolská mše (Glagolitic Mass)

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Drahomíra Tikalová - soprano (1, 3)
Ivana Mixová - alto (1, 3)
Bano Blachut - tenor (1, 3)
Eduard Haken - bass (1, 3)
Milan Šlechta - organ (3)

28.09.1960BRD (Germany) - Stuttgart - Liederhalle

Bedřich Smetana (1)
Petr I. Čakovskij (Tchikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3)
bis: Bedřich Smetana

1. Prodaná nevěsta (The bartered Bride)
- Overture
2. Piano ConcertoNo. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88
bis: Vltava

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

29.09.1960Switzerland - Basel - Stadtcasino

Vladimír Sommer (1)
Antonín Dvořák (2)
Bedřich Smetana (3, bis)
Leoš Janáček (4)

1. Antigona, Overture
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Triumfální (Triumphal) Symphony
- Scherzo
4. Sinfonietta
bis: Vltava, Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - Overture

FOK

Josef Chuchro - violoncello (2)

03.10.1960BRD (Germany) - Neustadt-Schwarzwald - kino (dopoledne)

Bedřich Smetana (1, 5)
Franz Liszt (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Vltava
2. Piano Concerto No. 1, Es dur
3. Symphony No. 5, e moll, op. 64 - III.
4. Cello Concerto h moll, op. 104 - II.
5. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Ouverture

FOK

Stanislav Knor - piano (2)
Josef Chuchro - violoncello (4)

Koncert pro mládež
03.10.1960BRD (Germany) - Tübingen - aula university (večer)

Bedřich Smetana (1, bis 1, 2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Prodaná nevěsta  (The Bartered Bride)
- Overture
2. Piano Concerto No.1,  b moll, op. 23
3. Symphony No. 4, G dur, op. 88
bis 1: Vltava
bis 2: Triumfální (Triumphal) Symphony
- Scherzo

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

05.10.1960BRD (Germany) - Bad Homburg - Kurhaustheater

Bedřich Smetana (1, bis)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88
bis: Vltava

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

07.10.1960BRD (Germany) - Düsseldorf - Schumannsaal

Bedřich Smetana (1, bis)
Franz Liszt (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Piano Concerto No. 1, Es dur
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88
bis: Vltava

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

08.10.1960BRD (Germany) Kölln am Rhein - Gürzenich Saal

Bedřich Smetana (1, bis)
Franz Liszt (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Piano Concerto No. 1, Es dur
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88
bis: Vltava

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

10.10.1960BRD (Germany) - Essen - Stadtischer Saalbau

Bedřich Smetana (1, bis 1, 2)
Franz Liszt (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Prodná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Piano Concerto No. 1, Es dur
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88
bis 1: Triumfální (Triumphal) Symphony
- Scherzo
bis 2: Vltava

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

12.10.1960BRD (Germany) - Hannover - Niedersachsenhalle

Leoš Janáček (1)
Antonín Dvořák (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
bis: Bedřich Smetana

1. Sinfonietta
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony No. 5, e moll, op. 64
bis: Vltava

FOK

Josef Chuchro - viloloncello (2)

13.10.1960BRD (Germany) - Hildesheim - Turnhalle

Vladimír Sommer (1)
Franz Liszt (2)
Bedřích Smetana (3, bis)
Leoš Janáček (4)

1. Antigona, Overture
2. Piano Concerto No. 1, Es dur
3. Triumfální (Triumphal) Symphony
- Scherzo
4. Sinfonietta
bis: Vltava

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

14.10.1960BRD (Germany) - Hamburg - Konzerthaus

1. Bedřich Smetana (1, bis 1)
2. Franz Liszt (2)
3. Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
bis 2: Antonín Dvořák

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Piano Concerto No. 1, Es dur
3. Symphony No. 5, e moll, op. 64
bis 1: Vltava
bis 2: Symphony No. 8, G dur, op. 88 - III.

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

15.10.1960BRD (Germany) - Bad Merthenheim - Kursaal

Bedřich Smetana (1, bis)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88
bis: Vltava

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

25.10.1960Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 2)
Franz Liszt (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Triumfální (Triumphal) Symphony
- Scherzo
3. Piano Concerto No. 1,  Es dur
4. Symphony No. 8, G dur, op. 88

FOK

Edith Farnadi - piano (2)

I. ABO; Zahájení sezóny po návratu ze zájezdu do Itálie, Švýcar a NSR
26.10.1960Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1, 2)
Franz Liszt (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Triumfální (Triumphal) Symphony
- Scherzo
3. Piano Concerto No. 1, Es dur
4. Symphony No. 8, G dur, op. 88

FOK

Edith Farnadi - piano (2)

ABO I.
04.11.1960Poland - Kraków - sál filharmonie

Modest P. Mussorgsky (1)
Johannes Brahms (2)
Hallgrimur Helgason (3)
Pavel Bořkovec (4)

1. Khovanshchina - Overture "Svit nad řekou Moskvou" (Dawn over the Moskva River)
2. Piano Concerto No. 1, d moll, op. 15
3. Intrada e Canzona
4. Symphony No. 2

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Witold Malcuzyński - piano (2)

05.11.1960Poland - Kraków - sál filharmonie

Modest P. Mussorgsky (1)
Johannes Brahms (2)
Hallgrimur Helgason (3)
Pavel Bořkovec (4)

1. Khovanshchina - Overture "Svit nad řekou Moskvou" (Dawn over the Moskva River)
2. Piano Concerto No. 1, d moll, op. 15
3. Intrada e Canzona
4. Symphony No. 2

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Witold Malcuzyński - piano (2)

11.11.1960Poland - Kraków - sál filharmonie

Arcangelo Corelli (1)
Georg Friedrich Händel (2)
Robert Schumann (3)

1. Concerto grosso No. 12, F dur, op. 6
2. Organ Concerto No. 1, g moll, op. 4
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 97 "Rhein"

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Prof. Józef Chwedczuk - organ (2)

12.11.1960Poland - Kraków - sál filharmonie (v poledne)

Arcangelo Corelli (1)
Georg Friedrich Händel (2)
Robert Schumann (3)

1. Concerto grosso No. 12, F dur, op. 6
2. Organ Concerto No. 1, g moll, op. 4
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 97 "Rhein"
- V. movement

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Prof. Józef Chwedczuk - organ (2)

Koncert pro mládež
12.11.1960Poland - Kraków - sál filharmonie (večer)

Arcangelo Corelli (1)
Georg Friedrich Händel (2)
Robert Schumann (3)

1. Concerto grosso No. 12, F dur, op. 6
2. Organ Concerto No. 1, g moll, op. 4
3. Symphony No 3, Es dur, op. 97 "Rhein"

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Prof. Józef Chwedczuk - organ (2)

20.11.1960Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Aram Chačaturjan (Khachaturjan) (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Othello, op. 6
2. Violin Concerto D dur
3. Symphony No. 1, g moll, op. 13
" Winter Daydreams"

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

22.11.1960Praha - Vysočany - ČKD Stalingrad

Bedřich Smetana (1, 2, bis 1)
Franz Liszt (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4,  bis 2)
Antonín Dvořák (5, 6, bis 3)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (6)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Vltava
3. Piano Concerto Es dur
4. Eugen Onegin - aria Olga
bis 1: Tajemství (The Secret) - aria Roza
5. Rusalka (The Water Nymph) - aria Prince
bis 2: Eugen Onegin - aria Lensky
6. Symphony No 8, b dur, op. 88 - III.
7. Gaiane - Sabre danse
bis 3: Slov. tanec (Slav. Dance), op. 72
- No. 7

FOK

Yevgeny Malinin - piano (3)
Ivana Mixová - alto (4, bis 1)
Beno Blachut - tenor (5, bis 3)

Závodní klub ROH ČKD - závodní jídelna (k měsíci čs.-sovětského přátelství)
29.11.1960Praha - Smetanova síň

Jaroslav Křička (1)
Gustav Mahler (2)
Richard Strauss (3)
Robert Schumann (4)

1. "Majáles" (May Feast), Overture op. 84
2. Vier letzte Lieder
3. Till Eulenspiegel, op. 28
4. Symphony No. 3, Es dur, op. 97 "Rhein"

FOK

Ivana Mixová - alto (2)

IV. ABO
30.11.1960Praha - Smetanova síň

Jaroslav Křička (1)
Gustav Mahler (2)
Richard Strauss (3)
Robert Schumann (4)

1. "Majáles" (May Feast), Overture op. 84
2. Vier letzte Lieder
3. Till Eulenspiegel, op. 28
4. Symphony No. 3, Es dur, op. 97 "Rhein"

FOK

Ivana Mixová - alto (2)

IV. ABO
02.12.1960Praha - Jinonice - Závody Jana Švermy - závodní jídelna

Bedřich Smetana (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2, 6)
Antonín Dvořák 3, 4. 5)

1. Podaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. La damme de pique - arie Jeletzky
3. Rusalka (The Water Nymph) - Arie o měsíčku
(Song to the moon)

4. Jakobín - duet
5. Cello Concerto h moll, op. 104 - I.
6. "1812", op. 49

FOK, Ústřední hudba čs. armády (6)

Štěpánka Jelínková - soprano (4, 5)
Teodor Šrubař - baritone (2, 4)
Saša Večtomov - violoncello (5)

K měsíci čs.-sovětského přátelství
11.12.1960USSR (Georgia) - Tbilisi - sál konzervatoře

Antonín Dvořák (1, 3)
Niccolo Paganini (2)

1. Scherzo capriccioso, op. 66
2. Violin Concerto D dur
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

State Philharmonic Orchestra Tbilisi

Irina Jasvili - violin (2)

12.12.1960USSR (Georgia) - Tbilisi - sál konzervatoře

Antonín Dvořák (1)
Robert Schumann (2)
Franz Liszt (3)

1. Symphony No. 8, G dur, op. 88
2. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Les préludes

State Philharmonic Orchestra Tbilisi

Elio Virsaladze - piano (2)

18.12.1960USSR - Azerbaijan - Baku - sál filharmonie

Antonín Dvořák (1, 3)
Vladimír Sommer (2)
Franz Liszt (4)

1. Symphony No. 8, G dur, op. 88
2. Antigona, Overture
3. Scherzo cappricioso, op. 66
4. Les préludes

State Philharmony Baku
20.12.1960USSR (Azerbaijan) - Baku - sál filharmonie

Ludwig van Beethoven (1)
Vladimír Sommer (2)
Antonín Dvořák (3)
Franz Liszt (4)

1. Symphony No. 4, B dur, op. 60
2. Antigona, Overture
3. Scherzo capriccioso, op. 66
4. Les préludes

State Philharmony Baku
23.12.1960USSR (Armenia) - Yerevan - sál filharmonie

Antonín Dvořák (1, 3)
Vladimír Sommer (2)
Franz Liszt (4)

1. Symphony No. 8, G dur, op. 88
2. Antigona, Overture
3, Scherzo capriccioso op. 66
4. Les préludes

State Philharmonic Orchestra Yerevan
24.12.1960USSR (Armenia) - Yerevan - sál filharmonie

Ludwig van Beethoven (1)
Vladimír Sommer (2)
Antonín Dvořák (3)
Franz Liszt (4)

1. Symphony No. 4, B dur, op. 60
2. Antigona, Overture
3. Scherzo capriccioso, op. 66
4. Les préludes

State Philharmonic Orchestra Yerevan
29.12.1960USSR - Moscow - Tchaikovsky Hall

Vladimír Sommer (1)
German G. Galynin (2)
César Franck (3)
bis: Antonín Dvořák

1. Antigona, Overture
2. Piano concerto
3. Symphony d moll
bis: Symphony No. 8, G dur, op. 88
- Scherzo

Moscow Philharmonic Orchestra

Dmitri A. Baschkirov - piano (2)

24.01.1961Japan - Tokyo - Hibiya Hall

Johann Sebastian Bach (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Bedřich Smetana (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Toccata and Fugue d moll
(arr. V. Smetáček)
2. Symphony No. 38, D dur, KV. 504 "Prager"
3. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Tokyo Symphony Orchestra
10.02.1961Japan - Tokyo - Hibiya Hall

Václav Dobiáš (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Sonata (piano, wind q., kettle-drums, strings)
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

Tokyo Symphony Orchestra

František Rauch - piano (1, 2)

14.02.1961Japan - Tokyo - Tokyo Broadcasting Hall

Johannes Brahms (1)
Aram Chačaturjan (Khachaturjan) (2)
Bedřich Smetana (3)
Antonín Dvořák (4)
bis: Johannes Brahms

1. Symphony No. 1, c moll, op. 68
2. Gayane - Sabre Danse, Lullaby,
Dance of the Rose Maidens, Lezginka
3. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Polka, furiant, Skočná
4. Slov. tance (Slav. Dances), op. 46
- No. 1, 2, 3
bis: Ungarische Tänze - No. 5, 6

Tokyo Symphony Orchestraveřejná rozhlasová nahrávka
17.02.1961Japan - Tokyo - Bunka Hall

Bedřich Smetana (1)
Michail M. Ippolitov-Ivanov (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)
bis: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Caucasian Sketches (Kavkazské črty)
3. Lašské tance (Lachian Dances)
- No. 1, 2, 5, 6
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony OrchestraKoncert pro ROON (lidový cyklus)
18.02.1961Japan - Tokyo - Hibiya Hall

Bedřich Smetana (1)
Michail M. Ippolitov-Ivanov (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)
bis: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Caucasian Sketches (Kavkazské črty)
3. Lašské tance (Lachian Dances)
- No. 1, 2, 5. 6
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony OrchestraKoncert pro ROON (lidový cyklus)
20.02.1961Japan - Tokyo - Hibiya Hall

Bedřich Smetana (1)
Michail M. Ippolitov-Ivanov (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)
bis: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Caucasian Sketches (Kavkazské črty)
3. Lašské tance (Lachian Dances)
- No. 1, 2, 3, 5
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony Orchestra
21.02.1961Japan - Tokyo - Kyoritsu Hall

Bedřich Smetana (1)
Michail M. Ippolitov-Ivanov (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)
bis: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Caucasian Sketches (Kavkazské črty)
3. Lašské tance (Lachian Dances)
- No. 1, 2, 5, 6
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony Orchestra
10.03.1961Japan - Tokyo - Hibiya Hall

Witold Lutoslawski (1)
Leoš Janáček (2)
Bedřich Smetana (3)
César Franck (4)

1. Malá suita (Small Suite)
2. Liška Bystrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
3. Vltava
4. Symphony d moll

Tokyo Symphony Orchestra
13.03.1961Japan - Tokyo - Bunka Hall (odpoledne)

Jan Klusák (1)
Dmitry B. Kabalevsky (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Symphony No. 1, C dur
2. Cello Concerto op. 44
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica" 
- Scherzo

Tokyo Symphony Orchestra

Ko Ivasaki - violoncello (2)

veřejná nahrávka pro NEC Radio
13.03.1961Japan - Tokyo - Bunka Hall (večer)

Jan Klusák (1)
Dmitry B. Kabalevsky (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Symphony No. 1, C dur
2. Cello Concero op. 44
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

Tokyo Symphony Orchestra

Ko Ivasaki - violoncello (2)

15.03.1961Japan - Tokyo - Kyoritsu Hall

Bedřich Smetana (1)
Michail M. Ippolitov-Ivanov (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)
bis: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Caucasian Sketches (Kavkazské črty)
3. Lašské tance (Lachian Dances)
- No. 1, 2, 5, 6
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony OrchestraKoncert pro ROON (lidový cyklus)
16.03.1961Japan - Tokyo - Kyoritsu Hall

Bedřich Smetana (1)
Michail M. Ippolitov-Ivanov (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)
bis: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Caucasian Sketches (Kavkazské črty)
3. Lašské tance (Lachian Dances)
- No. 1, 2, 5, 6
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony Orchestrakoncert pro ROON (lidový cyklus)
17.03.1961Japan - Tokyo - Kyoritsu Hall

Bedřich Smetana (1)
Michail M. Ippolitov-Ivanov (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)
bis: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Kavkazské črty (Caucasian Sketches)
3. Lašské tance (Lachian Dances)
- No. 1, 2, 5, 6
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony OrchestraKOncert pro ROON (pro lidové obecenstvo)
19.03.1961Japan - Tokyo - Kyoritsu Hall (odpoledne)

Bedřich Smetana (1)
Michail M. Ippolitov-Ivanov (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)
bis: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Caucasian Sketches (Kavkazské črty)
3. Lašské tance (Lachian Dances)
- No. 1, 2, 5, 6
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony OrchestraKoncert pro ROON (lidový cyklus)
19.03.1961Japan - Tokyo - Bunka Hall (večer)

Bedřich Smetana (1)
Michail M. Ippolitov-Ivanov (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)
bis: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Kavkazské črty (Caucasian Sketches)
3. Lašské tance (Lachian Dances)
- No. 1, 2, 5, 6
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony OrchestraKoncert pro ROON (lidový cyklus)
20.03.1961Japan - Tokyo - Kyoritsu Hall

Bedřich Smetana (1)
Michail M. Ippolitov-Ivanov (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (4)
bis: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Caucasian Sketches (Kavkazské črty)
3. Lašské tance (Lachian Dances)
- No. 1, 2, 5, 6
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony Orchestrakoncert pro ROON (lidový cyklus)
07.04.1961Japan - Tokyo - Hibiya Hall

Antonín Dvořák (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Scherzo capriccioso, op. 66
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Symphony No. 7, A dur, op. 92

Tokyo Symphony Orchestra

Antonín Moravec - violin (2)

25.04.1961Japan - Tokyo - Setagaya Hall

Ludwig van Beethoven (1)
Bedřich Smetana (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Egmont, Overture op. 84
2. Blaník
3. Slov. tance (Slav. Dances), op. 46
- No. 1, 2, 3

Tokyo Symphony Orchestrapro televizi
28.04.1961Japan - Tokyo - Hibiya Hall

Jan Václav Hugo Voříšek (1)
Antonín Dvořák (2)
Vadimír Sommer (3)
Nikolai A. Rimsky-Korsakov (4)

1. Symphony D dur
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Antigona, Overture
4. Scheherazade, op. 35

Tokyo Symphony Orchestra

Tomotada Soh - violin (2)

03.05.1961Japan - Sapporo - Shimin Hall (odpoledne)

Bedřich Smetana (1, 2)
Antonín Dvořák (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Vltava, Blaník
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Tokyo Symphony Orchestra
03.05.1961Japan - Sapporo - Shimin Hall (večer)

Ludwig van Beethoven (1, 2, 3)
bis: Johannes Brahms

1. Egmont, op. 84
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. Symphony No. 7, A dur, op. 92
bis: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony Orchestra

Jord Demus - piano (2)

04.05.1961Japan - Asahikawa

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2, bis 1)
bis 2: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Vltava, Blaník
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis 1: Slov. tanec (Slav Dance) op. 46
- No. 3
bis 2: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony Orchestra
06.05.1961Japan - Sendai - University Hall

Bedřich Smetana (1, 2)
Antonín Dvořák (3, bis 1)
bis 2: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Vltava, Blaník
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis 1: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 46
- No. 3
bis 2: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony Orchestra
07.05.1961Japan - Sendai - Sendai Hotel Hall

Antonín Dvořák

Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Tokyo Symphony Orchestrapro televizi
09.05.1961Japan - Tokyo - Koseynenkyu Hall

Bedřich Smetana (1, 2)
Antonín Dvořák (3, bis 1)
bis 2: Johannes Brahms

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Vltava, Blaník
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88
bis1: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 46
- No. 3
bis 2: Ungarischer Tanz No. 5

Tokyo Symphony OrchestraSlavnostní koncert ke stát. svátku ČSSR
13.05.1961Japan - Tokyo - Radio-Tokyo-TV-Akaska

Nikolai A. Rimsky-Korsakov

Scheherazade, Suite op. 35

Tokyo Symphony Orchestrapro Radio Tokyo, TV Akasaka
27.05.1961Romania - Timisoara - Maxim Gorkij Hall

Leoš Janáček (1)
Johannes Brahms (2)
César Franck (3)

1. Liška Bystrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
2, Violin Concerto D dur, op. 77
3. Symphony d moll

Filharmonica de stat "Banatul" Timisoara

Daniel Podlovschi - violin (2)

28.05.1961Romania - Timisoara - Maxim Gorkij Hall (dopoledne)

Leoš Janáček (1)
Johannes Brahms (2)
César Franck (3)

1. Liška Bystrouška (The Cunning Little Vixen), Suite
2. Violin Concerto D dur, op. 77
3. Symphony d moll

Filharmonica de stat "Banatul" Timisoara

Daniel Podlovschi - violin (2)

koncert pro mládež
01.06.1961Romania - Bucurest - Radio-TV Concert Studio

Leoš Janáček (1)
Ludwig van Beethoven (2)
César Franck (3)

1. Taras Bulba
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 19
3. Symphony d moll

Orchestra Simfonica a Radioteleviziunii Romane

Corneliu Gheorghiu - piano (2)

12.06.1961DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & 72
bis:      "   op. 72 - No. 7; op. 46 - No. 8

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester
21.06.1961Praha - Rudolfinum

JIří Reinberger (1)
Bohuslav Martinů (2)
Vítězslav Novák (3)
Robert Schumann (4)

1. Concerto No. 3 for Organ and Strings
2. Cello Concerto
3. Cigánské melodie (Gipsy Melodies) op. 14
4. Piano Concerto a moll, op. 54

FOK

Dagmar Lédlová - organ (1)
Bedřich Havlík - violoncello (2)
Miroslav Bozděch - violin (3)
Jana Roubalová - piano (4)

Absoloventský koncert AMU
17.07.1961Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Leoš Janáček (2)
Franz Liszt (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Karneval, op. 92
2. Lašské tance (Lachian Dances)
- No. 2, 5, 6
3. Les Préludes
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKKoncert přeložen z Valdštejnské zahrady
19.07.1961Slovakia - Trenčianské Teplice - Kursalon

Antonín Dvořák (1, 3)
Ludwig van Beethoven (2)
bis: Leoš Janáček (4)

1. Karneval, op. 92
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Lašský tanec (Lachian Dance)
- No. 1 "Starodávný"

FOK

Dieter Zechlin - piano (2)

20.07.1961Slovakia - Piešťany - Koncertná sieň

Antonín Dvořák (1)
Leoš Janáček (2)
Ján Ciker (3)
bis: Franz Liszt (4)

1. Karneval, op. 92
2. Piano Concerto No. 5, Es dur, op. 73
3. Lašské tance (Lachian Dances)
- No. 1, 2, 5, 6
bis: Les Préludes

FOK

Dieter Zechlin - piano (2)

23.08.1961Hungary - Budapest - Károlyi-Kert (Karlova zahrada)

Ferde Grofé (1)
George Gershwin (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Grand Canyon, Suite
2. Piano Concerto F dur
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

State Philharmonic Orchestra Budapest

Petri Endre - piano (2)

25.08.1961Hungary - Budapest - Károlyi-Kert (Karlova zahrada)

Joseph Haydn (1)
Aram Chačaturjan (Khachaturjan) (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Symphony No. 88, G dur
2. Piano Concerto Des dur
3. Symphony No. 7, A dur, op. 92

State Philharmonic Orchestra Budapest

Katalin Nemes - piano (2)

01.09.1961Brno - Stadion

Bedřich Smetana

Má vlast
bis: Vltava

Státní filharmonie BrnoZahájení sezóny
10.09.1961Brno - Stadion

Ludwig van Beethoven

Symphony No. 9, d moll, op. 125

Státní filharmonie Brno

Vachův sbor moravských učitelek /
Dr. Zbyněk Mrkos
Akademické pěvecké sdružení Moravan / Josef Veselka

Milada Šubrtová - soprano
Ivana Mixová - alto
Vladimír Krejčík - tenor
Zdeněk Kroupa - bass

Zahájení brněnského veletrhu
11.09.1961Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKZahájení sezóny
12.09.1961Františkovy Lázně - Městské divadlo

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKKulturní a společenské středisko Frant. Lázně v rámci IV. Mezinárodního hudebního festivalu
13.09.1961Mariánské Lázně - zotavovna Leningrad

Jan Klusák (1)
Leoš Janáček (2)
César Franck (3)
bis: Antonín Dvořák

1. Symphony No. 1
2. Taras Bulba
3. Symphony d moll
bis: Karneval, op. 92

FOKKulturní a společenské středisko Mar. Lázně v rámci IV. Mezinárodního hudebního festivalu
14.09.1961Plzeň - Park kultury a oddechu (Beseda)

Jan Klusák (1)
Leoš Janáček (2)
César Franck (3)
bis: Antonín Dvořák

1. Symphony No. 1
2. Taras Bulba
3. Symfphony d moll
bis: Karneval, op. 92

FOKVelký sál Závodního klubu Závodů V. I. Lenina
15.09.1961Plzeň - sál Peklo (Park kultury a oddechu)

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
26.09.1961Slovakia - Bratislava - Reduta (dopoledne)

Bedřich Smetana

Má vlast

Slovenská filharmóniaKoncert pro mládež
26.09.1961Slovakia - Bratislava - Reduta (večer)

Bedřich Smetana

Má vlast

Slovenská filharmónia
27.09.1961Slovakia - Bratislava - Reduta

Bedřich Smetana

Má vlast

Slovenská filharmónia
28.09.1961Brno - Stadion

Leoš Janáček (1)
Camille Saint-Saëns (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Taras Bulba
2. Piano Concerto No. 2, g moll, op. 22
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Státní filharmonie Brno

Stanislav Knor - piano (2)

01.10.1961BDR - Wiesbaden - Grosser Kurhaussaal

Leoš Janáček (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3, bis 2)
bis 1: Bedřich Smetana

1. Taras Bulba
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis 1: Vltava
bis 2: Karneval, op. 92

Státní filharmonie Brno

Michael Ponti - piano (2)

02.10.1961BRD (Germany) - Karlsruhe - Stadthalle

Leoš Janáček (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3, bis 2)
bis. 1: Bedřich Smetana

1. Taras Bulba
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis 1: Vltava
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 92
- No. 7

Státní filharmonie Brno

Michael Ponti - piano (2)

03.10.1961BRD (Germany) - Stuttgart - Liederhalle

Leoš Janáček (1)
Camille Saint-Saëns (2)
Antonín Dvořák (3, bis 2)
bis 1: Bedřich Smetana

1. Taras Bulba
2. Piano Concerto No. 2, f moll, op. 22
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis 1: Vltava
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

Státní filharmonie Brno

Stanislav Knor - piano (2)

04.10.1961BRD (Germany) - Donaueschingen - Festhalle

Antonín Dvořák (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Bedřich Smetana (3)
bis: Antonín Dvořák

1. Karneval, op. 92
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Vltava, z českých luhů a hájů, Blaník
bis: Slov. tance (Slav. Dances) op. 72
- No. 2, 7

Státní filharmonie Brno

Stanislav Knor - piano (2)

06.10.1961Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Z českých luhů a hájů
2. Symphony No. 9, d moll, op. 123

Česká filharmonie

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Milada Šubrtová - soprano (2)
Ivana Mixová - alto (2)
Vladimír Krejčík - tenor (2)
Karel Berman - bass (2)

Slavnostní koncert u příležitosti XXVI. zasedání Rady guvernérů Ligy společnosti červeného kříže
09.10.1961BRD (Germany) - Bonn - Beethovenhalle

Leoš Janáček (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Bedřich Smetana (3, bis 1)
bis 2: Antonín Dvořák

1. Taras Bulba
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Vltava, Z českých luhů a hájů, Blaník
bis: 1: Šárka
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

Státní filharmonie Brno

Stanislav Knor - piano (2)

10.10.1961BRD (Germany) - Hannover - Niedersachsenhalle

Bedřich Smetana
bis 1, 2: Antonín Dvořák

Má vlast
bis 1: Karneval, op. 92
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

Státní filharmonie Brno
13.10.1961BRD (Germany) - Rheydt - Stadthalle

Antonín Dvořák (1, bis 1, 2)
Camille Saint-Saëns (2)
Nikolai Rimsky-Korsakov (3)

1. Karneval, Overture op. 92
2. Piano ConcertoNo. 2, g moll, op. 22
3. Scheherazade op. 35
bis 1: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 1
bis 2:       "       No. 7

Státní filharmonie Brno, Otakar Trhlík (3, bis 1)

Stanislav Knor - piano (2)

14.10.1961BRD (Germany) - Stuttgart - Höhenpark Killerberg, Halle 6

Ludwig van Beethoven

Symphony No. 9. d moll, op. 125

Státní filharmonie Brno

Der Südfunk Chor
Der Stuttgarter Lehrergesangverein
Das Bach-Chor Stuttgart

Lore Wissmann - soprano
Hetty Plümacher - alto
Josef Traxel - tenor
Otto von Rohr - bass

16.10.1961BRD (Germany) - Tübingen - Festsaal (aula university)

Leoš Janáček (1)
Camille Saint-Saëns (2)
Bedřich Smetana (3)
bis: Antonín Dvořák

1. Taras Bulba
2. Piano Concerto No. 2, g moll, op. 22
3. Vltava, Z českých luhů a hájů, Blaník
bis: Slov. tance (Slav. Dances) op. 72
- No. 2, 7

Státní filharmonie Brno

Stanislav Knor - piano (2)

18.10.1961Switzerland - Basel - Stadtcasino

Leoš Janáček (1)
Camille Saint-Saëns (2)
Antonín Dvořák (3, bis)

1. Taras Bulba
2. Piano Concerto No. 2 g moll, op. 22
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Slov. tance (Slav. Dances) op. 72
- No. 2, 7

Státní filharmonie Brno

Stanislav Knor - piano (3)

24.10.1961Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Claude Debussy (3)
Leoš Janáček (4)

1. Karneval, op. 92
2. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58
3. L´aprés midi d´un faun
4. Taras Bulba

FOK

Ivan Moravec - piano (2)

1. ABO (úterky)
25.10.1961Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Claude Debussy (3)
Leoš Janáček (4)

1. Karneval, op. 92
2. Piano Concerto No. 4 g moll, op. 58
3. Un aprés midi d´un faun
4. Taras Bulba

FOK

Ivan Moravec - piano (2)

1. ABO (středy)
07.11.1961Praha - Smetanova síň

Joseph Haydn (1)
Claude Debussy (2)
Alexander A. Arutjunjan (3)

1. Symphony No. 100, G dur "Militär"
2. Nocturnes
3. Symphony

FOK

Český pěvecký sbor - dámy (ladies) (2)

2. ABO (úterky); č. 3 ČSL. PREMIERA
08.11.1961Praha - Smetanova síň

Joseph Haydn (1)
Calude Debussy (2)
Alexander A. Arutjunjan (3)

1. Symphony No. 100, G dur "Militär"
2. Nocturnes
3. Symphony

FOK

Český pěvecký sbor - dámy (ladies) (2)

2. ABO (středy)
10.11.1961Praha - Smetanova síň

Michail I. Glinka (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3)
Zdeněk Fibich (4)
Franz Liszt (5)

1. Ruslan and Ludmila - Overture
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Slovanská (Slavonic) Rhapsody D dur, op. 45
4. V podvečer (Early Evening), Idyl op. 39
5. Les préudes

FOKKoncert družby s továrnami ČKD Stalingrad, Závody J. Švermy Jinonice, České loděnice
08.12.1961Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72
bis:    "     op. 72 - No. 7

FOKKoncert pro brigády socialistické práce
01.01.1962Praha - Smetanova síň

Jan Klusák (1)
Antonín Dvořák (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Symphony No. 1
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK

Josef Chuchro - violoncello (2)

cyklus B
02.01.1962Praha - Smetanova síň

Jan Klusák (1)
Antonín Dvořák (2)
Petr. I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Symphony No. 1
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK

Josef Chuchro - violoncelo (2)

Hudební mládež
09.01.1962Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Franz Liszt (3)
Jaroslav Křička (4)

1. Toccata and Fugue d moll
(instr. V. Smetáček)
2. Choral Fantasy op. 80
3. Piano Concerto No. 2, A dur
4. "Praze" (To Prague), Cantata

FOK

Český pěvecký sbor (2, 4)

František Rauch - piano (2, 3)

VI. ABO
10.01.1962Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Franz Liszt (3)
Jaroslav Křička (4)

1. Toccata and Fugue d moll
(instr. V. Smetáček)
2. Choral Fantasy, op. 80
3. Piano Concerto No. 2,  A dur
4. "Praze" (To Prague) / text: Fr. Halas

FOK

Český pěvecký sbor (2, 4)

František Rauch - piano (2, 3)

VI. ABO
19.01.1962Poland - Katowice - sala Filharmonii Slaskiej

Józef Podobiński (1)
Fréderic Chopin (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Jazz-Symfonia
2. Fantazia na tematy polskie
3. Symphony No. 2, D dur, op. 36

Panstwowa filharmonia Slaska

Lidia Grychtolowna - piano (2)

č. 1 PREMIERA
21.01.1962Poland - Gliwice - Teatr muzyczny (Operetka)

Józef Podobiński (1)
Fréderic Chopin (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Jazz-Symfonia
2. Fantazia na tematy polskie
3. Symphony No. 2, D dur, op. 36

Panstwowa filharmonia Slaska

LIdia Grychtolowna - piano (2)

26.01.1962Poland - Kraków - sál filharmonie

Antonín Rejcha (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Francis Poulenc (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Overture C dur, op. 24
2. Concerto for 2 Pianos Es dur, KV 365
3. Concerto pour 2 pianos d moll
4. Symphony No. 5, c moll, op. 67

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Josette Roman, Yvette Roman - piano (2, 3)

27.01.1962Poland - Kraków - sál filharmonie

Antonín Rejcha (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Francis Poulenc (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Overture C dur, op. 24
2. Concerto for 2 Pianos  Es dur, KV 365
3. Concerto pour 2 pianos d moll 
4. Symphony No. 5, c moll, op. 67

Panstwowa filharmonia Slaska

Josette Roman, Yvette Roman - piano (2, 3)

09.05.1967Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Béla Bartók

1. Modrovousův hrad (El castillo de Barba Azul,  Bluebeard's Castle)
2. Podivuhodný Mandarín (El Mandarin maravilloso, The Miraculous Mandarin)

Orqesta Estable del Teatro Colón

Coro Estable del Teatro Colón / Valdo Sciamarella (choir offstage) (2)

Modrovous (Bluebeard): Kieth Engen (1)
Judith: Irmgard Seefried (1)

Žena (Woman): Norma Fontenla (2)
Mandarin: Gustavo Mollajoli (2)
Hugo Guffanti, Raul Franco, Gerardo Milian Rey, Alfredo Caruso, Carlos Santamarina (2)

Režie: Karlheinz Haberland, scéna a kostýmy: Haines Hill - německá verze (1); Choreografie: Oscar Araiz, scéna a kostýmy: Luis Diego Pedreira (2)
12.05.1967Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Béla Bartók

1. Modrovousův hrad (El castillo de Barba Azul, Bluebeard´s Castle)
2. Podivuhodný Mandarín (El Mandarin marsvilloso, The Miraculous Mandarin)


see: 9. 5. 1967

14.05.1967Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Béla Bartók

1. Modrovousův hrad (El castillo de Barba Azul, Bluebaeard´s Castle)
2. Podivuhodný Mandarín (El Mandarin maravilloso, The Miraculous Mandarin)


see: 9. 5. 1967

18.05.1967Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Béla Bartók

Modrovousův hrad (El castillo de Barba Azul, Bluebeard´s Castle)
Podivuhodný Mandarín (El Mandarn maravilloso, The Miraculous Mandarin)


see: 9. 5. 1967

Žena (Woman): Esmeralda Agoglia (2)

20.05.1967Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Béla Bartók

1. Modrovousův hrad (El castillo del Barba Azul, Bluebeard´s Castle)
2. Podivuhodný Mandarín (El Mandarín maravilloso, The Miraculous Mandarin)


see 18. 5. 1967

10.05.1968Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Leoš Janáček

Káťa Kabanová (Katya Kabanova)

Orquesta Estable del Teatro Colón

Coro Estable del Teatro Colón / Romano Gandolfi

Katya Kabanova: Libuše Domanínská
Boris: Ivo Žídek
Dikoj: Otakar Kraus
Kabanicha: Růžena Hořáková
Tichon: Eugenio Valori
Vana Kudrjas: Nino Falsetti
Varvara: Susana Rouco
Kuligin: Ricardo Catena
Glasa: Africa de Retes
Feklusa: Carmen Burello
žena z lidu (Townwoman): Corrada Malfa
kolemjdoucí (Passerby): Virgilio Tavini

PREMIERA V LATINSKÉ AMERICE; Režie: Karel Jernek, scéna: František Tröster, kostýmy: Olga Filippi; německy
12.05.1968Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Leoš Janáček

Káťa Kabanová (Katya Kabanova)


see: 10. 5. 1968

15.05.1968Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Leoš Janáček

Káťa kabanová (Katya Kabanova)


see: 10. 5 1968

18.05.1968Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Leoš Janáček

Káťa Kabanová (Katya Kabanova)


see: 10. 5. 1968

22.05.1968Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Leoš Janáček

Káťa Kabanová (Katya Kabanova)


see: 10. 5. 1968

28.04.1968Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich)

Katerina Izmailova (Lady Macbeth of the Mtsensk District)


see: 26. 4. 1968

26.04.1968Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich)

Katerina Izmailova (Lady Macbeth of the Mtsensk District)

Orquesta Estable del Teatro Colón

Coro Estable del Teatro Colón / Romano Gandolfi

Boris Izmailov: Otakar Kraus
Zinovy Izmailov: Eduardo Sarramida
Katerina Izmailova: Jarmila Rudolfová
Sergei: Ivo Žídek
Aksinya: Marta Benegas
Sonyetka: Tota de Igarsabal
mužik (Peasant): Eugenio Valori
správce (Steward): Tulio Gagliardo
vrátný (Porter): Duilio de Matthaeis
dělníci (Foremen): Italo Passini, Enzo Esposito, José Grea
kočí (Coachman): Per Drewsen
pop (Priest): Norberto Carmona
nihilista (Nihilist): José Nait
policejní kmisař (Chief of Police): Gian Piero Mastromei
policista (Policeman): Mario Verazzi
starý vězeň (Old Convict): Carlos Feller
mladá vězeňkyně (Female Convict): Margot Arrillaga
seržant (Police Officer): Guerrino Bosenetti
hlídka (Sentry): Pino de Vescovi
host (Visitor): Virgilio Tavini

PREMIERA; Karel Jernek, scéna: František Tröster, kostýmy: Olga Filippi; italsky
02.05.1968Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich)

Katerina Izmailova (Lady Macbeth of the Mtsensk District)


see: 26. 4. 1968

17.12.1942Praha - Smetanova síň (odpoledne)

Bedřich Smetana (1, 2)
Antonín Dvořák (3)

1. Tajemství (The Secret) - Overture
2. Vltava, Z českých luhů a hájů
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKpro studenty
04.05.1968Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Dmitrij D. Šostakovič (Shostakovich)

Katerina Izmailova (Lady Macbeth of the Mtsensk District)


 

see: 26. 4. 1968

09.05.1968Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich)

Katerina Izmailova (Lady Macbeth of the Mtsensk District)


see: 26. 4. 1968

22.12.1966Italy - Milano - Teatro alla Scala

Leoš Janáček

Z mrtvého domu (Da una casa di morti - From the House of Dead)

Orchestra del Teatro alla Scala di Milano

Coro del Teatro alla Scala di Milano / Roberto Benaglio

Alexander Petrovich Gorianchikov: Giuseppe Zechilio
Alieia: Carlo Franzini
Filka Morosov (Luka): Aldo Betrocci
placmajor (Prison Governor): Lorenzo Testi
velký vězeň (Big Prisoner): Gianfrancesco Manganotti
malý vězeň (Small Prisoner): Giuseppe Morresi
starý vězeň (Old Prisoner): Walter Giullino
stařičký vězeň (Very Old Prisoner): Angelo Mercuriali
opilý vězeň (Drunk Prisoner): Rinaldo Pelizzoni
mladý vězeň (Young Prisoner): Eugenio Prando
Skuratov: Fernando Ferrari
Chekunov: Virgilio Carbonari
kuchař (Cook): Alfredo Pistone
kovář (Blacksmith): Carlo Forti
pop (Priest): Dino Mantovani
poběhlice (Prostitute): Silvana Zanolli
Don Giovanni: Alfredo Giacomotti
Kedril: Pierfrancesco Poli
Shapkin: Piero de Palma
Shishkov: Piero Guelfi
Cherevin: Gianpaolo Corradi
stráž (Guard): Aronne Ceroni
hlas (voice offstage): Mirella Fiorentini

ITALSKÁ PREMIERA; Režie: Karel Jernek, scéna a kostýmy: František Tröster; korepetice: Mario Salerno, pomocná režie: Antonello Madau Diaz, italsky - překlad: Anton Gronen Kubizki
27.12.1966Italy - Milano - Teatro alla Scala

Leoš Janáček

Z mrtvého domu (Da una casa di morti, From the House of Dead)

see. 22. 12. 1966

kovář (Blacksmith): Bruno Tessari

02.01.1967Italy - Milano - Teatro alla Scala

Leoš Janáček

Z mrtvého domu (Da una casa di morti, From the House of Dead)


see: 22. 12. 1866

Kedril: Gianfrancesco Bertagna

05.01.1967Italy - Milano - Teatro alla Scala

Leoš Janáček

Z mrtvého domu (Da una casa di morti, From the House of Dead)


see: 22. 12. 1866

Kedril: Gianfrancesco Bertagna

07.01.1967Italy - Milano - Teatro alla Scala

Leoš Janáček

Z mrtvého domu (Da una casa di morti, From the House of Dead)


see: 2. 1. 1967

10.01.1967Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Requiem, op. 89

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Drahomíra Tikalová - soprano
Marie Mrázová - alto
Vladimír Krejčík - tenor
Eduard Haken - bass
Petr Sovadina - organ

IV. večer Dvořákova cyklu kantát
04.02.1962Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Václav Kálik (2)
Franz Lisrt (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Noc na Karlštějně, Overture op. 26
2. "Moře" (The Sea), Symphonic Poem
3. Rhapsodie espagnole (instr. Ferruccio
B. Busoni)
4. Symphony No. 8, G dur, op. 88

FOK

Eva Bernáthová - piano (3)

6. koncert cyklu B (podzimního)
13.12.1965Praha - Stavovské (Tylovo) divadlo

Wolfgang Amadeus Mozart

La clemenza di Tito / libretto: Metastasio
E. Mazzola

Orchestr profesorů a posluchačů Pražské konzervatoře (základ Stejskalův smyčcový komorní orchestr)

Sbor: posluchači Pražské konzervatoře / Josef Veselka
Balet: posluchači Pražské konzervatoře / Věra Urbánková

Titus: Zdeněk Švehla
Sextus: Miroslav Frydlewicz
Annius: Jan Havsa
Publius: Jaroslav Horáček
Vitelia: Jaroslava Vymazalová
Servilia: Helena Tettermuschová

Režie: Hanuš Thein, scéna a kostýmy: Květoslav Bubeník, choreografie: Věra Urbánková, cembalo, korepetice: Jiří Smutný; SPOLUPRÁCE ND S KONZERVATOŘÍ; zpívalo se italsky
16.12.1965Praha - Stavovské (Tylovo) divadlo

Wolfgang Amadeus Mozart

La clemenza di Tito / libretto: Metastasio E. Mazzola
see: 13. 12. 1965

18.12.1965Praha - Stavovské (Tylovo) divadlo

Wolfgang Amadeus Mozart

La clemenza di Tito / libretto: Metastasio E. Mazzola
see: 13. 12. 1965

19.05.1967Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Modest P. Mussorgsky

Boris Godunov (arr. Nikolai A. Rimsky-Korsakov)

Orquesta Estable del Teatro Colón

Coro Estable del Teatro Colón / Tulio Boni
Coro de Niños del Teatro Colón / Valdo Sciammarella 

Boris Godunov: Gerome Hines
Feodor: Carmen Burello
Xenia: Maria Altamura
chůva (Nanny): Luisa Bartoletti
Schuisky: Eugenio Valori
Tschelkalow: Ricardo Catena
Pimen: Ivo Vinco
Grigorij - False Dimirtij: Carlos Cossutta
Marina Mnischek: Biserka Cvejić
Rangoni, Jesuit: Norberto Carmona
Varlaam: Gian-Piero Mastromei
Missail: Italo Pasini
šenkýřka (Innkeeper): Adriana Cantelli
Jurodivý (Holly Fool): José Nait
strážník (Guard): Tulio Gagliardo
osobní bojar (Boyard Guard): Per Drewsen
bojar (Boyard) Chrutschow: Enzo Esposito
Lawitzki, Jesuit: Pino Vescovi
Czernikowski, Jesuit: Mario Verazzi

Režie: Ernst Pötgen, scéna a kostýmy: Paul Walter, choreografie: Tamara Grigorieva; italsky
21.05.1967Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Modest P. Mussorgsky

Boris Godunov (arr. Nikolai A. Rimsky-Korsakov)


see. 19. 5. 1967


 

27.05.1967Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Modest P. Mussorgsky

Boris Godunov (arr. Nikolai A. Rimsky-Korsakov)


see 19. 5. 1967

30.05.1967Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Modest P. Mussorgsky

Boris Godunov (arr. Nikolai A. Rimsky-Korsakov)


see. 19. 5. 1967

04.06.1967Argentina - Buenos Aires - Teatro Colón

Modest P. Mussorgsky

Boris Godunov (arr. Niklai A. Rimsky-Korsakov)


see 19. 5. 1967

Rangoni, Jesuit: Bruno Tomasselli

20.02.1962Praha - Smetanova síň

Claude Debussy (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. La mer (Moře)
2. Symphony No. 9, d moll, Op. 125

FOK

Pěvecký sbor Čs. rozhlasu / Milan Malý

Drahomíra Tikalová - soprano (2)
Ivana Mixová - alto (2)
Vladimír Krejčík - tenor (2)
Eduard Haken - bass (2)

10. ABO (úterky)
21.02.1962Praha - Smetanova síň

Claude Debussy (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. La mer (Moře)
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Pěvecký sbor čs. rozhlasu / Milan Malý

Drahomíra Tikalová - soprano (2)
Ivana Mixová - alto (2)
Vladimír Krejčík - tenor (2)
Eduard Haken - bass (2)

10. ABO (středy)
22.02.1962Praha - Jinonice - závodní jídelna Motorlet (14.30)

Antonín Dvořák (1, 3, bis)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Alexander P. Borodin (4)
Charles Gounod (5)
Leoš Janáček (6)
Ludwig van Beethoven (7)

1. Slavnostní pochod (Festive March)
2. Violin Concerto D dur, op. 35 - I.
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95 - Largo
4. Prince Igor - aria Igor
5. Faust - aria Mephisto (Rondeau du veau d'or)
6. Sinfonietta - III.
7. Leonora III., op. 72a
bis: Slov. tanec (Slav. Dance), op. 72
- No. 1

FOK

Ivan Štraus - violin (1)
Jan Kyzlink - bass-baritone (4, 5)

13.03.1962Holland - Haarlem - Conzertgebow

Jan Václav Hugo Voříšek (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony D dur
2. Piano Concerto No. 4, G dur, op. 58
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Het Noord Nederlands Orkest

Ivan Moravec - piano (2)

26.03.1962DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Antonín Dvořák (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Zoltán Kodály (3)

1. Symphony No. 5, F dur, op. 76
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Galanta Dances (Tance z Galanty)

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester

Dina Schneidermann - violin (2)

27.03.1962DDR (Germany) - Rathenow - Städtisches Kulturhaus

Antonín Dvořák (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Zoltán Kodály (3)

1. Symphony No. 5, F dur, op. 76
2. Violin Concerto D dur, op. 61
2. Galanta Dances ( Tance z Galanty)

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester

Dina Schneidermann - violin (2)

03.04.1962Praha - Smetanova síň

Jan Hanuš (1)
František Vrána (2)
Tomáš Svoboda (3)
Jiří Válek (4)

1. Overture op. 53
2. Piano Concerto
3. Tři studie (3 Studies) Suite (mezzo, orch.)
4. Overture

FOK

Stanislav Knor - piano (2)
Jana Kliková - mezzo (3)

Pořadatel FOK a Svaz čs. skladatelů; č. 1, 3, 4 PREMIERY
07.04.1962Romania - Cluj - sál university

Jindřich Feld (1)
Livin Glodeanu (2)
Sergei S. Prokofiev (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Veseloherní (Comedic) Overture
2. Piano Concerto
3. Piano Concerto No. 1
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Filarmonica de stat "Transilvania"

Harald Enghiurlin - piano (2, 3)

č. 2 PREMIERA (Cluj - Klausenberg - Kolozsvár)
08.04.1962Romania - Cluj - sál university (matinée)

Jindřich Feld (1)
Liviu Glodeanu (2)
Sergei S. Prokofiev (3)
Antonín Dvořák (4)

1. Veseloherní (Comedic) Overture
2. Piano Concerto
3. Piano Concerto No. 1
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Filarmonica de stat "Transilvania"

Harald Enghiurlin - piano (2, 3)

14.04.1962Romania - Bucharest - Ateneul Roman

Jindřich Feld (1)
Alfred Mendelsohn (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Veseloherní (Comedic) Overture
2. Cello Concerto
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Filarmonica de stat "George Enescu"

Vladimir Orlov - violoncello (2)

č. 2 PREMIERA
15.04.1962Romania - Bucurest - Ateneul Roman (matinée)

Jindřich Feld (1)
Alfred Mendelsohn (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Veseloherní (Comedic) Overture
2. Cello Concerto
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Filarmonica de stat "George Enescu"

Vladimir Orlov - violoncello (2)

25.04.1962Praha - Smetanova síň

Ivan Řezáč (1)
César Franck (2)
Igor Stravinsky (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1. Symphony No. 2, C dur
2. Le chasseur maudit (Prokletý lovec)
3. Feu d´artifice (Ohňostroj), op. 4
4. Symphony No. 5, e moll, op. 64

FOKč. 1 PREMIERA
29.04.1962DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Joseph Haydn (1)
Béla Bartók (2)
Jiří Pauer (3)
Igor Stravinsky (4)

1. Symphony No. 73, D dur "La chasse"
2. Piano Concerto No. 3
3. Bassoon Concerto
4. Circus Polka

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester

Amadeus Webersinke - piano (2)
Fritz Finsch - bassoon (3)

02.05.1962Praha - Smetanova síň

Svatopluk Havelka (1)
Vítězslav Novák (2)
Leoš Janáček (3)

1. Symphony No. 12
2. O věčné touze (Eternal Longing), op. 33
3. Sinfonietta

FOK6. koncert cyklu C
03.05.1962Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Domov můj (My Home), op. 62
2. Cello Concerto No. 2, h moll, op. 104
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK

František Smetana - violoncello (2)

Koncert družby a zároveň slavnostní koncert k udělení Řádu práce
17.05.1962Slovakia - Bratislava - Reduta

Jan Klusák (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No 1
2. Violin Concerto D dur KV 218
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Slovenská filharmónia

Vladimir Malinin - violin (2)

18.05.1962Slovakia - Bratislava - Reduta

Jan Klusák (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 1
2. Violin Concerto D dur, KV 218
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Slovenská filharmónia

Vladimir Malinin - violin (2)

25.05.1962Karlovy Vary - Lázně III

Karel Reiner (1)
Václav Dobiáš (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Jarní (Spring) Overture
2. Sonata (piano, wind q., kettle-drums, strings)
3. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"

Karlovarský symfonický orchestr

Zdeněk Jílek - piano (2)

27.05.1962Praha - Smetanova síň

Henri Dutilleux (1)
Joaquín Rodrigo (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 2, B dur, op. 4
2. Concert - Serenade (harp)
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

FOK

Kvarteto města Prahy: B. Novotný, K. Přibyl, J. Karlovský, Z. Koníček (1)
Nicanor Zabaleta - harp (2)

PRAŽSKÉ JARO
16.06.1962Praha - Valdštejnská zahrada

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (1)
Bedřich Smetana (2)
Alexander G. Arutjunjan (3)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (4)

1. Slavnostní (Festive) Overture A dur,
op. 96
2. Vltava
3. Trumpet Concerto
4. Symphony No. 5, e moll, op. 64

FOK

Václav Junek - trumpet (3)

18.06.1962Praha - Valdštejnská zahrada

Nikolai A. Rimsky-Korsakov (1)
Antonín Dvořák (2)
Alexander P. Borodin (3)
Bedřich Smetana (4)

1. Scheherazade, op. 36
2. Karneval, op. 92
3. Prince Igor - Polovecké tance (Polovtsian Dances)
4. Česká píseň (Czech Song), /text:
Jan z Hvězdy

Česká filharmonie

Český pěvecký sbor (4, 5)

28.06.1962Praha - Smetanova síň

Benjamin Britten (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)

1. Piano Concerto D dur, op. 13
2. Violin Concerto D dur, op. 35

FOK

Jan Vedra - piano (1) - absolovent
Františka Raucha
Pavel Šorm - violin (2) - absolovent
Marie Hlouňové

Absoloventský večer AMU
29.06.1962Pardubice - Zimní stadion (dopoledne)

Bedřich Smetana

Vltava, Šárka, Z českých luhů a hájů, Blaník

FOKKoncert pro školní mládež
29.06.1962Pardubice - Zimní stadion (večer před filmem)

Bedřich Smetana

Vltava, Šárka, Z českých luhů a hájů, Blaník

FOKKoncert v rámci filmového festivalu
03.07.1962Praha - Valdštejnská zahrada

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
01.01.1963Praha - Smetanova síň

Joseph Haydn (1)
Bohuslav Martinů (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Symphony No. 101, D dur "Die Uhr"
2. Sinfonietta giocosa
3. Symphony No. 6, b moll, op. 74 "Pathétique"

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

02.09.1962Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKZahájení sezony; koncert na závěr světové výstavy poštovních známek PRAGA 1962
06.09.1962DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Bedřich Smetana

Má vlast

Dresdner PhilharmonieUzavřený koncert pro pracující (vyprodáno)
07.09.1962DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Bedřich Smetana

Má vlast

Dresdner PhilharmonieAbonentní koncert pro pracoviště (vyprodáno)
08.09.1962DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Bedřich Smetana

Má vlast
bis: Šárka

Dresdner PhilharmonieMimořádný koncert (vyprodáno)
09.09.1962DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Bedřich Smetana

Má vlast
bis: Vltava

Dresdner PhilharmonieMimořádný koncert (vyprodáno)
17.09.1962Hradec Králové - Divadlo Vítězného února

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)
Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (3)

1. Libuše - Overture
2. Píseň bohatýrská (Heroic Song), op. 111
3. Symphony No. 11 (1905)

FOK
09.10.1962Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Brandenburgisches Konzert No. 1, F dur
2. Variations A dur, op. 33 "Rococo"
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

FOK

Karel Sovíček - violin, Pavel Verner, Jordan Sebčev, Arnošt Bartoš - oboes, Jaroslav Čermák, Richard Steiner - horns, Otto Sluka - bassoon, Ludmila Tržická - harpsichord (1)
Josef Chuchro - violoncello (2)

1. ABO řada A (úterky)
10.10.1962Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Brandenburgisches Konzert No. 1, F dur
2. Variations A dur, op. 33 "Rococo"
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

FOK

Karel Sovíček - violin, Pavel Verner, Jordan Sebčev, Arnošt Bartoš - oboes, Jaroslav Čermák, Richard Steiner - horns, Otto Sluka - bassoon, Ludmila Tržická - harpsichord (1)
Josef Chuchro - violoncello (2)

1. ABO řada A (středy)
11.10.1962Plzeň - Beseda

Johann Sebastian Bach (1)
César Franck (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Brandenburgisches Konzert No. 1, F dur
2. Psyché
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

FOK

Karel Sovíček - violin, Pavel Verner, Jordan Sebčev, Arnošt Bartoš - oboes, Jaroslav Čermák, Richard Steiner - horns, Otto Sluka - bassoon, Ludmila Tržická - harpsichord (1)

12.10.1962Karlovy Vary - Grandhotel Moskva (Pupp)

Antonín Dvořák

1. Karneval, op. 92
2. Symphonic Variations op. 78
3. Husitská (Hussite), Overture op. 67
4. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOK
17.10.1962Praha - Smetanova síň

Milo Cipra (1)
Matija Bravničar (2)
Aloiz Srebotnjak (3)
Milan Ristič (4)

1. Cesta slunce - zvěrokruh (The Course of Sun - Zodiac), Suite
2. Sinfonia stretta
3. Hudba pro smyčce (Music for Strings)
4. Symphony No. 3

FOKVečer jugoslávské hudby
25.10.1962Norway - Trondheim - sál Lože svobodných zednářů (Freemason´s Hall)

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
César Franck (2)

1. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
2. Symphony d moll

Symfoni orkestret

Stanislav Knor - piano (1)

26.10.1962Norway - Trondheim - sál Lože svobodných zednářů (Freemason´s Hall)

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1)
César Franck (2)

1. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
2. Symphony d moll

Symfoni orkestret

Stanislav Knor - piano (1)

01.11.1962Praha - Smetanova síň

Harold Gramatges (1)
Antonín Dvořák (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Bedřich Smetana (4)

1. "In memoriam" Na počest mučedníka kubánské revoluce Franca Paise
2. Symphony No. 5, F dur, op. 76
3. Violin Concerto D dur, op. 35
4. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture

FOK

Libor Hlaváček - violin (3)

Koncert družby; č. 1 pražská PREMIERA
03.11.1962Praha - Smetanova síň

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (1)
Franz Liszt (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Slavnostní (Festive) Overture, op. 96
2. Les préludes
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

FOKKoncert pro podnik Benzina
06.11.1962Praha - Smetanova síň

Jan Klusák (1)
César Franck (2)
Sergei S. Prokofiev (3)

1. Symphony No 2
2. Psyché
3. Symphony No. 7, op. 131

FOK3. ABO řada A (úterky); č. 1 PREMIERA
07.11.1962Praha - Smetanova síň

Jan Klusák (1)
César Franck (2)
Sergei S. Prokofiev (3)

1. Symphony No. 2
2. Psyché
3. Symphony No. 7, op. 131

FOK3. ABO řada A (středy)
14.11.1962BRD (Germany) - Bad Hersfeld - Kurhalle

Bedřich Smetana (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3, bis1, 2)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis 1: Karneval, op. 92
bis 2: Slov. tanec (Slav Dance)
op. 72, No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

15.11.1962BRD (Germany) - Bonn - Beethovenhalle

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (1, 2, 3)
Antonín Dvořák (bis)

1. Romeo and Juliet - Overture-Fantasy
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Symphony No. 6, b moll, op. 74
bis: Slov. tance (Slav. Dances)
op. 72 - No. 4, 7

FOK

Tibor Varga - violin (2)

16.11.1962BDR - Coesfeld - Stadthalle

Antonín Dvořák (1, bis)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Sergei S. Prokofiev 3)

1. Symphonic Variations, op. 78
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Symphony No. 7, cis moll, op. 131
bis: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

17.11.1962BRD (Germany) - Offenbach - Theater an der Goethestrasse

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2, bis 1, 2)
Sergei S. Prokofiev (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Violin Concerto a moll, op.53
3. Symphony No 7, cis moll, op. 131
bis 1: Karneval op. 92
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

18.11.1962BRD (Germany) - Lünen - Stadttheater

Antonín Dvořák (1, bis 2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Sergei S. Prokofiev (3)
Bedřich Smetana (bis 1)

1. Symphonic Variations op. 78
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Symphony No. 7, cis moll, op. 131
bis 1: Vltava
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

19.11.1962BRD (Germany) - Bad Homburg - Kurtheater

Jan Klusák (1)
César Franck (2)
Antonín Dvořák (3, bis 1, 2)

1. Symphony No. 2
2. Psyché
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76
bis 1: Karneval, op. 92
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK
20.11.1962BRD (Germany) - Hannover - Kuppelsaal der Stadthalle

Bedřich Smetana (1, bis 1)
Josef Suk (2)
Antonín Dvořák (3, bis 2)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Fantasy for Violin g moll, op. 24
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis 1: Vltava
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

21.11.1962BRD (Germany) - Aachen - Neues Kurhaus

Antonín Dvořák (1, 3, bis 2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Bedřich Smetana (bis 1)

1. Symphonic Variations op. 78
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis 1: Vltava
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Brino Bělčík - violin (2)

22.11.1962BRD (Germany) - Hanau - Stadthalle

Bedřich Smetana (1, bis)
Josef Suk (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Phantasy for Violin g moll, op. 24
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76
bis: Vltava

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

23.11.1962BRD (Germany) - Wiesbaden - Kurhaus

Antonín Dvořák (1, 2, bis 2)
Sergei S. Prokofiev (3)
Bedrích Smetana (bis 1)

1. Symphonic Variations op. 78
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Symphony No. 7, cis moll, op. 131
bis 1: Vltava
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

24.11.1962BDR - Freiburg - Stadthalle

Antonín Dvořák (1, 3, bis 2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Bedřich Smetana (bis 1)

1. Symphonic Variations op. 78
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76
bis 1: Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - Overture
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Michael Ponti - piano (2)

25.11.1962BDR - Neustadt-Schwarzwald - Kurtheater (matinée)

Antonín Dvořák (1, 3, bis)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)

1. Karneval, op. 92
2. Violin Concerto D dur, op. 35 - I. věta
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

25.11.1962BRD (Germany) - Donaueschingen - Stadthalle

Bedřich Smetana (1, bis 1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Antonín Dvořák (3, bis 2)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Violin Concerto D dur, op. 35 - I.
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
bis 1: Vltava
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

27.11.1962BDR - Tübingen - Festsaal (aula university)

Antonín Dvořák

1. Symphonic Variations, op. 33
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76
bis 1: Karneval, op. 92
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

28.11.1962BRD (Germany) - Karlsruhe - Stadthalle

Antonín Dvořák (1, 2, bis 1, 2)
Sergei S. Prokofiev (3)

1. Symphonic Variations, op. 78
2. Violin Concerto a moll, op. 53
3. Symphony No.7, cis moll, op. 131
bis 1: Karneval, op. 92
bis 2: Slov. tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

01.12.1962BRD (Germany) - Ansbach

Antonín Dvořák (1, bis 1, 2))
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Sergei S. Prokofiev (3)

1. Symphonic variations, op. 78
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. Symphony No. 7, cis moll, op. 131
bis 1: Karneval, op. 92
bis 2: Slov tanec (Slav. Dance) op. 72
- No. 7

FOK

Bruno Bělčík - violin (2)

05.12.1962Praha - Smetanova síň

Jan Seidel (1)
Sergei S. Prokofiev (2)
Bedřich Smetana (3)
Václav Dobiáš (4)

1. Májová (May) Overture
2. Symphony No. 7, cis moll, op. 131
3. Blaník
4. Buduj vlast, posílíš mír (Build your Country, Strenthen the Peace), Cantata

FOK

Pěvecký sbor Čs. rozhlasu (1, 4)

Koncert k XII. sjezdu KSČ
11.12.1962Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Robert Schumann (2)
Leoš Janáček (3)

1. Brandenburgisches Konzert No 3, G dur (arr. cadenza: V. Smetáček)
2. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Glagolská mše (Glagolitic Mass)

FOK

Český pěvecký sbor (3)

Ludmila Tržická - harpsichord (1)
Eva Bernáthová - piano (2)
Libuše Domanínská - soprano (3)
Ivana Mixová - alto (3)
Beno Blachut - tenor (3)
Eduard Haken - bass (3)
Jaroslav Vodrážka - organ (3)

5. ABO řada A
12.12.1962Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Robert Schumann (2)
Leoš Janáček (3)

1. Brandenburgisches Konzert No. 3, G dur (arr. cadenza V. Smetáček)
2. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Glagolská mše (Glagolitic Mass)

FOK

Český pěvecký sbor (3)

Ludmila Tržická - harpsichord (1)
Eva Bernáthová - piano (2)
Libuše Domanínská - soprano (3)
Ivana Mixová - alto (3)
Beno Blachut - tenor (3)
Eduard Haken - bass (3)
Jaroslav Vodrážka - organ (3)

5. ABO řada A
13.12.1962Slovakia - Bratislava - Reduta

Jan Klusák (1)
Sergei S. Prokofiev (2)
César Franck (3)
Antonín Dvořák (4, bis)

1. Symphony No. 2, B dur, op. 4
2. Violin Concerto No. 1, D dur, op. 19
3. Psyché
4. Symphonic Variations op. 78
bis: Karneval, op. 92

FOK

Tibor Gašparek - violin (2)

14.12.1962Slovakia - Bratislava - Reduta

Jan Klusák (1)
Sergei S. Prokofiev (2)
César Franck (3)
Antonín Dvořák (4, bis)

1. Symphny No. 2
2. Violin Concerto No. 1, D dur, op. 19
3. Psyché
4. Symphonic Variations, op. 78
bis: Karneval, op. 92

FOK

Tibor Gašparek - violin (2)

06.01.1963Praha - Rudolfinum

Antonín Rejcha (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Joseph Kosma (3)

1. Overture C dur, op. 24
2. Symphny No. 8, F dur, op. 93
3. Les canuts (Lyonští tkalci)

Česká filharmonie

Český pěvecký sbor / Antonín Šídlo (3)

Marcela Lemariová - soprano (3)
Vlasta Linhartová-Nováková - alto (3)
Beno Blachut - tenor (3)
Teodor Šrubař - baritone (3)
Milan Friedl - recitation (3)

č. 3 československá PREMIERA
21.01.1963DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Jan Hanuš (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Richard Strauss (3)

1. Symphony No. 2, G dur, op. 26
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Till Eulenspiegel, op. 28

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester

Werner Scholz - violin (2)

č. 1 berlínská PREMIERA
02.02.1963Poland - Warszawa - sala Filharmonii Narodowej

Artur Malawski (1)
Viktor Kalabis (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Overture
2. Symphony No. 2, op. 18 "Sinfonia pacis"
3. Missa C dur, op. 86

Filharmonia Narodowa

Chór Filharmonii Narodowej / Roman Kuklewicz (3)

Lidia Skowron - soprano (3)
Krystyna Sczepańska - alto (3)
Henryk Grychnik - tenor (3)
Witold Pilewski - bass (3)

č. 2 polská PREMIERA
03.02.1963Poland - Warszawa - sala Filharmonii Narodowej

Artur Malawski (1)
Viktor Kalabis (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Overture
2. Symphony No. 2, op. 18 "Sinfonia pacis"
3. Missa C dur, op. 86

Filharmonia Narodowa

Chór Filharmonii Narodowej /
Roman Kuklewicz

Lidia Skowron - soprano (3)
Krystyna Szcepańska - alto (3)
Henryk Grychnik - tenor (3)
Witold Pielewski - bass (3)

08.02.1963Poland - Lodz - sál filharmonie

Richard Strauss (1)
Robert Schumann (2)
Antonín Rejcha (3)

1. Don Juan, op. 20
2. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88 "English"

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lodzkiej

Irena Sialowa - piano (2)

09.02.1963Poland - Lodz - sál filharmonie

Richard Strauss (1)
Robert Schumann (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Don Juan, op. 20
2. Piano Concerto a moll, p. 54
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88 "English"

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lodzkiej

Irena Sialowa - piano (2)

19.02.1963Praha - Smetanova síň

Maurice Ravel (1)
Karol Szymanovski (2)
Josef Suk (3)

1. Rhapsodie espagnole
2. Violin Concerto No. 1
3. Symphony E dur, op. 14

FOK

Tadeusz Wronski - violin (2)

9. ABO řada A
20.02.1963Praha - Smetanova síň

Maurice Ravel (1)
Karol Szymanowski (2)
Josef Suk (3)

1. Rhapsodie espagnole
2. Violin Concert No. 1
3. Symphony E dur, op. 14

FOK

Tadeusz Wronski - violin (2)

9. ABO řada A
02.04.1963Praha - Smetanova síň

Stefan Boleslaw Poradowski (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Paul Hindemith (3)

1. Concerto op. 59 (flute, harp, strings)
2. Piano Concerto No. 3, c moll, op. 37
3. Mathis der Maler (Malíř Mathis)

FOK

Jaroslav Josífko - flute, Ludmila Solařová - harp (1)
Monique de la Bruchollerie - piano (2)

05.04.1963Praha - Smetanova síň

Ludwig van Beethoven (1)
César Franck (2)
Rudolf Kubín (3)
Sergei V. Rachmaninov (4)

1. Piano Concerto No. 1, C dur, op. 15
2. Variations symphóniques
3. Clarinet Concerto
4. Piano Concerto No. 2, c moll, op. 18

FOK

Božena Jelínková-Pidermannová - piano (1)
Eva Glancová - piano (2)
Milan Etlík - clarinet (3)
Jiří Hubička - piano (4)

AMU - koncert odb. asistentů hud. fakulty
10.04.1963Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

1. Violin Concerto a moll, op. 53
2. Piano Concerto g moll, op. 33
3. Cello Concerto h moll, op. 104

FOK

Nora Grumlíková - violin (1)
František Maxián - piano (2)
Josef Chuchro - violoncello (3)

Koncert k 100. výročí založení Umělecké besedy
20.05.1963Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Heitor Villa-Lobos (3)
Paul Hindemith (4)

1. Scherzo capriccioso, op. 66
2. Violin Concerto D dur, op. 35
3. O Descobrimento do Brasil (Objevení Brazilie) - III. Suite
4.
Mathis der Mahler (Malíř Mathis) 

FOK

Christian Ferras - piano (2)

PRAŽSKÉ JARO
08.06.1963Cuba - Havana - Teatro Amadeo Roldan

Jindřich Feld (1)
Jan Klusák (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Veseloherní (Comedic) Overture
2. Symphony No. 1
3. Variations op. 33 "Rococo"
4. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

Orquesta sinfonica nacional

Miloš Sádlo - violoncello (2)

10.06.1963Cuba - Havana - TV studio

Ludwig van Beethoven

Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

Orquesta sinfonica nacionalveřejná televizní nahrávka
15.06.1963Cuba - Havana - Teatro Amadeo Roldan

Vladimír Sommer (1)
Antonín Dvořák (2)
Wolfgang Amadeus Mozart (3)
Maurice Ravel (4)

1. Antigona, Overture
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony D dur, KV. 504 "Prager"
4. Rhapsodie espagnole

Orquesta sinfonica nacional

Miloš Sádlo - violoncello (2)

17.06.1963Cuba - Havana - TV studio

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Antonín Dvořák (2)

1. Symphony D dur, KV. 504 "Prager"
2. Cello Concerto h moll, op. 104

Orquesta sinfonica nacional

Miloš Sádlo - violoncello (2)

veřejná televizní nahrávka
22.06.1963Praha - Smetanova síň

Joseph Haydn (1)
Athur Honegger (2)
Eduard Lalo (3)

1. Cello Concerto D dur, op. 101
2. Cello Concerto C dur
3. Cello Concerto d moll

FOK

Peter Šochman - violoncello (1)
Antonín Duda - violoncello (2)
Jan Niederle - violoncello (3)

Koncert AMU (Pořad mezinár. soutěže o cenu Pablo Casalse v Budapešti)
23.06.1963Kutná Hora - Městské divadlo

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
02.07.1963Praha - Valdštejnská zahrada

Silvestr Hippman (1)
Sergei V. Rachmaninov (2)
Antonín Dvořák (3)
Ottorino Respighi (4)
Richard Strauss (5)

1. Píseň klasů (Song of the Grain), op. 42
2. Piano Concerto No. 1, fis moll, op. 1
3. Scherzo capriccioso, op. 66
4. Le fontane di Roma (Římské fontány)
5. Don Juan, op. 20

FOK

Valentina Kameníková - piano (2)

č. 1 PREMIERA
03.07.1963Mariánské Lázně - Kasino

Silvestr Hippman (1)
Sergei V. Rachmaninov (2)
Antonín Dvořák (3)
Ottorino Respighi (4)
Richard Strauss (5)

1. Píseň klasů (Song of the Grain), op. 42
2. Piano Concerto No. 1, fis moll, op. 1
3. Scherzo capriccioso, op. 66
4. Le fontane di Roma (Římské fontány)
5. Don Juan, op. 20

FOK

Valentina Kameníková - piano (2)

04.07.1963Kraslice - Kulturní dům

Silvestr Hippman (1)
Sergei V. Rachmaninov (2)
Richard Strauss (3)
Ottorino Respighi (4)
Antonín Dvořák (5)

1. Píseň klasů (Song of the Grain), op. 42
2. Piano Concerto No. 1, fis moll, op. 1
3. Don Juan, op. 20
4. Le fontane di Roma (Římské fontány)
5. Scherzo capriccioso, op. 66

FOK

Valentina Kameníková - piano (2)

31.08.1963DDR (Germany) - Dresden - park zámku Pilnitz

Ludwig van Beethoven

Symfonie No. 9, d moll, op. 125

Dresdner Philharmonie

Beethovenchor Dresden
Städtischer Chor Dresden
Volkschor Dresden-Leubnitz

Elisabeth Rose - soprano
Gertrud Stilo - alto
Ivo Žídek - tenor
Eduard Haken - bass

01.09.1963DDR (Germany) - Dresden - park zámku Pilnitz

Ludwig van Beethoven

Symfonie No. 9, d moll, op. 125

Dresdner Philharmonie

Beethovenchor Dresden
Städtischer Chor Dresden
Volkschor Dresden-Leubnitz

Elisabet Rose - soprano
Gertrud Stilo - alto
Ivo Žídek - tenor
Eduard Haken - bass

02.09.1963DDR (Germany) - Dresden - nádvoří Engelsovy vojenské akademie

Ludwig van Beethoven

Symfonie No. 9, d moll, op. 125

Dresdner Philharmonie

Beethovenchor Dresden
Städtischer Chor Dresden
Volkschor Dresden-Leubnitz

Elisabeth Rose - soprano
Gertrud Stilo - alto
Ivo Žídek - tenor
Eduard Haken - bass

26.09.1963Austria - Linz (Linz Donau) - Diesterwegschule

Josef Suk (1)
Bedřich Smetana (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (bis)

1. Praga, op. 26
2. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy
3. Glagolská mše (Glagolitic Mass)
bis: Svatá Ludmila - Hospodine pomiluj ny

FOK

Zbor Slovenskej filharmónie / J. M. Dobrodinský

Libuše Domanínská - soprano (3)
Věra Soukupová - alto (3)
Oldřich Spisar - tenor  (3)
Eduard Haken - bass (3)
Dr. Ladislav Vachulka - organ

01.01.1964Praha - Smetanova síň

Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky)

1 Romeo and Juliet - Overture-Fantasy
2. Piano Concerto No. 2, b moll, op. 23
3. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

Večer P. I. Čajkovského
27.09.1963Italy - Venezia - Teatro La Fenice

Josef Suk (1)
Bedřich Smetana (2)
Leoš Janáček (3)
Antonín Dvořák (bis)

1. Praga, op. 26
2. Česká píseň (Czch Song) / text:
Jan z Hvězdy
3. Glagolská mše (Glagolitic Mass)
bis: Sv. Ludmila - Hospodine pomiluj ny; Finale

FOK

Zbor Slovenskej filharmónie / Jan Maria Dobrodinský

Libuše Domanínská - soprano 
Věra Soukupová - alto
Oldřich Spisar - tenor
Zdeněk Švehla - tenor
Eduard Haken - bass
Dr. Ladislav Vachulka - organ

30.09.1963Italy - Perugia - velká aula University

Josef Bohuslav Foerster (1)
Bedřich Smetana (2)
Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (3)

1. Glagolská mše (Glagolitic Mass)
2. Česká píseň (Czech Song / text: Jan z Hvězdy
3. Píseň o lesích (Song of the Woods)
bis: Sv. Ludmila - Hospodine pomiluj ny

FOK

Zbor Slovenskej filharmónie / Jan Maria Dobrodinský
Chlapecký sbor Čs. rozhlasu / Bohumil Kulínský

Imrich Jakúbek - tenor (3)
Eduard Haken - bass (3)

č. 1, 3 italská PREMIERA
02.10.1963Italy - Citta di Castello - s. Domenico

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Zbor Slovenskej filharmónie / Jan Maria Dobrodinský

Libuše Domanínská - soprano
Věra Soukupová - alto
Oldřich Spisar - tenor
Eduard Haken - bass

03.10.1963Italy - Perugia - s. Filippo Neri (Chiesa Nuova)

Antonín Dvořák (1, 2)
Leoš Janáček (3)

1. Sv Ludmila - Hospodine pomiluj ny; Finale
2. Glagolská mše (Glagolitic Mass)

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Libuše Domanínská - soprano (1, 2)
Marie Mrázová  - alto (1)
Zdeněk Švehla  - tanor (1)
Eduard Haken bass (1, 2)
Věra Soukupová - alto (2)
Oldřich Spisar - tenor (2)
Dr. Ladislav Vachulka, Milan Šlechta - organ

04.10.1963Italy - Gubbio - s. Agostino

Šimon Brixi (1)
Antonio Caldara (2)

1. Magnificat
2. Missa sanctificationis Sancti Joannis Nepomuceni

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Anna Peňašková - soprano (1, 2)
Marie Mrázová - alto (1)
Imrich Jakúbek - tenor (1)
Dalibor Jedlička - bass (1, 2)
Věra Soukupová - alto (2)
Zdeněk Švehla - tenor (2)
Dr. Ladislav Vachulka - organ

06.10.1963Italy - Milano - Teatro alla Scala

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (1)
Leoš Janáček (2)
Antonín Dvořák (bis)

1. Píseň o lesích (Song of the Woods)
2. Glagolská mše (Glagolitic Mass)
bis: Sv. Ludmila - Hospodine pomiluj ny; Finale

FOK

Zbor Slovenskej filharmónie / Jan Maria Dobrodinský
Chlapecký sbor Čs. rozhlasu / Bohumil Kulínský

Imrich Jakúbek - tenor (1)
Eduard Haken - bass (1, 2)
Libuše Domanínská  - soprano (2)
Věra Soukupová - alto (2)
Oldřich Spisar - tenor (2)
Dr. Ladislav Vachulka - organ

07.10.1963Italy - Milano - Teatro alla Scala

Dmitrij D. Šostakovič (Shostakovich) (1)
Leoš Janáček (2)
Antonín Dvořák (bis 1)
Bedřich Smetana (bis 2)

1. Píseň o lesích (Song of the Woods)
2. Glagolská mše (Glagolitic Mass)
bis 1: Sv. Ludmila - Hospodine pomiluj ny; Finale
bis 2: Česká píseň (Czech Song)

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka
Zbor Slovenskej filharmónie /Jan Maria Dobrodinský
Chlapecký sbor Čs. rozhlasu / Bohumil Kulínský

Imrich Jakúbek - tenor (1)
Eduard Haken - bass (1, 2)
Libuše Domanínská - soprano (2)
Věra Soukupová - alto (2)
Oldřich Spisar - tenor (2)
Dr. Ladislav Vachulka - organ

08.10.1963Italy - Torino - Teatro Nuovo

Johann Sebastian Bach

Die Hohe Messe h moll

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Anna Peňašková - soprano
Libuše Domanínská - soprano
Marie Mrázová - alto
Zdeněk Švehla - tenor
Dalibor Jedlička - bass

09.10.1963Italy - Brescia - Teatro Grande

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (1)
Leoš Janáček (2)
Antonín Dvořák (bis 1)
Bedřich Smetana (bis 2)

1. Píseň o lesích (Song of the Woods)
2. Glaglská mše (Glagolitic Mass)
bis 1: Svatá Ludmila - Hospodine pomiluj ny; Finale
bis 2: Česká píseň (Czech Song) - IV.

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Imrich Jakúbek - tenor (1)
Eduard Haken - bass (1, 2)
Libuše Domanínská - soprano (2)
Marie Mrázová - alto (2)
Oldřich Spisar - tenor (2)
Dr. Ladislav Vachulka - organ

11.10.1963Italy - Napoli - Teatro San Carlo (17.00)

Johann Sebastian Bach

Die Hohe Messe h moll

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Anna Peňašková - soprano
Libuše Domanínská - sprano
Marie Mrázová - alto
Zdeněk Švehla - tenor
Dalibor Jedlička - bass

11.10.1963Italy - Napoli - Teatro San Carlo (21.00)

Dmitrij Šostakovič (Shostakovich) (1)
Leoš Janáček (2)
Antonín Dvořák (bis)

1. Píseň o lesích (Song of the Woods)
2. Glagolská mše (Glagolitic Mass)
bis: Sv. Ludmila - Hospodine pomiluj ny

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Imrich Jakúbek - tenor (1)
Eduard Haken - bass (1, 2)
Libuše Domanínská - soprano (2)
Marie Mrázová - alto (2)
Oldřich Spisar - tenor (2)
Dr. Ladislav Vachulka - organ

12.10.1963Italy - Reggio Emilia - Teatro municipale

Dmitrij Šostkovič (Shostakovich) (1)
Leoš Janáček (2)
Bedřich Smetana (bis)

1. Píseň o lesích (Song of the Woods)
2. Glagolská mše (Glagolitic Mass)
bis: Česká píseň (Czech Song)

FOK

Český pěvecký sbor / Josef Veselka

Imrich Jakúbek - tenor (1)
Eduard Haken - bass (1, 2)
Libuše Domanínská - soprano (2)
Marie Mrázová - alto (2)
Oldřich Spisar - tenor (2)
Dr. Ladislav Vachulka - organ

17.10.1963Norway - Oslo - aula university

Jan Klusák (1)
Georg Friedrich Händel (2, 3)
Wolfgang Amadeus Mozart (4)
Antonín Dvořák (5)

1. Symphony No. 1, C dur
2. Jephta - recitativo, aria
3. Judas Maccabeus - recitativo, aria
4. Misero, o sogno, KV 431
5. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Filarmonisk Selskap

William McAlpine - baritone (2, 3, 4)

18.10.1963Norway - Oslo - aula university

Jan Klusák (1)
Georg Friedrich Händel (2, 3)
Wolfgang Amadeus Mozart (4)
Antonín Dvořák (5)

1. Symphony No. 1, C dur
2. Jephta - recitativo, aria
3. Judas Maccabeus - recitativo, aria
4. Misero, o sogno, KV 431
5. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Filarmonisk Selskap

William McAlpine - baritone (2, 3, 4)

22.10.1963Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Suite No. 1
2. Piano Concerto No. 15, B dur, KV 450
3. Symphony No. 5, c moll, op. 67

FOK

Viktorie Švihlíková-Hansen - piano (2)

I. ABO (úterky)
23.10.1963Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Suite No. 1
2. Piano Concerto No. 15, B dur, KV 450
3. Symphony No. 5, c moll, op. 67 "Schicksal"

FOK

Viktorie Švihlíková-Hansen - piano (2)

I. ABO (středy)
27.10.1963DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater (matinée)

Bedřich Smetana

Vyšehrad, Vltava, Šárka, Z českých luhů a hájů
bis: Blaník

Städtisches Berliner-Sinfonie OrchesterKoncert pro mládež
28.10.1963DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Bedřich Smetana

Má vlast
bis: Šárka

Städtisches Berliner-Sinfonie OrchesterABO řada C
29.10.1963DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Bedříich Smetana

Vyšehrad, Vltava, Šárka, Z českých luhů a hájů

Städtisches Berliner-Sinfonie OrchesterKoncert pro mládež
30.10.1963DDR (Germany) - Berlin - velké studio berlínského rozhlasu

Antonín Dvořák

Slovanská (Slavonic) Rhapsody No. 3,
As dur (dopoledne)
Holoubek (The Dove) (odpoledne)

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchesterrozhlasová nahrávka
05.11.1963Praha - Smetanova síň

Richard Strauss (1)
Vladimír Sommer (2)
Sergei S. Prokofiev (3)

1. Don Juan, op. 20
2. Violin Concerto
3. Symphony No. 5, B dur, op. 100

FOK

Ladislav Jásek - violin (2)

II. ABO (úterky)
06.11.1963Praha - Smetanova síň

Richard Strauss (1)
Vladimír Sommer (2)
Sergei S. Prokofiev (3)

1. Don Juan, op. 20
2. Violin Concerto
3. Symphony No. 5, B dur, op. 100

FOK

Ladislav Jásek - violin (2)

II. ABO (středy)
13.11.1963Lithuania - Vilnius

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Richard Strauss (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony D dur, KV 504 "Prager"
2. Till Eulenspiegel, op. 28
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Symphony Orchestra of the State Philharmonic of the Lithuanian SSR
14.11.1963Lithuania - Kaunas - sál Kulturního domu

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Richard Strauss (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony D dur, KV 504 "Prager"
2. Till Eulenspiegel, op. 28
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Symphony Orchestra of the State Philharmonic of the Lithuanian SSR
19.11.1963USSR - Leningrad - Leningrad Philharmonic Hall

Antonín Dvořák (1)
Leoš Janáček (2)
Franz Schubert (3)
Bedřich Smetana (4)

1. Karneval, op. 92
2. Taras Bulba
3. Symphony No. 5, h moll "Unvollendete"
4. Vltava

Symphony Orchestra of the Leningrad Philharmonic
20.11.1963USSR - Leningrad - Leningrad Philharmonic Hall

Antonín Dvořák (1)
Leoš Janáček (2)
Franz Schubert (3)
Bedřich Smetana (4)

1. Karneval,  op. 92
2. Taras Bulba
3. Symphony No. 8, h moll "Unvollendete"
4. Vltava

Symphony Orchestra of the Leningrad Philharmonic
23.11.1963USSR - Moscow - studio rozhlasu

Antonín Dvořák (1)
Václav Dobiáš (2)
Bedřich Smetana (4)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
2. Sonata for Piano and Orchestra
3. Vltava

Big Symphony Orchestra of the State Broadcasting Moscow

Mirka Pokorná - piano (2)

přímé vysílání koncertu (live broadcast)
24.11.1963USSR - Moscow - sloupová síň Svazového domu

Antonín Dvořák (1)
Sergei S. Prokofiev (2)
Franz Liszt (3)
Richard Wagner (4)
Bedřich Smetana (bis)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"
2. Piano Concerto No. 1, D dur, op. 10
3. Les préludes
4. Meister Sänger von Nürnberg - Overture
bis: Vltava

Big Symphony Orchestra of the State Broadcasting Moscow

Mirka Pokorná - piano (2)

12.12.1963Brno - Stadion

César Franck (1)
Fréderic Chopin (2)
Sergei S. Prokofiev (3)

1. Le chaseur maudit (Prokletý lovec)
2. Piano Concerto No. 2, f moll, op. 21
3. Symphony No. 7, cis moll, op. 131

Státní filharmonie Brno

Ryszard Bakst - piano (2)

4. ABO
13.12.1963Brno - Stadion

César Franck (1)
Fréderic Chopin (2)
Sergei S. Prokofiev (3)

1. Le chasseur maudit (Prokletý lovec)
2. Piano Concerto No. 2, f moll, op. 21
3. Symphony No. 7, cis moll, op. 131

Státní filharmonie Brno

Ryszard Bakst - piano (2)

4. ABO
01.10.1965Italy - Napoli - Teatro San Carlo

Johann Sebastian Bach (1)
Antonio Caldara (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Magnificat
2. Missa in C - Credo
3. Te Deum

Symfonický orchester čsl. rozhlasu Bratislava

Akademcký pěvecký sbor Moravan
Sbor pražských konservatoristek
Lýskův dětský sbor Brno

Drahomíra Tikalová - soprano (1, 3)
Jarmila Ševčíková - soprano (1)
Marie Mrázová - alto (1)
Beno Blachut - tenor (1)
Eduard Haken - bass (1)
Anna Peňašková - soprano (2)
Nina Hazuchová - alto (2)
Miroslav Švejda - tenor (2)
Jan Řezníček - bass (2)
Teodor Šrubař - baritone (3)

09.01.1964Holland - Hertogenbosch (´s-Hertogenbosch)- Casino

Zdeněk Folprecht (1)
Johannes Brahms (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Scherzo fantastico, op. 19
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 83
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Het Brabant Orkest

Stanislav Knor - piano (2)

10.01.1964Holland - Tilburg - Stadsschouwburg

Zdeněk Folprecht (1)
Johannes Brahms (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Scherzo fantastico, op. 19
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 83
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Het Brabant Orkest

Stanislav Knor - piano (2)

11.01.1964Holland - Eindhoven - Katholiek Leven

Zdeněk Folprecht (1)
Johannes Brahms (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Scherzo fantastico, op. 19
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 83
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Het Brabant Orkest

Stanislav Knor - piano (2)

12.01.1964Holland - Breda - Concordia

Zdeněk Folprecht (1)
Johannes Brahms (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Scherzo fantastico, op. 19
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 83
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Het Brabant Orkest

Stanislav Knor - piano (2)

21.01.1964Praha - Smetanova síň

Klement Slavický (1)
Josef Suk (2)

1. Rapsodické variace (Rhapsodic Variations)
2. Symphony op. 27 "Asrael"

FOK7. ABO
22.01.1964Praha - Smetanova síň

Klement Slavický (1)
Josef Suk (2)

1. Rapsodické variace (Rhapsodic Variations)
2. Symphony op. 27 "Asrael"

FOK7. ABO
23.01.1964Plzeň - Velký sál Závodního klubu stavbařů (Peklo)

Klement Slavický (1)
Josef Suk (2)

1. Rapsodické variace (Rhapsodic Variations)
2. Symphony op. 27 "Asrael"

FOKABO 5
11.02.1964Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Pavel Bořkovec (2)
Vítězslav Novák (3)
Richard Strauss (4)

1. Suite No. 4, D dur
2. "Krysař" (Pied Piper), Ballet Music
3. Serenade D dur
4. Till Eulenspiegel, op. 28

FOK

Vladimír Mencl -  piano (2)

ABO 9, č. 2 k sedmdesátinám autora
12.02.1964Praha - Smetanova síň

Johann Sebastian Bach (1)
Pavel Bořkovec (2)
Vítězslav Novák (3)
Richard Strauss (4)

1. Suite No 4, D dur
2. "Krysař" (Pied Piper), Ballet Music
3. Serenade D dur
4. Till Eulenspiegel, op. 28

FOK

Vadimír Mencl - piano (2)

ABO 9
18.02.1964Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor

Libuše Domanínská - soprano
Věra Soukupová - alto
Beno Blachut - tenor
Richard Novák - bass
prof. J. B. Krajs - organ

19.02.1964Praha - Smetanova síň

Antonín Dvořák

Stabat Mater, op. 58

FOK

Český pěvecký sbor

Libuše Domanínská - soprano
Věra Soukupová - alto
Beno Blachut - tenor
Richard Novák - bass
prof. J. B. Krajs - organ

20.02.1964Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKpro Hudební mládež
21.02.1964Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKkoncert družby
23.02.1964Slovakia - Bratislava - Reduta (nedělní matinée)

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
24.02.1964Austria - Wien - Konzerthaus

Bedřich Smetana

Má vlast
bis: Vltava

FOKMusikalische Jugend (Hudební mládež)
25.02.1964Austria - Wien - Konzerthaus

Bedřich Smetana

Má vlast
bis: Vltava

FOKÖsterreichischer Gewerkschaftsbund
26.02.1964Austria - Wien - Konzerthaus

Bedřich Smetana

Má vlast
bis: Vltava

FOK
27.02.1964BRD - (Germany) Kölln am Rhein - Westdeutscher Rundfunk Köln

Nikolai V. Rimsky-Korsakov (1)
Leoš Janáček (2)
Antonín Rejcha (3)

1. Pověst o neviditelném městě Kitěži (The Legend of the Invisible City of Kitezh), Suite
2. Lašské tance (Lachian Dances)
3. Overture C dur

Westdeutsher Rundfunk Sinfonie Orchesternahrávání na pás, až 2. 3. 1964
13.03.1964DDR (Germany) - Berlin - Staatsoper

Vladimír Sommer (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Antigona, Overture
2. Violin Concerto D dur, op. 61
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Staatskapelle

Ricardo Odnopossoff - violin (2)

18.03.1964Praha - Smetanova síň

Mioslav Pelikán (1)
Josef Matěj (2)
Miroslav Hlaváč (3)
Miroslav Klega (4)

1. Veselá (Joyful) Overture
2. Viola Concerto - I. Rhapsody
3. Arytmikon
3. Pantomime

FOK

Ladislav Černý - viola (2)

FOK + Svaz českoslov. skladatelů
25.03.1964Praha - Smetanova síň

Jan Michal Wieczorek (1)
Benjamin Britten (2)
Svatopluk Havelka (3)

1. 3 symfonická preludia (3 Symphonic Preludes)
2. Piano Concerto D dur, op.13
3. Heptameron (4 solo voices, recitation, orchestra)

FOK

Jan Drath - piano (2)
Stanislava Součková - soprano (3)
Vlasta Linhartová - alto (3)
Jan Hlavsa - tenor (3)
Jaroslav Horáček - bass (3)
Milan Friedl - recitation (3)

5. ABO B
02.04.1964Hungary - Budapest - hudební akademie

Klement Slavický (1)
Ludwig van Beethoven (2)
Robert Schumann (3)

1. Rapsodické variace (Rhapsodic Variations)
2. Piano Concerto No. 1, C dur, op. 15
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 97 "Rhein"

Budapest Philharmonic Orchestra

Miklós György - piano (2)

06.04.1964Hungary - Zalaegerszeg - Kulturní dům

Jindřich Feld (1)
Robert Schumann (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Veseloherní (Comedic) Overture
2. Piano Concerto a moll, op. 54
3. Symphony No. 8, F dur, op. 93

Orchestr maďarských železničářů (MAV Symphony Orchestra)

Mária Sopronyi - pano (2)

10.04.1964BRD (Germany) - Krefeld - Königsburg

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72
bis:      "      op. 72 - No. 4, 7

Das Gemeinschaftsorchester der Städte Krefeld / Mönchengladbach
11.04.1964BDR - Mönchengladbach - Kaiser Friedrich Halle

Antonín Dvořák

Slovanské tance (Slavonic Dances)
op. 46 & op. 72
bis:     "    op. 72 - No. 7

Das Gemeinschaftsorchester der Städte Krefeld / Mönchengladbach
02.05.1964Egypt - Cairo - Opera

Johannes Brahms (1)
Aram Chačaturjan (Khachaturian) (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Variationen über ein Thema von
Haydn, op. 56a

2. Piano Concerto As dur
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Cairo Symphony Orchestra

Mirka Pokorná - piano (2)

19.05.1964Tanvald - jídelna závodu SEBA

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKVIII. Tanvaldské hudební jaro 1964
24.05.1964BRD (Germany) - Hamburg - Muzikhalle (matinée)

Ludwig van Beethoven (1)
Leoš Janáček (2)

1. Choral Phantasy c moll, op. 80
2. Glagolská mše (Glagolitic Mass)

Sinfonieorchester des Norddeutschen Rundfunks

Chor des Norddeutschen Rundfunks / Max Thurn
Chor des Westdeutschen Rundfunks / Herbert Schermes

Karl Engel - piano (1)
Martina Arroyo - sprano (2)
Ursula Boese - alto (2)
Ragnar Ulfung - tenor (2)
Kieth Engen - bass (2)
Gerhard Gregor - organ (2)

25.05.1964BRD (Germany) - Hamburg - Muzikhalle (večer)

Ludwig van Beethoven (1)
Leoš Janáček (2)

1. Choral Phantasy c moll, op. 80
2. Glagolská mše (Glagolitic Mass)

Sinfonieorchester des Norddeutschen Rundfunks

Chor des Norddeutschen Rundfunks / Max Thurn
Chor des Westdeutschen Rundfunks / Herbert Schermes

Karl Engel - piano (1)
Martina Arroyo - soprano (2)
Ursula Boese - alto (2)
Ragnar Ulfung - tenor (2)
Kieth Engen - bass (2)
Gerhard Gregor - organ (2)

11.06.1964Praha - Rudolfinum

Jan Kapr (1)
Gustav Mahler (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)
Robert Schumann (4)

1. Concert Variations (flute, strings)
2. Lieder eines fahrenden Gesellen (Písně potulného tovaryše)
3. Variations op. 33 "Rococo"
4. Piano Concerto a moll, op. 54

FOK

Jiří Válek - flute (1)
Jaroslav Marek - baritone (2)
Antonín Duda - violoncello (3)
Emil Leichner - piano (4)

Absoloventský koncert AMU
14.06.1964Slovakia - Piešťany - Slovan

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
15.06.1964Slovakia - Kúpele Sliač - kino Hvezda

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
21.06.1964Benátky nad Jizerou - přírodní divadlo v zámeckém parku

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
26.06.1964Praha - Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart (1)
Bedřich Smetana (2, 5)
Antonín Dvořák (3, 4)

1. Le nozze di Figaro - Overture
2. Vltava
3. Mazurek, op. 49
4. Slov. tance (Slav Dances) op. 46 - No. 1;
op. 72 - No. 7
5. Pochod studentské legie (March of the Prague Student Legion)

FOK

Karel Sovíček - violin (3)

Koncert pro pionýry (brigáda)
10.09.1964Argentina - Buenos Aires - sál právnické fakulty

Luis Tauriello (1)
Jan Václav Hugo Voříšek (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Serenata
2. Symphony D dur
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

Symfonický orchestr nár. rozhlasu LRA (National Broadcasting Orchestra)
17.09.1964Argentina - Buenos Aires - sál právnické fakulty

Antonio Kopitović (1)
Max Bruch (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Los Andes
2. Violin Concerto No. 1, g moll, op. 26
3. Symphony No. 8, G dur, op. 88

Symfonický orchestr nár. rozhlasu LRA (National Broadcasting Orchestra)

Nicolas Chumachenco - violin (2)

č. 1 PREMIERA
21.09.1964Argentina - Buenos Aires - Teatro Presidente Alvear

Luis Gianneo (1)
Igor Stravinsky (2)
Bedřich Smetana (3)

1. Předehra k dětské hře (Ouverture to the Childrens´ Game)
2. Concerto for Piano and Winds
3. Z českých luhů a hájů, Vltava (instr. Juan Angel Sacco)

Banda Sinfonica Municipal

Fermina Casanova - piano (2)

městský dechový orchestr
24.09.1964Argentina - Buenos Aires - sál právnické fakulty

Nikolai V. Rimsky-Korsakov (1)
Jindřich Feld (2)
Luis Gianneo (3)
Bedřich Smetana (4)

1. Scheherazade, op. 35
2. Veseloherní (Comedic) Overture
3. Antifona
4. Vltava

Symfonický orchestr nár. rozhlasu LRA (National Broadcasting Orchestra)č. 3 PREMIERA
25.09.1964Argentina - Buenos Aires - sál gymnásia Hermanos Lasallanos (bratří Salesiánů)

Bedřich Smetana (1)
Ludwig van Beethoven (2)

1. Vltava
2. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

Symfonický orchestr nár. rozhlasu LRA (National Broadcasting Orchestra)oslava diamantové svatby (1889 - 1964)
26.09.1964Argentina - Buenos Aires - sál právnické fakulty

Jindrich Feld (1)
Luis Gianneo (2)
Bedřich Smetana (3)
Nikolai V. Rimsky-Korsakov (4)

1. Veseloherní (Comedic) Overture
2. Antifona
3. Vltava
4. Scheherazade, op. 35

Symfonický orchestr nár. rozhlasu LRA (National Broadcasting Orchestra)
30.09.1964Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Antonín Dvořák (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride)
- Overture
2. Cello Concerto h moll, op. 104
3. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK

Miloš Sádlo - violoncello (2)

Slavnostní koncert FOK k 30. výročí založení orchestru
06.10.1964Praha - Smetanova síň

Jindřich Feld (1)
Viktor Kalabis (2)
Johann Sebastian Bach (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Duryňská předehra (Thüringer Ouverture)
2. Symphony No. 2, op. 18 "Sinfonia pacis"
3. Doppelkonzert d moll
4. Symphony No. 1, C dur, op. 21

FOK

Josef Suk, Ladislav Jásek - violins (3)

zahájení ABO cyklu A
07.10.1964Praha - Smetanova síň

Jindřich Feld (1)
Viktor Kalabis (2)
Johann Sebastian Bach (3)
Ludwig van Beethoven (4)

1. Duryňská předehra (Thüringer Ouverture)
2. Symphony No. 2, op. 18 "Sinfonia pacis"
3. Doppelkonzert d moll
4. Symphony No. 1, C dur, op. 21

FOK

Josef Suk, Ladislav Jásek - violins (3)

1. koncert cyklu A (středy)
09.10.1964DDR - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Jindřich Feld (1)
Viktor Kalabis (2)
Bohuslav Martinů (3)
Bedřich Smetana (4, bis)

1. Duryňská předehra (Thüringer Ouverture)
2. Symphony No. 2, op. 18 "Sinfonia pacis"
3. Concertino for Piano
4. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
bis: Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - Overture

FOK

Eva Bernáthová - piano (3)

10.10.1964DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Jindřich Feld (1)
Viktor Kalabis (2)
Bohuslav Martinů (3)
Bedřich Smetana (4, bis)

1. Duryňská předehra (Thüringer Ouverture)
2. Symphony No. 2, op. 18 "Sinfonia pacis"
3 Concertino for Piano
4. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
bis: Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - Overture

FOK

Eva Bernáthová - piano (3)

11.10.1964DDR (Germany) - Dresden - Deutsches Hygiene Museum

Jindřich Feld (1)
Viktor Kalabis (2)
Bohuslav Martinů (3)
Bedřich Smetana (4, bis)

1. Duryňská předehra (Thüringer Ouverture)
2. Symphony No. 2, op. 18 "Sinfonia pacis"
3. Concertino for Piano
4. Valdštýnův tábor (Wallenstein´s Camp)
bis: Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - Overture

FOK

Eva Bernáthová - piano (3)

21.10.1964Sweden - Malmö - Stiftelsen Konserthus

Jiří Jaroch (1)
Karl Ditters von Dittersdorf (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Stařec a moře (The Old Man and the Sea)
2. Oboe Concerto G dur
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Malmö Symfoni Orkester

Hermann Gibhardt - oboe (2)

23.10.1964Sweden - Göteborg - Göteborgs Orkesterförening

Bedřich Smetana (1)
Joseph Haydn (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Hakon Jarl
2. Cello Concerto D dur
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Göteborgs Symfoniorkester

Gaspar Cassado - violoncelo (2)

25.10.1964Sweden - Göteborg - Göteborgs Orkesterförening

Antonín Dvořák (1)
Jiří Jaroch (2)
Bedřich Smetana (3)

1. Symphony No. 5, F dur, op. 76
2. Stařec a moře (The Old Man and the Sea)
3. Vltava

Göteborgs Symfoniorkester
27.10.1964Finland - Helsinki - sál university

Bedřich Smetana (1)
Georg Friedrich Händel (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Z českých luhů a hájů, Šárka
2. Harp Concerto B dur
3. Symphony No. 2, D dur, op. 36

Radion sinfoniaorkesteri (RSO)

Erika Babucke - harp (2)

02.11.1964Italy - Bari - Basilica di s. Nicola

Leoš Janáček (1)
Bedřich Smetana (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Amarus
2. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy
3. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor

Beno Blachut - tenor (1, 3)
Libuše Domanínská  - soprano (3)
Marie Mrázová - alto (3)
Eduard Haken - bass (3)

03.11.1964Italy - Aquilla - Teatro comunale

Leoš Janáček (1)
Bedřich Smetana (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Amarus
2. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy
3. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor

Beno Blachut - tenor (1, 3)
Liboše Domanínská - soprano (3)
Marie Mrázová - alto (3)
Eduard Haken - bass (3)

04.11.1964Italy - Ascoli Piceno - Teatro comunale

Leoš Janáček (1)
Bedřich Smetana (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Amarus
2. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy
3. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor

Beno Blachut - tenor (1,3)
Libuše Domanínská - soprano (3)
Marie Mrázová - alto (3)
Eduard Haken - bass (3)

05.11.1964Italy - Parma - Teatro Reggio

Ludwig van Beethoven
Bedřich Smetana (bis)

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125
bis: Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy

FOK

Český pěvecký sbor

Libuše Domanínská - soprano (2)
Marie Mrázová - alto (2)
Beno Blachut - tenor (2)
Eduard Haken - bass (2)

06.11.1964Italy - Brescia - Teatro comunale

Leoš Janáček (1)
Bedřich Smetana (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Amarus
2. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy
3. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor

Beno Blachut - tenor (1, 3)
Libuše Domanínská - soprano (3)
Marie Mrázová - alto (3)
Eduard Haken - bass (3)

07.11.1964Italy - Milano - Palazzo Lido Sport (odpoledne)

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 1, C dur, op. 21
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor

Libuše Domanínská - soprano (2)
Marie Mrázová  alto (2)
Beno Blachut - tenor (2)
Eduard Haken - bass (2)

07.11.1964Italy - Milano - Palazzo Lido Sport (večer)

Ludwig van Beethoven
Bedřich Smetana (bis)

1. Symphony No. 1, C dur, op. 21
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125
bis: Česká píseň (Czech Song) - IV.

FOK

Český pěvecký sbor

Libuše Domanínská - soprano
Marie Mrázová - alto
Beno Blachut - tenor
Eduard Haken - bass

08.11.1964Italy - Modena - Teatro comunale

Leoš Janáček (1)
Bedřich Smetana (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Amarus
2. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy
3. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor

Beno Blachut - tenor (1, 3)
Libuše Domanínská - soprano (3)
Marie Mrázová - alto (3)
Eduard Haken - bass (3)

09.11.1964Italy - Milano - Palazzo Lido Sport

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 1, C dur, op. 21
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor

Libuše Domanínská - soprano (2)
Marie Mrázová - alto (2)
Beno Blachut - tenor (2)
Eduard Haken - bass (2)

10.11.1964Italy - Reggio Emilia - Teatro municipale

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 5, c moll, op. 67
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor

Libuše Domanínská - soprano (2)
Marie Mrázová - alto (2)
Beno Blachut - tenor (2)
Eduard Haken - bass (2)

11.11.1964Italy - Ferrara - Teatro comunale

Leoš Janáček (1)
Bedřich Smetana (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Amarus
2. Česká píseň (Czech Song) / text: Jan z Hvězdy
3. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor

Beno Blachut - tenor (1, 3)
Libuše Domanínská - soprano (3)
Marie Mrázová - alto (3)
Eduard Haken - bass (3)

12.11.1964Italy - Torino - Teatro Nuovo

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 1, c dur, op. 21
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor

Libuše Domanínská - soprano (2)
Marie Mrázová - alto (2)
Beno Blachut - tenor (2)
Eduard Haken - bass (2)

13.11.1964Italy - Novara - Teatro Coccia

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 6, c moll, op. 67
2. Symphony No. 9, d moll, op. 125

FOK

Český pěvecký sbor

Libuše Domanínská  soprano (2)
Marie Mrázová - alto (2)
Beno Blachut - tenor (2)
Eduard Haken - bass (2)

14.11.1964Italy - Milano - Palazzo Lido Sport (odpoledne)

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 2, D dur, op. 36
2. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK
14.11.1964Italy - Milano - Palazzo Lido Sport (večer)

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 2, D dur, op. 36
2. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK
15.11.1964Italy - Torino - Teatro Nuovo

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 2, D dur, op. 36
2. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"

FOK
16.11.1964Italy - Milano - Palazzo Lido Sport

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 2, D dur, op. 36
2. Symphony No. 3, Es dur, op. 55 "Eroica"
bis: Egmont, op. 84

FOK
17.11.1964Italy - Torino - Teatro Nuovo

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 4, B dur, op. 60
2. Symphony No. 8, F dur, op. 93
3. Symphony No. 5, c moll, op. 67

FOK
21.11.1964Italy - Milano - Palazzo Lido Sport (odpoledne)

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 4, B dur, op. 60
2. Symphony No. 8, F dur, op. 93
3. Symphony No. 5, c moll, op. 67

FOK
21.11.1964Italy - Milano - Palazzo Lido Sport (večer)

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 4, B dur, op. 60
2. Symphony No. 8, F dur, op. 93
3. Symphony No. 5, c moll, op. 67

FOK
23.11.1964Italy - Milano - Palazzo Lido Sport

Ludwig van Beethoven

1. Symphony No. 4, B dur, op. 60
2. Symphony No. 8, F dur, op. 93
3. Symphony No. 5, c moll, op. 67

FOK
01.12.1964Canada - Montreal - Place des Arts

Bedřich Smetana

Má vlast

Montreal Symphony Orchestrakanadská PREMIERA
02.12.1964Canada - Montreal - Place des Arts

Bedřich Smetana

Má vlast

Montreal Symphony Orchestra
10.12.1964Austria - Linz - Kaufmännisches Vereinshaus

Jan Klusák (1)
Béla Bartók (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 1
2. Piano Concerto No. 3, e moll
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Orchester des Landestheaters - Linz

Eva Bernáthová - piano (2)

11.12.1964Austria - Linz - Kaufmännisches Vereinshaus (odpoledne)

Jan Klusák (1)
Béla Bartók (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 1
2, Piano Concerto No. 3, E dur
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Orchester des Landestheaters - Linz

Eva Bernáthová - piano (2)

koncert pro venkovské studenty
11.12.1964Austria - Linz - Kaufmännisches Vereinshaus (večer)

Jan Klusák (1)
Béa Bartók (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Symphony No. 1
2. Piano Concerto No. 3, E dur
3. Symphony No. 5, F dur, op. 76

Orchester des Landestheaters - Linz

Eva Bernáthová - piano (2)

18.12.1964Chrudim - Dům osvěty

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKk oslavě 250. Hudebního pátku
01.01.1965Praha - Smetanova síň

Zdeněk Fibich (1)
Johannes Brahms (2)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (3)

1. Pád Arkuna (Arkun´s Fall) - Overture
2. Piano Concerto No. 2, B dur, op. 83
3. Symphony No. 6, h moll, op. 74 "Pathétique"

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

Novoroční koncert
20.01.1965Praha - Smetanova síň

Carl Orff

1. Catulli Carmina
2. Carmina Burana

FOK, soubor bicích nástrojů + výpomoci (1)

Český pěvecký sbor (1, 2)
Kühnův dětský sbor (2)

Helena Tattermuschová - soprano (1)
Ivo Žíídek - tenor (1)
Ludmila Tržická, Vladimír Mencl, Vladimír Topinka, Oldřich Kredba - pianos (1)
Milada Šubrtová - soprano (2)
Teodor Šrubař - baritone (2)
Jaroslav Tománek - tenor (2)

1. ABO cyklu B
24.01.1965Slovakia - Bratislava - Reduta

Ludwig van Beethoven (1)
Johannes Brahms (2)
Richard Wagner (3)

1. Symphony No. 6, F dur, op. 68 "Pastorale"
2. Violin Concerto D dur, op. 77
3. Rienzi - Overture

Symfonický orchestr čsl. rozhlasu Bratislava

Ladislav Jásek - violin (2)

08.05.1965Praha - Smetanova síň

Michail I. Glinka (1)
Jaroslav Křička (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Ivan Susanin - Overture
2. Tyrolské elegie (Tyrol Elegies)
3. Slov. tance (Slavonic Dances), op. 72

FOK

Český pěvecký sbor (2)

Otakar Picka - tenor (2)

Koncert družby
12.05.1965Praha - Pražský Hrad - Vladislavský sál

Bedřích Smetana

Má vlast

Česká filharmoniePRAŽSKÉ JARO; zahajovací koncert jubilejního 20. ročníku festivalu
02.02.1965Praha - Smetanova síň

Miloslav Kabeláč (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Josef Suk (3)

1. Zrcadlení (Reflections), op. 49
2. Piano Concerto No. 17, G dur, KV 453
3. Pohádka léta (A Summer´s Tale), op. 29

FOK

Mirjana Vukdragović - piano (2)

6. ABO A (úterky), č. 1 PREMIERA
03.02.1965Praha - Smetanova síň

Miloslav Kabeláč (1)
Wolfgang Amadeus Mozart (2)
Josef Suk (3)

1. Zrcadlení (Reflections), op. 49
2. Piano Concerto No. 17, G dur, KV 453
3. Pohádka léta (A Summer´s Tale), op. 29

FOK

Mirjana Vukdragović - piano (2)

6. ABO A (středy)
04.02.1965BRD (Germany) - Berlin - Berliner Philharmonie

Bedřich Smetana

Má vlast

FOK
05.02.1965BRD (Germany) - Berlin - Berliner Philharmonie

Dmitri D. Šostakovič (Shostakovich) (1)
Antonín Dvořák (2, 3)

1. Symphony No. 1, op. 10
2. Cikánské melodie (Gypsy Songs), op. 55
3. Slov. tance (Slavonic Dances), op. 72

FOK

Věra Soukupová - alto (2)

08.02.1965DDR (Germany) - Berlin - Metropol-Theater

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1)
Max Bruch (2)
Klement Slavický (3)

1. Symphony No. 4, D dur, op. 90 "Italienische"
2. Violin Concerto No. 1, g moll, op. 26
3. Rapsodické variace (Rhapsodic Variations)

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester

Ion Voicu - violin (2)

09.02.1965DDR (Germany) - Rathenow - Städtisches Kulturhaus

Felix Mendelssohn-Batholdy (1)
Max Bruch (2)
Klement Slavický (3)

1. Symphony No. 4, D dur, op. 90 "Italenische"
2. Violin Concerto No. 1, g dur, op. 26
3. Rapsodické variace (Rhapsodic Variations)

Städtisches Berliner-Sinfonie Orchester

Ion Voicu - violin (2)

16.02.1965Praha - Smetanova síň

Ivo Bláha (1)
Václav Kučera (2)
Vladimír Soukup (3)

1. Concerto for Percussions and Orchestra
2. Novodobý Krysař (The New Pied Piper), stereoconcertino (flute, 2 chamber orchestras)
3. Symphony No. 2

FOK

Ivo Kieslich, Petr Šprunk, Vladimír Vlasák - percussions (1)
Václav Žilka - flute (2)

Týden nové tvorby pražských skladatelů. Č. 1, 2, 3 PREMIERY
18.02.1965Praha - Rudolfinum

Bedřich Smetana

Má vlast

FOKSlavnostní koncert u příležitosti návštěvy vídeňského starosty Franze Jonase a jeho suity
19.03.1965Poland - Katowice - sala Filharmonii Slaskiej

Miloslav Kabeláč (1)
Béla Bartók (2)
Wolfgang Amadeus Mozart (3)
Jan Václav Hugo Voříšek (4)

1. Zrcadlení (Reflections), op. 49
2. Violin Concerto No. 1
3. Violin ConcertoG dur, KV 216
4. Symphony D dur

Panstwowa filharmonia Slaska

Dina Schneidermann - violin (2, 3)

20.03.1965Poland - Tychy - Dom kultury

Miloslav Kabeláč (1)
Béla Bartók (2)
Wolfgang Amadeus Mozart (3)
Jan Václav Hugo Voříšek (4)

1. Zrcadlení (Reflections), op. 49
2. Violin Concerto No. 1
3. Violin Concerto G dur, KV 216
4. Symphony D dur

Panstwowa filharmonia Slaska

Dina Schneidermann - violin (2, 3)

26.03.1965Poland - Katowice - sala filharmonii

Miloslav Kabeláč (1)
Fréderic Chopin (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Zrcadlení (Reflections), op. 49
2. Piano Concerto No. 2, f moll
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Arthur Moreira - piano (2)
(Chopin´s Competition 1965 II. prize)

27.03.1965Poland - Kraków - sala filharmonii (v poledne)

Antonín Dvořák (1)
Fréderic Chopin (2)

1. Symphony No. 9, e moll, op. 95 - II, IV.
2. Piano Concerto No. 2, f moll - I.

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Arthur Moreira - piano (2)

Koncert pro mládež
27.03.1965Poland - Katowice - sala filharmonii

Miloslav Kabeláč (1)
Fréderic Chopin (2)
Antonín Dvořák (3)

1. Zrcadlení (Reflections), op. 49
2. Piano Concerto No. 2, f moll
3. Symphony No. 9, e moll, op. 95
"Z nového světa"

Panstwowa filharmonia w Krakowie

Arthur Moreira - piano (2)

13.04.1965Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor

Julia Viner - soprano
Eva Fleischer - alto
Kazimierz Pustelak - tenor
Eduard Haken - bass

ABO; záskok za ochuravělého Piera Bellugi
14.04.1965Praha - Smetanova síň

Giuseppe Verdi

Requiem

FOK

Český pěvecký sbor

Julia Viner - soprano
Eva Fleischer - alto
Kazimierz Pustelak - tenor
Eduard Haken - bass

ABO; záskok za Piera Bellugi
04.05.1965Praha - Rudolfinum (odpoledne)

Bedřich Smetana

1. Z českých luhů a hájů
2. Tábor
3. Česká píseň (Czech Song) / text:
Jan z Hvězdy

FOK

Český pěvecký sbor (3)

koncert pro čs. stranu socialistickou (oslava 20. výročí osvobození)
01.01.1966Praha - Smetanova síň

Bedřich Smetana (1)
Petr I. Čajkovskij (Tchaikovsky) (2)
Ludwig van Beethoven (3)

1. Prodaná nevěsta (The Bartered Bride) - Overture
2. Piano Concerto No. 1, b moll, op. 23
3. Symphony No. 5, c moll, op. 67

FOK

Stanislav Knor - piano (2)

Novoroční koncert
16.05.1965Praha - Pražský Hrad - Vladislavský sál (matinée)

Bedřich Smetana

Má vlast

Česká filharmoniePRAŽSKÉ JARO
03.06.1965Slovakia - Bratislava - Reduta

Zdeněk Folprecht